Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   89 / 579
(#) Action2K válasza hugi00 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Autós erősítő, a 90-es évek elejére saccolom.
(#) dizi hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Üdv mindenkinek
A minap kaptam ajándékba ezt a z 1965 kiadású tv készüléket Magyar gyártmány de nem tudom a nevét mert az embléma elvan nagyon mosódva de a hátulján még rajta van,hogy 5800 Ft-ba került,nem is tudom mennyi volt akkoriban az átlag fizu és mai áron ez mennyibe kerülne.
Sajnos nem, azaz részben üzemel minden cső fel izzik a képcső is, megvan a nagyfesz is de még sincs fénye mikor először be dugtam minden biztosíték sercegve húzta az ívet a kontakt hibától ezeket meg takarítottam de ekkor hatalmasat csattant benne egy régi 100nanós
kondi szét hullott az egész most úgy néz ki mint ha bele fészkelt volna az egér. A probléma az hogy én nem nagyon értek a csöves dolgokhoz de nem is nagyon érdekelt a téma.
de ezt a szerkezetet szeretném valahogy életre kelteni,mert még sosem láttam ilyet működni és kíváncsi vagyok ős apáink milyen minőségbe kapták a sokkot és miért is adtak ki 5800Ft-ot 1965-ben
Válaszotokat előre is köszönöm .
(#) Doncso válasza dizi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Én a kondikat ellenőriném mindenek előtt, egy-egy kiszáradt elkót biztosan találsz benne. Az én '38-as standardom, egy alapos áttakarítás és átkondizás után gyönyörűen muzsikált.
(#) Malfox válasza Action2K hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
SME 3-as kar kar van rajta,a hangja az eredetihez képest félelmetesen jobb,jóval nyitottabb,levegősebb,a hangszereket teljesen külön választja, és be lehet határolni,hogy hol ülnek a zenekar tagjai
U.I: az a két lyuk az eredeti kartartó helye,oda már megálmodtam mi kerül,csak folyamatban van a beszerzése
(#) dizi válasza Doncso hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Szia
Akkor ennek a renoválása igen sok pénz lesz meg egy százas. mert ilyen "stílusú" kondikat nem talál az ember minden bokorban ugye?
Akármit meg nem lehet bele tenni amit ma kapsz a boltban ,mert az el rontaná az összképet.
(#) llaci56 válasza dizi hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
A régi elkókat meg kell formázni, (találsz itt előrébb leírásokat erről,) ami pedig cserére szorul, annál ügyeskedni kell. Ha nincs eredeti, akkor az eredeti házba kell betenni a mait.
(#) Doncso válasza dizi hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Igen, ott a pont Lacinál, első körbe meg kell próbálni formázni, ha nem adja magát, és is azt csináltam, hogy egyszerűen kibeleztem a régi kondit, és belenyomtam a házába egy újat, az értékre kell figyelni, az új biztos belemefy, mert egy régi 4µF-os akkora volt mint most egy 10.000 (Bár annak több köze volt a kondihoz még 30 év után is.)
Egyébként ha ügyes vagy, nem kerül sok pénzbe, ha átkondizod, ez filléres dolog, ha a festésnek is neki kell veselkedni, akkor kell csiszolópapír, lakk esetleg politúr, ez kb 3000-ből megúszod, ja meg jó sok türelem és szeretet, de ez se kerül semmibe.
A belső takarításra sok gondot fordíts, főleg a csövek foglalataiba merülj bele, ne legyen kontaktos.
Üdv.
(#) djhans válasza dizi hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Hello! Megéri megcsinálni. Nekem egy pár évvel idősebb Tisza tv-m van. Nagyon szép és működik is. Lásd a képen. Itt
(#) llaci56 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Az a tapasztalatom, hogy az elkók rendbehozhatók. Én - legalábbis - egy szakadt és egy zárlatos kondin kívül még mindíg fel tudtam őket éleszteni.
A cső foglalatra kellene kitalálni valami kémiai vagy elektrolizises megoldást, hogy oxidmentesíteni, aztán akár aranyozni lehessen, - a piszmogós tisztogatás helyett. (Van rá elképzelésem, de még nem próbáltam ki.)
Ma - egyébként - vettem egy néprádiót a börzén. A vakerán mindíg felmegy a licit 4e fölé. Itt egy nénié volt, és olyan félve mondta a 2e-t, hogy nem is volt kedvem alkudni belőle. Teljesen egyben van, majd felteszem. (A furnérja fel van egy kicsit hullámosodva...)
(#) Videotonman válasza dizi hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Hali! Ez egy Videoton Favorit. Talán TB-653 a típusa. Külalakját tekintve a legkorábbi Favoritok egyike. Évente módosítottak benne ezt-azt, ezért kapott évente új típusszámot. Nekem van két Favoritom, mindkettőben ugyanaz a kis szűrőkondi durrant el egy kis üzemeltetés után. Szerintem mindenképp foglalkozz vele, mert nagy élmény, ha szépen működik Viszont lehet, hogy át kell hangolni, mert ha nem Dél-Dunántúlon van a tévé, akkor csak kép lesz, hang nem. Nálam szerencsére bejön az RTL hanggal együtt. Sok sikert!
(#) Doncso válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Hát igen, ha engedi , lehet formázni, de sajnos a 38'as kondikat én már nem tudtam, pedig menő lett volna, de ők már nagyon öregek voltak. Így kibelezés és ujratöltés lett belőle.

A néprádió látom jó helyre került, várom a képeket.
(#) zoly15 hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
Hali mindenkinek!
Mai napon apukám HI-FI-én csiszoltam egy picit.
Potméterek recsegtek
Valakinek feltűnik miért olyan különleges ez az erősítő?

Üdv!

SE1025.JPG
    
(#) dizi válasza djhans hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Hali
Köszönöm mindenkinek a biztatást meg próbálom fel kelteni.
djhans ezen a fotón a tv fantörpikus grat
Ma kint voltam egy kirakodón és ott meg egy KÉKES-t árultak de nem kérdeztem meg mennyi zseton.
de azért sikerült venni 150Ft -ért egy orosz fluor csöves órát ami meglepő de működik.
(#) Action2K válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Esetleg ez a régebbi modell, s nem az SE 1025 B, hacsak nem lekopott róla a B betű.
(#) Action2K válasza dizi hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Mi ebben a meglepő? Ez orosz, nem kínai gagyi.
(#) zoly15 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Bizony, ez a régi modell.
IC-s véggel

Végfok.JPG
    
(#) dizi válasza Videotonman hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Én lakhelyem Csongrád megyén belül van.
A másik,hogy egy okos mondta, mivel 200 valahány ohmos az antenna bemenete nem emlékszem de mintha 215 ohm lenne írva rá ezért balun trafót kell alkalmazni,hogy kompatibilis legyen a 75 ohmmal.
(#) dizi válasza Action2K hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Az ára ,na az a meglepő szerintem ez 80-s évek elejéről származik.
(#) oregtamas0202 válasza Videotonman hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Üdv. Ahogy mondtad ez az első Favorit széria. Van hozzá Új 1MOh-os potméterem.Öreg T
(#) dizi hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
És ezeket a cső foglalatokat mivel lehet gyönyörűen fel pucolni.
Meg mire kell vigyázni mi tud benne Ütni dee nagyot a sorvégen kívül gondolom minden mert mint említettem sosem foglalkoztam ilyen témával hogyan álljak neki.
(#) Action2K válasza dizi hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Idézet:
„Az ára ,na az a meglepő”
Sokallod?
(#) dizi válasza Action2K hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ja, adhatta volna egy százasért is...
de túl kapzsinak bizonyult :yes:
(#) Videotonman válasza dizi hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Az antennája 240 Ohm bemenetű. Elvileg ha rákötsz balun trafóval 75 Ohmos koax antennát, akkor pár adónak be kéne jönnie. De mivel VHF-es, ezért nem sok választék lesz. Én még ilyent nem csináltam, ezért remélem valaki megírja, mik ezzel a tapasztalatai
(#) moltam hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Orion rádió Peruban. video
(#) mackopajtas hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Ezeket a videókat még régebben csináltam

Colorvox Lemez

Philips jóbarát 494A

Karády - Tábori Levelezőlap

(#) küzmös Gergely hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Szia Imi! Leesett az inditótekercsem és olyan szerencsétlenül hogy nem látszik hogy honnan ... és hirtelen elbizonytalanodtam.. jó helyen vannak a dolgok.. a malomkerék jó vezetékén van a kis inditótekercs?

P1070082.JPG
    
(#) küzmös Gergely hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Hello úgylátom sokan vannak most itt... Imi pont nincs.. szia József!
(#) oregtamas0202 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Üdv Gergely! Ha igaz az 1-s lábról ,de nem 100%. Csal este tudnám megnézni. Öreg T
(#) küzmös Gergely hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Szia József! Találtam egy régen általam fényképezett képet az eredeti állapotáról és úgy látom hogy nem szurtam el.. igy van a bekötése... betettem próbára.. az eredmény: Van nagyfesz,szerintem kicsit kisebb mint az Orion karikával.. viszont a 25V most 23V-ról indit és 24,7V-on stabilizálódik.. amit még méregettem a képcsőpanelon,ugyanazok az értékek mint az orion karikával Katód:91V segédrácsfeszültség:orion karikával :375V vidivel:280V ..és ez is sipol egy kicsit.. A tápom ugyan 24V és egy cseszett nagy trafó hajtja,amely 12V-os feszeje 2 diódával van egyenirányitva,és egy feszültségkétszerezővel veszem le a 24V-ot... de egyáltalán nem hajtja a sort.. gondolom kevés az áram..
(#) llaci56 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Ha használnád a válasz gombot, akkor lehetne tudni, hogy kinek válaszolsz.
Következő: »»   89 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem