Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   201 / 1272
(#) skarlik válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Üdv.Az a kék színű műanyag?De nem meegszik a sortranyó szépen dolgozik.Csak láttad a képen,ilyen mikor kihül.Meg kikapcsolgat,de visszakapcsol.Csak egy pillanat az egész.Szerinted sorkimenős?
(#) kadarist válasza skarlik hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia!
Azt nem Neked írtam.
Milyen kondenzátorokat cseréltél? A tápegység szekunderén cseréltél?
(#) ligyakeli hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy Thomson kisképernyős tv-m, az a hiba jelensége, hogy sáv váltáskor a hangszoróból bugyborékoló hang hallatszik. de van mikor saját magátol is elő fordul ez a jelenség. Kérem ha valaki tud segítsen! Tiszt.: ligyakeli
(#) ferzoo válasza skarlik hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Hát nem a sorkimenő okozza az biztos,főleg akkor nem ha nem melegszik,és a táp is +van.
(#) skarlik válasza ferzoo hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia.nemmelegszik semmi.Szépen működik,csak hidegen nem egyenes a vonal hullámos.meg néha kikapcsol utána be.És megy tovább.Nem sorkimenő csinálhassa?A kondikat cserélgettem benne ,uggyan az.A tápjában ics kicseréltem a nagykondit ugyan az.
(#) DecebaL válasza skarlik hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Sziasztok

Eredetileg a TV-ben C5905 sorvégtranyó volt nekem csak
BU2525AF volt ezt tettem bele. Az eredeti elég drága.
(már vagy 2-3 órája jól müködik). A hűtőborda méretét is növeltem. A hűtőborda hömérséklete olyan 55-60 fok.
Ez a hőmérséklet még elfogadható?
Szerintetek hosszabb távon is jó lesz?



(#) kocici17 válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
várhatóan igen ...elfogadható az 55-60 fok a tranyón.
(#) skarlik hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Na kitudja az én problémámat?
(#) kocici17 válasza skarlik hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Olyan mintha hidegen "átszívás lenne a nagyfesz környékén.
A tápnál --100-xx volt és a nagyfesz környékén keresgélném a hibát.
Minden ami evvel kapcsolatos.
Jó lenne látni, hogy milyen a sor jel az oscillátor és a sorvég között. Az is tud hülyeséget produkálni.
(#) skarlik válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Hogy érted hogy átszívás?A feszültség megvan mindenütt!
(#) kocici17 válasza skarlik hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Nincs előttem a rajza, de a sorvégben lévő 1,6 KV-os kondit cseréld ki. /ez egy stiroflex kondi ha igaz/. Az impulzus csillapítása a feledata.Szinte biztos a sorvégben a gond, de rajz nélkül nem tudom mondani .

A nagyfesz mikor átszivárog a klipsznél, de a sortrafo körüli alkatrészek ha porosak, és kapnak egy kis párát azok is ezt csinálják.
(#) skarlik válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Egy képet tudok ilyen bontott panelről!
(#) kocici17 válasza skarlik hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Lássuk....hátha értékelhető.
(#) skarlik válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Egy bontott panel,de ugyan ilyen az eredeti.A saját sorkimenője.
(#) kocici17 válasza skarlik hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
A k.jpg képen a kép jobb also sarkábn vannak a gyanus kondik.
1.xxnf körüli érték ha igaz.vagy nagyobb az értéke, bár nem hiszem.
ami a sorkimenőt körülvesz 3 db /a két állo kicsit kihagyom/ kondi azt cserélném.
(#) garamszegiroland hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Hello mindenkinek!
Segitséget kérnék egy micromaxx mm42388 tipusú tv-hez.
A probléma az hogy összeugrott a kép mintha 16/9-be lenne és nem megy se az elölapi gombokkal se a távirányitóval. Ha a szkártra dugok egy dvd-t akkor sincs normális kép csak szines egycentis csíkok szaladgálnak.
Az érdekesség még az hogy ha kiszedem az eepromot akkor is megy a tv ugyan ugy. HA valaki tud segitsen mert passzolom hogy mi lehet vele
(#) skarlik válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Ez csinálhassa,hogy kikapcsolgat is?
(#) donzetor válasza garamszegiroland hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia,
A függ. Ic-t nézném meg illetve cserélném ha kell, ha minden igaz akkor STV9306A.
Továbbá ellenőrizném a adt ill. cím busz vonalakat mert szerintem valami terheli és ezért nem reagál semmire.
(#) Csekker hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Kaptam egy Orion T 2120 Mtx-Silver tipusú 55 cm körüli tv-t. Vizszintes csík van a képernyőn és megnéztem a függő ic-t,ami "kettérepedt". A tápfesz megvan az IC-n és látszólag minden más működik a tv-n. Azt szeretném kérni,hogy akinek van ehhez a tv-hez rajza,az légyszi segítsen,mert a függ ic-ről le tudtam olvasni a számokat,de nem vagyok biztos benne,hogy ez az ic pontos száma,mert pont a feliratnál van a repedés. Amit látni az ic-n : W932N03180. Ennek csak az egyik oldalon vannak kivezetései és állítva van szerelve a hűtőbordára. Előre is köszönöm a segítséget. üdv
(#) Csekker hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Még az előzőhöz kiegészítésképpen az Orion függ IC tipusánál lehet,hogy az utolsó karakter nem nulla,hanem C betű. Tehát ez a valószínűbb,de ez sem biztos: W932N0318C Köszönöm.
(#) donzetor válasza Csekker hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia,
Valószínűleg STV9306A típusú ic van benne ha 110 fokos a cső.
(#) kamaras válasza sirály12 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
hahó!

létezik megoldás dvd (rca-harang) videokimenet és régebbi tv rf-koax összehozására??
baromi nagy segítség lenne...
köszi előre is!
(#) kadarist válasza kamaras hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia!
Ha van egy felvevős videód, akkor azzal könnyen megoldhatod a problémát. Az RCA-t átalakítod egy adapterrel SCAT-kimenetté és így rácsatlakozol a viveóra. A videón a jelforrást beállítod AV-ra(tunerről), és így a videó RF-kimenetével a TV-re tudsz csatlakozni.
De vehetsz gyári RF videó-audió modulátort is.
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Scart, nem SCAT.
(#) bubuc17 hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
heló
még mindig az első procis tv met javitom,de csak nem jön össze...
grundig elegance 55 flat.
le esett az 5v os táp és hatalmas brum van rajta.
és nem tudom ennek az okát.
proceszor nélkül 106mA az áramfelvétel.és így már akkora a brum hogy a belelóg az 5v ba. (7v a stabilizátor elött terheletlenül).
többi feszültség tökélees.
szürő elkó jó.primer oldalon is cseréltem kondit.
az opto visszacsatolásnál van egy poti amivel lehet hangolni a tápegység feszültségét, ezt tekergetem és változik a feszültség. akkor gondolom a szabályzás jó.
hol keressem tovább a hibát??? remélem tud segiteni valaki...
(#) kadarist válasza bubuc17 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia!
A 7 Volt akkor is nagyon kevés az 5V-os stabkocka előtt. Legalább 10 Voltnak kellene lennie. Kutakodj még azon a vonalon. A többi tápfesz jó?
(#) Mátó Mihály válasza bubuc17 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia,az 5V-os tápkockát cserélted?-az is tud ilyet csinálni.
(#) bubuc17 válasza Mátó Mihály hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
próbáltam hogy leakasztottam a stab kimenetét.
és úgy fiksz 5v van a kimenetén.
és a tápon is kisimúl.
egy 3.3v és egy 5v os sztab van rajta.
és a tápnál mi okozhat még ilyen hibát??
kezdő vagyok és nem ismerem még a hibajelenségeket vagy keresés teknikákat...
(#) kadarist válasza bubuc17 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
A C655-öt és a C665-öt cserélted? A 7Volt a stabkocka bemenetén viszont mégiscsak jónak tűnik.
Rajz:Bővebben: Link
(#) micsi hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung plano cw29z068p típusú tévém, melynek tökéletesek az álló képei, de ha mozgás van a képen, akkor ottmaradnak az előző képek, mintha egy nagyon lassú LCD, vagy hosszú utánvilágítású monitor lenne. Mi lehet a baja ?
Következő: »»   201 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem