Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra távirányítós bemenetválasztó, és hangerőszabályzó
Lapozás: OK   7 / 20
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Egy zárt készülékházban (főleg ha fa ) már nem lesz ilyen kattogó hangja. Legalábbis a Cambridge Audio erősítőjében alig hallható. Bár Ők nem tudom milyen reléket alkalmaznak. Szerintem itt nem lehet áthallás, hisz en a két csatorna teljesen szeparált egymástól nem? Az árnyékolt kanócok meg nem indukálhatnak feszt egymásban. A recs-et nem értem. A rélé kontaktok kapcsolódásánál jelentkezik?

Te Vic! Ha esetleg nem tetszik akkor átveszem.
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Amikor átlépi a -30dB-es küszöböt, akkor pattanik egy haloványat. Érdekes, hogy ha + irányba nyomom mintha hallanám, de - irányban nem... Persze ez nem egy hangos zavaró reccsenés! Csak most fülelek mint az üregi nyúl és próbálok minden oda nem illőt kiszúrni...
Készítsd a pénztárcád. Én, a vak látnok azt jósolom, hogy hamarosan alkatrészeket fogsz vásárolni...
Ja, és a fadobozzal csak a szívemet fájdítod...
(#) Szoki válasza vicsys hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Hali! pga2310-el vajon hogyan szólna? Nincs ezzel kapcsolatban tapasztalatod? Ilyesmi projecten dolgozok énis (egyelőre fejben), kiváncsi lennék van-e valakinek véleménye róla. tudok küldeni neked 1-2 darabot tesztelni, ha gondolod, nekemis ingyen volt
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 25, 2009 / 1
 
Milyen terved van a bedobozolásához?
Fa előlapost szeretnél?
(#) vicsys válasza Szoki hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Szia
Már teszteltem.
Bővebben: Link
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Nem. Arra gondoltam, hogy csak a 2 oldala lenne fa. Az eleje vagy tükrösített vagy matt fekete lenne. A rotary gombja meg naaaagy legyen és legyen rajta egy kis besüllyesztés az ujjbegynek. Ebben a süllyesztésben pedig egy apró led. Mint ITT, csak fémszínű vagy esetleg fából. Nincsenek nagy igényeim...
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Én meg azt hittem pont az eleje-hátulja lenne fa, a többi meg fém. Vagy esetleg mint alant. :papakacsint:
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Szép-szép... Nézd csak a csatolmányt!

preamp_3.jpg
    
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Csak nem azt akarod mondani hogy ez egy előző projekted?
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 

Nem. Bár a doboz nagyon tettszik. A neten találtam a képet. Képzeld el ezt egy vöröses sötét barna oldallappal... Hmmmm, nyammi.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Vagy inkább előlappal
(#) Zenner válasza vicsys hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Hát ez valami brutális!
Csak lesek nagyokat

Gratulálok hozzá, szép munka!

Kitaláltam valami rém egyszerűt. Meg lehetne oldani ezt PIC 16F84-el is? Sajnos pénz hiányában más megoldás nem jó(jelenleg), a dolog csak egy szabályzóból állna(mondjuk relékkel) és egy ki/be kapcsolási lehetőséggel. Így kimarad az LCD és a bemenet választó, de ezt külön is össze lehet rakni, ha kell.

Vélemény?
(#) vicsys válasza Zenner hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Szia
Köszi.
Sajna kevés az I/O portja. Nálam, egy portot elvesz a rotary és a TSOP, egy port csak a bemenetválasztó, egy a relés hangerőé, egy pedig az LCD-é.Az E port az RTC adatvonalai és LCD háttere használja. Tehát minimum 24 i/o elmegy (ha jól számolom fejből).
A külön összerakást nem értem.
(#) Zenner válasza vicsys hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Ez főleg a bemenet választóra értendő. Ha utólag még is szükség van rá, akkor könnyen össze lehet rakni.

Kevés lenne? nem szeretnék Veled vitába szállni, ezért kicsit részletesebben írom le, mire gondoltam:
hasonlóan a BigClock-hoz(tudom ez nem óra lesz ), ott is 11 lába megy el kijelzésre. A 7 szegmens illetve a 4 visszajelző, hogy hol tart a ciklus.

Én egy olyan megoldásra gondoltam, hogy 10 fokozatban szabályozza a hangerőt a maradék 1 pedig egy relét(ez kapcsolná be az erősítőt), a beállító gomb helyett lenne az infra vevő. Végül is csak egy olyan számláló/léptető(Kinek, mi tetszik?) kell, ami fel és le képes számolni távirányításra, mindenféle extra nélkül. Meg, ha lenne egy reset gombja is, hogy újra be lehessen tanítani.

Lehet őrültség, de ha helyesen tévedek akkor 4 láb is elég lehet a hangerőhöz. Mondjuk egy 4028N kijelző meghajtóval(reléket ez is tud vezérelni ). Ezen az elven szerintem lehetséges.
(#) vicsys válasza Zenner hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Ja, értem! Tehát Te nem ragaszkodsz a fullos verzióhoz... Persze, hogy elég akár 2 I/O akármennyi reléhez, ha használsz külső bővítőt ami címezgethető (dekodolás). A big clock pont nem jó példa a multiplex miatt. Gondold végig mit művelnének a relék. Zizegnének ezerrel.
Idézet:
„Meg, ha lenne egy reset gombja is, hogy újra be lehessen tanítani.”
Tanítani? Ezt most nem vágom... Az én verziómban az RC5-ös kódot ismeri és kész. A címzést már nem is veszi figyelembe, hogy minél rugalmasabb legyen. A 4028 nem jó ide, mert a reléket "binárisan" címezi meg jelenlegi kapcsolásnál. Így érhető el 63 lépés.
Persze a programot át lehet írni bármire, de ez már az ötödik verzió ahhoz képest amiből elindultam (és kb. 20E.-rel vagyok karcsúbb )
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Na, ebből mi lesz...?

doboz_.JPG
    
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Tűzifa?
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Na, a vak látnok! Remélem, hogy nem, de ki tudja...? :eeknoes: Azt persze még nem tudom, hogy az elő és hátlapot miből készítsem el, hogy tényleg mutatós legyen. Azt hiszem marad a fekete és akkor alu lemezből.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Ha nem volna ilyen trutymó időjárás, készítenék Neked egy előlapot.
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Nem is tudtam, hogy foglalkozol mechanikával.
Nekem sajna az a gyenge pontom. Nincs megfelelő műhelyem, szerszámom és alapanyagom. A többi adott.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Én fára gondoltam. Találtam kint favágás közben egy nagyon jól kiszáradt tölgyfa deszkát, és felgyalulva félretettem. Tök jó előlapot lehet belőle csinálni. Egyébként most teszek először "gyári" dobozba elektronikát (B5) de csak a lustaságom végett. Amúgy én hajtogattam minden készülékem házát idáig.
(#) Zenner válasza vicsys hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Sajnos jelenleg ez a megoldás a legkézenfekvőbb számomra, mivel hamar kell és olcsón(mellesleg szerintem olcsóbb is ez, mint egy olyat amit egy 40 lábú hernyó irányít ). A big clockot csak amiatt hoztam példának, hogy ott is 11 láb van felhasználva kijelzésre.

A 4028-at az én verziómba gondoltam. Ott is binárisan lenne címezve, csak egy dekóderen keresztül. Így csak egyszerre 1 relé menne. Minden reléhez tartozna egy ellenállás (pl. 500R-5K-10K-15K-stb.). Amikor léptet felfele a relék között, akkor egyre kisebb ellenálláson jutna az erősítőre a jel.

Én azt hitten, hogy a Te verziódat tanítani kell .

Megpróbálok összeütni hozzá egy elvi rajzot(elválik, hogy sikerül), hogy kicsit világosabb legyen a dolog.
(#) Zenner válasza Zenner hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Na itt van. Valami ilyesmire gondoltam.

elvi rajz.jpg
    
(#) vicsys hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
Feltettem egy magyar kommentekkel ellátott videot. Sajnos a mute funkció lemaradt, de így is érdemes végignézni a közel 4 percet...
Bővebben: Link
(#) Zenner válasza vicsys hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Ügyes!
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Jól van. Mos tmár csak arra vagyok kíváncsi hogy hol lehet megrendelni a PIC-es vicsys kittet?
(#) vicsys válasza Zenner hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Végül is semmi akadálya, csak időm nincs. Szeretnék egy nagyon szép dobozt faragni.
(#) Zenner válasza vicsys hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Előrébb való ez egyértelmű .
Megcsinálnám én is rajzot és még a programot is megírnám, ha értenék hozzá annyira .
Ha van rajz meg program a többivel elszenvedek.

Lassan meg kellene tanulni...
(#) Gery78 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Szia Vic!

Nagyon tetszik a bemenetválasztó-hangerőszabályzó projected. Már régóta szeretnék építeni valami hasonlót. Nekem az volna a kérdésem, hogy fel lehet-e bővíteni a bemenetek számát úgy, hogy ne csak sztereo legyen, hanem tudja az 5.1 csatornát is? Megmondom miért: Mert én olyan elvetemült vagyok, hogy csöves erősítőből szeretnék házimozit építeni, méghozzá 5.1-ben.
Van még egy olyan ötletem, hogy ki lehetne választani, hogy mondjuk csak két csatornát kezeljen egyszerre (sztereo), vagy az 5.1-et. Sztereo esetében akkor nem kell mind az 5 csatorna reléinek a kattogását hallgatni. Jó volna 3db 5.1-es bemenetet rátenni, hogy a PC hangkártyáját is, a DVD lejátszót is 5.1-ben rá lehetne kötni, aztán ha majd vesz az ember BluRay lejátszót akkor azt is. Ha gondolod szívesen segítek a tervezésben.

Mi erről a véleményed?

Szia: Geri.
(#) vicsys válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Szia
Semmi gond, meg lehet csinálni. Csak:
Az eddigi projektet tök egyedül csináltam és így lassan megy. A pénztárcám igencsak belebetegedett a végeredménybe. Meglátásom szerint az 5.1-hez már mindenképpen érdemes lenne valamilyen audio processzorba gondolkodni mert az már egy alkatrész temető lenne. Gondolj csak a relék számára...
A mostani szoftver sem tökéletes, még mindig lenne mit szabni rajta.
Következő: »»   7 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem