Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   144 / 489
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia!

Egy kis elírás ilyen kavarodást okoz...
Most néztem meg századszor:
- 16F648A - 18 lábú - ez kell az órába. A nyáktervek mind (bázis, távirányító, rotor) 18 lábú pic-hez készültek...
- 16F684 - 14 lábú - régi távirányítót és a régi bázist meg lehet vele csinálni ... csak a programot és a nyáktervet kell módosítani.

- Ha felhasználnád, és csinálsz másik nyákot, átfordítom a két programot.

Még egyszer elnézést... Olyan könnyű elírni (sajnos már többször elkövettem) és nehéz észrevenni, ráadásul mind a két típus létezik.

Szia

(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia!

Sokmindenre fel lehet használni. A 7 szegmenses (multiplexelt) és LCD-s fordulatszám mérő, feszültségmérő megépíthető vele. Van benne A/D és CCP modul..

Szia
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia!

A 18 gombos távirányító is összejöhet a 16F684-gyel, mert beállítható benne a 4 MHz-es belső óra - felszabadítható 2 láb. Ezenkívül a MCLR láb is használható bemenetként. 4+4 láb kell a 16 gombos mátrixnak, 2 a két "pótgombnak", 2 a két LED-nek, 1 táp, 1 föld azaz 14 láb kell összesen..
Ráadásul, ha most tervezzük az áramkört, a két pótgomb lábat jobban is ki lehet használni - két új gombsor kiválasztására. Ekkor 24 gombos lehet a távirányító - 22 parancs meg a két funkció gomb.


Szia
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia. Annyira azért nem gond, most már mindegy. Én sem figyeltem megfelelően. Kezdetnek jó, hogy 3 16F648 lesz így az első órát biztos meg tudom építeni, és még lesz 2db 886 az meg jó lesz majd a másodikhoz. Szóval szerintem bejár egy darabig smd cuccok meg csak legközelebb kerülnek sorra. /Majd lehet építek egy fordulatszám mérőt valami 7 szegmenses kijelzőhöz, de nekem lehet jó lenne kettő is az egyik vagy 9999-ig mérne a másik meg 99999-ig esetleg egy fordulatszám számlálót is jó lenne összehozni, majd egy másik topicba hátha tudnak segíteni ebben./
Hát nem tudom mondjuk ha meg lehetne oldani a távirányítót, hogy ne csökkenjen a funkciója a 16F684-el akkor az jó lenne, most egyelőre megcsinálom a 18 gombos távirányítót (a nyák már úgy is kész van) és késöbb ha meg lenne tervezve a 684-hez akkor megcsinálnám azt és felszabadulhatna egy 648-as.
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Ez a távirányító fejlesztés nekem tetszik. Ha majd rajzolsz nekem valamikor egy kapcsolási rajzot mondjuk egy A4-es lapra én megtervezem a nyáktervet.
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

Hogy tetszik?

Szia
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia. Ez nagyon gyors volt, de a 78l05-öt nem lehet kihagyni? (Hétfőn lesz egy vizsgám, ha az oké, akkor jövő héten lesz 2 nap szabadidőm akkor megcsinálom a nyáktervet.)
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

Ha két - három ceruzaelemről járatod, a 78L05 elhagyható. A nyákra jó lenne rátervezni - a pic belső rc oszcillátorát használjuk, lehet, hogy a frekvencia jobban függ a tápfesztől, mint a kvarc oszcilátornál... Ki kell próbálni.

Szia
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Az adatlap szerint:
Idézet:
„Wide operating voltage range (2.0V-5.5V)”

Szerintem, merülő félben lévő cerka elemekkel is jó lesz. (Főleg, ha 3db kerül bele a biztonság kedvéért)
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Akkor hagyjam ki a 78l05-öt és legyen 3 db AAA elem azok még annyira nem nagyok, egy viszonylag kis távirányítót akarok csinálni. (A képet átrajzoltam kihagyva a 78l05-öt így jó lesz? A 22µF és a 100nF-os kondi elhagyható?)

távi 24.JPG
    
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

- Nem kihagyni kell, hanem a bejövő tápot a kontroller tápjára rákötni. Szerintem a nyákon meg kellene hagyni a három kicsi forrpontot és a két szélsőt (a nem földre menőket) majd a beültetésnél összekötni egy darabka dróttal. Beméréskor ügyelni, nehogy 5V-nál nagyobb tápot kapjon...
- A 22 µF kimaradhat, bár ez a két forrszem/smd pad is rámenethe a nyákra... A 100nF nem maradhat ki (lehet smd is, a kontroller táp - föld lábaihoz kell elhelyezni).

Szia
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

Van valamilyen tapasztalat, hogy a belső 8 MHz-es oszcillátor frekvenciája hogyan változik a táp csökkenésével?

Szia
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia
4MHz-et tudtam mérni hitelesített 16 digites frekimérővel. Az adatlapon megadott fesz. határokon belül egyáltalán nem változott. Tök stabilan maradt. Akkor kezdett el egy kicsit csúszni amikor hőlégfúvóval elkezdtem felforralni lágyan a tokot. Szerintem nyugodtan lehet használni ilyen célra.
(#) mrbini válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Helló!

Köszi amit küldtél és le is töltöttem az MPlab-ot de ez nekem még kínai tudnál esetleg segíteni hogyan kell lefordítani
Köszi
(#) patexati válasza mrbini hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia! MPLAB megnyit Project,Project wizard..,Tovább,kiválaszt kontroller típus, tovább,Microchip MPASM Tooulsuite,tovább,Browse kitallóz mappa hova mentetted fájlnév ,adsz nevet neki mentés,prop asm kiválaszt,hozzáad,tovább,befejez,DEBUG helyett RELASE kiválaszt,Project,Build All,Absolute. Ha lefordította ott lesz a hex a könyvtárban hol van a t mentett asm ennél tömörebben nem lehet próbáld ha nem megy szólj! De ne mindjárt! ha nem jó nem keletkezik hex file! Sok sikert!
(#) mrbini válasza patexati hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

Van egy csomó asm file azokat öszze kell adni?
(#) mrbini válasza patexati hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Valamit elba...m build failed
(#) Hp41C válasza mrbini hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

A projecbe csak a Prop.asm állományt kell megadni, a többit már a fordításkor a megkeresi. Minden állománynak, amit egy csomagból bontottál ki, egy mappában kell lennie. Ahhoz, hogy a bázis és a rotor értse egymárt, a két mappában a keys.asm-nek azonosnak kell lennie.

A többit már patecati leírta...

Szia
(#) Hp41C válasza mrbini hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

Másold ki a Buid ablakból az üzeneteket és töltsd fel ide...

Szia
(#) mrbini válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

Utolsó pár sor az egész több oldal:

Release build of project `D:\Mentések\Kapcs rajzok\New Propeller Clock\Prop_base_886_3.09\Új mappa\a.mcp' failed.
Language tool versions: MPASMWIN.exe v5.35, mplink.exe v4.35
Fri Jan 08 22:23:08 2010
----------------------------------------------------------------------
BUILD FAILED

(#) Hp41C válasza mrbini hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

Az egészet tedd bele egy file-ba és mellékletként csatold...

Szia
(#) mrbini válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!
Küldöm:
(#) Hp41C válasza mrbini hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

Configure / Select device - 16F886 típust kell beállítani --- Sajnos ez még nem az USB verzió...

Szia
(#) mrbini válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

Ok köszi
(#) mrbini válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

Előre örültem:
(#) Hp41C válasza mrbini hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

Project / Build Options.. / Project ablak MPASM/C17/C18 Suite fülén a Build normal target és a Generate absolute code beállítása...

Szia
(#) mrbini válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

Megtörtént de még midig nem ok
(#) Hp41C válasza mrbini hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Szia!

A régebbi (8.36) MPlab abszolut módban megbírkózott vele... Javítsd ki erre:
  1. addlw   low(.19-.49)            ;  9
  2.         addlw   low(.50-.80)            ; 10
  3. JDNTabl11
  4. ;       addlw   low(.81-$); 11
  5.         addlw   low(.81-low(JDNTabl11-JDNTabl)); 11


Szia
(#) mrbini válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Szia!

Ha jól gondolom a Base.asm-ben kell kijavítani, és ott hol találom?
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Szia. Gyorsan összevágtam egy nyáktervet majd ha lesz időm kedden akkor megcsinálom szépen és majd egy ellenőrzést kérek tőled. Megkaptam a cuccokat egy kérdés, hogy a 32.768khz-es kristály mérete ez most komoly? Nem figyeltem de ezt nem olyan könnyű forrasztani. Ami miatt írok az pedig, hogy a távirányítónál a kapcsolók, hogy is kapcsolnak pontosan? A patexati féle távirányító nyáktervét alakítottam át. A kérdés, hogy ott a kapcsolóknál van áthidalás vagy egyik fél oldala a kapcsolóknak mindig zár (lásd. mellékelt kép)?
Következő: »»   144 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem