Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   34 / 299
(#) gubík gábor hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Sziasztok. Egy Velox 420 típusú indító és akkumulátortöltő készülékhez keresek megfelelő diódákat vagy diódahidat. Paramétereket Bővebben: itt találtam. Esetleg ha valaki tudna nekem ebben segíteni milyen erősségű diódákkal lehetne helyettesíteni az eredetieket megköszönném
(#) dolfin hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Üdv

Ha párhuzamosan akarok tölteni 6db 1.2V-os akkut (2000mAh Energ*zer típusú ) akkor mekkora töltő feszültség és áramerősség szükséges hozzá?

Köszi
(#) Krisz03 válasza dolfin hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
1.45-1.5V, névleges töltőáram 6-szorosa (6*200mA=1200mA). Érdemes mindegyik akkuval sorosan kötni egy-egy kis értékű ellenállást, majd úgy párhuzamosan az egészet, hogy valamennyire kiegyenlítettek legyenek az egyes cellákon folyó áramok.
Egyébként én semmilyen körülmény között nem töltenék párhuzamosan akkut, a nem egyenletesen eloszló töltőáram miatt.
(#) dokidoki válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szia!
Én meg semmiképpen se sorosan, a nem egyformán eloszló töltőfeszültség miatt. Mindegyik akkumulátor annyi áramot vesz fel amennyi neki épp megfelel, a töltési végfeszültség túllépése komolyabb probléma mint a nem egyformán "folyó" áram. Ha sorosak a cellák akkor szinte semmilyen töltő kapcsolás nem tudja kordában tartani a közbenső cellákat.
(#) Krisz03 válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Valóban, sorosan sem nagyon szoktam tölteni, de van eset, amikor ez elkerülhetetlen (nagyon régi telefonakkuk, akkus fúrógépek/csavarozók, stb).
(#) dokidoki válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Igen, sajnos ez a helyzet. Hosszabb idő után ez miatt válnak kukaéretté az aksik. Sorosak kapcsolt celláknál rendkívül fontos azoknak az egyformasága, állapota, ami igazából nehezen kézbentartható.
(#) dolfin válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Ha se sorosan se párhuzamosan nem lehet tölteni akkor hogyan lehet?
(#) Krisz03 válasza dolfin hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Mondjuk cellaszinten (egyenként). Persze tudom, ez nem minden esetben megoldható.
(#) ferzoo válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
A mai Ni-mh akkukat,igenis meg le tudják gyártani,úgy hogy egyforma legyen a kapacitása cella feszültsége.Elvégre nem a 80as években élünk.A márkásabb gyártók Energizer,Duracell,Gp,több tizmilliós számítógép vezérelt gépsoron gyártja a minőségi ceruza akkukat.A széria gyártást 2-3éves kutatás,fejlesztés előzte meg.Ráadásul a gyártósor végén 1 teszterrel ellenőrzik az akku összes elektromos tulajdonságát.
(#) ferzoo válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Bármilyen hihetetlen,a mai akkuk kristályodását,gyengülését=kapacításvesztés,nem az olcsó töltők okozzák,hanem az hogy nem töltik fel ill.nem használják öket 2-3hónapig.Lásd lidl,tesco raktárban állnak 1évig,vagy tovább.
(#) proli007 válasza dolfin hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Zegzug kapcsolásban fantom árammal!
(#) dokidoki válasza ferzoo hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Igen, lehetséges tulajdonképp nem is vitatom. De a gyakorlat nem ezt mutatja. Egyszerű eset, nálam a fényképezőgépemben van 4 darab minőségi cerkaakku. Jól bírják szó se róla, de annak ellenére hogy sorosan vannak merítve, nem egyformán merülnek le. A töltő az automata, cellaszintű. Feltöltés előtt mindig lemerítem 0,8Volt /cella szintre egyformán őket(a gép 1V/cellánál kapcsol ki), ilyenkor látszik kisütésnél hogy nem egyformák. Némelyikben több delej marad. Bár lehet még az is, hogy a töltő nem ténylegesen egyformán kezeli őket, de a keveredés miatt kicsi a valószínűsége ennek. Mióta erre felfigyeltem, azóta a cellákat számozom, és figyelek külön rájuk.
Hát nem túl vigasztaló a helyzet az idő múlásával.
És a gazdaságos, csoda cerkaakkukat ki is hagytam az elgondolásból.
(#) dokidoki válasza ferzoo hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Igen, van benne valami. De erre, nálam az a megoldás, hogy az első pár ciklusig figyelem őket külön-külön. Hamar kilóg a lóláb...
Általában mondják az akkukról, hogy jól töltse fel az első alkalommal, még a telefon akkukra is rá van írva, hogy 16 órát töltse.... szerintem hülyeség. Mert ugyebár a telefonban van a töltő elektronika, és az addig tölt míg jónak látja, hiába lovagoltatják a konnektorban 16 órát.
Nos, én a cerka akkut is használatba veszem egyből. És lemerülés után foglalkozom velük jobban.
És szerintem az autó akkukkal is ez a helyzet, mert ugye akkor veszünk másikat mikor már szinte döglött az amit használunk. Egyből bele a mély vízbe, ráadásul a téli hidegben. Épp napok óta szórakozom 4 darab autó akksival, van köztük 9 éves is, és érdekes mód mindegyik egyformán viselkedik, a kapacitásuk felét tudják. Ez sajnos igaz az egy éves akkura is.
Vásárlás után nem foglakozik többnyire az ember azzal, hogy milyen állapotban van is az akku. Pedig sokat javíthatna a helyzeten egy kis odafigyelés. De lehet, hogy felesleges aggódni ezen, mert a minőségét nem változtatja meg úgysem.
(#) dolfin hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Valaki (vagy valakik) akinek van már több tapasztalata a Ni-MH akkukkal (mert ugye manapság az a legtöbbet használt), némi irodalmazás után írhatna cikket a tapasztalatairól, egyszerű kisütő és töltő kapcsolásokkal (többféle megoldással mint az impulzusüzem, állandó feszültségű...), kapacitásesés legfőbb okai, megelőzéseinek lehetőségei, maximális élettartam kihasználás lehetőségei...
Én legalábbis szívesen olvasnám.

Üdv
Dolfin
(#) ferzoo válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Igen ez is igaz,én is találkoztam már olyan Duracell 2600mA akkuval,ami csak 1700mA tudott leadni.6db.ot vásároltam egyszerre,újonnan és 2db.mégis gyengébb volt.A másik négy 2100mA körül teljesitett,izzós teszt során.A mai telefonok töltői 500-800mA is leadnak,ez azt jelenti 1,5-2óra szinte mindegyik telo li-ion akkuját fel lehet tölteni.A boltosok nem szakemberek,azért mondanak 12-16órát,hogy meg nyugtassák a vásárlót,mert ők igy tudják.
(#) gubík gábor hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Sziasztok. Egy 8 diódás ilyen graetz hidat lehet helyettesíteni 4 ilyen diódával?
(#) proli007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Hello!
Zoli! Nem olvastad az előzményeket..
Ez egy szelénnek látszó tárgy!
Egy bikázóban van, egy hídegyenirányító, párhuzamos diódákkal. De a link szerint 150A-es. A másikra meg ha jól látom csak 50A van írva. Még ha párhuzamban vannak is csak 100A (kis jóindulattal)
üdv! Gábor
(#) gubík gábor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Hát találtam egy ilyet is de ezek szerint ez sem lenne elég viszont komoly ára van sajnos. Egyébként egy Velox 420 bikázóba van egy ilyenbe de az eredeti diódák tipusát nemtudom nem látszanak
(#) Inhouse válasza gubík gábor hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Elektronikai boltok turkálós polcain, vagy lomos piacokon szoktak lenni öklömnyi orosz diódák és tirisztorok, arrafelé kellene nézelődni...

Üdv
Inhouse
(#) ferzoo válasza gubík gábor hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ezekkel az 50A ultragyors diódákkal is megtudod csinálni.Igaz nem 50Hz hálózatra gyártották,4x2db.párhuzamosan kapcsolva és már 100A át tud vinni graetzben.Azt vedd azért figyelembe,igy a diódákon csak 0,2V/dc.fog esni,0,6V helyett.
(#) gubík gábor válasza ferzoo hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
És el fogják bírni a 24 voltos bikázást is ?
(#) Inhouse válasza ferzoo hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
0,2V és 0,6V 50A-nál? Szép is lenne....

Üdv
Inhouse
(#) gubík gábor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Vagyis kéne 8 hagyományos es 8 forditott polaritású? Vagy 16 egyformából? mert lehet ossze tudnám szedni énis otthon csak akkor vadonatuj konstrukciót kellene gyártani rá
(#) pumoka válasza proli007 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget!
Van itt ez a kapcsolás amit szeretnék megépíteni de egy kis módosítással.
Szerintetek jó így a kapcsolás?
A másik kérdés:
Ha nincs középleágazásos trafóm akkor meg lehet csinálni 2 kivezetéses trafóval úgy hogy a negatívot a gretz hídról veszem le?
Köszönöm a segítséget!
(#) Becsey hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy kis segitségre lenne szükségem.
Szóval van egy RESZURSZ-1 Akkutöltőm ami gallyra ment.
Forditott polaritással tették rá az akkura,
Találtam rajzot hozzá viszont a panelen van 2 dióda D10,D11 és 2 ellenállás(200R)R22,R23+ egy pici eltérés:a D6,D7,dióda a panelen van.Azt szeretném tudni van e jelentősége a +4db alkatrésznek(biztos van de nekem ez még magas)továbbá ha valaki segitene a panelrajzban,hogy újjra tudjam épiteni.(a sárgával satirozott rész van a panelen +megpróbálltam kisilabizálni az eredeti állapotot,majd aki okosabb nálam megmondja mennyit tévedtem.Előre is köszönök minden segitséget.Üdv István

RAJZ.jpg
    
(#) Becsey hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy kis segitségre lenne szükségem.
Szóval van egy RESZURSZ-1 Akkutöltőm ami gallyra ment.
Forditott polaritással tették rá az akkura,
Találtam rajzot hozzá viszont a panelen van 2 dióda D10,D11 és 2 ellenállás(200R)R22,R23+ egy pici eltérés:a D6,D7,dióda a panelen van.Azt szeretném tudni van e jelentősége a +4db alkatrésznek(biztos van de nekem ez még magas)továbbá ha valaki segitene a panelrajzban,hogy újjra tudjam épiteni.(a sárgával satirozott rész van a panelen +megpróbálltam kisilabizálni az eredeti állapotot,majd aki okosabb nálam megmondja mennyit tévedtem.Előre is köszönök minden segitséget.Üdv István

RAJZ.jpg
    
(#) mugab válasza Becsey hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Hát ahogy én elnézem a vd4,5,6,7 egy graetz egyenirányító híd, a két ellenállás meg a tirisztor nyitását teszi lomhábbá,zavarérzéketlenebbé. Első ránézésre a 8A-es bizti szállhatott el csak. Az elektronikát a vd9 meg kellett hogy védje. Szerintem...
(#) mugab válasza csonthulye hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Szerintem ha a graetz-et meg az áteresztő tranzisztort átváltod olyanra ami bírja, (+ hűtőborda)akkor az R2 csökkentésével lehet növelni az áramkorlátot.
(#) mugab válasza pumoka hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Hát van pár rossz hírem.
Az eredetiben is van hiba úgy gondolom, a közös az nem kóser hogy a 100nanón lóg csak. Szerintem az R1-nek is rajta kéne lenni. Az R6 meg áramérzékelő akar lenni, de a te verziódban nem éppen az ...
A sima trafó graetz-el nem probléma.
(#) zuzmow hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki küldeni nekem egy olyan rajzot ami alapján meg lehet építeni egy 12V-os legalább 15A-os akkutöltőt?
Következő: »»   34 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem