Fórum témák
» Több friss téma |
Van külön topic a TDA7294-hez.Bővebben: Link
Szép munka! Ez saját gyártmány, vagy gyári?
Saját. Kezdő vagyok de szerintem nem lett rossz
![]()
Hát mondhatjuk kit nek is de nagyon gagyi volt mert nagyon sok dolog hiányzott belőle.
![]()
Egy jó nagy trafót biggyessz mellé, meg egy szép hűtőbordát! Sikeres élesztést!
![]()
Vettem hozzá trafót is.
![]() ![]()
Hello, hídba csak 2 IC-t lehet kötni? pl TDA2030. valahogy 4-et nem lehet összekötni?
Lehet 4-et is hídba, íme így néz ki a megépített.
Szia!
Különleges kapcsolástechnikával több, mint 100W-ot is ki lehet hozni belőle, persze tranzisztoros kiegészítéssel.Bővebben: Link
Ahaaa, értem, és esetleg egy kapcsolási rajzot kaphatok valakitől hogy milyen technikával kell 4-et összekötni? Elég fontos lenne az új erősítőmhöz. Előre is kösz mindenkinek
Tessék:
szerk: amennyiben TDA2030-at használsz, akkor kell a kimenetre a két dióda, amit a panelen látsz és max +-18V.
Tudom hogy van rá külön topik de ha már erről van szó akkor ezt meg lehetne csinálni egy TDA7294-el is? Azokból is kijönne 400W?
Hát egy 1 IC max 100W. Namost 4×100 az 400W, de egyébként azt lenne jó megtudni hogy hogy lehetne abból 4-et összekötni
Gyere át a saját topic-jába és keress rá, a hozzászólásaimra.
nem küldesz inkább egy linket? Mert sok idő lenne kikeresgetni.
TDA2030-ból négy, úgy 100W. Nem figyeltem, bocs!
Kész a erősitő már csak be kell épitenem
![]()
Sziasztok
A mellékelt rajzon a TDA2030 egy újfajta teljesítmény növelő alkalmazásban látható, amelyik minden tekintetben jobb, mint az eddig látottak. A legfontosabb újdonság az, hogy az alkalmazott végtranzisztorok fázistolása nincsen benne a visszacsatolásban, ezért rendkívül stabil, nem úgy mint a hagyományosan megvalósított boosterekkel. A nagyobb feszültségű gainclonokkal akár 100W feletti teljesítmény is kivehető, természetesen ez esetben a tápfeszt növelni kell. A torzítások egy nagyságrenddel kisebbek, mint a korábbi kapcsolásokban. A jó szeműek felfedezhetnek benne egy réges régi, de bevált elvet..
Elfelejtettem, hogy hidazva akár 150W-ot is tud. Figyelembe véve, hogy semmiféle beállítást nem igényel és félelmetesen jók a műszaki adatai - érthetetlen, hogy miért én vagyok az első, aki felrajzolja a netre...
Szerk: magsabb tápfeszültségű gainclone-t és nagyobb kimenő tranzisztort alkalmazva (bármi jó bele gyakorlatilag) alkalmazva, akár 300W is lehet hídban a teljesítménye.
Talán gondot okoz a nagy áramok kezelése. Egy másik témában írta valaki. Ezekhez már elég nagy teljesítményű trafó kell, hogy stabil is legyen a feszültség teljes terhelésen is (nem mindegy, hogy +-22V és 10A folyik 2x150W-os erősítőhöz, vagy +-55V és 4A), és a sok A-re kell méretezni mindent. Üdv!
Így van, ahogyan mondod. A hidazott megoldások sokkal nagyobb igényű tápot igényelnek a fele impedanciás terhelés miatt.
Még szerencse, hogy mindenre van megoldás, így például arra is, hogy TDA2030-al, vagy akár TL071-el 100Vpp-os vezérlő jelet állítsunk elő híd nélkül, ami után bőven elég pár emitter követőt tenni és kész a brutál végfok.
Akkor azt köthetem az aksi - pólusához vagy nem? (12V)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |