Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   34 / 137
(#) highand válasza highand hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Valami nem stimmel, megcsinálom mégegyszer, van egy korrektebb helyettesítőkép is.
(#) highand válasza bölcsész hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Na, most ez, egy elfogadottabb helyettesítőképpel van, nem is konyul fent.
(#) highand válasza bölcsész hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Na mégegyszer a wartowsky átvitele a jobbik helyettesítőképpel.

De a lényeg az látszik így is, úgy is.
(#) wartowski hozzászólása Dec 22, 2009 /
 
Idáig érdekes,
jön a kettes verzió, építsétek, hallgassátok szeretettel.

(#) Mayan válasza bölcsész hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Használhatsz npn vagy pnp tranyókat is, csak megfelelően kösd be... nekem most pnp-kkel van, de lehet ugyanolyan jó npn-ekkel is, csak akkor nem volt 4 egyforma npn tranyóm. Ja a tranyók azért valami megbízhatók legyenek, pl. ez a bd243 vagy pnp-nek bd244, nagyon jó, nekem st gyártmányú, ezt nemigen hamisítják mert nem drága... 6 ampert bír ami több mint elég.

npn-pnp.png
    
(#) bölcsész válasza highand hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Jézus anyám
Oké, meggyőztél.
Ezzel kiegyezek.
(#) bölcsész válasza Mayan hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Milyen érdekes, éppen van 2db BD243, és egy TL082 is meg egy +-15V trafó is a fiókban
(#) bölcsész válasza Mayan hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Nézegettem a bekötésedet, de eltévedtem az IC-nél.
Bővebben: Link
9 vezetéket számoltam a 8 lábra.

A 4 kimenő kis vékonyat sem értem.

Kösz
(#) hapro válasza bölcsész hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Abból kettőt rászámolhatsz a potira!
Az RCA aljzattól jön.
(#) bölcsész válasza hapro hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Ok, kösz látom.
Össze is dugom még ma a bredboardon vagy micsodán... :zavart2:
(#) bölcsész válasza Mayan hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Nnnna.
A gyengébb idegzetű olvasók ne nézzék meg! :-X
Szóval szerintem aláírható hangja lett a cuccnak, én alá is írom.
0,2A áramot mértem a + ágban. ez nem tudom jó-e.
6k ellenállás mellett.

(A dugványozó kártya alján egy más készülék maradványai)


mayan.jpg
    
(#) p_istvan válasza bölcsész hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
160 mW-ra biztos jó 8 Ohmon vagy 320mW/4 Ohm!
(#) Kovidivi válasza bölcsész hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Hm. A osztály, és 0.2A? Szerintem nem eléggé terhelhető az a sima pc-táp. A -12V-os ág csak egy gyenge diódát tartalmaz. Próbáld ki normális táppal, hátha feljebb megy a nyugalmi áram. Üdv!
(#) bölcsész válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Ez nem sima pécé táp. Fáradságos tunninggal kicseréltem a -12V-os diódát egy izmos darabra... Alig fért el.!
Persze nem ez lesz a végleges. Ez csak az első teszthez kellett.
(#) bölcsész válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
4ohmos hangszóró az illető. Hangerőre bőven elég szobába, csak furcsa volt a mért érték.
Egyébként tényleg jól szól ez a tl082
(#) soos csaba hozzászólása Dec 23, 2009 /
 
Szevasztok.Oszeraktam ezt az erositot,es mukodik szepen csak az a problemam hogy alapjaratba van egy kis bugasa,ami nagyon zavaro.Az alimentalast az jol megcsinaltam,tetem neki egy 300W-os trafot egy 32A-es graetz hidat,meg ket darab 10000mikros kondit.Foleg akor bug a legjoban mikor bealitom neki a 2.7A-nyugalmi aramot,ugyanis enyit ir elo a raj.A vegfok egyebken+-30V-rol muxik.A parameterei angolul van amit csak nadjabol ertek:Secondary Voltage(Vrms)=30,Supply Rail Voltage(V)=33,Quiesccent Current (A)=2.7,Power 8ohm(W)=60,Power 6ohm(W)=45,Power 4ohm(W)=30.Ha valaki tud angolul,vagy megcsinalta mar ezt a veget irja le nekem ide hogy mit is jelentenek pontosan ezek a parameterek,ja es a velemenyet.Ja es meg valami,a rajzon az R13,R14,R15,R16-os ellenalasok mijen ertekuek kell hogy legyenek pontosan,en ugyanis 0.1ohmos ellenalasokat alkalmaztam oda,a rajzon pedig 100m-el vannak bejelolve.Meg valami:hamikor bealitom a vegnek a 2.7A-es nyugalmi aramot a kozepfeszutseg viszacsoken egy par voltal a plusz agba,de visza tudom alitani a VR1-es(2k)trimerel,ezs normalis igy?.
A segitsegeteket elore is nagyon koszonom.
(#) hapro hozzászólása Dec 23, 2009 /
 
Ma ismét működésre bírtam a Hiraga-t...és most szóhoz sem jutok, olyan jó 1 -1,5 évet pihent a szekrényben, és most olyan érzésem van, hogy eddig, illetve addig míg állt, addig csak szemetet gyártottam. Mintha kicserélték volna szempillantás alatt az egész cumómat.
szamóca: Az az 1,7A nyugalmi egy kicsit sok, így elég bőven kisebb borda is. Én valószínű a 4 nagy dög borda helyett csak kettőt fogok használni a 2 oldalhoz. Neked mekkora a borda amin gondolkodtál? Egy képet rakj fel és megmondom, hogy elég-e ehhez vagy sem. Egyébként a szerző 0,8-1 A nyugalmit ajánl, én 1,3A-on üzemeltetem. 1,7A-on már erőltetettnek hallottam a hangját, és kisebb nyugalmival sokkal nyugodtabb.
(#) Doncso válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Hello, a 0,1R szerintem jó a 100m-hez.
A nyugalmit ha lejjebb veszed mi történik?

Quiescent Current = Nyugalmi áram

Supply rail voltage = táp ellátás korlátja, azaz max Ube 33V

Be tudnád linkelni az oldalt?
Üdv.
(#) soos csaba válasza Doncso hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Hali.Ha lejeb viszem a nyugalmi aramot akor romlik valamejest a hangja a vegnek.Belinkelem az oldalt es ot leir mindent a vegrol csak angolul,es meg van 2-masik valtozata is a rajznak,de szerintem ez a legjob rajz amit en csinaltam meg,a masik keto gyengeb lehet. Bővebben: Linkhttp://www.tcaas.btinternet.co.uk/jlhupdate.htm
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Ezek a picikéim.

Borda 002.jpg
    
(#) lamalas válasza hapro hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Idézet:
„Ma ismét működésre bírtam a Hiraga-t...és most szóhoz sem jutok, olyan jó 1 -1,5 évet pihent a szekrényben...”


Erdekes dolog ez az A osztaly. Nekem is megvan még az A osztalyu JLH erositom de csak porosodott az asztal alatt mar jo ideje. Aztan a heten bekotottem a 3 utas aktiv valtos rendszerbe es a kozep-magas reszt hajtom vele. A mélyek a KD mester féle conductor erositorol mennek. Nekem is nagyon kellemes megelepetesben volt reszem es megvaltoztattam a velemenyem miszerint atalakitom ezt a JLH erositot fules erositove ... szoval megsem alakitom at, megtartom olyan formaban ahogy most van. Eddig a B5-os erosito hajtotta a kozep-magas reszt, de a JLH-val valahogy kellemesebb, jobb, zeneibb. Pedig ha nem az aktiv valtos rendszerben hallgatom oket akkor a B5 most is jobbnak tunik. Fura ez az audio technika, a fene se erti ezeket a nyavajas erositoket ...
(#) p_istvan válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Szia!
A tápot jobban kell szűrni! Te is írod hogy nagyobb nyugalmi áramnál jobban búg, mert olyankor nagyobb a tápfeszültség hullámossága.
Valószínűleg nem túl nagy a tápból jövő bugófeszültség elnyomása. Az A osztályú erősítők általában kényessebbek a tápra.
De lehet földhurok is ha nem az eredeti nyákkal és bekötéssel építetted meg.
Üdv.
(#) soos csaba válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Helo.Ha lekotom a bemenetet a testre akor is bug,tehat a vegbol jon a bogas nem pedig foldhorok.De igazad lehet aban hogy a kondik kevesnek bizonyultak,talan ha megprobalnam 2X33000mikroval,az segitene rajta,de lehet hogy nem volna mar eleg ket oldalnak?.Az is befojasolna hogy hogy vanak elrendezve a panelon az alktreszek?szerintem nem lehet epen enyire erzekeny ez a veg a gerjedesre.
(#) hapro válasza lamalas hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Hasonló véleményen vagyok én is, ugyanis akármikor egy régen nem használt végfokot bekapcsolok, mindig találok benne olyan (azt hiszem ezek csak elfeledett dolgok, hangok, (talán olyan érzések amik jó emlékeket hoznak elő belőlem)) amik tetszenek, és amitől tud tetszeni annak a végfoknak a hangja.
De ez mivel van választék itthon, csak egy darabig van így, mert valamiért mindig váltogatom őket kisebb rövidebb időközönként. Idővel "előjönnek" azok a hangok amik már annyira nem tetszenek benne, és ha már kimondottan vagy akár kimondatlanul is kellemetlenné válik egy hosszabb időszak után a végfok hangja akkor cserélek, és jön az a bizonyos sóhaj, hogy húúú de jó most ezt hallgatni ez meg az után.
Ha tök objektív akarok lenni, akkor a valóság szerintem az, hogy ez azt jelenti, hogy egyik sem felel meg az igényeimnek maradéktalanul!
Valószínű csak álltatom magam (hiszen ezek szerint még nem vagyok képes olyan minőséget építeni ami megfelelne nekem), vagy a hobbit éltetem ezzel az álltatással. Vagy csak elfoglaltságot keresek magamnak ezzel, stb...
Na a vége már nagyon nem arról szól objektívan amiről kéne, de az egész gondolatmenetnek talán helye van itt.

szamóca: Láttam képet az eredetiről, az alapján szerintem elég lesz ez a két borda a két oldalhoz. Ez ugye az amit a börzén vettél és az egyik éle kicsit sérült?
Ha meg nagyon fűtene, akkor meg 1,3 helyett lejjebb kell menni az ajánlott 0,8-1A-ra.
(#) hapro válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Csak egy észrevétel, vagy megállapítás: azt hiszem ezt építette meg CIROKL mester is, de végül nem fejezte be, mert nem felelt meg a hangja neki.
(#) Doncso válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Ha van szkópod, mért meg a tápot, 2,7A nyugalminál mit mond, ha nincs, esetleg akassz rá egy multit, és figyeld esik e a tápfeszültség a nyugalmi áram feltekerésével.
(#) p_istvan válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Ott a linken az ajánlás a búgás csökkentésére a "15/03/2003" módosítás szerint egy legalább 47µF elkó az R11-hez.
De a tápfeszt akkor is jobban kel szűrni egy A osztályú erősítőnek, csatornánként legalább 20 000 -30 000µF ( ha nem stabilizált táp) azaz 4x20 - 30 000 µF kellene.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Igen ezek azok a bordák, és tökéletesek lennének a fa előlaphoz. A mennyiségi kondikérdést Te hogy oldottad meg?
(#) p_istvan válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
A földhurok által felvett zavar nem szűnik meg a bemenet rövidre-zárásával! Így nem lehet ellenőrizni.
De ettől függetlenül szerintem is inkább a tápon kell javítani.
(#) Doncso válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Lehet butaság, de a Vrms 30V nem +-15v ?
Következő: »»   34 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem