Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamera -> uC
Lapozás: OK   3 / 3
(#) borvendeg válasza net105 hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
(#) net105 válasza borvendeg hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
de a saját kamerádról
(#) borvendeg válasza net105 hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Hello!
Minek a kép a saját kamerámról? Tökéletesen ugyanez MCA-25 típusú.
(#) borvendeg hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Hello!
A próbáltam beüzemelni a kamerát. Nem sok sikerrel. Ha terminál progiban nézem a kamera ad. Ha a progiban nézem akkor is látszik hogy valami jön de kép nincs a progiban ahogy megnyitom a port.ot akkor abban a pillanatban a ststus oszlopban az error pirosan jelez tehéát valami hioba van valakinek van valami 5lete? senki nem próbálta még ki?
(#) pako válasza pici hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Üdv!

Jövő héten lesz nekem is egy ilyen kamerám (MCA25). Egy PIC24HJ256GP610-el szeretném feléleszteni. Először annyi lenne a célom vele, hogy egy táblában el tudjam tárolni a pixeleket.

Amihez a segítséged kérném:
-Bekapcsolás/Reset után mi az alap Baud rate?
-Illetve milyen parancsot kell kiküldenem, hogy ezt módosítani tudjam? (AT parancsokhoz nem értek)
-A felbontást milyen parancsal tudom módosítani?
-És mégegy parancs érdekelne: hogy tudom RAW formátumra állítani?

A RAW formátumról annyit találtam neten, hogy ennél még nincs semmilyen feldolgozás, direktben jön ki a CCD által mért érték. Tehát akkor ez úgy néz ki, hogy pl. 80*60 felbontás esetén kiküld 4800 bájtot, és 1 bájt = 1 pixel?
(#) Ant hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
Sikerült szereznem egy mca-10 kamerát. Próbáltam illeszteni a link szerintlink. De nem indult el.
Nem hasznlok mikrovezérlőt, csak max232-t.
Szerintem én nem csinálok jól valamit:
1. Beforrasztottam az 5 kábelt
2. A 7-es láb a reset és azt kell kapcsolgatni.
+3.6V megvan.
(#) k81zoty válasza Ant hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Az adott linken nem az MCA10 es bekötése van, hanem az MCA25-ös-é, lehet ebből adódik a problémád...

Nekem is van MCA25-öm. Ki meddig jutott vele? Van valami dokumentáció, amiben eléggé konkrétan le van írva a pontos kommunikáció, vagy csak a source-okat nézegessük át (pl nekem kellene hogy egyszer jpg-ben, egyszer bmp-ben kérjem le a képet)
(#) borvendeg válasza Ant hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Ehhez kell max 232? Ajaj akkor azt hiszem tudom mit hibáztam... Te milyen softwerrel használod?
(#) pici válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Olvassatok bele a fórumba, sok választ találtok kérdéseitekre, főleg a linkeken.
Max232 alkalmatlan, FT232 minimum.
Kezdő baud 19200, átvált 480600-ra
(#) tommy55 hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Nekem van egy Motorola telefonból kiszerelt kamera, amit szeretnék PIC-kel üzemelni. Csak annyi lenne, hogy a kameráról jövő képet egy memóriakártyára kéne helyezni. A sebesség nem annyira lényeges.
Tudna valaki segíteni, mert nem találtam adatlapot. Illetve tud-e valaki olyan PIC-ről, ami kezeli a kamerát.
(#) Gj hozzászólása Ápr 29, 2015 /
 
Üdv!
AVR-t használva szeretnék egy kamera jelét PC-re küldeni és ott felhasználni, tehát a mikrovezérlőn a "képfeldolgozás" annyiból állna, hogy fogom a kamera által adott adathalmazt és továbbküldöm.
8 bites AVR-t szeretnék használni, egy 640*480-as, 8bites kép tökéletesen elég, a sebesség nem igazán számít.

A gond az, hogy fogalmam sincs, hogyan működnek az egyes kamerák, és google sem ad választ (bár gondolom csak rosszul keresek). Valami kiindulási alapot tudnátok nyújtani?
Előre is köszönöm!
(#) Lucifer válasza Gj hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Siemens S55-höz való IQP500 típusú kamerák beszélnek UART-on. JPG-t tolnak ki.
Python kód itt:
http://mitschang.net/s55cam.py
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem