Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   821 / 2208
(#) kocos válasza Doncso hozzászólására (») Dec 9, 2009
A cirill "X" az latin "H", és kettősdioda, a cirill ")|(" (nem tudom máshogy írni, aki ismeri a cirill betűket az érti ) az meg a latinban "ZS", és pentoda, mégmeg kisjelű.
Pl 6X2"kisszék", az 6H2P, kettősdioda, a 6)|(2"kisszék" az meg 6Zs2P, pentoda. de ha benézel a burán az elektrodarendszerből látszik, hogy mid van
(#) kocos válasza ferencferenc hozzászólására (») Dec 9, 2009
460 Ohm ? Tudtam, hogy 4-es, és 6-os van benne a 100..400 az a képlet átrendezéséből fakadó négyzetreemelés miatt van (10..20) én vagy 15-tel számolok, vagy úgy, hogy PP-nél 10, SE-nél 20 (mert itt a légrés miatt nagyobb vaskeresztmetszet kell ). A képlet ily módon való átrendezése nem használtos csak visszavezettem vele, hogy kb mi lesz az fa-d ezzel a vassal, de ez csak nagyon messze közelíti meg a valóságot. Hipersil vasat nem használtam még én sem kimenőnek, most fogok elsőnek. Sturbi azt mondta, az eredeti keresztmetszetével számoljak, és úgy, mintha hagyományos szilíciumos vas lenne. Én ezt úgy értelmezem, hogy 0,6 Teslával. végülis az én vasam esetében az Sm85/b reális keresztmtszete Ei, illetve M mag esetén is elég lenne.
EcoPityu úgy csinált 6AS7G PSE-nek 13 cm2-es kimenőt, hogy két TV képkimenőcsévetestének egy-egy végét levágta, és összeragasztotta, ily módon dupla pakettvastagságot kapott. Ráadásul a VT képkimenők vasa nagyon jó minőségű ( egyes Orionoké bilivas .. ) Ez Ei66-os vas, de az alacsony Ra miatt belefér az ablakba a szükséges menetszám viszonylag vastag drótból. Más kérdés, hogy rohadt nagy lesz a rézveszteség ...
9-10 cm2 szerintem nem ártana, de biztos vagyok benne, hogy tökéletesen fog szólni 6,3-mal is, ha a vas jó minőségű (kimenőnek "való")
Azt, hogy Ra=3..5Rb, jól olvastad, én is ezt írtam (2..4, majdnem ugyanaz ), mert a legjobb torzítás/max kimenőteljesítmény arányt így kapjuk, de "hivatalosan" triodát Ropt=Rb-re illesztenek.
(#) Action2K válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 9, 2009
Nos, hogy én is szóljak valamit, Barna erősítőjét látván, azonnal katonainak tituláltam: Link
A tiédben is a nagy rácsos felület adja meg ezt az érzetet. Bár a fekete lakkozás nem annyira jellemző a katonai színvilágra, de végül is, sötét, komor. Emellett a minimalista design is e felé viszi.
A tábori jelző... Hát ugye a katonaságnál is van tábor. Akár sátortábor, egyes hadműveleteknél. No és itt a modernebb (amerikai) eszközök, számítógépek (azok a bőröndösek) eléggé hasonlítanak hozzá. Link1, Link2, Link3
(#) MrBrown válasza Action2K hozzászólására (») Dec 9, 2009
Köszi Action hogy "kimentettél", nem tudtam hogy erre gondoltam de erre gondoltam
Most hogy mondod a fekete szín ellenére katonai a jellege a ticseboy erősítőjének számomra :yes:
(#) mayky válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 9, 2009

Az igazi katonai cucc az ezüst színű kalapácslakkal van festve .
Ez van ráírva a hangerőhöz

"BOЛУМE"
(#) MrBrown válasza mayky hozzászólására (») Dec 9, 2009
Na annyira azért nem akarok harcolni
(#) klemo86 válasza kocos hozzászólására (») Dec 9, 2009
Van egy olyan cucc, amit karaktertáblának hívnak…
jó cucc, arab, görög, orosz, meg mindenféle egyéb spec karaktereket lehet vele íratni. Az a legjobb benne, hogy pl az orosz karaktereknél alól kiírja, hogy hogy ejtik azt. Aki nem ismerné az orosz betűket, nézze át, onnan is meg lehet az ilyeneket tanulmányozni, ez az egyik legegyszerűbb módja

Doncso: ha a Ж (zsé) betűről lekopik a két középső vonal, akkor se X (há), mert a Ж-nek mindenféleképp hajlítottak a fölső csápjai - tehát ha egyenes, akkor az H lesz, amúgy ZS
A képen egy számomra elég vad dolog látható, ha már az oroszoknál tartunk, viszont engem lázba hoznak az ilyenek IVLSHU1-11/2 vákuumfluoreszcens kivezérlésjelzővel ráadásul!
(#) sturbi hozzászólása Dec 9, 2009
Légrés nélküli kimenőket tettem a kis kedvencembe (egyelőre csak deszkán, de véglegesítem). A régi kimenői maradtak fojtótekercsnek, de erre nem kényes a kapcsolástechnika, csak meg legyen az induktivitás (meg persze az továbbra is légréses, képkimenő még jobb fojtónak, de nekem ide nagy méretű).
Csatolok egy képet, hogy látni lehessen mennyire kicsi kimenők múlják felül elképesztő mértékben az eddigi orion (szintén elég kicsike, de az erősítő csak 1,5 W-os jóindulattal) kimenőket. Ez az erősítő eddig is eléggé szépen szólt, de kicsit mammogós, kicsit elfolyós mélyei voltak, és a magasai is kissé visszafogottaknak tűntek (színusszal mérve amúgy jó volt magasban). A mostani kapcsolásban (ami két újabb vasat jelent csatolókondival), olyan lett, mintha az eddig fogságban lévő, szomorkás hangkép felszabadult volna.

kisseM.jpg
    
(#) ferencferenc válasza kocos hozzászólására (») Dec 9, 2009
...ha már így belejöttünk a számolásba
hogy néz ki a megfelelő induktivitás és menetszámok számításának a menete?
Te is 6N13S-sel építkezel?
(#) Doncso hozzászólása Dec 10, 2009
Klemo és Kocos, köszi mindkettőtöknek, ez szinte biztos hogy kettős dióda lesz, érdekes amugy , hogy ha a 6x2p-re rákeresek hogy 6h2p, ami ugye az itthoni neve, akkor meg kidobja a 6h2p magyar megfelelőjét, a 6n2p-t azt meg ismerem, az novál kettős trióda. Érdekes ez az orosz nyelv, de már megvan a lényeg, köszönöm.
(#) sturbi válasza Doncso hozzászólására (») Dec 10, 2009
Eleve cirill betűkkel érdemes keresni, és akkor ilyen problémák nem merülnek fel. A 6X2 egyébként kettős dióda, de külön vannak a katódjai is, mert nem kifejezetten hálózati egyenirányításra szánták (azokat Ц- vel jelölik az oroszok és többnyire kenotronnak nevezik). Nem nagy feszültségen és kisebb áramigénynél jó egyenirányításra is (ha jól emlékszem talán 200 V és 20 mA a plafon nála), az egyik előerősítő/korrektoromban én is ezt használtam.
(#) Doncso válasza sturbi hozzászólására (») Dec 10, 2009
Értem, köszönöm az infót.
Üdv.
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 10, 2009
Az oroszra még egy kicsit visszatérve: volt ugye ez a "Ц" (cé) betűs problémának nem nevezhető kis dolog… Azóta láttam egy katalógust, ahol bizonyos csöveknél "C"-nek, másik csöveknél meg "Z"-nek volt írva a latin betűs megnevezése Érdekes.
(#) Imi65 válasza mayky hozzászólására (») Dec 10, 2009
[OFF]Nekem úgy rémlik, az oroszok nem használták a "volume" szót. Inkább a "GROMKOSZTY" szó van távoli emlékeimben.
(#) klemo86 válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 10, 2009
Szerintem ez volt benne a vicc, hogy az angolt leírták cirill betűkkel, nem?
(#) kocos válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 10, 2009
Formanta ? A cég gitárokat, és effektpedálokat is gyártott
(#) Imi65 válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 10, 2009
[OFF]A smiléket figyelembe véve igen. Csak nekem meg ez a szó ugrott be.
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Dec 10, 2009
[OFF]Miket tudsz Te, Kóci.....
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Dec 10, 2009
Talán a 6AL5 megfelelője (?)
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 10, 2009
De hazsnálták pl gitárerősítőknél, pedáloknál. Az angol szavakat írták cirill betűkkel vicces
(#) kocos válasza ferencferenc hozzászólására (») Dec 10, 2009
nem, én nem építkezek ezzel a csővel (még ). Hogy a megfelelő számítási mód hogy néz ki, azt nem tudom, én az általános trafóméretező képleteket használom, fejből nem is tudom A terminál fórumon is le van írva azt hiszem, még példákkal is, gondolom azt ismered.
(#) mayky válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 10, 2009
Szerintem sem írták így, ez volt a poén része
Más:
Valaki nem tudja, hogy hol lehet szerezni 4 -es krómozott (fényes fém színű) zárt anyát, ahol postáznak is ?
(#) zolika60 válasza mayky hozzászólására (») Dec 10, 2009
Az előző munkahelyemre a Fabory kiszállította kis tételben is a csavarokat. Azt nem tudom postáznak-e. Az viszont biztos, hogy ilyen anyát ott tudsz venni.
(#) mayky válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 10, 2009
Hát nekem max 20 db kellene, van web lapjuk?
VAN

(#) MrBrown válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 10, 2009
...vagy ha nem akkor kis gyaloglás + 2 villamosmegálló = www.nagycsavar.hu
(#) mayky válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 10, 2009
Baranyából nehéz ügy lenne az a kis gyaloglás
(#) mayky válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 10, 2009
igen erre gondoltam.
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 10, 2009
barna, lehet, hogy az a két óra 3 után lesz, mert még rittyentek valami ebédet De úgyis hívlak előtte
(#) zolika60 válasza mayky hozzászólására (») Dec 10, 2009
Ha valamelyik hozzád közel eső csavarboltban nem tudnak segíteni, akkor írj egy privát üzenetet a címeddel és én veszek neked és elpostázom.
(#) mayky válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 10, 2009
Ok köszi a lehetőséget.
Következő: »»   821 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem