Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   438 / 2501
(#) Robi85 válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Semmi nemváltozott. Ugyanugy halkan szól a ball oldal.
(#) Imi65 válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Mert nem az a baj.
(#) Robi85 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Akkor? Végtranyók jók. Meghajtók is. Más milehet?? Rossz, elégett ellenállásokat kicseréltem. Valami ötlet akkor?
(#) Kovidivi válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Kövesd végig a jel útját. Akár egy kis teljesítményű erősítő (valami gányolt) bemenetét végighúzod a jel útján, és ahol elhallgat, vagy nem azt szólja, amit kellene, ott a gond. (Nekem van egy 1W-os hangszórós, 1w-os TDA erősítővel egybeépített cuccom, kap egy 1VA-es tápot, ami kis terhelésre is bezuhan, a jel elé egy poti, egyenfeszültségre csak pukkan egy kicsit a hangszóró, zenére pedig szól.)
(#) Imi65 válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Én nem tudhatom, hogy mik a lehetőségeid.
Én szkópot, mV mérőt használnék a jelgenerátor, multiméter mellett.
De lehet, hogy mutatós műszert is.
(#) Robi85 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Csak multim van, azis digitális. Majd csak rájövök milehet a hiba.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Akkor csak egyenáramilag tudod megvzsgálni. Van esély így is a javításra, ha a működő oldallal hasonlítod össze a feszültségeket, áramfelvételt, alkatrészek értékeit.
Tápfesz pontok, kimeneti féltápfesz megléte, nyugalmi áram, stb ellenőrzése.
(#) melorin hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Üdv!

Én ennek az erősítőnek a megépítését tervezem.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek minden rendben van ezzel a kapcsolással? A diódák nem fordítva vannak a rajzon? És az a 2db 100µF kondi kell bele?, mert hasonló rajzokat láttam már, és abban ellenállások vannak a helyükben, és azt mondják mínél kevesebb kondit kéne a hang útjába tenni a hangminőség érdekében. Nem lehetne megúszni kondik nélkül ezt a kapcsolást?
Ha +/-12V stabilizált tápról fogom hajtani az erősítőt, akkor az alkatrészek értékeit ugye nem kell megváltoztatnom?
-A táp 0V-ját gondolom össze kell kötni mind a bemenet mind a kimenet testpontjával.
-Ha csak 100K log. potim van, akkor át kell valamit variálni a kapcsoláson, vagy jó lesz az oda így ahogy van?

Előre is köszi a válaszokat!
(#) tatabike hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Üdv,

remélem valaki ismeri a régebbi Videoton cuccok hangszín-végfok kapcsolásait annyira, hogy tud nekem segíteni. Szereztem egy Pluto rádiót, Videoton RC4623, ha valaki így ismeri, és az a baj, hogy a mélyet abszolút nem tudom állítani, a magas pedig még jóval a poti végkitérése előtt torzítani kezd, annyira emel. A potik jók, meg is pucoltam őket, semmi változás. Itt egy rajz erről a részről, hátha ránézésre valakinek beugrik, hogy mi szokott ezeknél elhalálozni, hogy ilyesmit produkálnak.
(#) melorin válasza melorin hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Ja, és ez milyen osztályú erősítő?
(#) Imi65 válasza melorin hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Nézd meg, hogyan állították be a végtranzisztorok munkapontját.
(#) pucuka válasza melorin hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Üdv!
(A)B azaz majdnem AB osztályú. A két dióda által okozott előfeszítés csökkenti a keresztezési torzítást a leírás szerint.
(#) djgombi hozzászólása Jan 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy palladium nsa-7000 erősitő és az egyik oldal kimenetén egyenfesz van. De az a különleges az egészben, hogy olyan 1V és 4V között folyamatosan változik az értéke. Merre keressem a hibát?
Esetleg valakinek van hozzá rajza?
Tranzisztoros erősítő a végtranzisztorok: 2sb618 és 2sd588 párok.
Üdv!
(#) DJ Szabcsa válasza djgombi hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Ha kint van az egyenfesz a kimeneten akkor a végtranyók tuti elszálltak. Először azokat nézd meg, majd a többi félvezetőt.
(#) szamóca válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Nem biztos hogy végtranyós!
Nézd át a visszacsatoló ág elemeit.
(#) Imi65 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Felettébb gyanús, hogy nem nagy, és nem állandó DC van a kimeneten. Zárlat esetén valamelyik tápfesz "ülne" ki.
(#) szamóca válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Így van. Nekem a conduktor élesztésénél a teljes +táp volt a kimeneten. Én is azt hittem hogy elszállt a vég. Kiszedtem, rámérve jó volt. Visszatettem és végignézve kiderült hogy a visszacsatoló ágban volt egy zárlat.
STK-nál pedig szintén jártam már így. Ott is volt pár volt a kimeneten ami változott. Szintén a visszacsatolásban lévő IC cseréje volt a megoldás.
(#) djgombi válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Szia!
Én is erre gondoltam de azért megmértem a végtranyókat és azok jók. Csináltam pár képet.
(#) djgombi válasza djgombi hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
És még:
(#) Imi65 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Nincs ez nagyon elbonyolítva. A két vég darlington lehet, a két meghajtó, a nagyjelű, és egy közös tokban található diff, ennyi. A Diff bemenő B, és a kimenetről visszacsatolt B is 0V- ezt nézd meg, összehasonlítva a többi fezt a jó csatornával. Terhelést inkább ne is dugj rá, még "kifeküdhetne" a brummtól ( amit a mérővezetékkel csinálsz).
(#) djgombi válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Megmértem a feszt de mindkét bázison ugyanúgy változik és egész a bemenetig visszahat, tehát ennek a képnek az alján található rózsaszínű kábelig. A másik oldalon nincs ilyen.
A tulaj elmondása az volt, hogy hallgatták egyszer lekapcsolt aztán nemsokára vissza. Utána újra lekapcsolt és vissza. És aztán már nem kapcsolt vissza. Most az az érdekes, hogy a védelem reléje behúz, pedig az egyenfesz kint van. Vagy emiatt a változás miatt nem érzékeli?
Érdekes ez

A bordán a két darlington közti alkatrész mi lehet?
Kösz a segítséget mindenkinek!

DSC02069.JPG
    
(#) Imi65 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Vedd le a jelvezetéket, hátha azon jön. Az lehet akár termikus védelem is.
(#) djgombi válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Tegnap levettem mert én is azt hittem, hogy onnan jön de nem. Ezért is látszik, hogy forrasztottam.
(#) Imi65 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Így rajz nélkül azért elég nehéz okosakat mondani.
(#) djgombi válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Ezzel sajnos így vagyok én is. Sokat segít ha van de sajnos nem találtam neten. Elég régi gépezet.
(#) Imi65 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Akkor próbáld visszarajzolni, mást nemigen tehetsz. :nemtudom:
(#) djmatdom12 hozzászólása Jan 19, 2010 /
 
Helló
kicseréltem a bilenytűzettet
(#) saraha válasza djmatdom12 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
:vigyor2:
Ha arra gondolsz amivel most írtál akkor
cseréld ki ezt is mert szerintem átvágtak!
Vegyél valami rendes márkájú klaviatúrát. :bummafejbe:
(#) banyaiakos válasza djmatdom12 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
2 hete írtam neked egy levelet, hogy mit, hogy, merre... Olvasd el még párszor. Ha még megvan...
(#) peter1995 hozzászólása Jan 20, 2010 /
 
Üdv.Hogyan lehetne megoldani a hangerő szabályzást?

img068.jpg
    
Következő: »»   438 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem