Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   370 / 1385
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
A fogaskerék belsejét?? Azt minek ha a tengely a vékonyabb??
(#) mex válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Ezt miből gondolod? Ha az átvitt nyomatékot birja a műanyagkerék, akkor nem károsodik. Sőt jobbak a legördülési tulajdonságai egy acél-műanyagpárositásnak, mint az acél-acél változatnak.
(#) elektromos válasza zoox hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
pl: hogyan megy be a penel, és hogyan jön ki, mert tetszik a megoldásod, de az én mini laminálómat azért nem cserélném el, de a kiváncsiság azért hajt
(#) Attila86 válasza patexati hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Mert mint EZEN a képen is látszik, a fogaskerék belseje nem "O"-betű, hanem "D"-betű alakú...
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Azért írtam,hogy bele kell köszörülni a zéger helyét,utána meg megreszelni a tengelyt mi egyben a határoló alul felül meg a zégergyűrű fogja! A zsugorcső szépen felveszi az alakját és vastagít rajt kicsit mi talán elég is! Ha nem kell rá még egy!
(#) zoox válasza elektromos hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
(#) elektromos válasza zoox hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Köszi !
(#) zoox válasza elektromos hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Én is kipróbáltam a laminálót de ha jól emlékszem a motor sebességét nem tudtam anyyira lecsökkenteni hogy elég lassu legyen.PWM szabályzással akartam lassitani de akkor már nem volt nyomaték és mindig megállt a PCB és utána csináltam a mostani leaser-ből.Két oldalas pcb-t még nem csináltam vele de elvileg lehet mert szinte mindegy hogy rakom bele a PCB-t
(#) elektromos válasza zoox hozzászólására (») Jan 25, 2010 / 1
 
Az a jó az én kis laminátoromban, hogy alul és felűl is fűt, így egyszerre viszi mindkét oldalt, és így hamar kész a 2 oldalas nyák , és egymenetben.
(#) elektromos válasza elektromos hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
így néz ki a kicsike

P1020511.JPG
    
(#) elektromos válasza elektromos hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
pár jobb kép
(#) Hp41C válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Ha fogaskerék kell, nézzetek szét a gyerekjátékokban, építőkészletekben (Lego, Mechano....) , modellboltokban...

Sziasztok
(#) gulasoft válasza koczka hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Az egyoldalast a nem rezes fele felől dekopír és vasfűrészlap, a kétoldalast sima vasfűrésszel. A vasfűrész után többet kell reszelni a sorját.
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Attila! A léptetőmotorral direktben akarod meghajtani a hengeren lévő fogaskereket? Szerintem nem fogja elbírni.
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Ez egy nagyon erős léptetőmotor. Vagy túl optimista vagyok?!
(#) zoox válasza elektromos hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Ügyes kis jószág
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Nézegettem azt a motort mit janocsi felrakott Abból a 6 pólusból mi lenne ha kiemelnénk hármat? Akkor fele sebesség lenne
(#) mex válasza patexati hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Idézet:
„Abból a 6 pólusból mi lenne ha kiemelnénk hármat? Akkor fele sebesség lenne”

Szerintem nem tudna akkora szöget elfordulni, ahhoz szélesebb pólusok kellenének. Inkább minden második periódust tiltani kellene.
(#) zoox válasza elektromos hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
A laminálónak az a nagy előnye hogy két gumihenger van szembe egymással,de sajna a printernek az egyik az 1 teflon henger a másik az a gumi .Ja meg a PCB-t betolni kicsit nehéz mert papirhoz van méretezve de azért mindent meg lehet oldani
(#) watt hozzászólása Jan 25, 2010 / 1
 
Ma azon voltam, hogy leteszteljem a határait a technikának! Ha rövid akarok lenni, akkor azt kellene mondanom, hogy a 0,05mm-es vonalat már nem lehet megbízhatóan nagy méretben átvasalni, de talán kicsiben még az is menne, azzal a megszorítással, hogy valószínű a nyomtató nem is tud ilyen vékony vonalat kiköpni!
Készítettem néhány képet, amikből valószínű a cikkben is fogtok látni párat. Ki nem marattam mert sajnálom a nyákot, de gondolom nem kételkedtek, hogy a 0,1mm-es vonalak is megmaradnak.
A fényképezőm makró módban volt, kicsit hordós, ezt ne vegyétek figyelembe, a vonalak természetesen tök egyenesek!

A teljes teszt panel
Vonalak (0.3, 0.2, 0.1mm)
TQFP_két lába között egy 0.05 vonal!
Nagy százlábú...
És ami már lehetetlen(hosszú 0.05mm vonal)

A hengerezést pici módszerével készítettem elő, azaz kétszer átküldtem előmelegíteni gyors sebességen, majd lassún egyszer(Ez így jó módszer, már belátom, picinek igaza volt!). A sebesség kb. 30mm/perc volt, a hőfok 160°C körüli a hengeren mérve a művelet megkezdése előtt, a nyomatot OKI B2200-al készítettem 80gr körüli műnyomóra, ami úgy vált le az áztatás során, mint ha sose lett volna rá nyomtatva!

(#) elektromos válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Nagyon szupi! Remélem maratás után is ilyen szép lesz. Kiváncsian várom a fejleményeket. Szép munka
(#) (Felhasználó 4577) válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szép munka, gratulálok!
Várjuk a cikket!
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Jó lett Remélem én is jutok valamire vele holnap állok neki! Ha sikerül én beleerőltetek egy DC motort a motor mechanikájába de csak ha sikerül úgy szép sima lenne a sebessége lehet az is számít valamit legalább összehasonlítjuk ha sikerül! A rohadt optóval vagyok bajban de szétnézek a limlomban holnap!
(#) zoox válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Nagyon kafa ,de nekem ha maratom a PCB-t akkor a valamennyire álámar a lötyi és a 0.3 ból kb 0.2 lesz.Lehet hogy a nyomtatóm nem nyomizik elég tentát
(#) patexati válasza zoox hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Mivel maratsz?? Peroxidosan próbáld ki durva gyorsan én úgy szokom!
(#) zoox válasza patexati hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Ja ,és igy is alá mar (próbáltam brutál gyorsan és lassan is de mindig csökken a vonal vastagsága. a nyomdám az samsung clp 510-es persze fekete tonerből nyomizom
(#) patexati válasza zoox hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Akkor vékony a réteg vagy nem vasaltad rá rendesen! Ha jó a vasalás megérni letörölni róla még szándékosan is a vonalakat! Ha könnyen lejön akkor könnyen is alámar!
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Érdekes lett Watt, főleg az íves rész.

Én is kész vagyok a laminálómmal.
Összessen 1 db 40 filléres ellenállást kellett beletennem.
Szétkaptam az egészet (vannak képek), egy nem bonyolult hődiódás kör van benne egy tekerhető potival (0-8K között) Tettem elé egy 3,9K ellenállatot és így a 7 fokozatú állítható hőmérsékleten a 3-ashoz került a régi maximum érték. A hődióda meg teszi a dolgát és szabályozza a hőt.
Ez nekem azért fontos, mert nem ocsó laminálóm van és így még laminálni is lehet majd vele.
A motorvezérlést azért se nagyon bántanám, mert az kevésbé az én asztalom.

Még egy fontos dolog.
Gondolom itt legtöbben a megtervezett (pl EAGLE) kapcsolást a tervező programból nyomjátok ki.
A programban beállított vonalméretek, nem fognak egyezni a nyomtató felbontásával!
És általában kisebb vezetékeknél, padeknél nagyon rondán kötnek.
Én mindig lementem BMP-be a képet (600DPIben) és megnézem mi lett belőle PhotoShopban
Ilyenkor korrigálni kell néhány lábat a mm - mil rasztereltérés miatt.
Na most, ha a nyomtató 600 DPI-s, és amit eddig láttam, mind raszteres volt, akkor 1 pixel az 25,4/600 = 0,042milliméter
Minden pixel ennek a többszöröse.
Tehát pl. 0.1 mm-es vonalat nem lehet húzni, az vagy 0,127 mm vagy 0,0846 mm lesz, mert a kettő között nem tud fél festékpöttyöt prüszkölni.
Mil-ben sem kerek az érték: 1 pixel az 1000/600 = 1,667 mil és ennek többszöröse...

A laminátoros cikkbe, majd lesznek erről képek is.
(#) zoox válasza patexati hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szóval ilyen szokott lenni

xxxxx.JPG
    
(#) zoox válasza zoox hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
ja elfelejtettem hogy atméreteződik

xxxxx1.JPG
    
Következő: »»   370 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem