Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   34 / 282
(#) ventura hozzászólása Dec 1, 2009 /
 
Üdv! Hogyan lehet kikapcsolni egy pc585 billentyűzeténak (pc1555) a hangját? Ugyanis automatikus élesítés előtt egy percig folyamatosan sípol. Úgy tudom a sípolás normális ilyenkor, de nem lehet ezt mégis valahogy kikapcsolni?
(#) Rover válasza ventura hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Elvileg a csillag billentyű hosszú nyomásával. De nem vagyok benne biztos, hogy ezzel lehet némítani a kilépési időt. 014 es szekció 6-os gomb ki akkor nem csipog kilépéskor.
(#) szaszni hozzászólása Dec 2, 2009 /
 
Hello
Kérdésem pc 1616 kp ps 128 szirénám hibának azt kapom, hogy sziréna áramköri hiba. Mi lehet a hiba és mi az a PTC?
Köszi a segítségeteket.
(#) Dudus válasza szaszni hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Túlterhelted a BELL kimenetet és a biztosító működésbe lépett . Ez egy pozitív hőegyütthatójú ellenállás, ami túlterhelésre melegedni kezd és megnöveli a saját ellenállását, korlátozva a kialakuló áramot. Ha lehül újra lehet próbálkozni.

Szerintem zárlatos a vezetékezésed vagy maga a sziréna.
(#) segal hozzászólása Dec 2, 2009 /
 
Sziasztok.
Máshol is kérdeztem, de nem nagyon jön válasz, így itt is megkérdem.

A kérdésem a következő lenne:

A riasztóközpontok esemény memóriája bővíthető-e vagy cserélhető-e nagyobbra minden gond nélkül?

Azt szeretném ha több adatot tudna tárolni.

Tud eben valaki segíteni?

Az alábbi központ családról lenne szó: Satel Integra.

Előre is köszönöm
(#) frecsko válasza segal hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Szia.
A gyártónál érdeklődj, hogy van e olyan frissített verziójú ic aminek az eseménymemóriája nagyobb lett.
De szerintem nézel egy másik kp helyette aminek nagyobb a memóriája.
(#) pilota hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Sziasztok, üdvözlök mindenkit!

Vettem a bátorságot és végigolvastam a fórumot, találtam sok segítőkész embert és jópofa kérdéseket.

Hiányolom viszont, hogy sehol egy figyelmeztetés, sehol egy figyelemkeltés. Miről? Ez a riasztó egy vagyonvédelmi rendszer lelke, amit meg lehet csinálni jól és lehet élni abban a hitben is, hogy jó! Ugyan akkor tönkre is lehet tenni és óriási kárt is lehet okozni...
Párszor tapasztalható, az a probléma, hogy felkerül egy kérdés, de nem tudni, milyen központ, milyen kezelő és milyen eszközökre vonatkozik.
Előfordúl, hogy keverik az eszközöket, központokat és azok tulajdonságait.

Vannak, akik szereltek már ilyen riasztót, és vannak akik csak most tanulják, vagy csak a korábbiakat esetleg csak az újakat ismerik és mégis veszik a bátorságot és tanácsokat adnak (tisztelet a kivételnek...)....

Vannak eszközök, amiknek a bekötésére elhangzanak módszerek, csak a nagyközönség és az olvasók nem tudják, mire való és hogyan is kell használni, mik a hátrányai a valóságban.

Elhangzanak beidegződések, szerelési hozzáállás alapján, de nem biztos, hogy az a legjobb, vagy az egyetlen megoldás.

Aki ilyennel foglalkozik mondjuk üzletszerűen, az menjen el egy ilyen tanfolyamra, mert választ kap kérdéseire, sok újdonságot megtudhat, gyakorolhat és mindezt ingyen.

Ez a fórum viszont arról szól, hogy van egy ilyen "kütyürűm" és mit csináljak vele, hogy... legyen az eredmény. Erre lehet használni. Viszont senkinek sem ajánlatos csak ezek alapján másnak is bevállalnia a riasztóját. Egyrészt mert ez egy szakma, amit sokan éveken át tanultak, évek óta gyakorolnak, a megszerzett tudásból, szenvedésből és kudarcokból, sikerekből élnek, másrészt ez óriási felelősség, etikai és bizalmi kérdés is egyben. Nem véletlenül folyik kíméletlen, vérre menő harc a piacért az életben...

Vannak még tévhitek és félreértések, melyekre megpróbálok rávilágítani, és szerintem a többiek is csak az időhiány miatt nem merültek bele ezekbe a kérdésekbe korábban. Természetesen nem kívánom sem űberelni sem vitatni mások igazát és csak a segítő szándék vezérel, mikor ezeket a sorokat írom.
(#) pilota hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
A Dsc riasztó egy nagyon megbízható, ugyanakkor inkább stabil, mint korszerű, de nem is buta és nem is korszerűtlen a maga korában és a maga terén.

Vannak sokkal okosabb és szebb, olcsóbb riasztók a piacon, de normál vagyonvédelmi használat mellett mi lehet fontosabb, mint a megbízhatóság? Aki a DSC mellett dönt, ezért nem tesz rosz lóra. Természetesen érdemes átgondolni, hogy mit is akarunk, mennyi keret van erre és jó erre a célra az adott eszköz. Ha még mindig a DSC a válasz, akkor hajrá, lehet szerelni...

Fontos leszögezni, hogy sok helyen be lehet szerezni, elég nagy szórással az árakra való tekintettel, érdemes körülnézni a piacon...

A telepítés két (minimum) ember megállapodása, ha drága vagy nem szimpi, akkor van más, aki megcsinálja, lehet bekérni több árajánlatot... Persze, ha sürgős, azért más a helyzet, sajnos sokan a betörés, kirámolás után azonnal kell szereltessék, de akkor a célszerű kiadás többszörösét is rászánnák...

Fontos tudni, hogy nem csak számítógépről lehet programozni, sőt egyéb riasztóktól eltérően, aki elsőre csinálja több gondot vesz a nyakába, ha gépről akarja programozni, hiszen kezelőről is maximálisan programozható, kell némi gyakorlat hozzá de más nem.

Ne felejtsük el, hogy a 8 zónás kezelő (pl 1555rkz) nem látja a zónákat 8 felett és nem ismeri a Deol-t, ugyan akkor egyszerre is képes kijelezni akár mind a 8 zóna változásait, amit mondjuk egy ikonos vagy LCD-s kezelő csak sorban tud megmutatni... A kezelőket azért kell címezni, mert a központ így rendeli területekhez. A DSC-nél arra került a hangsúly, hogy a kezelő a hozzá tartozó területet intézi, van más központ, ahol a kód lett a fontosabb felhasználás szempontjából, nem a kezelő. Elsőre ennyi, később folytatom.
(#) segal válasza frecsko hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Szia.

Köszi a választ, arra már én is gondoltam, hogy megkérdem a forgalmazót.

A 128-as központ 22000 bejegyzést tud naplózni, ezt kb 1 nap alatt megtöltöm. Ahogy telítődik felül írja az elsőket és így tovább. Azért gondoltam a bővítésre, hogy ne naponta keljen lementegetni róla, hanem tudjon tárolni legalább egy hétnyi/hónapnyi anyagot.

Vagy esetleg arra van-e valakinek ötlete, hogy valahogy egy külső tárolóba letöltetni és majd abból olvasnám ki az adatokat?
(#) pilota válasza segal hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
A memória nem bővíthető, de ki tudod nyomtatni, vagy mentheted folyamatosan számítógépre, erre is van több megoldás, interneten keresztűl, vagy telefon kommunikátoron vagy letöltő kábelen. Mindegyiknek van előnye, hátránya...
(#) segal válasza pilota hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
A kinyomtatást azt tudom.

A lementés érdekelne.Van a központokon olyan beállítási lehetőség, hogy ha telítődik az eseménymemória, akkor automatikusan elküldje egy tárolóba?

Tehát nem minden eseményt külön külön küldjön el, hanem ha megtelt a memória, mielött elkezdené újra törölni.

Nenten keresztűl egy számítógépre kellene letárolni.
Gondolom onnan valahogy vissza tudom olvasni.

Filózok még valami helyi tárolón, valahogy, hogy oda mentse az adatokat és majd lehúzom róla időközönként.
(#) pilota válasza pilota hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Folytatás.

Azért lett eredetileg a kezelőre kihozva egy zóna, hogy a bejárati ajtó közelében a kezelő miatti vezetékezés részeként lehessen tenni nyitásérzékelőt. Ez volt annó a terv, ma azért már továblépett a technika és bonyolultabb dolgok is megoldhatóak a kezelőről...
Eredetileg csak egy db. soros ellenállást várt a kezelő, a maiak viszont ismerik, sőt követelik is a DEOL-t (PK sorozat), ha így lett programozva a központ (13 szekció, 2-be...).

Ejtsünk azért néhány szót itt a bejárati ajtóról, ami klasszikus értelemben a távozási és érkezési pont. Tudom, sokan nem szeretik a nyitásérzékelőt, mert csúnya, babrálós, sok pénzt nem lehet kérni érte, könnyen szabotálható, de azért nem véletlenűl lett kitalálva.

A DSC riasztók ugyanis az ajtó nyitásából (vagy nem-nyitásából ) képesek megállapítani az otthonmaradó (STAY) és a távozó (AWAY) üzemmódot. Ha a kilépési késleltetés alatt nem nyílik meg az ajtó, automatikusan otthonmaradóra élesedik, ha kinyílik, akkor távozóra.

Ajtócsengő funkció a sláger, élesítetlen riasztó mellett is figyelhető az ajtó, éjszaka lehet mozogni a lakásban és nem védtelen a bejárati ajtó, éjszakára lehet azonnali riasztásra állítani a bejárati ajtót, távozóban sem kell védtelenné tenni a belépési késleltetés idejére a bejárati részt, ha mondjuk nem az ajtón jönnek be, stb, stb... Maradjunk annyiban, hogy ki hogyan szereti... Ha valaki otthon magának barkácsol, nyugodtan beépítheti...

Visszatérve a kezelőre, a DSC központok általában 8 kezelőt bírnak megkülömböztetni és ezáltal akár 8 kezelői zónát is tudnak kezelni. Nem feltétlenűl kell is kezelői zónát használni, de ha kell, akkor tudja kezelni. A kezelői zóna felülírja a központ vagy a bővítő zónáját, ha azonos zónára címezzük!!! Ezért érdemes olyan zónára állítani, ami fizikailag nem adott a rendszerben. Ugyan akkor viszont célszerű felülíratni a paneli zónát kezelőivel, ha van zónánk bőven és mondjuk illeszteni szeretnénk a sorba (körüljárás szerüen pl. 2-es után 3-as zóna...) vagy éppen a kezelő mellett van egyérzékelő.

Mivel a kezelői zóna a központ fele információként létezik, ezért a gyártó nem javasolja 24 órás vagy tűz zóna használatára, mivel egy spéci eset, ha eltűnik a rendszerből a kezelő, akkor vele együtt az a zóna is...

A kezelők alapból az első partícióhoz vannak rendelve, az első számú kezelőnek. Kivéve a szöveges kezelők, amelyek gyárilag az első partíció részei de a 8.-ik kezelőnek lettek elnevezve gyárilag, ennek csupán letöltési, technikai jelentősége van, de meg lehet változtatni ezt a beállítást, sőt van, amikor meg is kell. Tehát, ha valaki nem akarja gépről programozni, és csak egy szöveges kezelő van amúgy a rendszerben, akkor simán tegye át elsőnek, vagy másodiknak, ahogy a rendszer megköveteli. Ezt a beállítást lehet / kell megtenni a 000-ás címen, azon belül is a 0 alcímen. Erről már esett pár szó korábban. Ezt a beállítást a kezelő elmenti és reszet után is megőrzi, ezért ha furcsa dolgokat művel egy kezelő, nem biztos, hogy a központ software / hardware reset segít (!!!)...

Minden kezelőről lehet (-ne) látni minden - a rendszerben létező - kezelő által vezérelt területet, tehát senkit ne zavarjon össze az, hogy pl. két kezelő van és nem ugyan azt látja mindkettőn. Az alap elképzelés az, hogy adott kezelő, csak a saját területét mutatja. Vigyázat a régi kezelők esetleg csak az első két partíciót tudják kezelni!!! (pl. 1555 RKZ + 5010, 5020, 1832,1864...)

A felhasználói kódok partíciókhoz rendelhetőek, tehát azt is meg lehet csinálni, hogy bizonyos kódok csak egyik területhez használhatóak, míg mások csak a másik vagy minegyik területre használatosak.

Van még egy speciális eset, ez pedig a GLOBÁLIS kezelő. Elnevezésétől eltérően ő sehova sem tartozik (kivéve az LCD-k, mert mutathatják az összes partíció állapotát pl.) . Ez azt jelenti, hogy a 000 címen, a 0 alcímen ha 0-át írunk a partíciónak, akkor a kezelő azt várja, hogy a következő művelet előtt közöljük vele, hogy melyik területet is mutassa...

Volt egy téma korábban, hogy páncélszekrény külön partíció, és akkor a kezelő hova is tartozzon. A javaslatom az, hogy ahhoz a területhez, amit leggyakrabban használunk, és ha kell csak akkor léptessük át a másik területre, ha szükséges... A beállított állapot 45 másodperc nyugalom után úgy is visszaáll...

Be lehet állítani a 012-es címen a kezelő letiltását x hibás kód után y percre. Ha ez be lett állítva, ki kell várni az időt, külömben csak a reset segít... Ilyenkor a kezelő (mindegyik a rendszerben) bármely gomb megnyomása esetén hosszan fütyül. Ez a funkció az 585-től felfele él...

Vigyázat, a kezelő test (-, B) nélkül is képes működgetni!!! Busz hiba esetén idegesítően sípol, semmilyen gombra nem reagál... Vigyázzatok még a kezelői tamper figyelésre, főleg a régi kezelőknél képesek galibát okozni, ugyanis ott nincs kiépítve, vagy a helyi szabályozás miatt hozzánk korábban szabotázs nélkül érkeztek...

Kezelővel kapcsolatban ennyit szerettem volna elmondani, ami nem azt jelenti, hogy ennyi, amit tudni kell, de ezeket nem árt ha tudjuk, mielőtt nekiugrunk egy rendszernek... Remélem eléggé érthetően írtam le...
(#) pilota válasza segal hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Ez a megoldás csak a telefonos kommunikáció esetén működik, illetve letöltés esetén csak az új eseményeket fűzi, de ha egy gépet állandóan vételre állítasz, akkor eseményenként folyamatosan küldi, illetve el lehet hitetni a riasztóval, hogy nyomtatóra küldi az adatokat, de közben egy számítógépre... A fel-le töltő szoftwerrel az a baj, hogy, amíg él a kapcsolat, addig használhatatlan másra a kezelő...
(#) pilota hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Most pedig néhány szó a vezetékelésről.

A központ panelek rendelkeznek egy váltakozó áramú bemenettel, ide 16V AC-t vár a rendszer, akkor élednek, ha ide megkapják a tápot. Alapvetően 40VA-es trafót ír elő a gyártó újabban, de a tapasztalat az, hogy kis rendszernél elég a 30-as is. Mindenképpen 40-eset érdemes betenni, ha már legalább két kezelőt, 4-nél több tápot igénylő eszközt és kültéri hang- és fényjelzőt használunk, ami akkumlátoros üzemü. A fogyasztásba beleszámít a központ is és adott esetben a töltendő akku!

Aux+- ez a kimenet látja el a külső eszközöket táppal, újabban PTC védet (túláram esetén lekapcsol és ha megszűnt a kiváltó ok, automatikusan visszakapcsol...).Ugyanúgy felügyelt.

Bell+_ sziréna kimenet, felügyelt, ami azt jelenti, hogy szakadást és rövidzárat figyel, a terhelésnek minimum 1k-nak kell lenni és valóban az 5,6K-t is elfogadja. A pozitív az állandó, rövidzár esetén ez is PTC, a negatívot kapcsolja és folyamatosan 3-6V mérhető rajta még nyugalmi állapotban is, hiszen ezáltal felügyeli a kürtöt. Ezért kell egyes szirénákat ellenállásal lezárni PL. Signal PS-128 és ezért van, hogy másokat nem kell Pl. SOLO. Ezért van, hogy kis fogyasztású piezzó szirénák vinnyognak halkan és a nagyobb fogyasztásúak pedig kattognak... Megoldásról már volt szó korábban (ellenállás, relé)... Az ellenállást (ha szükséges) nem a központban kell elhelyezni, hanem a szirénánál!
A riasztó szirénázáskor használhatja az akkumulátort is üzemszerűen a nagy áramfelvétel miatt...

Akku vezetékek: ugye ez is felügyelt, töltéskor kimenet, áramszünet esetén bemenet... Az akkut az újabb központoknál élesztés előtt rá kell csatlakoztatni, vigyázat a polaritásra, mert nincs biztosíték, illetve van, de smd és elég drágán javítja a DSC hungária... A központ nem éled akku rátételre, csak ha az AC-t is kapja (...). Előszeretettel használják az akku vezetékeit pl. GSM vagy rádió megtáplálásra, de ne felejtsük, hogy ez csak csökkenti az akku áramszünet esetén tanusított üzemidejét. A garanciáját elveszíti a központ, ha el van vágva, vagy blankolt a vezeték, a hiedelmekkel ellentétben a külső szirénát nem innen kell megtáplálni (lásd pl. .... ).
Programból állítható a töltése kis áramú, vagy nagy, vigyázat a feszültséget emeli, ezáltal az áramot, ne használjuk, csak 14-16 Ah akkuméret fölött... A tapasztalat az, hogy akku hibát csak akkor jelez, amikor tényleg kuka az akku, tehát áramszünet esetén ilyenkor percek alatt meghal a rendszer...
Azt sem igazán sikerűl megértenem, hogy miért tesznek egyesek nagyonbb akkut a szirénába, mint a központba... Azt értem, hogy egy sziréna képes 3, 3,5A-t is felvenni szirénázáskor, de egy 2Ah-s akku mit bír egy központban?Fél órát? Utána meg tök jól visít a kültéri? Ennek mi értelme őszintén? Nagyon apró rendszereknél is érdemes 6,5-ös akkut a központba, minimum 4Ah-at a szirénába. És nem fordítva... Az akkuk időtartama jó esetben 2-3 év, még a hű de szuper nagyon drága akkuk sem bírnak többet 4-5 évnél... Nem érdemes megvárni, amíg elsötétül a kezelő... Ezért van az, hogy áramszünet esetén vinnyognak a környék riasztói. A MABISZ ajánlása szerint, ha egy akku a kapacitásának 80%-a alá csökkent, cserélni kel... Ez pont a szünetmentes működés érdekében van így...

PGM kimenet (-ek) minden DSC központon található, alapjában a központ nagymértékben programozható csatornái, hogy mennyi a verziók száma, az a telepítői leírásból kiderül, folyamatos fejlesztés alatt áll, programozhatóan testet kapcsol vagy vesz el. Állítható eseménytől eseményig vagy időzítve. A kimenetek partícióhoz rendelhetők és nagymértékben kapcsolgathatók az opciói... Van belőle kis áramú 50mA és nagyáramú 250mA. Bővíthető az újabbaknál. Egyes paneleken a PGM2 lehet bemenet is... Bemenetként 1K-s ellenállást vár EOL-ként.

Zónák: itt elég nagy a szórás mind lehetőségben, mind használat és bekötés szerint. A lényeg, hogy a központ programozása alapján dönt a rendszer a reakcióról, amit egy zóna állapotának változása okoz. Ebből kifolyólag igen sok féle képpen lehet használni és igen sok mindenre... A zónák bemenetéről annyit szeretnék megemlíteni, hogy ezek azok a bizonyos hurkok, amiket a rendszer figyel. Nagyon sok függ a helyes telepítéstől. Mi a helyes? Igen megoszlanak a vélemények, de azért nézzünk néhány makacs dolgot ezzel kapcsoltban: a hagyományos értelemben vett árnyékolt kábelre a rendszernek nincsen szüksége elektromos szempontból, de szeretjük ilyennek, mert mechanikailag védi az ereket. Nincs nagyfrekvenciás információáramlás és nincs szükség nagyfokú zavarvédelemre sem, mert erre a célra is tökéletesek a vonalvégi lezáró ellenállások. A kezelők esetén főleg az újonnan megjelent 0,22-es keresztmetszetűnél gyengébb keresztmetszetű olcsó vezetékek helyett célszerűbb a CAT-5-ös vezetékeket használni főleg nagyobb távolság esetén és a csavart érpár miatt. Igaz a csavart érpár csak a Yelow és Green vezeték miatt hasznos, de a nagyobb keresztmetszet a táp miatt is jobb. Ne felejtsük, hogy viszonylag sokat "kajálnak" az új kezelők... Szükség is van a megnövekedett keresztmetszetre. Hogy most három vagy négy vagy hat eret használjunk, ez attól függ. Ha egy rendszert telepítünk elég a 6 eres, az mindenhova jó. Ha sokat szerelünk lehet spórólni, 2 eres, 4 ers, stb használatával. Hogy NC, NO, EOL, SEOL, DEOL? Hát egy kis történelem: az NO (alapból nyitott) könnyen szabotálható, ilyenek például az autók érzékelői... Ennél fejlettebb megoldás az NC, mert ez alapból zárt, változik a hurok ellenállása eszköz ki vagy betétele esetén. Ez is könnyen szabotálható... Nehezebben szabotálható az EOL vagy SEOL ez a vonalvégi vagy egyetlen vonalvégi lezáró ellenállást jelenti. Nehezebben szabotálható, ha nem a központba helyezzük el... . A dupla lezáró ellenállás esetünkben az optimális megoldás, az egyik ellenállás párhuzamos az érzékelővel, a másik ellenállás soros a az érzékelő-tamperrel és az érzékelővel. Előnye,hogy két szál vezetéken 4 állapotot tud megkülömböztetni, hátránya, hogy odafigyelést kíván és nehezebben "fűzhetőek" az eszközök ennél a beállításnál. Az ellenállás érték állapotait többen korábban leírták, itt adódhatnak kisebb, nagyob gondok a bekötéseknél... Léteznek egyéb bekötési fajták is, eléggé nagy stabilitást értek el a korszerű riasztók ezen a téren. A lezáró ellenállások értéke központfüggő, minden gyártó más-más szemszögből nézi gyártmányát, ezért vannak külömbségek lezáró ellenállás terén. Van némi eltérési lehetőség minden riasztónál 10-15% ellenállás értékben, néha jól jöhet, ha rámérünk egy vezetékpárra. A három vezetékes érzékelő bekötés igazából egy öszvér megoldás, ha más lehetőség nincsen, akkor használjuk. Egyébként teljes értékű megoldás. Lehet,hogy az árnyékolás témával nagy lavinát indítok, én személy szerint az eszköznél és a központban is leszigetelem az árnyékolást külön külön, a saját tapasztalatom az, hogy óriás rendszereknél mindent összeszed és antennaként működik, főleg ha még a földeléssel is vannak gondok...

A Kezelői és bővítő modul Busz: annyit említenék meg a korábbiakhoz kiegészítőleg, hogy a külön RBYG csatlakozóval rendelkező központoknál érdemes tisztán erre a célra használni, de ez érvényes a sziréna és a táp, PGM és zónákra is...

A földelés pontot a panelon nem szoktam használni, elvileg a külön földelés nélküli hálózatora lett kiépítve, ki hogyan szereti. Túlfeszültség és villámcsapás esetén képes galibát okozni.

Kommunikátor: RING TIP, R1 T1 ez is korábban ki volt vesézve. Analóg telefonvonalat tud kezelni, ring-tip a bejövő, R1 T1 az elmenő. Az az elfogadott nézet, hogy a riasztó legyen az első, a többi eszköz csak utána. Aki virtuális analóg vonallal rendekezik (ISDN, TV-NET stb.), az figyeljen oda, hogy áramszünet esetén van-e vonal vagy nincs, mivel ezek az átalakítók külső tápot igényelnek... TLM-azaz telefon vonal figyelés ki-bekapcsolható opció és a vonal feszültségét figyeli. A GSM és GPRS illetve rádió kommunikátorok egy része is vonalat szimulál...

(#) frecsko válasza pilota hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Szia.
Elég szép mennyiséget írtál, és beleolvasgatva jókat is. Nem tudom, hogy te foglalkozol e munka szinten vele vagy csak érdekel a dolog. Amit itt most leírtál és elolvassa valaki az késztetést érez magában, hogy már ő is szereljen riasztót, mert ő már így mindent tud. Az ilyen emberek vállalják el fillérekért egy-egy munkát és végeznek pocsék, sz*r szerelést. Garanciát nem vállalnak, az ügyfél hoppon marad. Aki ezzel foglalkozik az a pénzétől esik el mert az egy napos riasztószerelő elhappolja a munkát. A fórumban feltett kérdésre válaszolni kell, de nem kell kioktatni mindenkit.
(#) Syn7h37ic válasza segal hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Jééézus.
Mit csinálsz az Integrával, hogy egy nap alatt teleírod az eseménytárat? Amit én telepítettem, annak az eseménytára kb 3 hónap alatt telítődött.
Esetleg beléptetőként is használod? akkor valóban sok adatot tud naplózni.
(#) Syn7h37ic válasza segal hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Próbáld a guardx programot, az tud teljes naplózást, és állandó felügyeletet pc-vel az integrákon.
(#) increduluszoltan hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Üdv Mágusok!
Érdeklődnék,hogy kell-e a DSC riasztót programozni ehhez a pagerhez külön?
http://www.gsmriaszto.fw.hu/

DSC01637.jpg
    
(#) Syn7h37ic válasza increduluszoltan hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
A központ out kimeneteit kell használni.
Pl. out 1 a riasztón "tlm, és riasztás"-ra programozva, egy relé van a pozitív és az out1 pontra kötve, a relé bontókontatja pedig a GSM modul in pontjára kötve. Riasztás esetén az out kiadja a negatívot, a relé meghúz, a GSM pager in bemenetén az állapot megváltozik, és a telefonos egység szépen küld egy SMS-t, vagy megcsörget, a pager beállításától függően.
A pager bemenetet 24 órásra kell állítani.
A relé használata elkerülhető, ha a pager bemenetét záró kontaktra programozod. Ekkor csak az out, és az in bemenetet simán össze kell kötni.
(#) Syn7h37ic válasza increduluszoltan hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Nem tudod esetleg kiolvasni a pic tartalmát a pager-ből?
(#) ventura válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Én ismerek egy oldalt ahol van egy hasonló pager a pic forráskódjával együtt. De az is lehet, hogy ez ugyan az. Bővebben: Link
(#) increduluszoltan válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Szia!
sajnos én teljesen laikus vagyok hozzá!
Csak nehéz találni valakit,aki hajlandó megcsinálni..
(#) pilota válasza frecsko hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Teljesen igazat adok Neked, de mindaddig, amíg nincsen számonkérés, erkölcsi tartás az emberekben, amíg óriáscégek telepítenek minősítetlen rendszereket úgy, hogy éppen csak a tesztjelet bírják kinyomni magukból és a kereskedelemben totálisan gagyi és használhatatlan cuccokat forgalmaznak fillérekért, nem tartok attól, hogy írásaim miatt maradna bárki is munka nélkül. Ugyanis, ha egy rendszer nem csak jól hanem szépen is van megcsinálva, annál jobb ajánlólevél nem kell. Emellett a DSC igaziriasztó, üzembiztos és kezelhető még laikusként is.
Azok, akik két nap alatt akarnak riasztózásból meggazdagodni, azoknak nem ajánlom ezt a munkát...
(#) Mate55 válasza pittyu hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Az nekem is világított nyomd hosszan az 1-es gombot!
(#) triniti hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
Sziasztok!
dsc832-es külső akkus és egy belső akku nélküli /ez utobbi a bell+ és bell- -ra van kötve, tamper kör nincs/ kifogástalanul müködik. Kaptam egy belső piezo szirénát /akku nélküli/ amin van tamper kör is.Ezt raknám fel a régi belső sziréna helyett. A tampert a többi tamperrel sorba kötöttem, de a piezo másik két bekötésén nem bell+ és bell- van irva hanem 12V+ és GND . Ezeket hova kössem a központban, hogy müködjön. Talán bell+=12V és GND= bell- ?
(#) mgs hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
Sziasztok!

- Mi a tapasztalatotok a DSC LC-100PI mozgásérzékelővel. Van egy 8kg-os kutya a lakásban nem akarok túl sok fals riasztást, de az ár is fontos.

- A DSC 1864 -hez kell valami külön a cucc, hogy pl tudjam milyen esemény történt vagy csak a mobil kommunikátor a jó megoldás? Csak az éles események érdekelnek, nem akarok sok telefonszámlát sem, de ha jelez tudjam mire számítsak.

Köszi Üdv mgs
(#) Syn7h37ic válasza triniti hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
pontosan
(#) frecsko válasza pilota hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
A telepítő tapasztalatlanságán múlik, hogy milyen gagyi riasztót tudnak rásózni. A multi cégek meg kapnak ezen a dolgon és mindenkire tuckolják rá a sz*r, tervezési hibás, elavult pócerkájukat.
Az emberi egoizmus határtalan. Úgy bele tudja néhány ember élni magát, hogy ő már azt hiszi mindent tud, és nem nehéz felfúrni a kp-t és az érzékelőt a falra. Nem is nehéz, de mire a rendszer összeáll egy ember fejében ahhoz sok telepítési tapasztalat kell. A DSC jó központ, de csak annak aki tudja telepíteni, ismeri. A raktárban 3 tízes oszlopokban áll a leszedett, hibásan telepített és ezért tönkrement kp-ok. Ezek mind lelkes amatőrök telepítései.
(#) lichi hozzászólása Dec 13, 2009 /
 
Sziasztok!
Ki lehet kapcsolni hosszú időre a riasztót? Úgy gondolom, ha lenyomom a biztosítékot, majd lemerül az akksi, akkor mi fog történni? megszólal a sziréna? solution
(#) frecsko válasza lichi hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Szólni fog. Ha a biztit kihúzod az akksiról is vedd le a sarut. Kár az akksiért. A szirénában lévő akku miatt fog szólni.
Következő: »»   34 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem