Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   29 / 299
(#) csovalek válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Kösz szépen.
Még ma lemérem a trafót.
(#) csonthulye hozzászólása Dec 21, 2009 /
 
Sziasztok!
Érdekelne a véleményetek és a tanácsotok, hogy milyen töltőt építsek meg. Szeretném használni autó akkura, de traktor (valahogy 80Ah-s) akkura is egyaránt. Szeretném, ha minél komolyabb lenne, pl. töltés végeztével kikapcsoljon, és ilyen rövidzár védelem, vagy polaritások felcserélése elleni védelem is jól jönne, már ha egyáltalán létezik ilyen töltő kapcsolás.
Lehet sok mindent akarok, de szeretnék egy stabil, megbízható töltőt építeni.
Örülnék, ha küldenétek jól működő, bevált kapcsolásokat.
Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) fater964 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Jó estét!
Kipróbáltam a töltőt működik de valóban úgy volna a jobb ha kisebb lenne a trafó feszkója.Még olvasgattam ezt a topikot
és még ezt a rajzot megnéztem .Úgy döntöttem, még ezt össze rakom.Aztán majd eldöntöm melyik marad.
Volna viszont egy két kérdésem ezzel kapcsolatban.
Az első a BUZ helyett használható e az IRFZ44.
Ha igen akkor a gate ellenállása más e az IRFZnek
Segítséget előre is köszönöm.
Szia! fater

akksi2.jpg
    
(#) fater964 válasza fater964 hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Talán most egy kicsit nagyobb lesz a kép.

akksi3.jpg
    
(#) proli007 válasza fater964 hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Hello!
Természetesen használható az IRFZ44. A Gete ellenállásoknak itt nincs sok szerepük, tekintve, hogy a Fet analóg disszipatív módban működik, nem kapcsolóüzemben. Viszont sokkal lényegesebb, a Fet-ek megfelelő hűtése, mert közel 100W hő is keletkezhet bennük.
üdv! proli007
(#) didyman hozzászólása Dec 21, 2009 /
 
Kövezzetek meg Fogtam egy noteszgép töltőjét és rányomtam az akkumra. 4,5A fixen. Ezek az egyszerű kis offline konverterek remekül tudnak áramgenerátoros üzemben dolgozni, ezt tudom régről, így most nem bonyolítottam az akku feltámasztását: Működik, reggelre jó lesz, folyamatos mérés alatt van azért.
(#) proli007 válasza csonthulye hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Hello4
Ha hagyományos tirisztoros töltő is érdekel, esetleg kukkants bele ebbe a topikba, itt jelenleg az általam tervezett töltőt készíti el a kolléga, 48V-ra és 20A töltőáramra. Ha megvárod a fejleményeket, akkor szert tehetsz tapasztalatokra is.
Ez teljesíti az általad felsorolt kritériumokat is.
üdv! proli007
(#) csonthulye válasza proli007 hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Szia!
Érdekel a kapcsolás. Ez savas akkuhoz is jó? Csak mert zselés akkutöltő a topic címe
(#) proli007 válasza csonthulye hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Hello!
Természetesen, ez eredetileg 12V/5A-es gépkocsi aksitöltő céljára készült. (A kolléga villamos hajtású autót készít, ehhez vannak az említett aksik.)
üdv! proli007
(#) fater964 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Szia!
Úgy gondoltam, hogy 3-4 Fettel rakom össze, hogy azért osztódjon a terhelés ,bár így is méretes borda kell majd rá.
Köszönöm szépen a választ.
Jó éjszakát! fater
(#) elektrorudi válasza fater964 hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
A kép NiCD vagy NiMH akkuk töltésére való, ahol a -deltaU feszültséget figyeli. Ezt a cikkben le is írja a szerző. Ráadásul állandó árammal tölt, amivel nem tudom mi a célod? ... De " Akkutöltő 12V-os autóakkukhoz" célra biztos, hogy nem jó.
(#) proli007 válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Hello!
Hát én nem olvastam a cikket, de vagy nem ez van benne, vagy a szerző sem tudta mit ír..?
Abban igazad lehet, hogy ez valószínűleg lúgos aksihoz készült töltő volt. A feszültség figyelő áramkörnek, köze nincs a -dV üzemmódhoz, tekintve, hogy az egy referencia feszültséggel felépített feszültség komparátor.
Pulzáló egyenárammal jobb tölteni egy aksit, de azt nem tudom honnan vettétek, hogy állandó árammal nem lehet tölteni? Mert ez sajnos nem igaz.
üdv! proli007
(#) elektrorudi válasza proli007 hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Bocsánat, teljesen hülyeséget írtam. Nagyon elnéztem a rajzot (illetve összekevertem egy... ) na mindegy.
Jó lenne, ha egy modi kitörölné a hozzászólásomat (meg utána ezt is).
Sorry.
(#) kissadam hozzászólása Dec 26, 2009 /
 
Üdv!

A közeljövőben tervezek szomszédomnak egy akkutöltő építését savas akkumulátorhoz! Csak egy kicsit nagyok az igények. Olyan eszköz kellene neki amivel indítani(bikázni) is lehetne, főleg teherautót és munkagépeket! Kb. 100A-t vagy többet kellene tudnia, 12V és 24V-os fokozattal. Trafó(elég nagy) és diódák vannak hozzá, de még nem vettem komolyabban szemügyre őket. Valaki aki ilyet épített már vagy tudja, hogy hol keressek hozzá segítséget, megosztaná velem tapasztalait?
(#) demcar hozzászólása Dec 26, 2009 /
 
Üdv, mindenkinek!

Én szeretnék egy akkumulátor töltőt építeni.
És azt szeretném hogy tudjon 6 illetve 12V-os akkumulátort is tölteni, legalább olyat ami 100ah aksiig mehet, természetesen rendes ólom-savas aksihoz.
És még ha lehet akkor mindent jelezzen nekem led-ek.
Lényegében egy olyan fél profi vagy profi aksitöltőre gondoltam. (Azét szeretnék ilyet építeni mert teli vagyunk rengeteg mezőgazdasági gépekkel és abba mint tudjuk rengeteg aksi van és ezeket mindet tölteni kell, és nincs egy rendes töltőm amivel megtudnám oldani a tökéletes töltésüket.)
A segítségeket előre is köszönöm!
(#) sector99 válasza demcar hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Ha tényleg profi töltőt akarsz akkor építsd meg a MESTER - proli007 - töltőjét.
Itt megtalálod.

Jóllehet az csak 12 V-os, de szerintem Ő segíteni fog ezen a problémán is.......
(#) demcar válasza sector99 hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Hát kösz a tanácsot, ötletnek nem rossz.
Csak egy kicsit ez már nem tulbonyolult?
Hát mert az én számomra egy kicsit igen,
de amugy nem rossz még elgondolkodom rajta.
(#) demcar válasza demcar hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
(#) gkari válasza demcar hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Én kb.25 éve több példányban megépítettem az RT1974 88.o.-n lévőt, azóta is működnek.A fesz., és áramfigyelést 2 (kb.1000.-Ft-os)panelműszerrel meg lehet oldani, bár nálam ez sincs, a trafó sec.-t nem kell 10A-nél nagyobbra méretezni, a töltőfesz.-t csak egyszer kell beállítani(nálam 13,90V volt a jó érték,efelett túl nagy a gázképződés), innen tudja a dolgát.A töltött állapotot az jelzi, ha ritkán "brummog"!
Ennél egyszerűbb automata töltőt még nem láttam.
Letöltés:Itt
(#) demcar válasza gkari hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Megnyitottam azt az oldalt amit küldtél de valahogy ott semmit nem találtam.
(Vagy csak én vagyok hozzá hü...e.)
(#) gkari válasza demcar hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Nekem megnyílik,Bővebben: Link,a bal oldalon kattints az RT1974-re, a jobboldalt megjelenő 3 darabolt fájlt egyenként tölts le egy mappába,ezt a végén egyesítsd pl.a "Norton commander"-el,ettől kezdve PDF-ben látható lesz.Itt ez mellékletként nem megy(kb.100Mb).
Üdv!
(#) potyo válasza demcar hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Azokat a mezőgazdasági gépeket is meg kellene ám vizsgálni, mert az nem normális, hogy rendszeresen kell az akkumulátoraikat tölteni. Azért van rajtuk a generátor, hogy az töltse.
(#) demcar válasza potyo hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hát van rajtuk de ha egy gépet nem használok akkor az nem tölti az akkut (logikus).
És pl vegyük a kombájnt nyáron van csak használva és egész télen benne az aksi és veszit az élettartalmából
és a szezon előtt felkell tölteni az aksit és ez nemcsak evvel az egy géppel van igy mert télen nemsok gépet használunk. És ezek az aksik se újak már amik a gépjeinkbe vannak.

Ezért szeretnék egy töltőt építeni.
:yes:
(#) potyo válasza demcar hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Ne csak szezon előtt töltsd fel, hanem jó lenne kéthetente, de legalább havonta végigmenni rajtuk.
(#) demcar válasza potyo hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hát igen akkor is elég csak egyszer feltölteni. De nincs egy rendes töltőm amivel fel lehet tölteni őket. Ezért szeretnék egy rendes töltőt épiteni.
(#) Ryder007 hozzászólása Dec 29, 2009 / 1
 
Hellósztok! A segítségetek kérném egy leégett Akkumulátoros fúró töltőjének az aksi dokkolója. Megégett benn két ellenálás is és nem látszik a színkódja sem. Honnan tudhatnám meg hogy milyen elelnállás volt.

Márka és típus: Rondy A181RDY 18V

A mellékeltem egy képet hogy miről lenne szó.

DSC00070.JPG
    
(#) Krisz03 hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Helló!

Javításra hozzámkerült egy Powertech PTC-11C típusú töltő. Mint kiderült, nincs nagy baja, csak a biztosíték égett ki, illetve a műszer vezetékei voltak nagyon zárlatveszélyesen beforrasztva, és ha már ott voltam, akkor a hűtőbordán lévő kettősdióda, és a mellette lévő tranyó (?) forrasztásait is "megerősítettem". A készülék ezek után működik, de számomra nagyon furán. Kerek 15V-ig tölt (55Ah-s akkut töltöttem), amit jelez is a duo LED piros fénye. Ezt elérve átvált zöldre. Ezután esni kezd az akku feszültsége, és mikor eléri a 13-13.2V-ot, visszakapcsol a töltés, megint 15V-ig.
Ez, hogy visszakapcsol, talán még nem nagy gond, viszont a 15V-ot sokallom.
Javított-e már valaki ilyen töltőt, tapasztalt-e hasonlókat? A vezérlési dolgokat két LM324 oldja meg, van benne TL431-is, egy rakat passzív alkatrész, illetve egy trimmer, ami le van festve, nem is állítottam rajta.

Krisz
(#) proli007 válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Hello!
Nem ismerem a készüléket, de nyilván a trimmerrel lehet a töltési végfeszültséget állítani. De a 15V nem olyan magas, hogy bármit tenni kellene. A szokásos 14.2V az csak a vízbontási határ. De a gépjárműnél csak azért van erre az értékre állítva a feszültségszabályzó, hogy a tartósan ezen a feszültségen üzemelő aksiból ne fogyjon a víz. De ezen a feszültségen az aksi még nincs teljesen feltöltve. Valamint ha az aksi feszültségét töltőáram mellett mérjük, akkor nagyobb értéket kapunk, mint ami a valóság. (belsőellenállásán eső feszültség miatt)
üdv! proli007
(#) Krisz03 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Helló!

Kösz a gyors választ! Értem, akkor azt hiszem nem is piszkálom. Arra gondoltam, hogy valami esetleg meghibásodhatott, és azért tölt eddig, de akkor ezek szerint oka van ennek. Mert az tény és való, hogy nem tartja 15V-on az akkut, amint elérte, lekapcsolja a töltést.

Krisz
(#) Remci hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Sziasztok!

Nem olyan rég találtam egy aksi töltő rajzot.Ez elvileg ciklikusan tölti az aksit, vagyis 5sec-os töltés-20ms-os kisütés olyan 5A körüli árammal (ha jól értelmezem a leírást) Az lenne a kérdésem, hogy mivel a töltő áram állítható 0-10A, így ez használható-e minimum 4 Ah-s aksinál? Igazából engem az 5A-es kisütő áram zavart meg, ilyen kis Ah-ás aksinál ez nem okoz gondot?A legnagyobb aksim egy 80Ah-ás munka akkumulátor.
Következő: »»   29 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem