Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   63 / 316
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Hello!

Szerintem ez arra sok, de van a runoffgroove- on olyan, ami erre alkalmas, valamelyik fender erősítőt modellező jFet motyó igencsak alkalmas lenne erre, mintha youtube- on lenne is egy ilyen videó!! A professor tweed elnevezésű
effekt
youtube
youtube2

Szerintem ha again kicsi lenne, lehet erre még adni! De szerintem nem szól rosszul.

Zsolti
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Köszi, megnéztem. Szerintem összedobok egy ilyen Prof. Tweed-et, nem egy nagy kunszt, aztán majd kiderül. Így nem lehet eldönteni hogy jó-e vagy sem, csak ha én fújom, de szerintem is ígéretes cucc.
(#) marone válasza JnCon hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
És hol szoktál vásárolni ?
Valami olcsóbb boltot tudsz, aminek honlapja is van ?
(#) magitor válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Már bocs de a Pocsolyába léptem című számot Ölveti Laci írta az Ölvet Blues Band ből
(#) JnCon válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Általában két helyről szerzem be a cuccokat, a spec. dolgokat az etronictól, egyebeket a tme-ből:
http://www.etronic-parts.com/
http://www.tme.eu/hu/

Szoktam még a Farnelltől és vásárolni és a Lomexnél is érdemes körülnézni.
http://hu.farnell.com/jsp/home/homepage.jsp?_requestid=299966
http://lomex.hu/

Meg ha kicsit visszaolvasol a topicban, több bolt is van linkelve még.
(#) Bassmester válasza magitor hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Oké, köszi a pontosítást.
Gyakran van úgy, hogy egy sláger nem a szerzője által válik közismerté.
(#) magitor válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Pedig az Ölvetié van olyan jó sőt, csak az a gond az emberre hogy eléggé nagy alkesz, Volt hozzá szerencsém élőbe többször, Bár vannak nálunk eléggé jó együttesek, pl 2008 év végén Lux összeállt egy estére, és ért nagy meglepetés, mert az Énekesük Béla bá, az a középiskolám gondnoka volt...
(#) Hakai válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia Zsolti!

Végre van egy kis időm ismét JCM800 előfokra. Fotót ne várjatok, én nem panelre dogozok csak max. 1-2 forléc + vezeték, megszoktam mert 1 óra alatt bármi összedobható és a brummhatás függvényében alakítható ki a végleges elrendezés.
Amit nálam zaj jellegét illeti: rövidrezárt bemenetek - a master 3/4 után fokozatosan tompa brumm, a preamp növelésével tovább élesedik. Gitár be-Low kristálytiszta 3/4 masterig aztán jön a brumm. High-on meg zajos már 1/2 preamp-nál, pont mikor kezd éledni . Amit próbáltam tenni ellene. 1.cső 6-8,1-3 közzé 150p, 2 csőig szinte minden vezeték egy ponton árnyékolt. Törekedtem az eredeti elrendezést követni, és persze táp már duplán szűrve. Fűtés 6,3 váltó 2x100R középen földelve, de próbáltem stab.egyenről és ugyanaz. Fűtés zaja tehát kizárva...ja a csövek nálam 6n2p-ev ezért 9.láb szintén test.
Ami a JLH véget illeti teljesen igazad van hogy tulzás, de hát olyan ba**ott jól szól !
(#) ZSozsóó válasza Hakai hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Hali!

Amit leírsz, az szerintem a tápból jön. Ha a bemenet le van zárva vezetékkel, akkor nulla X bármekkora nagy erősítés = nulla. Ez sajnos tuti a tápból jön, pláne, ha tompa hang, akkor ez valami egyenirányítási melléktermék.
Ha fokozatonként nagyjából egy helyre földeltél, akkor nem lehet nagy baj, meg minden egy irányból kap földet, akkor ez nem földhurok, hanem vagy a puffered kevés vagy száradt a puffer pl, vagy rossz helyről jössz a táp madzaggal. Az legyen lehetőleg a puffer lábán, fizikailag rajta, Bassmester is linkelt képet a bass jcm800 áról, ott is szépen látszik, hogy onnan hozta el.
Amiket leírtál jó dolgok, csak erre nem adnak megoldást az tuti.
Milyen a tápod? engem ez érdekelne leginkább. Esetleg nem lehet, hogy közel vannak a trafóhoz az érzékeny pontok? Próbáltad a csöveket árnyékoló serlegbe tenni? Csöveket cserélgetni?
JLH-ról meg annyit, csak szerény vélemény, hogy ide szerintem teljesen felesleges. Én is építettem anno, zenét hallgatni jó is, de szerintem ár/érték-ben leveri simán egy gainclone, ezért is használok azóta LM38X6-ot, mert mindkettőt volt alkalmam hallani és sok különbséget nem hallottam. Igaz, nem csúcs dobozon hallgattam, szóval lehet az nem hozta elő a különbséget. Zenére biztos a JLH(szentimentális okból), gitárra a másik ,ez a véleményem
Szkóppal lenne érdemes rámérni a cuccra, ak apott jelalakból már elég jól látható a zaj eredete.
Mesélj a tápról!

zsolti
(#) ZSozsóó hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
kefe13!

Összedobtam próbapanelen egy bugit megint és elkezdtem moddolgatni, szerintem van megoldás a mély hiányra! Nem akarom elkiabálni, de azt hiszem valamire rájöttem ,sajnos nincs szkópom ezért csak a fülemre hagyatkozok, majd csinálok mintákat. Élőben jobban előjön, nem olyan orbitális mély növekedés, csak érzetre, de érezni, hogy jobb.
Amiben nem eredeti boogey, hogy a 3ik fokozatban átszámolom mindig a drain körben levő kodnenzátort, meg annak a munkapontja, eddig drain-ből csatoltam ki a tone stackot 100nF el, most dobok rá egy követőt, megézem úgy mi az ábra, meg a tone stack marshallos, mert építettem egy ilyen poti "falat" műanyagra, és azon fixen össze van kanócozva, nem volt kedvem szétbontani.
Majd jelentkezem, ha lesz eredmény!

Zsolti
(#) Hakai válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
A trafóm egy 60-as évek rádió hálozati. Lehet hogy az szórna ennyire? Serlegem nincs, de próbáltam mindenféle "terelőlemezeket" és egy picit sem változott a helyzet. Csőcsere minden variációban...
Viszont ha földpontot érintek a kezemmel kb. felére csökken a zaj. A végről meg annyit, hogy mint irtam ez ott volt készen. Ez az én hülyeségem. Ha nincs már zaj, igérem megy vissza a fiókba.
(#) ZSozsóó válasza Hakai hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Jajmáá!

Szóval nem mondtam, hogy nem szabad egy ilyen előfokkal hajtani egy ilyen végfokot!
Biztos szépen szólhat, mert nem nagyon színez az sem sokat a hangon, csak átviszi rendületlenül azt, ami a bemenetére jön.
Én még mindig azt mondom, a tápból jön, milyen és mekkora pufferkondit használtál?

Zsolti
(#) ZSozsóó hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
No, csináltam egy mintát, először a gain félen, aztán kb 3/4en.
3ik fokozat drain feszültsége meglehetősen magasan van, még azon lehet módosítok, de így hasonlít funkcióban az eredeti felállásra. Leszkópolom amint tudom! Meg a tone stackot is az eredetire cserélem, mert az bizony sokat módosít!
Addig is:
Bővebben: Link

Hali!
Zsolti
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Csao
Valamit toltál rá, vagy csak simán vonalból vetted fel ?
(#) magitor válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
De "örömlány" állat jó hangja van!
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Köfi!

Igazából a szokásos láda szim, nagyon kis reverb, élőben is hasonló lenne, már kitapasztaltam a szoftver láda szimulátor beállítását
Megcsináltam a tone stackot is, de most csak sutyiban jöttem fel, de amint tudok, veszek fel azzal is.

Zsolti
(#) ZSozsóó válasza magitor hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Hali!

Tré kis jFetekből mi ki nem jön..Még hangolok rajta, ahol lehet, már leszűkült nagyon a moddolás mozgástere, de igyekszem vele valami ízléses felé elmozdulni.
Sajna a húrjaim nagyon kopottak már, de nem jutottam még el a hangszerboltba

Zsolti
(#) Bassmester hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
Unalmamban feliratoztam egy csövet, amiről lekopott az eredeti
Mit szóltok hozzá?
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Állati!

Hogy készül egy ilyen felirat? Valami ragasztó és ráfújva sablonon keresztül valami szemcsés anyag?
Haláli jó!!!

Zsolti
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Sokkal egyszerűbb...
Fotópapíros lézernyomatot, egy egyik felén sziloplasztozott rézszalaggal rászorítom a csőre és hőlégfúvóval rásütöm. Kb addig tart megcsinálni mint leírni
A gyárinál feliratnál sokkal kopásállóbb.
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Csao!
Én is buheráltam bugit kicsit, gain potinak beraktam 500K, meg feszültségeket emeltem kicsit, alább kis ízelítő a hangjából. (igye : gityó - bugi: gain 1/4, mid,bass 3/4, többi 1/2 - Xfi - Soud Forge9 - Gitar rig4 ládaszimuláció - mentés mp3 192kbps) (és dzsi-dzsi )

Bővebben: Link

(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Fasza!

Új húrokkal jól fog szólni az enyém is, így csak nyüsszög, de valamit moddolok még és teszek fel hangot én is mindjárt. Remélem a héten fel tudom húrozni a seprűnyelet, mert így gyötrelem..
Klassz a hang, igazi torkos hangzás.

Zsolti
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Köszi, már nekem is egyre jobban tetszik, csak még mindig fuzzosodik keményen a gain végállás felé, ami végül is nem baj, mert fél állásban is megvan a kraft, csak simán zavar.
Egyébként rettentően jó, és sokoldalúnak nevezhető cucc lett, idézve téged, sok lehetőség van benne.
Így a mély hiány sem zavaró, sőt, mondhatom 6" os hangszóróval is teljesen rendben van a hangja, s ami nekem legjobban tetszik, a feszültségeket hosszabb használat közben érdemes fülre beállítani, így hát sokat molyolhatunk vele
(#) netuddki hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy effekt épitéséhez szükségem lenne 2N5952 tipusu tranyóhoz ,amit nem tudok beszerezni -ha valaki tudna helyettesitőt,légyszi irjátok meg.
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Hello!

Rakj nagyobb kondit a 3ik fokozat drain körébe! Az eredeti recto-nál az ezer pár száz Hz -es alul áteresztőt alkot.
Kell, hogy nagy gainnál ne legyen szőrös. Én aránypárral szoktam átszámolni, megnézem mennyi kiloOhm a drain ellenállás, aztán 100k/Xk és ezzel az értékkel felszorzom az 1nF-et. Hidd el, kell. A magas potival meg amúgy is tudsz magasat "emelni", nem árt a kis tompítás, stabilabb is lesz a cucc. Na, mindegy, csak egy tanács.
Nem csak feszültségekkel játszok, source ellenálások és kondik cseréje volt tegnap. Ma még folytatom egy bias állítással egy fokozaton, aztán ha ez OK, akkor jön a gain poti és cullangjai. Máshol ebbe nagyon nem lehet belenyúlni.

Néhány szösszenet, gitár játékomért mélységes elnézést kell kérnem, a gitárhoz kókler vagyok ,de a metálhoz aztán netovább..

Bővebben: Link

Zsolti
(#) ZSozsóó válasza netuddki hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Hello!

Szerintem jó helyette a j202, vagy a 2n3819, de többet lehetne mondani, ha belinkelnéd mit szeretnél építeni belőle?

Zsolti
(#) netuddki válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
(#) ZSozsóó válasza netuddki hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Hello!

Ez nem kritikus jFetre, amire azonban nagyon kritikus, és a tonepadon is felhívják a figyelmet, MATCHED = válogatott fetek kellenek. Szerintem arról an szó, hogy a fázistolást mindent áteresztő szűrőkkel csinálja, és az R tagot elhangolja, ezzel szabályozza a fázistolást. Namost a kellő toláshoz sok szűrő kell egymás után, viszont mindegyiknek azonosan kell tolni, azonosan kell söntölni az R tagot. Ezért kell a válogatott fet, nagyon a típusa szerintem nem kritikus, inkább BF245 vagy 2n3819 vagy valami hasonló.
Válogatásról ha jól emlékszem, pont ez ügyben a geofex-en olvastam
Bővebben: Link
Igen, ahogy látom Ugsoff-ra kell válogatni, sajnos a jfetek nagyon nagy szórással rendelkeznek, azt kell mondjam, hogy találj mondjuk 4-5 hasonlót, ahhoz minimum 20 jfet kell ,de azt is csak szerencsével!
Típusra nem érzékeny, de erre nagyon!
Remélem tudtam segíteni!

Zsolti
(#) netuddki válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Köszi a választ, a lomexban van j202 kb 10 forintért azzal megpróbálom.

Joc
(#) _Peti_ válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Helló! Erről a FET válogatásról jut eszembe... régebben írta valaki itt a topicba, hogy a dr boogie-ba is válogatni kell, meg hogy nagyban befolyásolja a hangzást a fet erősítése. Beterveztem én is a boogie elkészítését, mikre kell majd figyelni építés során? Valamint örülnék neki hogyha addigra egy szuper, kellemes hangú, utánépíthető modot is megvalósítana valaki!
[OFF] HQnál nettó 100pénz a J201, honnan érdemes beszerezni több darabot párba válogatáshoz??
Következő: »»   63 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem