Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   6 / 728
(#) Kevin hozzászólása Dec 30, 2006 /
 
Hy!

Szerintetek egy rutseban mit produkálna egy SPA5070 es?
(#) szabi83 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
sztem arra gondolsz ami van Watt oldalán.

üdv :pias:
(#) dB_Thunder válasza spkkill hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
A hangszóró átlagon felüli paraméterekkel rendelkezik. Reflexbe való, és nem kér nagy ládát.

Mivel én is szeretem az infó áramlását :
Én pontossan erre gondoltam http://gilszkilabor.freeweb.hu/elektronika/mericske/mericske.html

watt olda : http://wattmep.tvn.hu/AudioMeresek/AudioMeresek.htm
..de ha nem írod a Watt oldalát sohasem találom + újra !!!
THX !
(#) spkkill válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Arra rájöttem hogy nagyon jó kis hangszóró.

4000ft ért vettem meg aukción .

mellékeltem egy winisd project filét lécci mndj róla véleményt.Szerintem ebben a dobozban elég jól szólna.Elég ütős hangja lenne :boxer: .

blau.WID
    
(#) szabi83 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
(#) dB_Thunder válasza spkkill hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Jajj de rühellém a Win ISD-t........
Nah megnéztem...
40valahány liter az sok...
"optimális" liter a úgy 16 körül alakult volna...de a reflexcső nem lehet fél méteres ezért kezelhetőbb paramétereket kerestem...
Több perces optimalizálágatás után én a nettó 27 literre szavazok. Ehez kell 1 db 6,8 cm-es 22cm hosszú reflexcső (ilyet lehet is kapni szép exponenciális kivitelben itt Szegeden, nem is túl olcsón)
Így alakul a 36Hz-es dobozrezonancia, és a 38,1Hz-es f3 (alsó határfreki)
Hangnyomásnál 122dB-nél van a termikus limit, de 1-2 másodpercig fölé is lehet menni.....
A működési módja harmadfokú kvázi-Butterworth tartományba esik,tehát még az is lehet, hogy nem lesz "fárasztó" a hangja.
JAJJ, majd elfelejtettem ehez a 27 literhez adjál még hozzá kb 2,5 litert, mert a hangszóró és a reflexcső is kiveszi a maga részét a bruttó térfogatból, nemcsak a láda fala !
(#) spkkill válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
És szerinted elég lesz hozá egy 2x80w-os blaupunkt erősítő hídalva?
(#) dB_Thunder válasza spkkill hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Általában igen. De ha "túl" jóra sikerült, akkor ha 2x 80wattot tud 4 ohmon akkor hídban 4ohmon 1x320 kell teljesítenie. Ami sok. Nah ez általában nem szokott sikerülni, legtöbb esetben csak a 80 duplája (160 watta) jön ki belőle....
(#) spkkill válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 1, 2007 /
 
Szóval azt akarod mondani hogy elég lesz?
Ha elkészült a láda teszek fel róla képeket.
(#) punkkazy hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
Helló!Van kb. 10 8W-os 6ohmos hagszóróm. Szélessávúak. Szeretném őket úgy kötni, hogy az impedencia megmaradjon, de a teljesítmény növekedjen. Egy TDA2030-as erősítőhöz kellenének. Minden segítséget szivesen fogadok!
(#) Mate78 válasza punkkazy hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
Monó üzemben:ha 3*3-at kötsz be úgy,hogy 3-at sorbakötsz,ezeket párhuzamosan 3*,akkor az eredeti 6 Ohm megmarad.
Ha sztereót akarsz,akkor 5 hangszóróval kell megoldanod csatornánként.Ezesetben csak 4 -et tudsz bekötni,2-őt sorosan 2*,ezeket párhuzamosítani.
Ha nem világos lerajzolom.
(#) peszton válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
sziasztok
lenne egy kérdésem
zenakari hangfalat szeretnék épiteni,vermona erősitőhöz
ez egy szintit és egy mikrofont vissz.
az a kérdés hogy egy hangszóró elég- bele s milyen vagy közép és magas is kell ,vagy elég egy mély s az lead mindent,s hangváltó kell-e.amitt én láttam abban csak egy hangszóró volt s hogy milyen :passz
akki tud segitsen sos sos sos
a cimem e-mail:martonzsolt@profinter.hu
(#) mandix hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Helláj!
Lelkes kezdő vagyok!
A segítségeteket kérném!! Van nekem egy számomra ismeretlen hangszóróm 30cm-es. Régen elkezdtem építeni hozzá egy hangfalat trapéz alakút. Fa csapokkal összeragasztottam kinyomtam belül mindenütt úgy hogy pöpi lett! Vettem hozzá magasat és hangváltót is. (persze mindent úgy ész nélkül ami tetszett alapon!!) A sal katalógusból kinéztem egyet 30 cm hez. Átterveztem trapézra hogy a literszám kb ugyanolyan legyen. Most hogy így olvasgatom a fórumot egyre világosabb lesz hogy sokmindennek passzolni kell.( Én nem is gondoltam volna)! Szerintetek lehet még ebből jól hangzó hangfalat csinálni ezekkel a hangszórókkal? A képeket mellékeltem. Kérdéseim: Ha van egy adott literszámú doboz azt át lehet tervezni más alakúra ha liter ua.-nyi marad? A csillapító anyag vesz el a literszámból? Valaki tud segíteni hogy egyáltalán milyen típusú hangszóróim vannak? Vagy hogy a dobozom méretei jók-e? jó. Hogy indúljak el? Segítség!!!
(#) dbase hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Gratulálok az ön választása egy
Videoton mély és egy
Beag magasra esett.
Mindkettő jo szerintem.A magas főleg , olyat hajtok mindnnefele, de sehol nem kapok.Vannak leégettek is , ha valki tud segítsen hol lehetne kapni hozzá tekercset.
Videton hivatalos oldalán nézz szét szerintem.
Vagy keress gyári dobozt, és számold ki a literét, és a tiéd is legyen akkora.
Elmondom neked, hogy van egy hely ahol, én is hangosítok néha, és ugyan ezek hangszorok vannak benne egy trapéz dobozban, és nekem nagyon tetzsik ahogy szolnak.Nem én készítettem,de szép lágy baszusa van.A vidi nálam 4 ohm, a magas meg azt hiszem 16ohm körüli.
(#) Georgee válasza dbase hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Még egykor régen, csak unalmamban nekiestem egy kilőtt magas megtekercselésének sikerült is csak utánna a lakk leégett de azóta is jó. A hangxóróval kapcsban nem egy ládát terveztem már amiket használtam is bulikban és még használom is nem csak a ládától függ a hangzás hanem a szoba vagy terem akkusztikájától is... Idáig az összes ládámat JBL-el terveztem meg... Megvok velük elégedve. Jah és még vmi a reflexcső is sokat dob rajta... főleg a mélyen meg nem árt ha van benne hangváltó is.... Jah fontos hogy a láda illeszkedjen mert ha rés van megeshet hogy elkezd torzítani. Jah hogy elkerüld a ládahangot nem árt hangelnyelő vagy csillapító anyag....
(#) marty9228 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
szia.küldd el a hangsz?r? fizikai méreteit is,és csin?lok egy-két tervet.marty9228@freemail.hu
(#) Andris_ hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
Sziasztok!

A BOSS RIPPER BX-12-es (800W) hangszóróval szeretnék építeni egy mélyládát, csak olyan problémám van, hogy a neten nem találok róla semmi adatot (a hiba lehet bennem van ). Ha esetleg tudnátok ebben segíteni, esetleg valakinek van ilyen hangszórója és elárulná, hogy mekkora ládát csinált hozz+ mekkora reflex cső, azt megköszönném. Mellékelek egy képet is a hangszóróról.

DSC00949.JPG
    
(#) karpi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
minnel nagyobb hangdoboz annal jobb , zart doboz, amugy nincs meg mindenfele adat hogy mi is kene.

Van leiras a neten szazaval .

singledriver speaker ...neven keresd a google -val
(#) mandix hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
Helláj!
Köszönöm a segítséget de lenne még egy pár kérdésem:
Ha egy téglalap doboz 100 literes akkor egy 100 literes trapéz doboz ugyanazzal a hangszórókkal ugyan úgy fog szólni? Honnan tudom hogy nekem milyen a legideálissab hangváltó? 100 literes hangfal zárt legyen vagy reflex? Hogy tudom behangolni a hangfalat?, honnan tudom mennyi és milyen átmérőjű reflexcsövek kellenek?
(#) dB_Thunder válasza mandix hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
A 100 liter a lényeg, nem az alakja.
Nah most hazudtam 1 picit , mert számít az alak is csak másként,a lényeg az hogy lehetőleg kevés párhuzamos felület legyen. Ebből a szempontból a téglatest alak a legrosszabb, a legjobb a gömb
És MINDIG a hangszóró paraméterei mondja meg, hogy milyen láda kell neki. Ezek a vidik inkább a zártat "szeretik".

ÉS ÉPPEN HARMADSZOR ÍROM: Klinger: Hangdobozépítés című könyvét KÖTELEZŐ elolvasni !!!

Ebben a könyben MINDEN kérdésre választ kapsz!!
(#) mandix hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
Köszönöm! A könyvet már tanulmányozom.
(#) (Felhasználó 1542) hozzászólása Jan 25, 2007 /
 
Sziasztok ki tud valamit erről a hangszóróról?
Orosz, vászon peremmel,25cm ,8ohm. Tölcsérbe álmodtam.
(#) Gory válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 25, 2007 /
 
Helló!

Nem tudnád a könyvet valahova feltenni, a régi linken nem érhető már el, szerzői jogvédelem miatt törölték a könyvtárat.

Köszi
(#) Dj Puma válasza (Felhasználó 1542) hozzászólására (») Jan 25, 2007 /
 
Cső! Ez a hangszóró legalább 20 éves nekem is volt egy hasonló. Körülbelül 40-50 Watt-ot ad le de ha nem volt használva akkor max 30-at.Amúgy Sub hangszóró a frekvenciálya kb. 35-3000Hz.Tölcsérbe nem ajánlom mert ahhoz túl gyenge a teljesítménye és alig szólna valamit.meg amúgyse egy világmárka.Reflex ládába szólna valamit egy dómmal!ja meg ha nagyon hajtod megszakadhat a perem és kivághatod:
(#) dB_Thunder válasza Gory hozzászólására (») Jan 25, 2007 /
 
Felraktam a honlapomra!
http://dbthunder.atw.hu/
(#) dbase válasza (Felhasználó 1542) hozzászólására (») Jan 25, 2007 /
 
"Tölcsérbe álmodtam."
Én ágyban szoktam aludni, álmodni ez tetszett: :yes:
(#) szabi83 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 25, 2007 /
 
msn-en átküldtem neki
(#) stefi hozzászólása Jan 25, 2007 /
 
Hi!

Az lenne a kérdésem, hogy a dobozaitokat mivel szoktátok bevonni???
Én most nézegetem az öntapadós matricákat, de valahogy nem nagyon tetszik(vagy lehet nem jó oldalt nézek). Ti honnan szoktatok venni ilyen dolgojat?

Üdv: stefi
(#) spkkill hozzászólása Jan 25, 2007 /
 
Hy!

Ma találtam 1 képet.Ez milyen felépítésű hangfal?
Nagyon tetszik,mondjuk szerintem ez a példány nem produkálhat nagy hangerőt.

160847544.jpg
    
(#) dB_Thunder válasza stefi hozzászólására (») Jan 25, 2007 /
 
Laminált bútorlap...amit ugye nem kell bevonni, kárpitozva(filc, szőnyeg), glettelve és festve, rücsizve és festve(rücsi: autók küszöbét szokták vele bevonni, érdekes, érdes felületet ad)
Ezektől az öntapadós istenveréseitől mentsen meg az ég...
Következő: »»   6 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem