Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   411 / 2500
(#) hapro válasza highand hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Ilyet találtam már, de kapcsolást csak előfokra: Bővebben: Link
Ha segítesz keresni akkor köszönöm, vagy ha valaki, akkor neki is köszönöm.
(#) highand válasza hapro hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
a - dental - is jó kereső szó....
(#) vendelkiraly válasza hapro hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Rod E. féle erősítők közül talán ez vagy ez a nagyobb lenne jó neked. Az utóbbival az a gond, hogy szerintem nincs olyan ember, aki megépítette volna Magyarországon.
Az 500W-os topikot gondolom ismered.
(#) highand válasza hapro hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
A - transducer - is jó kereső szó.
(#) Longa György válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm.Pont ilyet kerestem.Longa.
(#) Dj TSM válasza vendelkiraly hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
üdv
Hát magyarországon lehet,hogy nemépitették meg,bár sosem lehet tudni.De müködik biztosra mert én kb 2 éve öszeraktam egy csatornát belöle,persze csak 3 pár végtranyóval,de hibátlanul ment elsöre,tranzisztorokat meg nemprobléma hozzá adni.Valahol nyáktervem is van rá.
(#) Mayan hozzászólása Dec 2, 2009 /
 
Most ez szól az asztalomon, elég jó. Piros led van benne, 400mA nyugalmi. Meg lehet ezt csinálni dupla táposra ? Kimenő kondi nélkülire ? Köszi!

3.png
    
(#) tanci válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Oké. Megnézem a diódahidat. Kicserélem és majd kiderül. Ha ez nem segít akkor az erősítő rész lehet már csak bűnös nem?
(#) ImiDj válasza tanci hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Eloszor kosd le az erosito reszt en ugy olvastam az irasaidbol hogy mar ugy is probaltad.Akkor viszont kosd le az erosito reszt es utana ha kivagja a bisztit de inkabb tegyel 1 izot sorosan a 220 meg az erosito koze ha vilagit akkor zarlat ha nem akkor jo a diodahid.
(#) jencee hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Sziasztok! A következőben kérném a segítségeteket: Van egy Sub erősítőm, és van neki két bemeneti forrása is, egy, alacsony szintű, és egy magas szintű, melyiket használjam? melyikkel szólna szebben? Előre is köszönöm mindenkinek!
(#) KMarci válasza jencee hozzászólására (») Dec 3, 2009 / 4
 
Szia!

Az alacsony szintűvel mindenképpen szebben szól, mivel a magas szintű jel egy végerősítőből jön, ami ellenállással van alacsony jelszintre visszafojtva, ebből adódóan a meghajtó végerősítő torzítása hozzáadódik a megszólaltatott hanghoz.

Míg, ha egy alacsony szintű jelről hajtod, annak a torzítása mindenképpen kisebb (azonos jelforrás esetén).

De egyébként van százezer Sub erősítős fórum téma, a te kedvedért még a téma nyitása előtt pirossal figyelmeztet is az oldal, hogy nézz körbe mielőtt...

Üdv
Marci
(#) dcsabi válasza jencee hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Ez attól függ milyen szintű jellel fogod meghajtani.
A magas szintű bemenetről valószínű szebben fog szólni, ha meghajtja megfelelően, az az eszköz amivel használni akarod.
Ha nem hajtja meg eléggé akkor marad, az alcsony szintű...
Ki kell próbálni, mi mem tudjuk eldönteni innét melyik lesz szebb...
De szerintem az téma át lesz helyezve, van még hasonló rengeteg...
(#) tungsram hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Ha rám hallgatsz akkor használd a nagyszintű bemenetet mert ha pl. PC-röl akarod használni akkor nincs túlvezérlési gond. Általában most most minden készülék kimenete vonali.
(#) KMarci válasza tungsram hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Nem fog nagyon halkan szólni, ha nagyszintű bemenetet hajt alacsony szinttel?

Üdv
(#) tungsram hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Csak egyet nem tudok mi hajtja?
(#) gleccser16 hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Helló.

Elkészültem az stk 4241V-el és működik. Előerősítő hangszín, végfok, kivezérlésjelző kifogástalan.

Most jutottam el a védelemhez. Nyákterv sajnos nem volt hozzá ezért én készítettem egyet.

A problémám a következő. Mivel még nem nagyon építgettem tranzisztorból áramkört, nem tudom mit hogy kellene bekötni. Melyik lábat hova.
Már elolvastam pár ilyen ismertetőt, de nem bízom magamba. Valaki segítsen a kapcsolásban található tranyók bekötésében...

Feldobtam a kapcsolási rajzot. Egyébkén a beültetési rajzon is pont igy helyeztem el. Nincs elforgatva vagy ilyesmi.
(#) szamóca válasza gleccser16 hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Erre gondolsz?

Tranyók.JPG
    
(#) szamóca válasza Norberto hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Nos Norberto, Neked lett igazad!
Most készültem el vele, egy B5 elé lett behelyezve, és tökéletesen üzemel. Nincs ugrálás, nincsenek nagy lépésközök, sőt szerintem túl finoman is szabályoz.
Zajtalan, és brummentes az egész készülék, bár majd csak holnap fogom megdöngetni.
Köszi mindenkinek a jó tanácsokat, és a segítséget.
(#) highand hozzászólása Dec 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Tartok attól, hogy valami nagyon nagy szentségtörésnek számító kérdés feltevésére készülök, de belevágok. Vannak ezek a K. Tibor féle erősítők és a K. Dávid féle modjuk. Én átnéztem ezeket a kapcsolásokat és én konkrétan a VF2-t a régi jól bevált Texas kapcsolás FET-re átírt utánérzésének látom. Namost a visszacsatolt erősítőkben a hurokerősítés, az erősítő egy adott pontján, a torzításokat, zajt kombinációs termékeket, stb annyival csökkenti, amennyi az adott frekvencián előtte a hurokerősítés.

Ebből egyenesen következik, hogy minél jobb műveleti erősítő van a kapcsolásban, annál kevésbé számít a "végeredményben" az, hogy hogyan került kialakításra az erősítő áramerősítésért felelős nagyáramú szekciója, vagyis pont az a rész, amiben a Texas bipoláris tranzisztorai helyett FET van.

Ez után egyetlen kérdésem maradt: - Mitől audiophile erősítő ez, ha a Texas nem az?
(#) Jeladó hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Tudna valaki segiteni Danks hifi erősitőhöz kellene kapcs rajz.
(#) Jeladó válasza Jeladó hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Talán ez a tipusaANSK 3F-T3535
(#) Norberto válasza szamóca hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Örülök, hogy segíthettem!

Esetleg majd lökhetnél fel képeket a Jacksley-s megoldásodról, illetve, hogy miként sikerült. :yes:

1k ohm esetén mi volt a hatás?
(#) szamóca válasza Jeladó hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
(#) szamóca válasza Norberto hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Még kötegelőznem kell.
Nem próbáltam csak az eredeti 1M ellenállattal.
(#) Norberto válasza szamóca hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Komolyan néz ki! :yes:

Nem szokott ez a forgókapcsoló túl nehéz járású lenni? Nekem van itthon egy pár darabom korábbról, régiek-újak, de mindig meglepődök az előszedésüknél, hogy mennyire nehezen kapcsolhatóak, így: .

Persze én forgatógomb nélkül szoktam próbálgatni, de úgy elég "súlyosnak" tűnik az elforgatási művelet, lehet, hogy ez gombbal együtt már egészen más.
(#) szamóca válasza Norberto hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Nos rátapintottál a lényegre. :yes:
Valóban még egy ilyen 5cm-es forgatógombbal is nehezen fordítható, bár én a görgőleszorító laprugókat kissé visszahajlítottam, így már elfogadható. De ez még mindig nem egy poti tekergetési könnyedség
(#) Robi85 hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Sziasztok.

Van egy 5.1es erősitőm Apogee DDX-2060 IC-vel. 3 db ilyen IC van a nyákon és ezek sztereo üzemmódban mennek. Na már most ez egy házimozis dvd lejátszóbol való, és hiába adok neki tápfeszt megse nyikkan. Ha jól értelmeztem akkor ennek csak szimpla táp kell. Max +35V. Csatolom a kapcsolást és a doksiját.

Az IC-n lévő 23as láb lehet olyasmi mint a TDA7294es IC a Mute? Ha oda adok neki 3.3Voltot akkor megszlalhat vajon? Jólenne valahogy beüzemelni.

(#) Alkotó hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Ugyan a moderátorok nem szeretik a "duplázást", de a kérdésnek nincs korrekt helye.
Itt egy kapcsolás, és hozzá a kérdés.
Az elméletben jártas fórumozók talán tudnak nekem segíteni.
(#) Directors hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy ez az erősítő Bővebben: Link "A második rajzot nézzétek figure 1 -60W" módosítások nélkül maximum tápfesz hány volt lehet és erre +-35V tápfeszültség mellett lehet 4 ohm-os hangfalat is kötni? Vagy csak 8 ohm?
(#) Dj TSM válasza Directors hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
A maximum tápfesz az erösitöben használt alkatrészektöl függ,tehát végig kell nézni mindegyik alkatrész adatlapját és azok alapján meghatározni a tápfeszt,de én ezt a bekötést nemépiteném meg mert nincs semmiféle túláram védelem benne,de a fórumon is valahol van ugyanez a bekötés áramvédelemmel együtt.+-35 volt mellett simán mehet 4 ohmos hangszórókkal is,valamivel jobban melegszik,de jó hútéssel ez nem gond.Ha a tápfeszt vesszük,én biztos nemmennék +-50 felé 8 ohm mellett.
Következő: »»   411 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem