Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   68 / 3970
(#) _JANI_ válasza Müszi hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
A fórumtéma címe:

" Kezdő kérdések ".

Szerintem itt bármelyik "kezdő" nyugodtan kérdezhet, nem lesz :boxer: ...
Tehát (szerintem), :yes: nyugodtan lehet kézdezni!

(#) kb89 hozzászólása Jan 17, 2007 /
 

Nos... bár nem kaptam választ az előzőre sem, volna egy újabb kérdésem: Itt ez a kapcs rajz, http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/hangszinszabalyzo.html?p...%3E%3E és nem tudom h milyen kondi kell a kimenet elé (nem írja...) Kösz.
(#) Dudus válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
Jani

Teljesen igazad van, de kérdezni sem árt tudni, bizonyos fizikai jellemzőket sem árt ismerni és azok a kérdések, amire akár itt az oldalon akár a google-segítségével megtalálhatóak a válaszok, az én értelmezésemben lustaságból kerülnek ide, mert Neki egyszerűbb Téged dolgoztatni, mint utánnajárni. Ráadásul abból többet is tanul, mintha odaveted, hogy a kimenetre érdemes nagy csatolókapacitást rakni.

És vannak kérdések, amiknek se füle se farka és olyan tájékozatlanságot árul el alapvető ( általános iskolai fizika ) dolgokban, hogy egyszerűen nem lehet segíteni rajta/neki
(#) Müszi válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
Noan köszönöm :worship:
(#) Müszi válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
Szia JANI!

Még egy dolgot kérdezek.
Kell e a triac elé zavarszűrő?
Fénypultba kellene.

Köszi
(#) _JANI_ válasza Dudus hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
Igen, :yes: ! Sok dologban egyetértek veled, de "kezdő koromban" nekem is sokat segitettek, és én is kérdeztem butaságokat... S természetesen, alapvető dolgokat meg kell tanulni!!! Valamit remélem azt, h. nemsok olyan fórumozó van, aki csak azért kérdez ITT
Idézet:
„Kezdő kérdések”
-ben mert lusti...


(#60328) Müszi:
Nemtudom, h. pontosan milyen lesz a triak vezérlése (fázishasításos, vagy hullaátmenetes), és h. csak ohmos terhelés lesz e a kimeneten. De mindenképp érdemes a triakkal (M1 - M2 pontra) párhuzamosan kapcsolni egy RC szűrőt. Tremészetesen az ellenállást és a kondit sorosan kell kapcsolni! Értékük R = 56 - 100ohm 0.5W-os, C = 47-100nF 600V AC. Nekem az 56ohm-os és 100nF-os alkatrészek nagyon beváltak, 5-16A triakoknál, s ohmos terhelésnél ez is elég szokott lenni... De érdemes körülnézni a neten is a zavaszürőkkel kapcsolatban...
(#) Darazsx hozzászólása Jan 19, 2007 /
 
Olyat lehet csinálni, hogy LPT port az audio kimenetet helyettesítse?
Mert elszállt az audio cucc a gépemben és most piillanatnyilag nincs pénzem venni egyett.
(#) Krisz03 válasza Darazsx hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
LPT? Hááát...
Akkor inkább USB. Mondjuk egy ilyennel
Írd be gugliba, hogy "USB audio", és egy rakat ilyen témájú oldal lesz a találat.
(#) Darazsx válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
Keresgéltem, de kapcsolási rajzot nem találtam de van benne fantázia
(#) Krisz03 válasza Darazsx hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
(#) Dudus válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
Úgy hívják, hogy covox és valaha, amikor sokan még csak pajzán gondolat voltatok, ilyen "hangkártyám" volt és a kor színvonalán a PC speaker-het viszonyítva jól szólt.

Tulajdonképpen egy ellenállás-létrás D/A átalakító volt. Hogy meg lehet-e találni még a "driver"-t hozzá......?
(#) Darazsx válasza Dudus hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
Driver az lenne, de nem xp-re

covox1.gif
    
(#) Dudus válasza Darazsx hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
Igen-igen ez az.
(#) mefi01 hozzászólása Jan 20, 2007 /
 
én azt nem tudom hogy mi az a piezó
alapismereteim róla az hogy áramot terhel nyomás alatt , de engem az érdekelne hogy mi az a
piezo hangszóró?
hol lehet kapni?
mennyiért?
mert én 1 halcsalogatót akarok építeni és ahhoz kell
piezohangszóró.

a válaszokat előre is köszi
(#) Balázs válasza mefi01 hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Idézet:
„hogy áramot terhel nyomás alatt”


Így van, ha meghajlik, akkor áramot termel, de a jelenség fordítva is igaz, tehát ha feszültséget kap, akkor meghajlik. És így lesz belőle membrán. Igazán csak nagyfrekvenciához jó. Egyébként a legtöbb alkatrészboltban kapható.
(#) denes44 hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
Ha egy discman kimenetét, egy jack-elosztóval kettéosztom egy erősítőnek és egy 2.1-es hangfalszettnek, mennyi veszteséggel kell számolni az egyes ezközökön?
(#) norbeee hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
Hali mindenkinek azt sueretném kérdezni h ezen a kapcs rajzon azok az egymás alatt levő 3 vonalból álló jelek.../ a rajz alján és tetején / mit jeleznek??? VAlamint azt h az áramot a baloldat felül és alul található "részre /Ut, GND /részre kell kötni???
ÉS még azt h a hang bemente hol történik mert ezen a képen csak egy IN részt látok

tdash.gif
    
(#) qssty válasza norbeee hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
out line=kimenet
in line=bemenet
a három vonal egymás alatt pedig a földelést jelzi(gnd)
(#) fureszk válasza qssty hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
...és az összes földet kössze kell kötni(be gnd, ki gnd, táp gnd)
(#) qssty válasza fureszk hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
csillagpontba összekötni az összesnegatívot és onnan vinni a kimenetre,a bementre a negatívokat.
(#) qssty hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
valaki eltudja nekem magyarázni hogy hogy lehet a hűtőbordák méretét meghatározni?van erre egy képlet is...annyit tudok hogy a keletkezett hőt hogy kell kiszámolni,de azt nem hogy hogy kell a borda méretezését.
(#) szabi83 válasza qssty hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
fogsz egy bordát, ráteszed az erősítőre pl, ha tűz forró lesz akkor nem jó, nagyobb kell, ha eléri a max hangon a kézmeleget, akkor az a borda tökéletes lesz :awink:

üdv
(#) qssty válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
de én nem bliccre akarok venni bordát hanem pont akkorát(esetleg nagyobbat)akarokv venni és használni...
de már megtaláltam az általam keresett képletet...
köszi a segítségedet
(#) fureszk válasza qssty hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
megosztanád velem is azt a képletet?
(#) qssty válasza fureszk hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
deta T/Pd
azaz: Pd:a disszipálandó teljesítmény
delta T: pedig az átadásközben fellépő hőmérséklet külömbség
ebből az összegből kivonjuk az Rth-t azaz a hőellenállást
és ami kijön annak a mértékegysége az celsiusfok/Watt
(#) qssty válasza qssty hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
delta T=T2-T1
de gondolom ez nem ujj...

példa erre az egészre:
Mekkora aluminium lap kell egy dióda 5,76 W-jának disszipálásához , ha a környezeti hőmérséklet 25 celsius fok, a hőtermelő kristály megengedett hőmérséklete 175 fok,a dióda hőellenállása 1,8celsuis/W, a szigetelő csillámé pedig 0,5 celsius/W ?

Delta T= 175fok-25fok=150 fok
a dióda és a csillám eredő ellenállása:
1,8+0,5=2,3 celsius/W
Aszükséges hőellenállás:
Rth=Delta T/Pd=150 celsius/5,76W=26celsius/Watt
A hűtőborda hőellenállása legfeljebb26-2,3=23,7celsiu/Watt lehet
Tehát:
1milis alulemezből legalább egy 5*5 cm-es alulap szükséges

remélem érthető
(#) Krisz03 hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
Hali!
Mekkora gond az, ha ilyen látvány fogadott a NEC DVD RW-m szétszedése után: link?
Ez a (asszem) kondi a tálca kiadó gombja mögött található. (Az első képen a fehér pöcök alatt látható is a mikrokapcsoló 4 lába.)
Befolyásol valamit, hogy ez az alkatrész nincs a helyén? A működésében nem találtam hiányosságot. Vagyis volt pl dvd rw törlése után olyan, hogy lézer beállítás hiba, de már az is megszűnt.
Krisz
(#) fureszk válasza qssty hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
hát ezt még el kell olvasnom párszor!
de azért köszi
(#) fureszk válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
készül a kis smd alkatrész. ne zavard meg őket!
(#) qssty válasza fureszk hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
mert nem érthető?
de neked azt nem kell kiszámolni hogy mekkora a hűtőfelület..csak kiszámolod és mondod az eladónak hogy egy 23,7 celsius/Watt hőleadásra képes hűtőbordát szeretnél...
egyébként te jársz/jártál elektrós suliba?
és az eddigi erősítőidbe akkor hogy vettél bordát???
Következő: »»   68 / 3970
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem