Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   5 / 141
(#) danmail hozzászólása Szept 30, 2009 /
 
Helló!
Tud valaki mutatni egy kapcsolást a powerled villogtatására? (bringa hátsó lámpa)
(#) moltam válasza danmail hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Szerintem legegyszerűbben egy teljesitmény tranyóval és egy 2 tranzisztoros astabil multival lehetne megoldani.
(#) danmail válasza moltam hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
öö, leírnád kicsit pontosabb? Kezdő vagyok A multivibrátor oké, olyat már csináltam bár ha jólemlékszem csak 2 led-es verzió van, én meg cska 1-et szeretnék villogtatni.
A teljesítmény tranyó pedig mitcsinál?

Az előző villogó amit erre csináltam egy 555-ös icvel készült, de elég hamar tönkre ment. Gondolom nem nagyteljesítményű ledre volt tervezve
(#) vzoole válasza danmail hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Csináld meg ugyanazt, csak az 555 IC kimenetére tegyél egy fetet és arra kösd a LED-et.
(#) danmail válasza vzoole hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Sorry, de ahogy említettem kezdő vagyok, nagyon nagyon

Ezt csináltam meg annó:
http://tbence3.hu/?p=80

Ebbe hova és hogyan kéne a fet?
(#) vzoole válasza danmail hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
A linkelt rajzban cseréld ki a Q1 tranzisztort pl.: BC 368-ra.
(#) danmail válasza vzoole hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Köszi!
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Egy ilyen típusú OF-HPWW-5SL nagy teljesítményű LED -et szeretnék beüzemelni.

Nemtudom az értékeit leírni, mert semmilyen adatlapot nem találok rólla.

Aki eseleg ismeri és már üzemelt be ilyen "szörnyeteget" az kérem segítsen ki egy kapcsolási rajzzal.
Kerékpáron lenne beüzemeltetve.
Rendelkezésre áll: 12V 4,5Ah Pb akkumlátor hűtőborda. Mindenesetre szeretném kapcsolóüzemű áramgenerátoros tápegységről járatni, de nemtudom hogy mi passzolna hozzá, mert a fentebb leírt LED értékeit nem tudom.

Esetleg kritérium lenne a szabályozhatóság is, mert az autósokat nem lenne jó elvakítani.

Előre is köszönök mindent.

Mégvalami: Egyenlőre, 1db LED -et hajtanék, később viszont már (maximum) kettővel szeretném hajtani.
(#) bbalazs_ válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Beirtam a tipust a google-ba es lass csodat!
Miraculum! Varazslat! Harmadik talalat.
Igaz, nem tudom, milyen nyelven van, de a szamok lathatoak, azt hiszem.
Szoval 1200mA-s.


Nom Nr.: OF-HPWW-5SL
Pavadinimas: Šviesos diodas 5W šiltai baltas 170lm 140° STAR
Apibūdinimas: 1.2A; 3.4-4V; baltas 3500K; 170lm; 140°; STAR radiatorius



(#) djlatino hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
van valakinek infoja hogy hozzávetölegesen egy 24V 150W-os halogénnek mekkora led lenne a megfelelöje? fényeröre. 5-10- vagy 20W?
(#) _ampervadasz_ válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Köszönöm szépen a segítséget.

Tudsz ehhez egy kapcsolást ajánlani, ha nem lenne gond?

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) bbalazs_ válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Egy lm2676-os, adatlapi kapcsolasban. Nem tul erzekeny a kondik es a tekercs ertekere, ha ilyen, viszonylag alacsony aramrol hasznalod.

Van a visszatero ag, ahol eredetileg leosztjak a feszt, hogy 1.21V legyen. Ez ugye igy fix feszultseget adna ki, de nekunk aram kell. Igy ide nem kell feszoszto, hanem....

ezt az agat taplalod meg egy pl. 0.1 Ohmos ellenallason eso feszultseggel, de ez tul kicsi. Mondjuk 1A eseten ezen 100mV esik. Ezt fel kell erositeni kb. 12x-esere, hogy vezerelni lehessen vele az LM2676-ost, ehhez celszeru egy NEM szimmetrikus tapot igenylo OpAmp-ot hasznalni, mondjuk en a tlc272-est szoktam. Egyszeru, olcso.

(#) vzoole válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
http://skory.gylcomp.hu/kapcs/aramgenerator.html

Oldal alja felé van amihez csináltam paneltervet is. Én azt használom, 0-1500 mA-ig állítható, stabil. Előnye, hogy kapcsolóüzemben dolgozik, így nem fűti el a felesleget.

djlatino...
Nem hiszem, hogy 150W-os halogént ki lehetne váltani LED-el, jelentős fénycsökkenés nélkük.
(#) djlatino válasza vzoole hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
ok. akkor a 20W kb minek felelne meg?
(#) _ampervadasz_ válasza vzoole hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Köszönöm. Ez jó.

Idézet:
„kapcsolóüzemben dolgozik, így nem fűti el a felesleget”


Pont ezért akartam PWM -es áramgenerátort használni.
(#) _ampervadasz_ válasza djlatino hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Először is függ:

-a színhőmérséklettől, amit K (kelvinfok) adnak meg.
-a fényerösség mértékétől: Lux / Lumen

Ezután már az érték alapján is összetudod hasonlítani hogy mit tud a LED egy halogénhez képest.
(#) Tarbur hozzászólása Dec 15, 2009 /
 
Üdv!

Útban van pár ilyen led: Bővebben: Link

1,5~1,7V DC, de nem írnak áramfelvételt, vagy csak nem találtam...
Ha egy egy ohmos ellenállást bekötve rákapcsolnám egy 850mAh-s AAA akkura megfelelő lenne? Esetleg 2db AAA akku, és egy 1,2 vagy 1,8 ohm-os ellenállás? A többi 3W-os ledből kiindulva nem lenne sok neki a 850mA, de ennek csak másfél volt kell, talán amperből sem kell neki olyan sok. Vagy ha sok neki a 850 rakjak rá valamilyen hűtőbordát?
(#) vzoole válasza Tarbur hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Szia!

900mA mehet neki simán, én 1500mA-el hajtom.
Egy akku biztos nem viszi el, kettőhöz nem tudom mit szól.
Ki kell próbálni.
(#) karpi válasza Tarbur hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 

1,7V * 1,76A = 3W thehat max 1/2 orat mukodhet a 850mAh-s akuval.
Vagy 1,5V * 2 A = 3 W

1W -oshoz eleg az a kicsi hutocsillag 3W-nal nem hiszem hogy eleg .
(#) karpi válasza djlatino hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Gondolom ugy egy 40-50W LED kene .

A halogen az egesz terbe vilagit a LED csak "halfspace"-be .A halogen moge egy tukrot teszel es a masik fele vilagitast is ellore vetited a LED-nel meg nincs hatso "resz".

5W-os autoizzo egy ezustos lampaernyoben jobban vilagit mint 2W LED , ezt asztali lampaval tapasztaltam.Utanna olvastam hogy hat igy is van mert a LED altal egy szuk szogbe merik a fenyerot ez mondjuk olyan 170 fok max. a tobbi 190 fok az sotet.
(#) pittyu válasza Tarbur hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Mit csinálsz belőle. nyák levilágítót??
(#) Tarbur válasza vzoole hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) Tarbur válasza pittyu hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Nem, teszek rá lencsét és "éjjellátó" segédfény lesz, ha minden összejön.
(#) malay válasza vzoole hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Szia!
Melyik skori féléhez csináltál paneltevet? Mióta használod? Ha ennyire bejött, akkor lehet, hogy én is megépítem, serintem smd alkatrészekkel elég kicsiben meg lehet csinálni. Az pedig tényleg nem mindegy, hogy mennyit fűt el feleslegesen, pláne, hogy akksiról használom.
Köszönöm válaszod.
Ha esetleg publikus a nyákterv, akkor feltennéd.
Üdv,
(#) vzoole válasza malay hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Publikus a nyákterv, fent van skori oldalán.
Áramgenetátor lapon az alja felé van, oda van írva, hogy nyáktervet küldtem hozzá.
(#) malay válasza vzoole hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Megtaláltam.Köszönöm!
(#) mex válasza vzoole hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Nézegettem én is a kapcsolóüzemű áramgenerátort, de az az érzésem, hogy csak állandó bemenő feszültségnél működik helyesen. Ha csökken, illetve növekszik a feszültség, akkor csökken, illetve növekszik az áram is, tehát utána kell állitani.
(#) vzoole válasza mex hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Kipróbálom valamikor.
(#) mex válasza vzoole hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Próbapanelen nem épitettem meg, csak szimuláltam. A tranyókat a hőfokfüggés miatt komparátorral helyettesitettem. Konkrétan engem a 3.8-4.6V-ig terjedő sávban változó tápfeszültség hatása érdekelt.
Tudom az 555-nek már nem szavatolt a működése ekkora feszültségnél, de azért kipróbáltam. A fet logikai tipus a komparátor 3V-os tápról már induló LM393. Szóval ahogy csökken a tápfesz, az induktivitáson átfolyó áram egyre hoszabb idő alatt éri el a beállitott értéket, igy aztán az átlagáram is csökken. Ha az alsó tápfesz értékére állitom be a kivánt áramot, de utána növelem a feszt, akkor az induktivitáson rövidebb idő alatt kialakul az áram amikor is a korlátozás már belép, de még az astabil bekapcsolási idején belül. A komparátor rátölt az időzitőkondira, (úgy ahogy eredetileg a tranzisztoros rész), tehát az astabil kikapcsol. A kondi kisülése után újraindul a folyamat, és ez azt eredményezi, hogy végeredményben a kapcsolási frekvencia is megnövekszik. Időegység alatt többször alakul ki az induktivitáson a max áram, és ez a puffereken átlagolódva a fogyasztó felé folyva nagyobb áramot jelent.
(#) malay válasza vzoole hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Megépítettem én is Skori áramgenerátorát. Igaz itthoni alkatrészek felhasználásával, így IRF530 helyett IFR023N lett. Nagyon jól működik, semmi melegedés, igaz nem tudtam belőle kicsalni 560mA-nél többet, de ez gondolom az eltérő karakterisztikák miatt van. Hihetetlen, hogy milyen jó érzés nem az előtétet fűteni, hanem világítani. 12V-os Pb akksiról fogom használni, szóval engem is érdekel majd a betáp változás kontra kienet, majd meglátom. A led hűtése még nincs megoldva, addig pedig nem kísértem az ördögöt. Kicsit majd az ellanállásokkal kísérletezem, hogy több áramot csaljak elő. Köszönöm a segítséget.
Üdv
Következő: »»   5 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem