Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fényorgona
 
Témaindító: G-Lex, idő: Feb 4, 2006
Lapozás: OK   13 / 43
(#) r4pt0r hozzászólása Dec 10, 2009 /
 
Azért feltöltöttem YouTubera, hátha valaki kíváncsi.

YouTube HD fényorgona
(#) zoly15 válasza r4pt0r hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Hali!
Köszönöm. De nekem már a panelem kész. Megpróbálom megfordítani a műv erősítő lábait. Aztán had szóljon


Üdv!
(#) zoly15 válasza r4pt0r hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Ez nagyon király! (videó)
Igaz nekem ledes lesz
Neked a sárga és a vörös össze van kötve párhuzamosan?
(#) r4pt0r válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Igen azok párhuzamosan össze vannak kötve. Hát ha már 4 színt lehet ilyen izzókból venni, akkor már nem hagyom ki.
(#) strobi válasza r4pt0r hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
szia! én is ezt építettem meg. lenne egy kérdésem, neked nincs vele olyan problémád, h a fázishasítás nem tökéletes? gondolok arra, ha fel tekered teljesen, akkor sem lehet teljes fényerőt elérni.. nálam elég nagy a különbség ez az eset között, és ha bedugom a konektrorba reflektort...
(#) r4pt0r válasza strobi hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Szia!

Ha teljesen letekerem akkor ügye nő az érzékenysége is, és könnyebb elérni a plafont, ekkor nekem teljes fényerőn égnek az égők. Ha lejjebb tekerem akkor már nem égnek teljesen, de ügye bár a fő potinak pont ez a célja.

Egyébként melyiket építetted meg, mert 2 féle Urbán kapcsolást találtam.
- az egyik egy régebbi amelyikben jobb oldalt alul, van egy tranzisztoros rész, amely figyeli a nullátmenetet
- és van a másik, amit most is lehet nála venni, ebben nincs

De lehet ennek semmi köze hozzá.

(Egyébként nem csak ebben térnek el, a frekik is máshova vannak beállítva, és 1-2 dolog máshogy van bekötve)
(#) -Bady- hozzászólása Dec 24, 2009 /
 
Üdv.

Valaki tudna nekem egy "egyszerű" 3 csatornás led-es fényorgona kapcsolási rajzot mutatni?
Max 12 voltról lenne jó ha üzemelne.

Előre is köszi.
(#) viktorblooaa hozzászólása Dec 25, 2009 /
 
Helló!
Tudnátok küldeni egy olyan fényorgona nyákrajzot, amit gépre tudok kötni (nem mikrofonos)
(#) r4pt0r válasza viktorblooaa hozzászólására (») Dec 25, 2009 / 1
 
(#) zenetom válasza viktorblooaa hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Hali!
Ez egyszerűbbnek tűnik, én is ezt akarom megépíteni:
Bővebben: Link 1
Bővebben: Link 2
(#) viktorblooaa válasza r4pt0r hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
ehhez honnan tudok trafót beszerezni?
(#) proli007 válasza viktorblooaa hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Hello!
Jó hozzá egy 12V-os trafó is. De nagybetűket is szerezzél be légyszíves!
üdv! proli007
(#) r4pt0r válasza viktorblooaa hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Jó bármilyen 10,12 vagy akár több Voltos is. Bármelyik elektronikai üzletben kapsz.
(#) petike779 hozzászólása Dec 26, 2009 /
 
Lassan kezd mániának tünni, de továbbléptem a fényorgonán és épitettem egy mini fényshowt a lányom szerepéhez...
Az ötlet jött a 30 ledes fényorgonától, azaz hogyan világithatnám meg egy 10mx5m-es szinpadot valami egyszerű fényhatással? Lesz rajta egy fenyőfa amit szerettem volna megvilágitani különböző szinekkel, de a verset modó gyerekeket is szerettem volna megvilágitani...
Szóval készitettem 10 lámpát 2x5 szinnel ledekből: fehér, piros, zöld, sárga meg kék ledekkel. Lámpánként 126 ledet tartalmaz. A szinpad 2 oldalára szereltem hanszoró álványok segitségével. A 2 fehér világitja a közepét, egyik oldalon a szinek felváltva a fenyőfát miközben a másik szett lámpa a gyerekek feje fölé szinfoltokat hoz létre...
A vezérlést egy barátom segitségével oldottam meg, minden szinnek van egy ki-be kapcsolója ez lassan kapcsolja be az előzőleg tárolt szintre (pwm vezérelt). Fel-le gomb van a fényerő szabályozásra minden szinnek külön. Valójában egy eléggé egyszerű dmx vezérlés csak házilag gyártva.
Most dolgozom még 2 opció létrehozására - egyik a klasszikus fényorgona amikor zenére fognak világitani, a másik egy előreprogramozott taktus szerint gyúljanak fel - ezt előre meg tudnám adni hogy mikor milyen szin világitson.
Eddigi állapotában is eléggé szép hatása van...
Csatolok pár fotot a lámpa panelről, majd a lámpákról... ha valakit érdekli.
(#) viktorblooaa hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
Helo!
Ennél a fényorgonánál a c17-es kondi mekkora legyen? Kapcsolási rajzon 220u. alkatrészlistában pedig 470u szerepel.
Köszi előre is
(#) -Bady- hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Nekem senki nem segít?
(#) zenetom válasza -Bady- hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Csak nézelődj :yes:
Bővebben: Link
(#) -Bady- válasza zenetom hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Köszi.
Csak nem nekem szólt a válasz és nem néztem meg...
Először elkezdtem az elejétől olvasni a topikot, csak a felénél meguntam, hogy egyik sem volt megfelelő, vagy a link nem élt már..
(#) zenetom hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Ennél a kapcsinál: Bővebben: Link a C6-os 2µF-os kondi lehet egy 2,2µF-os elko kondi? Vagyis gondolom lehet, de mennyiben befolyásolja a mély hang szűrését? Hogyan lehetne kiszámolni?
(#) kokozo válasza zenetom hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
persze hogy lehet. pár Hz-el lejjebb megy a frekvencia ami át tud menni rajta de ezen kívül semmi mást nem veszel észre és látni sem fogsz semmi különbséget .
(#) zenetom válasza kokozo hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Tehát még az alacsonyabb frekijű hangokat is átengedi? Az nem is baj, legalább a nagyon mélyeket is érzékeli :yes:
Köszi!
(#) roland0327 hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Építeni szeretnék egy olyan kapcsolást ami PC-ről menne, és csak a mély hangra villogna. Ez nem is lenne olyan nagy dolog, de relével szeretném! Valami olyasmi kellene ami azt a párszáz milivoltot átalakitja 12V-ra.
Tudom, hogy meghal hamar a relé de nem menne olyan sokáig.
Minden ötletet várok!

köszi!
(#) proli007 válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Hello!
Olvasd el ezt a hozzászólást. Az utolsó műveleti erősítő kimenetére tehetsz egy emitterkövető fokozatot, és rá a relét. De a relés meghajtás elég értelmetlen dolog.
üdv! proli007
(#) r4pt0r válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szerintem opto csatolás jobb lenne, de ez csak egy "ötlet".
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Szeretnék készíteni fényorgonát 12V-os lámpákhoz (képen) 4 vagy 8 sávosat (ha 4 akkor kettőt kötnék rá egyszerre egy sávra mert összesen 8 lámpám van) Lehetőleg minél egyszerűbb és olcsóbb legyen! Tud valaki hozzá kapcsolási rajzot?

Köszönöm!
(#) erdeszbacsi hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Ezt a fényorgonát szeretném a PCből kijövő jelre kötni. Kérdésem, hogy mit módosítsak a bemenet környékén, hogy a hangkártyából távozó jel képes legyen ezt meghajtani?
Köszönet!
Üdv!
(#) erdeszbacsi válasza erdeszbacsi hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Elég, ha elhagyom a transzformátort és közvetlenül a hangkari kimenetre kötöm a megfelelő +A bemeneteket?
Persze a földet meg összekötném a földdel.
(#) proli007 válasza erdeszbacsi hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Hello!
Nem tudom, hogy a hangkártyának mekkora a kimeneti jele, de a hangkártya nem biztos, hogy meghajtja az áramkört. De a trafót elhagyva és az első fokozatot erősítőnek kialakítva, működhet a dolog. A magas és mély csatornának 0dB az erősítése, a középnek kb.7dB. Így az egyenirányító híd miatt, kb. 0dB-es bemenő szintnél (775mV) fog egyáltalán megszólalni a dolog.

De az első fokozat rajza, el is van kefélve, nincs munkapontja az IC-nek, és a HP poti is a kondi elé lett kötve. Szerintem az első fokozatot alakítsd át. Az R2 változtatásával a szükséges erősítést beállíthatod. most kb. 6,5dB értékű.
(#) erdeszbacsi válasza proli007 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szia! Annyira nem konyítok az elektronikához, hogy ezt megértsem, de a kép alapján úgy tűnik, hogy ez csak AC 12v esetén működőképes, vagy tévedek? Vagy csak két sorba kötött trafóközé kell bekötni az A pontot? Tuti, hogy így működni fog?
Én 3 különböző színű ledsort szeretnék vezérelni a fényorgonával,ezzel a módosítással ez megoldható? Jól gondolom, hogy ezzel csak mono bemenet dolgozható fel? Elég ha összekötöm a left right-ot és a kettőt egyszerre kötöm a bemenetre, vagy ez azért ennél bonyolultabb?
Köszönet!
Üdv!
(#) erdeszbacsi válasza erdeszbacsi hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
A 2.2u-s kondi elektrolit a bemenő jel felé a pozitív lábbal?
Következő: »»   13 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem