Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   38 / 254
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Sziasztok ma jött meg a dcf modulom,
Bővebben: Link

A képen világos,hogy 1-2 a táp,viszont az nem hogy a hármast vagy a négyes kimenetet használjam a vicsys féle óránál?
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
a 3-ast a nem invertálót :felkialtas:
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Nekem is a drótoson működik, teljes az időszinkron, pedig az összeállítás még hagy kívánnivalót maga után
(#) sooty válasza sooty hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Dcf szinkron, itt még jobban látszik
(#) Sanyesz5 válasza sooty hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Hali,vételem az van,mert a glimm villog rendesen,de egyenlőre nem szinkronizál.Ezt csak időközönként teszi?
Ha a glimm villog elvileg jó minden?
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Nem ennél az óránál folyamatosan figyeli a dcf jelet, ha 1 perc alatt bejön az összes infó a következő percben már beáll a szinkron. tehát ha jó a vétel, akkor max 3 perc alatt beáll az óra. Sokmindenre érzékeny, nézd meg az előző hozászólásokat Hp41C-vel. Ha csak egy ütem is kiesik nem tud szinkronizálni, újrakezdi a számlálást, nekem eleinte volt hogy 10 percnél is tovább tartott, hosszabb madzagra tettem a vevőt és alkalmaztam a hidegítőkondikat. Nálam most jó a vétel, 3 óra felé még az adóra is ráadják a kakaót. ha a tápod zavarja akkor viszont hiába várod a szinkront
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
a táp zavarásnál mit értesz? árnyékoltam a kábeleket rendesen
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Szkóppal látszik, hogy ilyenkor nem "szép" a jelalak, nemtudom a glimen hogy látszik, nekem led van rajta, az pislákol, nem határozottan villan fel :wow1:

dcf_led.3GP
    
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
most akkura kötöm és várok,de egyenlőre nem vagyok elájulva a vételtöl,pedig vidéken vagyok
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
megnéztem a videót,ez van nálam is,van mikor 2 villanás jó,és utána hopp,egy hosszabb,vagy picit szaggatott.most el is ment,nehezebb lesz ez mint gondoltam
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Az órát járatod akkuról vagy csak magában a modult?

scope.3GP
    
(#) Hp41C válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Szia!

A kódolás olyan, hogy másodpercenként a 0 bitnél 0.1, az 1 bitnél 0.2 másodpercre villan fel a led, az 59. másodpercben a felvillanás kimarad. - Figyeld hosszabb ideig, a zavarok tekintetében most jobb idők jönnek - egyre kevesebb TV fog menni...

Szia
(#) Sanyesz5 válasza sooty hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Szia az órát,a modult kellene külön?Vagy esetleg meg kell szűrni valahogy
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
59 jó villanás kell utána lehet 1 szünet. Zavarhatja a számítógéped is. Elvileg bele van kódolva a bcd-ben egy csomó infó, de ezt nem lehet szabadszemmel látni.
"The different duration of the modulated second marks serves for binary coding of time and date: a second mark with a duration of 0.1 s correspond to a binary zero, and a second mark with a duration of 0.2 s to a binary one. Once a minute, the numbers of minute, hour, day, day of the week, month and year are transmitted on the basis of a BCD code (BCD: Binary Coded Decimal, every digit of a number is encoded separately). From the calendar year, only the unit place and the decimal place are transmitted, i.e. the year 2005 only as 05. Each code emitted contains the information for the following minute. "
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Az órát, akkor kiszűrsz egy zavaró tényezőt a brunyás hálózati tápegységet.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Működik!!Most a szemem láttára szinkronizált,valamiért most jó a vétel nagyon!
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Hát igen ez hosszúhullámú rádióvétel, egy pici antennával...
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Most percenként szinkronizál,elalszik pillanatra,és vált a perc része.A saját tápját kell szűrni talán jobban,pár 100nf os kondit lehet be kellene iktatnom.
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
azt nem kéne neki. Semmiből nem kellene észrevenned, hogy szinkronizál, hacsak ki nem húzogatod a tápból, vagy resetelgeted az órát. A 100nf fontos meg a 47, tedd bele... a modulra, ahogy Hp41C mondta.
Idézet:
„Nekem így még kiértékelhetetlen jelet adott. A modul táp és föld csatlakozója közé 100nF kerámiával párhuzamosan 47ľF tantál, a +5V és a modul táp csatlakozója közé 100 Ω. A kimenetet a pic-es panelon húztam fel a +5V-ra 10k -val.”
(#) rockersrac válasza Honki hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Köszönöm a válaszodat! Az első kérdésemre valaki tudna választ adni?
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Minden világos,a kimenetre azt értette,hogy a pic es panelon,a 4,7k ellenálást,cserélte le 10k ra? és ezáltal az alap +5 voltnál több jönki,ha jól értem
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Ha jó a vétel ennyi a szinkronizáció (nálam először a dátumot látod a videón még "üresen")
(#) rockersrac válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Elvileg pont kevesebb,mert NÖVELTE az ellenállás értékét!
(#) sooty válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Ahogy a dcf modul leírása mondja R >= Ub/ 1mA tehát az áramot korlátozta és a logikai 1-re húzza a pic bemenetet.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
vicsiys féle órát építette ő is?
"A kimenetet a pic-es panelon húztam fel a +5V-ra 10k -val.” ezt nem értem,ott alapból + 5 volt jön ki,a dcf nek
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
a dcf panel kimenetét a 3. lábat be kell feszíteni a +5 voltra egy ellenállással ,ezt megteheted a modulon a csokiban és a panelon a pic bemeneténél is ahogy tetszik, nekem a dcf modulon van a 10k, mert a panel még nem a végleges, működik, amint látod.
(#) Sanyesz5 válasza sooty hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Szóval a panelban maradhat a 4,7k?
linkelek úgy könnyebb
Bővebben: Link

Lelkes utánépítő vagyok,meg kicsit fáradt is
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Bocs, én is fáradok, tehát az a 4,7 k - nálunk ki van cserélve 10k-ra, illetve mivel nálam a Tom025 órája és a Vicssys-é össze van házasítva - a szoftvere át van írva 6 csőre és a meghajtása 4028-al megy, ezért a panel még buher- a modulra csavaroztam fel a 10k-t meg a két kondit a100nF -ot és a 47 mikrót.
Ha benne hagyod a 4,7 k-t akkor párhuzamosan lesz 2 ellenállás az 5 volton, és az eredő kevesebb lenne mint a 10k, tehát cseréld ki .
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
okés,így már világos,egy utolsó kérdés,az normális hogy veszi a jelet frankón,nem nyúlok hozzá,aztán szünetel,nem talál jelet,fél perc múlva újra villog!?
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Nem igazán, valami zavarja a vételt. Ha rossz passzban van a vevőm, és nem szinkronizál be olyan gyorsan, akkor is villog szinte folyamatosan, nem esik ki belőle huzamos időszak. Este sokáig nem volt vétel, semmi nem villogott rajta és a gyári dcf-es óra sem szinkronizált, mostmár igy éjszaka meg kell jönnie az egyenletes vételnek. Egyébként ezért nem építek be villogó glimet, hanem 2 fixet elválasztónak, hogy ne idegesítsen, ha néha néha kiesik a dcf vétel, helyette szépen ketyegnek a másodpercek a quartz órajelről.
Következő: »»   38 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem