Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   385 / 1385
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
100nanoval jól megszórtam az nem lehet gond az biztos mert le van hidegítve minden! Valószínű táp! Holnap folytatom mára elég! Kiváncsi leszek a HP-val nyomott áramköreim is ilyen nagy mértékben alámaródnak e Holnap kiderül! Hány grammos is a papír mit használsz?? Próbáld meg egy kicsit mehőlégfúvózni a kész nyákot lehet akkor rátapad jobban és nem folyik szét hiszen nem nyomja semmi!
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Nézegettem egy kicsit nagyítóval amit nyomtam a vezetősávok,forrpontok széleinél nem tapad rá rendesen azért marhat alá! Ez a hőlégfúvás most jutott eszembe kíváncsi leszek rá nem e segít! Holnap azt is megpróbálom!
(#) albinolynx válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Lehet, hogy megoldás lenne a nátrium-perszulfátos maratás? Mindenhol úgy reklámozzák, hogy "finom munkához", stb.
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Nagyon vékony, kb. 80gramm.
Most hőfokot emeltem, kockáztatva, hogy megfolyik. 170°C körülire állítottam. Addig emelem, amíg megfolyik, aztán visszaveszek.
(#) watt válasza albinolynx hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Erről tudsz bővebbi infót? Linket?
(#) albinolynx válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
http://www.hestore.hu/termek_10026965.html

Érdeklődtem cégeknél, 1kg-os kiszerelés kb. 5.000-6.000,- Ft-ba kerül. Azt tudom, hogy az oldatot nem szabad, ha jól emlékszem 60C fok fölé melegíteni, mert lebomlik a szulfát.

Esetleg okosabbak lehet tudják mit kell leemelni a bolt polcáról... Gondolok itt arra, hogy pl. fotózáskor a szi-ti nevű lefolyótisztító is tökéletesen működik, a TN-es előhívó folyadék helyett.
(#) BarnaPili válasza albinolynx hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Ezt az anyagot árulja egy ember a vaterán,elég olcsó.De ha jól tudom,héztartási boltokban is lehet kapni.Meg a HEstore-ban is,mint az előbb láthattuk.A Nyák készítés topikban olvastam róla infókat.
István
(#) patexati válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Ettől a csávótól rendelem az ónozót
(#) BarnaPili válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Ezeket dobta ki a kereső.
István
(#) watt válasza albinolynx hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Köszönöm! Látom ez még lassabb, mint a vasklorid.
(#) watt hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Mára feladom! 190°C esetén is egy-egy apró kis lepattogzás befigyel, pedig megfolyás egyáltalán nincs. Már kétszer küldtem végig a másik végével kezdve, mondván, amelyik oldalával kezdem, annak nincs elég ideje átmelegedni, ezért nem tapad meg ott. Erre középen jött le két pad egymáshoz közeli része. 100%-os nyomatot nem sikerül készíteni, egyelőre.

Gyanúm az, hogy ez a festék nem fog megfolyni soha, mert vagy kicsi a mennyiség, vagy magas az olvadáspont. Tapadni sem tapad úgy, mint a HP-s. A HP-s 150°C -on is szétfolyott.

Holnap még jobban emelek, aztán meglátjuk!
(#) pici hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Na átjavítottam a BGA tokot.
Holnap kipróbálom műnyomón és pauszon is...
De jól néz ki a szigetelő rész is...
(#) pici válasza patexati hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
950-ért adja a kémiai ónozót...
Lomiban kiskerben 850
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Jónak néz ki!
(#) Attila86 hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Készül! :yes:
Bővebben: Link
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Ja igen, kipróbáltam az előzőt, nekem teljesen összefolynak a vonalak. Az 1 pixelt nem lehet kinyomtatni szigetelésnek, ez tuti. De én szkeptikus vagyok amúgy is, mert nem elég a nyomatot átvinni, még ki is kell maratni, ami szerintem a lehetetlennel határos!
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Nem rossz, csak így tovább!
(#) llaci56 válasza albinolynx hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
A nátrium perszulfátot nem tudod helyettesíteni szi-ti, vagy hasonló szerekkel. Maratás amatőr körülmények között:
1. Vas klorid vizes oldata
2. HCl +H2O2
3. nátrium perszulfát
A vegyszerboltban cca. 1000 Ft /kg, - néhány napja vettem. (1-2 száz Ft eltérés lehet, de semmiképp sem 5-6 ezer!)
A „finom munkához ajánlott” csak reklámszöveg. Finom munkát mindegyik eljárással lehet készíteni. A nátrium perszulfát nagy előnye, hogy lakásbarát. Nem színez el semmit, és nem büdös. Én marattam mindegyikkel. A nálam a légbefúvós (bugyborékolós) módszerrel gyorsabb, mint a vas klorid simán.


(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szia!

OKI nyomtatóval, vasalóval csinálom a kártyát Patexati módszerével. A műnyomópapirt csak leásztatom, lejön egyben, mint régen a levonós papír. A maratáshoz 9 rész 30% sósav (vegyszerbolt kb. 350/l) és 1 rész 30% hidrogén peroxid (vegyszerbolt kb. 400/l) - fél perc - egy perc alatt végez. A toner rajta marad a rézen, úgy kell vimmel lesikálni. A maratást csak nyílt térben végezni, gáz fejlődik, jelentősen melegszik...

Szia
(#) (Felhasználó 4577) válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Gyorsmaratót legolcsóbban a Wolf-nál lehet venni.
Még tavaly kértem tőlük árajánlatot, ha jól emlékszek egy flakonra 400 vlahány Ft-ot mondtak.
Már minden benne van, ami kell, alámaródást gátló adalék, sósav és még ki tudja mi, tehát nem kell vele otthon pacsmagolni.
Azt mondták, hogy felhígítva nyugodtan bele lehet önteni a lefolyóba, mert sok helyen használják fertőtlenítésre is.
Szerintem jobban megéri és megfelelő arányba van minden belekeverve, sokkal gyorsabb, mint a sima vasklorid, érdemes kipróbálni.
(#) (Felhasználó 4577) válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szia!

A lézernyomtató festékét nem muszáj lesikálnod. A nitrohígító és az aceton is oldja, az utóbbi sokkal jobb és kevesebb is elég belőle.
(#) pici válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Korrekt, fel is vettelek subscribe-ra

Nekem is kész a cucc, csak be kellene faragni a házba.
Bár nem lett nagy.
Csak képem van addig is.

LCDpanel.jpg
    
(#) albinolynx válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Köszi!

Nekem HCl +H2O2-vel túl finom munkát még nem sikerült végezni, de lehet én vagyok a béna. Mindenestre ahogy mondod - a "lakásbarát" mivolta miatt érdekel a perszulfát! Hétfőn hívom is őket...
(#) Hp41C válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szia!

Azt szerettem volna mondani, hogy eddig egyszer sem marta fel a tonert a sósavas gyors maratás - lehet, hogy gyártófüggő ez is, mint az olvadáspont....

Szia
(#) Attila86 válasza pici hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Nekem még nincs készen sajnos, de már a nagyja megvan csak a végleges formájába kell önteni.
(#) llaci56 válasza albinolynx hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Akkor neked a maszkolással valami nem jó. Én nyáron csak azzal maratok, mert kint a kertben tudok lélegezni is mellette. Persze P20 a máz rajta, és 2 perc a maratási idő. (Csak HCl+HO, és semmi víz.)

Hirtelen egy cca. 10 évvel ezelőtti munkám itt volt kéznél, és betettem a képét. Ez is sósavas maratással készült. Mással nem is álltam volna neki, mert több száz darabot kellett készítenem ebből. (Ez volt az egyik első, talán a legelső SMD -s munkám.)

SMD_kep.jpg
    
(#) patexati válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
A legjobban a lakkbenzin viszi le a tonerfestéket én azzal csinálom!
(#) Alkotó válasza patexati hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Próbáld ki a nitrohigítót vagy az aromás higítót. Meg fogsz lepődni, de ha nem is, a lakkbenzint akkor is kidobod.
(#) Attila86 hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Visszafejtette már valaki az 5000Ft-os teszkós lamináló kapcsolási rajzát? Szerintetek a másik hőmérő szondának (ami nem a hengeren van hanem a fém burkolaton) mi a feladata? Egyszerűen csak VAGY kapcsolatban lennének két különböző komparálási szinttel? Tehát: akkor kap a fűtőszál 230V-ot, ha a henger mondjuk 125 fok alatt van ÉS a burkolat pedig 200 fok alatt. A fűtés pedig akkor kapcsol le, ha a henger 125 fok fölé megy VAGY ha a burkolat 200 fok fölé megy.
(Az értékek persze lehetnek mások.)
Szóval szerintetek is ezért van a másik szonda a burkolaton?
(#) llaci56 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Bizony ám! (...és van még néhány jobb a benzinnél, mint kloroform, aceton stb.)
Következő: »»   385 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem