Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   26 / 582
(#) free. válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Köszönöm,hogy segitesz.Mijen program ic van rajta meg tudnád nézni a számát és leirnád nekem.köszönöm előre is.
(#) Busz hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Sziasztok!



Van egy Fagor FE-416 -os mosógépünk. A vegyszeradagolója ahová az öblítőt és a hypót kell önteni állandóan szeret eldugulni.
A kérdésem az hogy azt az egész vegyszer adagoló fiókot mindenestől hogyan tudnám kiszedni onnan?
Kiszeretném szerelni hogy kitudjam takarítani de sehogyan sem akar onnan kijönni. Ha leszedem a mosógép tetejét olyan mintha egybe lenne öntve az az egész doboz.
Sajnos a víz sokszor folyik elől ott az adagolónál kifele (gondolom a dugulás miatt) de ma már nem ott folyt hanem a mosógép alól jött a víz.
Nem tudom hogy ezt is a mosópor adagoló fiók okozza-e de remélem hogy nem a lúgszivattyút összekötő gumi szakadt ki....

De amúgy elől a fióknál mosogatószivaccsal amennyire csak lehet minden mosás előtt kitöröljük és a vízet is kiitatjuk vele.
De az öblítő helyén mindig marad vissza víz.

De érdekes módon elől nem mindig folyt, volt mikor tökéletesen működött és egy csepp sem jött ki.
De ma már nagyon nagyon folyt, főként akkor mikor engedte be a vízet, de érdekes módon nem a fióknál hanem a mosógép alja alól jött a víz. Ez gyanús nekem hogy most más is meghibásodhatott...

Ma nem értem rá szétszedni, majd holnap.
De elsőnek a fiókkal kezdeném.
Nos nem tudja valaki hogy azt onnan hogyan lehet kiszedni? Mellékelek egy képet is hogy hogyan néz ki közvetlen mosás után az a fiók amit kiakarok szedni.

Amúgy a gép kb 10 éves, minden másnap mostunk vele tehát nagyon nagyon sokat használt, de idáig még szerelőt nem látott. Na jó egyszer elárasztotta a fürdőt mert nem zárt el benne a mágnesszelep, de aztán mikor kidugítottam utánna az is működik azóta is.
Meg egyszer a lúgszivattyúja is megszorult egy hajgumitól de azt is kitudtam piszkálni.
Mert ebbe már sem a bemenő vízhez, sem az elmenő vízhez nem szereltek abszolúte szűrőt a gyárban de ezt leszámítva meglepően sokáig bírta.


Válaszokat előre is köszi!

DSC00003.JPG
    
(#) imikee10 válasza Busz hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Szia!

Kiszeded a fiókot és az öblítőnél és a klórnál lévő rácsos fedőt kiszeded és ahogy csatlakozik a fiókra két "csöcsre" azt is takarítsd ki mert azon keresztül távozik az öblítő meg a klór. Ha kiszeded a fiókot akkor fogkefével le kellene takarítani a fúvókákat a mosószer tartóban.
A kiszedést meg tökéletesen leírta Köbzoli.
Ha néha kifolyik a víz akkor nem ártana megnézni a dobot és a mosószer tartó közötti gumi harmónikát.
Sok sikert hozzá. Ha végeztél átmoshatod a gépet 1 liter ecettel és 90 fokon. Az nem árt neki ennyi év után.
Üdv Imi
(#) imikee10 válasza free. hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Hali!

Szerintem nem lesz jó bele ami Köbzolinak van az kb. 739-esbe való. Pontosan nem tudom de egy képpel össze lehetne vetni.
Mi baja a panelnek?
Amúgy nekem is kéne egy 739-esbe csak nekem maga a forgó program kapcsoló része.

Üdv Imi
(#) Busz válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Köszi szépen!


Sikerült megcsinálnom! Az a gumicső volt lecsúszva a mosópor adagolóról.
Sőt alul a dobról le volt pattanva (inkább lerohadva) két pattinthatós szorítólemez, azokat is pótoltam, mostmár egy csepp sem folyik belőle.

Köszi szépen a segítségeteket!

A 90 fokos ecetes mosást is megcsináltam de minimális kosz jött ki belőle. De szerintem az már úgy belehet vízkövesedve hogy az ecet fel sem szedi. A mosószer adagolóba is tettem ecetet, pezsgett is, sőt utánna normák vízkőoldót is tettem bele de egy fél óra után mégiscsak a csavarhúzóval is alig tudtam kivakarni.
Szóval ezt nem 10 év után kellene kezdenem..

Amúgy a programkapcsoló mikor kapcsolgattam néha egy hangos puffanással honorálta a tekergetést. Nem is egyszer. Üzem közben tekertem és puff... de akkorát szólt mintha zárlat lett volna, meg is hülyült a gép, utánna csak állandóan forgatta a dobot megállás nélkül hiába tekertem tovább a kapcsolót.

De kihúztam a konnektorból, betekertem a program elejére és azóta tökéletesen működik.

Csak a kérdés hogy miért ad ki puffanó hangot?


Amúgy még nem csapágyas a dob de tippem sincs hogy hogyan lehetne szétszedni.

Ha netalántán csapágyas lenne akkor eltudnátok mondani hogy hogyan tudnám kicserélni a csapágyat?
(#) imikee10 válasza Busz hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Hali!

A nagy puffanás az az volt hogy menet közben megszakítottad a kontaktust a 2 lemez között és áthúzhatott. Lehet hogy már haldoklik a program kapcsoló. Ezeknek a fagoroknak sajnos betegségük hogy viszonylag elég hamar tönkre mennek. Bontva sem nagyon lehet kapni. Nekem is van egy fagor aminek a program kapcsolója halott.
A csapágyazásban tudok segíteni de mivel még nem csapágyas ezáltal kár is gondolkodni rajta.
Üdv Imi
(#) Busz válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Akkor majd ha behal a csapágy és még meglesz a netem akkor konzultálunk a csapágycseréről is.
De programkapcsolót újonnan lehet kapni valahol hozzá?

Vagy javítható valahogy?


Ja amúgy a Fagor FE-416 és FE-417 között mi a különbség?
(#) imikee10 válasza Busz hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
A program kapcsolót nem lehet javítani. Újat venni nem érdemes inkább szerezni kell bontottat.
Ha csapágyazni kell akkor én itt leszek biztos.

Ha jól tudom az fe-416 szárító is. Ebben nem vagyok biztos de úgy rémlik mintha az lenne.
Mosási szempontból meg tökmindegy.

Imi
(#) barczap válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Szia!

Metalflex HD505 vízszintkapcsoló van benne. Elméletileg szétpattintható, gyakorlatilag összetörne, a műanyag minőságáből ítélve. Nekiálltam, de nem adja magát könnyen, ha jobban megfeszítem, nyúlik, reped, stb. Félő, hogy nem lehetne rendesen összerakni, tipikus egyszerhasználatos konstrukció. Tettem fel rőla egy képet is. Rámértem : 0,4 Ohm-ot mérek kézi multiméterrel. Ebben a tartományban nem nagyon kell hinni a multinak, ha simán összeérintem a két mérőcsúcsot, akkor is ennyi. Lényeg, hogy valószínűleg nincs beégve, legalábbis durván, de holnap beviszem a céghez és megmérem milliohm mérővel, az a tuti. Ha ez jó lesz, akkor talán valami az elektronikában? Más tippem nincs... Azt nem hinném, hogy a tárolt program keveredik meg benne...vagy előfordulhat ilyen is?
Üdv : Péter

DSCF8128.JPG
    
(#) imikee10 válasza barczap hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Hello!

Hát ezt nem lehet szétszedni. Ezt csak úgy lehetne kideríteni hogy bele kell tenni egy másikat. Ha vezet az nem biztos hogy eleget is.

Most visszaolvastam a hozzászólásokat és az nem derült ki hogy centrizik-e.
Tedd centrire és ha felpörög meg kicentrizik normálisan akkor nagy valószínűséggel jó a vízszintszab.

Imi
(#) barczap válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Még valami eszembe jutott! Kulcskérdés: centrifugálás alatt mennie kell a szivattyúnak? Amikor próbáltam, indult a szivattyú, kiürült a víz, de a szivattyú nem állt meg. Viszont a kiürülés után, mintha pulzálva működött volna, nem egyenletesen járva. Még a szennyvízkivezető cső is "rángatózott", mintha felpörögne, lelassulna, megint felpörögne, és így tovább, pár másodpercenként. Mintha centrizés alatt így menne, legalábbis vannak ilyen halvány emlékeim. (régi műszerész mondás szerint, ha nincs semmi baj, ne próbáld megjavítani, ezért amíg jó volt, nemigen figyeltem arra, mit is csinál a gép pontosan, most viszont jó lenne tudni) Ha ez a normális, akkor viszont nem a szivattyúmmal van a gond, nem is a vízszinttel, hanem azzal, hogy nem indul a motor centrizésnél. Lehet, hogy neki kéne állnom kideríteni, centri alatt honnan kap vezérlést a motor?
P.
(#) barczap válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Nem centrizik, és úgy tűnik, ez lesz itt a baj......
(#) imikee10 válasza barczap hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
A pulzáló lüktetés az az hogy éppen van egy kicsi víz a szivattyúnál amit ellök de annyi nincs benne hogy ki is nyomja ezért visszamegy az a kis víz.
A panelen van 5-6 részes csati. Onnan kap vezérlést centri meg mosó üzembe is.
Szerintem folytassuk privátba és majd ide visszaírod hogy mi volt a hiba.
Profilomba benne az msn és e-mail cím is. Mind a kettőn "jelen vagyok.
Imi
(#) Busz válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Nekem FE-416 van és örülök ha mos, nem még hogy szárít is..

Tehát tutira nem szárító a FE-416 de a 417 sem.

Csak kérdezem hogy mely részegységek különbözhetnek egymástól.
(#) Busz hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
AMúgy a mosógép ajtónak miért kell zárva lennie mosás után még pár percig? Miért nem lehet utánna rögtön kinyitni?

Meg hogyan működik benne a zárszerkezet. Áram nélkül is kitudja nyitni x idő után de hogyan? Sőt ha víz van a dobban akkor áram nélkül és árammal sem nyit ki.

Mi alapján időzít? Netalántán ha beragad hogyan lehet kinyitni?

Hogyan működik ez az egész?
(#) kissi válasza Busz hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Szia!

Nem vagyok szakértő, de korábbi ismertetők olvasásából úgy rémlik, hogy bimetálos biztosító van benne.

Steve
(#) ht1080z válasza kissi hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Igen az van benne.
Ha véletlen beragadna akkor a gép tetejét kell levenni, oldalt van két csavarral rögzitve, kis müanyag dugó takarja el, majd belülről kinyitható ha kiakasztod a huzalt ami a nyitógombot köti össze a zár reteszelővel.
(#) barczap hozzászólása Dec 9, 2009 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem : Ardo TL 80 E felültöltős mosógéphez lenne szükségem programra. Elképzelhető, hogy programhibás, MC908JL8CPE van benne, 28 lábú DIL. Légyszi, aki tud, segítsen.
Köszi!
Üdv : Péter
(#) editrita hozzászólása Dec 10, 2009 /
 
Üdvözlök mindenkit.
Megint egy kis problémám merült fel a saját hanyagságomból.
Leesett a mosógép hátulja, és nem tettem vissza, ma a centrizésnél, egy ruha bekerült az ékszíjhoz, és feltekeredett és elszakadt.
Kérdésem bármilyen ékszily jó hozzá, vagy csak Bosch-hoz való
Köszönettel : editrita
(#) Busz válasza ht1080z hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Bimetálos biztosító?

Végülis mással nem is nagyon lehetne megoldani.

Mert mi más lenne ami áram nélkül is x idő múlva időzítve tud nyitni.


No de egyszer mikor bedugult a lúgszivattyú és nem tudott üríteni a mosógép tehát víz alatt volt a dob.
Nos akkor hiába húztam ki a konnektorból akkor sem engedte kinyitni.

Milyen más zártipusok lehetnek még?
(#) kissi válasza Busz hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Mikor nem engedte kinyitni a kihúzás után? Rögtön?
A bimetálos csak perc(ek) múlva enged el, ez le van írva a használati utasításban is!

Steve
(#) Busz válasza kissi hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Nem rögtön. Később sem.


Tele volt vízzel, és már órák óta úgy állt (ugye megvárt engem így a gép amíg haza nem értem..).

És mégse engedte kinyitni. Pedig ki is volt kapcsolva, aztán kihúztam és úgyse nyitott ajtót.

Fager FE-416 -os a gép.


Vagy csak véletlen eset (beragadás) lehetett?

Mikor leengedtem belőle a vízet és visszadugtam majd ismét kihúztam akkor engedte kinyitni.


Csak azért kérdem hogy léteznek-e más elven működő ajtózárak?
(#) zoz11 válasza Busz hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Hello
Igen léteznek másfajta ajtózárak is, maga az elv az ugyan az de van benne egy behúzó tekercs ami nem engedi addig kinyitni míg nem húz egyszer vagy 2szer meg, ugyan ezzel a technikával zár és nyit.
És ha nem ér a végére a program akkor viszont akár örökre is zárva maradhat

Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza editrita hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
A szíjon van egy szám az a lényeg!

Üdv: Zoltán
(#) barczap válasza barczap hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Sziasztok,

Örömmel jelentem, a gép újra életképes. Úgy tűnik,nem volt komoly baja, csak pár nap pihenő kellett neki. Biztos ami biztos, a hibakereséssel eltelt majdnem egy hét, mire mindent kizártam, egyszer még a fürdőszobais úszott
Köszönöm mindenkinek aki segített!
Péter
(#) ufi hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy nagy problémával fordulok hozzátok!
Van egy Elin WM26AAA tipusú mosogépem,ami csapágyas lett! Kicseréltem a csapágyat,összeraktam gépet,és egy nagy pukkanást hallottam,illetve még a bisztit is lenyomta! Szétszedtem,és láttam,hogy a vezérlőpanelről hiányzik egy ellenállás, meg egy meg volt égve! Hogy mi nyomta ki,hát nem figyeltem oda eléggé és egy lábbal arréb dugtam a hőfokszabályzógomba lábait,ami négy lábból áll!
Szerelőhöz vittem a panelt,kicserélte a két ellenállást de nem működik! Szerintetek mi lehet még az oka! Elképzelhető,hogy a vez ic-t is kinyomta?
Egy pár kép a panelről!
(#) zoz11 válasza ufi hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Hello
Sajnos ha ez a felállás akkor elvitte magával a procit is, ez azt jelenti hogy nem érdemes javítani. Meg nem is érdemes vele kínlódni ha csak nem tudsz hozzá procit szerezni.

Sajnos ilyen panelom nincs elfekvőben, de esetleg imikee10 kollegát érdemes megkérdezni!

Üdv: Zoltán
(#) ufi hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
Vettem egy új panelt!
De nincs benne a program,és én nem tudom programozni! szerinted mit lehetne csinálni a géppel?
Ha bekapcsolom minden világít rajta de nem reagál semmire,ezért gondoltam hogy kell hozzá a porgramja is.
(#) zoz11 válasza ufi hozzászólására (») Dec 12, 2009 / 1
 
Az új panelnek indulnia kell, mivel azok gyárilag fel vannak programozva. Akkor ott még más hiba is van.

Üdv: Zoltán
(#) ufi válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Szervízkulcsnak a lede világít (piros) ezért gondoltam,de mindjárt lefényképezem hogy lásd mit is csinál!
Következő: »»   26 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem