Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   373 / 1385
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Érdekes, az egyik irányba sokkal gyengébben forog mint a másikba...
(#) Attila86 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Nem, őket: Bővebben: Link
(#) Attila86 hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Úgy néz ki, hogy sajnos nem járható ez a dolog, hogy rárakunk kívülre egy motort. Egyszerűen nem bírja a mechanika.
A motoromat szerencsésen elrontottam, azt hiszem vennem kell egy másik laminálót.

Tudtok olyan laminálót ami gyárilag oda-vissza forog?
(#) pici válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szia
Pont hasonló ábrát rajzoltál, mint amit én lustaságból nem tettem, csak leírtam a 617839 hozzászólásban.
Persze, hogy nem háromszög.
(#) albinolynx hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Watt,
lennél olyan kedves és elmondanád, hogy pontosan hol bővítetted oválisra a henger furatát?

Illetve hogyan kell megoldani a hőfok szabályzást?

Tökéletesen megfelel, ha hozzászólásra mutat. Egyszerűen nem találom...
(#) Attila86 hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Nicsak!

DSCF2718.JPG
    
(#) Peppe válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Ez mennyibe került?
(#) Attila86 válasza Peppe hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
5000Ft. És ennél már nagyon normálisan van megoldva a görgők hőmérése. A motor sajnos ugyan az, legalábbis kívülről ugyan úgy néz ki.

DSCF2721.JPG
    
(#) t-dani válasza watt hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Idézet:
„A fő kérdés, hogy valóban így történik a valóságban?”


Megerősítem, hasonlóan zajlik a valóságban a művelet, mint amit Alkotó lerajzolt.
(#) watt válasza albinolynx hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Rajzot tettem fel az elején patexatinak, nem beszéltem a megoldásról külön, mert a rajz magáért beszél. Itt van:

A hengerek futatát gömbölyű reszelővel reszeltem ki, ügyelve, hogy a tengely kereszt irányba ne lötyögjön!

(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Ha én ezt tudom, akkor már elsőre ezt vettem volna meg! Nem is egy hanem két hőmérő van benne, illetve van egy saját elektronikája is. Az egyik hőmérő a fém burkolatot méri, a másik a hengert. Utóbbit rugók szorítják oda a hengerhez. Bárcsak a motor visszafelé is tudna forogni...
(#) Definity hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Mi van akkor, ha kikapcsoljuk a lézernyomtató ráégető funkcióját, hogy szinte minden festéket át tudjunk vinni a nyákra. Igaz óvatosan kell bánni papírral az elkenődés miatt. Végig olvastam a fórumot, de ezzel kapcsolatban nem találtam infót, bocs ha erről már volt szó.

(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Egész délután szivattam magamat kipróbáltam vagy 6 motort! Nem tudnak olyan lassan forogni,hogy jó legyen! A legerősebb sem sokal jobb! Kb a felére ment le az eredeti fordulatának! A PWM megoldás de akkor meg van értelme a DC motornak?? Azt a kis füles himbilimbit én nem tettem tönkre mi az eredeti forgásirányért felelős hanem elfordítottam és ott egy horony van a lemezen ott elfér! Így megy a DC-vel oda vissza! A motor jó mit mutatsz szerintem! Ha PWM lesz leszedem ami most rajt van (egy videómotor lenkerekes de azt leveszem róla ) és találtam egy hifiben egy jó hosszú tengelyű motort az is volt bent már az a leg spécibb! Csak hát gyenge 2V-körül. Egy előnye azért van megy oda vissza! Bonyolultabb megoldást választva kontrollerel jó lehet!

janocsi: a motor ebben 4-et fordul percenként a hengert hajtja egy kicsit nagyobb fogaskerékkel mi a hengeren van így kb 6-7 fordulata van percenként az eredeti motorral!
(#) sucuka válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Igen, amit a kezedben fogsz, nálam ugyanazon a helyen van a hőbizti, ami eldurrant, mert túlfűtött, tehát elvileg ez csak a védelem lenne benne, de nekünk ettől csak jobb ha kapásból kettő van benne.
Vajon a Siófoki tacskóban kapni ilyent
(#) sucuka válasza patexati hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Miért akarjátok, hogy oda-vissza forogjon a motor? Lustik vagytok újra berakni a lemezt? Ha forró, akkor fogóval, vagy csipesszel kell, utána úgyis lehül.

Meg asztán ha oda-vissza forog, annak lehet hátránya is, pl:
Elképzelhető, hogy nem tudod olyan jól beállítani a vezérlést a különböző panelméretekhez, hogy elejétől a végéig haladjon és vissza, és akkor a szélein nem tapad meg rendesen.
Tudom a "technológiai sáv" azért van, de ha egy bizonyos méretűnél nagyobbat hagysz, az meg már pazarlás. Szerintem.
(#) Attila86 válasza sucuka hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Erről is volt már szó korábban: egy optokapu figyelné, hogy mikor és a végére a nyák és akkor visszafelé húzná. Ez nem csak azért lenne jó mert lusták vagyunk, hanem meg lehetne oldani azt, hogy a henger egy mondjuk 1cm-es csíkon menjen át egymás után 10-szer, aztán menjen tovább 5mm-t és ott megint 1cm előre-hátra tízszer...
(#) sucuka válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Bocsi, de nem azt mondom, hogy nem hasznos dolog egy ilyen automatika, de minek, amikor a watt-féle szabályozás az eredeti motorral simán megteszi, én tegnap csak a hőfokot növeltem 190 fokra, és csak háromszor küldtem át a panelt.
Aki pedig Fine-Pitch QFP tokozáshoz szeretne nyákot, inkább gyártassa le, én azt mondom. Engem így is lenyűgözött, hogy mit tudunk csinálni ezzel a techológiával...
(#) Sir-Nyeteg válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Sokat emlegeted, de nem látunk belőle semmit se...
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Idézet:
„hogy a henger egy mondjuk 1cm-es csíkon menjen át egymás után 10-szer, aztán menjen tovább 5mm-t és ott megint 1cm előre-hátra tízszer...”

Meg lehet, kétségtelen, de mi értelme? Mitől jobb, mint ha nagyon lassan végig cammogna, időt hagyva minden szelet megfelelő átmelegedéséhez? Nem látom a sok munka és pénz előnyét!
(#) watt válasza sucuka hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Idézet:
„Lustik vagytok újra berakni a lemezt? Ha forró, akkor fogóval, vagy csipesszel kell, utána úgyis lehül.”

Csipesz sem kell, én kézzel fogom meg a papír szélét, és nem éget meg, mert mire kiér a vége, addig az eleje lehűl!
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
De nehezebb leprogramozni, és ez a lényeg!
A hőmérséklet-szabályozás meg a motor ki-be kapcsolgatása tök egyszerű, már meg is írtam rá a programot. Hála Istennek ez már nem kihívás. Na de ha DC motor lenne akkor kellene a PWM kimenetet használni, kiszámoltatni a megtett távolságot (nyák hossza), LCD kijelzőt hajtani stb...
(#) gulasoft válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Nincs rá időm.
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Idézet:
„A PWM megoldás de akkor meg van értelme a DC motornak??”

A PWM pont a DC motorhoz való. A nyomaték megmarad, és a sebesség nagyon kicsire választható. Fordulatszám szabályzást és irányváltást H hidas kapcsolással lehet megoldani, némi meghajtó IC-vel, vagy segéd gate feszültséggel. Megjegyzem, hogy kis fordulaton eléggé zöröghet a motor.
(#) sucuka válasza watt hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Ami engem illet én a következőképp fogok eljárni (remélem járható út lesz).
Veszek egy olyan laminálót, amit Attila mutatott pár hsz.-el előrébb. Abban a gyári elektronikát átvariálom, hogy tudjon magasabb hőfokot, a motorhoz pedig csinálok egy frekvencia felező áramkört, aztán részemről megoldott a dolog.
Csak lehessen kapni a siófoki tacskóban ezt a fajtát amit másodszor vett Attila.
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szép feladat, csak nem sok értelme van, bár a fene tudja! Ha így működne, akkor az sem kellene, hogy a DC motor túl lassan forogjon. Nem beszéllek le, csak valami értelmét akartam keresni az eljárásnak.
(#) sucuka válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Na igen, de az már nem az egyszerűség, te meg tanulni akarsz, akkor inkább ezt mond
Remélem én is elérek arra szintre ahol most te jársz
(#) watt válasza sucuka hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Ha a frekit felezed, akkor a feszt is csökkenteni kell, mert különben leég a motor...
(#) sucuka válasza watt hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Tiszta sor, ezzel nincs gond
(#) Attila86 válasza sucuka hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Igen, azt az elektronikát teljesen biztos hogy át lehet variálni nagyon könnyen hogy magasabb hőfokon működjön. Csak kicsit vissza kell fejteni a kapcsolást. Két LM324 van egyébként benne, nem lehet túl bonyolult...
Nagy valószínűséggel egyetlen ellenállás cseréje az egész.

De én mindenképp PIC-el szeretném vezérelni, mert miért ne. Lesz rajta LCD is meg nyomógombok az üzemmód, a hőmérséklet és a motor-sebesség beállítására.
(#) sucuka válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Rendben, akkor ezt megbeszéltük Viszont ha készen vagy és működik, akkor remélem segítesz nekem is hasonlóban (de ne úgy mint a táp esetében, mert rajzolhatom át az egészet, hogy a saját elképzeléseimnek megfelelő dobozba tudjam tenni ) persze csak a tanulás miatt.
Következő: »»   373 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem