Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
A cirill "X" az latin "H", és kettősdioda, a cirill ")|(" (nem tudom máshogy írni, aki ismeri a cirill betűket az érti
![]() Pl 6X2"kisszék", az 6H2P, kettősdioda, a 6)|(2"kisszék" az meg 6Zs2P, pentoda. de ha benézel a burán az elektrodarendszerből látszik, hogy mid van
460 Ohm ? Tudtam, hogy 4-es, és 6-os van benne
![]() EcoPityu úgy csinált 6AS7G PSE-nek 13 cm2-es kimenőt, hogy két TV képkimenőcsévetestének egy-egy végét levágta, és összeragasztotta, ily módon dupla pakettvastagságot kapott. Ráadásul a VT képkimenők vasa nagyon jó minőségű ( egyes Orionoké bilivas .. ) Ez Ei66-os vas, de az alacsony Ra miatt belefér az ablakba a szükséges menetszám viszonylag vastag drótból. Más kérdés, hogy rohadt nagy lesz a rézveszteség ... 9-10 cm2 szerintem nem ártana, de biztos vagyok benne, hogy tökéletesen fog szólni 6,3-mal is, ha a vas jó minőségű (kimenőnek "való") Azt, hogy Ra=3..5Rb, jól olvastad, én is ezt írtam (2..4, majdnem ugyanaz ![]()
Nos, hogy én is szóljak valamit, Barna erősítőjét látván, azonnal katonainak tituláltam: Link
A tiédben is a nagy rácsos felület adja meg ezt az érzetet. Bár a fekete lakkozás nem annyira jellemző a katonai színvilágra, de végül is, sötét, komor. Emellett a minimalista design is e felé viszi. A tábori jelző... Hát ugye a katonaságnál is van tábor. Akár sátortábor, egyes hadműveleteknél. No és itt a modernebb (amerikai) eszközök, számítógépek (azok a bőröndösek) eléggé hasonlítanak hozzá. Link1, Link2, Link3
Köszi Action hogy "kimentettél", nem tudtam hogy erre gondoltam de erre gondoltam
![]() Most hogy mondod a fekete szín ellenére katonai a jellege a ticseboy erősítőjének számomra :yes: Az igazi katonai cucc az ezüst színű kalapácslakkal van festve . ![]() Ez van ráírva a hangerőhöz ![]() "BOЛУМE"
Van egy olyan cucc, amit karaktertáblának hívnak…
jó cucc, arab, görög, orosz, meg mindenféle egyéb spec karaktereket lehet vele íratni. Az a legjobb benne, hogy pl az orosz karaktereknél alól kiírja, hogy hogy ejtik azt. Aki nem ismerné az orosz betűket, nézze át, onnan is meg lehet az ilyeneket tanulmányozni, ez az egyik legegyszerűbb módja ![]() Doncso: ha a Ж (zsé) betűről lekopik a két középső vonal, akkor se X (há), mert a Ж-nek mindenféleképp hajlítottak a fölső csápjai - tehát ha egyenes, akkor az H lesz, amúgy ZS ![]() A képen egy számomra elég vad dolog látható, ha már az oroszoknál tartunk, viszont engem lázba hoznak az ilyenek ![]()
Légrés nélküli kimenőket tettem a kis kedvencembe (egyelőre csak deszkán, de véglegesítem). A régi kimenői maradtak fojtótekercsnek, de erre nem kényes a kapcsolástechnika, csak meg legyen az induktivitás (meg persze az továbbra is légréses, képkimenő még jobb fojtónak, de nekem ide nagy méretű).
Csatolok egy képet, hogy látni lehessen mennyire kicsi kimenők múlják felül elképesztő mértékben az eddigi orion (szintén elég kicsike, de az erősítő csak 1,5 W-os jóindulattal) kimenőket. Ez az erősítő eddig is eléggé szépen szólt, de kicsit mammogós, kicsit elfolyós mélyei voltak, és a magasai is kissé visszafogottaknak tűntek (színusszal mérve amúgy jó volt magasban). A mostani kapcsolásban (ami két újabb vasat jelent csatolókondival), olyan lett, mintha az eddig fogságban lévő, szomorkás hangkép felszabadult volna. ![]()
...ha már így belejöttünk a számolásba
![]() hogy néz ki a megfelelő induktivitás és menetszámok számításának a menete? ![]() Te is 6N13S-sel építkezel?
Klemo és Kocos, köszi mindkettőtöknek, ez szinte biztos hogy kettős dióda lesz, érdekes amugy , hogy ha a 6x2p-re rákeresek hogy 6h2p, ami ugye az itthoni neve, akkor meg kidobja a 6h2p magyar megfelelőjét, a 6n2p-t
![]()
Eleve cirill betűkkel érdemes keresni, és akkor ilyen problémák nem merülnek fel. A 6X2 egyébként kettős dióda, de külön vannak a katódjai is, mert nem kifejezetten hálózati egyenirányításra szánták (azokat Ц- vel jelölik az oroszok és többnyire kenotronnak nevezik). Nem nagy feszültségen és kisebb áramigénynél jó egyenirányításra is (ha jól emlékszem talán 200 V és 20 mA a plafon nála), az egyik előerősítő/korrektoromban én is ezt használtam.
![]()
Az oroszra még egy kicsit visszatérve: volt ugye ez a "Ц" (cé) betűs problémának nem nevezhető kis dolog… Azóta láttam egy katalógust, ahol bizonyos csöveknél "C"-nek, másik csöveknél meg "Z"-nek volt írva a latin betűs megnevezése
![]()
[OFF]Nekem úgy rémlik, az oroszok nem használták a "volume" szót. Inkább a "GROMKOSZTY" szó van távoli emlékeimben.
Szerintem ez volt benne a vicc, hogy az angolt leírták cirill betűkkel, nem?
Formanta ?
![]() ![]()
[OFF]A smiléket figyelembe véve igen. Csak nekem meg ez a szó ugrott be.
De hazsnálták pl gitárerősítőknél, pedáloknál. Az angol szavakat írták cirill betűkkel
![]() ![]()
nem, én nem építkezek ezzel a csővel (még
![]() ![]()
Szerintem sem írták így, ez volt a poén része
![]() Más: Valaki nem tudja, hogy hol lehet szerezni 4 -es krómozott (fényes fém színű) zárt anyát, ahol postáznak is ?
Az előző munkahelyemre a Fabory kiszállította kis tételben is a csavarokat. Azt nem tudom postáznak-e. Az viszont biztos, hogy ilyen anyát ott tudsz venni.
...vagy ha nem akkor kis gyaloglás + 2 villamosmegálló = www.nagycsavar.hu
![]()
Baranyából nehéz ügy lenne az a kis gyaloglás
![]()
barna, lehet, hogy az a két óra 3 után lesz, mert még rittyentek valami ebédet
![]()
Ha valamelyik hozzád közel eső csavarboltban nem tudnak segíteni, akkor írj egy privát üzenetet a címeddel és én veszek neked és elpostázom.
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |