Fórum témák
» Több friss téma |
Ha részletesen visszaolvasol, akkor kiderül. De tömören:
Arról volt szó, hogy egy akkutöltőbe nem lehetne-e beépíteni egy bizonyos diófát, hogy ne follyon vissza az áram, ha kikapcsolják a töltőt, akksi meg rajta marad. Erre kérdeztem én, hogy mitől folyna vissza egy akkutöltőben az áram... Itt jött magyarázatnak a tranzisztor zárási sebessége, utána meg egy kapcs.rajz töltő helyett tápról...
Ezt a kapcsolási sebesség dolgot akkor sem tudom összefüggésbe hozni az akkumulátortöltéssel. De biztosan bennem van a hiba.
Ez az IC egy 723-as, csak nagyobb max. feszültségű verzió.
Tételezzük fel, hogy baromi lassan kapcsol ki a tranyó!
Azon akkor sem folyhat vissza áram! Sem akkor, amikor teljesen nyitva van, sem a lassú kikapcsolás közben. A tranyó B-E diódája akkor is csak abban az irányban engedi az áramot, mint amikor teljesen nyitva van. De mindjárt a fejünkre koppintanak, hogy miért nem a "Kezdő kérdések..." -ben vagyunk.
Felejtsétek már el ezt a kapcsolási dolgot. Itt lineáris üzemben dolgoznak a tranyók, nincs kapcsolás. Valóban, be kell kötni egy megfelelően nagy áramú diódát a kimenettel sorban, és akkor az IC-re nem kerülhet káros feszültség.
Teljesen igazad van, a nagy leégés után be is tettem a megfelelő diódát, azóta sem kellett töltenem az akkut...
Az eredeti kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy a BUK455-ös MOS-FET alkalmas-e egy megépítendő töltőbe, vagy mire használható még? Mert hogy már benne van az a bizonyos dióda. Tulajdonképpen arra is kiváncsi lennék, hogy mik a tulajdonságai? Mivel nem igazán ismerem a FETeket. Népszerű ismeretterjesztő stílusban váom a hsz-kat. Előre is köszi!
Szia!
Egy ismertető a tranzisztoroktól és azon belül a FET-ekről:Bővebben: Link. Ez a típus nagyon jól használható kapcsolóüzemű tápegységek kapcsolóelemeként. De akármilyen kapcsoló jellegű alkalmazásban megállja a helyét max. 60V D-S feszültségig és 40A áramig. Az adatlapján több információ is van róla.
Sziasztok , az lenne a kérdésem hogy van egy alkatrészem amire ez van irva , CR6AM csak nem tudom pontosan hogy ez milyen alkatrész mert a panel szerint amin rajta van , aszerint tirisztor , ha valaki tudna segíteni egy adatlappal az nagyon jó lenne
Bővebben: Link Innen csemegézz, hátha...
Szia!
Kicseréltem az eredeti 351-est 355-re, és most remekül muzsikál (szó szerint). Köszönöm a segítséged
Hasunló csak ezek triakok de viszont a panelre az van az alkatrész mellet hogy THY a lábaknál meg K A G ugytudom hogy a tirisztort jelölik igy
szia!
Ezt nézd meg:Bővebben: Link
Nagyon köszönöm a segitséget örök hála
Ne nekem, hanem a Google-nek köszönd. Az első találat volt.Bővebben: Link
Szia!
5,6V-os, max 100mA-t visel el.
Köszönöm a választ , de lenne mégegy szintén orosz D817b eröl se tudok semmit
82V-os, 60mA-es. Persze ha a b=B. Az oroszban a B=V.
Ez a bióda a RESZURSZ-1 nevü orosz akkumlátor töltőbe van mégpedig a vd2 jelölésel
Rosszul írtad. Abban a pozícióban D814V típus van (latin betűkkel írtam). 10V-os Zener, max 30mA.
Bocsánat , hogy tévesen irtam , és köszönöm a segitséget
Igen arra készülök , csak enyi hiányzott az alkatrészekből mert nem tudtam az értékeiket
Hali!
Tudna valaki segíteni?DT-830B típusú műszert használtam-nék!!!Sajna a mutatott ell. elfüstölt,és még a szinskála sem olvasható.Előre is köszönöm.
Csak, egy ötlet: Próbálj meg venni egy ugyan ilyen másik műszert ( kb 6 - 800Ft az ára ), azt szétszeded, és lekoppintod az ellenállás értéket.
Két műszer az meg nem rossz, mert így az egyikkel pl feszültséget, a másikkal áramot mérhetsz egyszerre. Sajnos jobb ötletem nincsen. :no:
Sziasztok,érdekelne a képen látható "rugós érintkező tüske" ,mi lehet a pontos neve,és hol lehet beszerezni?
Ezt ismerem! Mérőtűnek hívják. Bővebben: Link
Vagy tesztertűnek. In-circuit teszterekben használják őket.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |