Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   392 / 1385
(#) titi válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Változnak az idők...
Mex: Biztos nem kiabáltál elég hangosan...
(#) watt válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Nem elég egy lamináló, a módszert is ki kell dolgozni!
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Próbáld meg légyszíves a nyákomat, mire mész vele(nem nagy, csak 3x4cm-es!)!
Bevallom és nem vélek felfedezni 0,1mm-es vonalakat a nyákodon. A próba nyákodon pedig nagyon rövidek a vonalak, nem informatív!
Az, hogy az OKI jó lesz-e, nem tudom, neked milyen is van(bocsi már felejtek, samu, vagy HP?)?

Mivel lehetne még előmaratni? Jó a H2O2+HCL+víz is vagy ez vasklorid specialitás?
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ne haragudj meg érte, de szerintem nem sok értelme van ennek az oda-vissza dolognak.
(#) janocsi hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Talán már össze lehetne foglalni ezt a rengeteg információt, értékes tapasztalatot egy cikk formájában azoknak, akik érdemben igen sokat dolgoztak a NYÁK laminálás tökéletesítésén. Ezután sokkal könnyebb lehet majd azoknak is ez az új módja a lézernyomat laminálással, akik csak csendes olvasói voltak a topiknak, de szivesen alkalmaznák ezt a sokkal könnyebb, egyszerübb eljárást..
(#) watt válasza janocsi hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
A cikk készül, csak még van nyitott kérdés bőven!
(#) emmzolee hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Hello

Vételeztem egy néhány vídia fúrót, meg marót is.

Elkezdtem vele játszani, és nagyon megtetszett.

Csináltam egy pár képet. Nézzétek meg.

Nyák maró

Nagyon könnyű vele a megmunkálás.

Ezek után én is azt mondom, hogy nem érdemes a 40Ft-os fúrókkal játszani. :yes:
(#) watt hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Próbáltam lágy H2O2+HCL+víz előmarással, elsőre jól nézett ki a nyomat, de kimaratva ilyen lett. Mondhatnám szokásos...

Panel kézben
Makró átvilágítva
Nézzétek, mekkora az újjlenyomatom a vonalakhoz képest...

Én is azt szeretném hinni, hogy csak az előkezelésen múlik! Próbálok beszerezni vaskloridot!
(#) tubby válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Hol vételezted?
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Volt már olyan tapasztalatom, régen vasalással, hogy levasaltam nyákot és kicsit szétterült, lemostam higítóval és megdörzsiztem picit és következőre nagy területek nem tapadtak fel...
Lehet nem kell túl vegyszerezni sem.
(#) pici válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia
Engem sem győztek meg a minták
Fényképezni meg úgy kell, ha nincs jobbfajta/makrós gépeg, hogy kicsit messzebbről fotózod, ahol már éles (1,5m) és amikor kész, a lényeget kivágod az 5megapixeles képből a PC-n (nem kicsinyítesz rajta!) feltöltéskor se méreteztezd át.
A BGA tesztnél a vonalvastagság 0,8mm volt.
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia! Szerintem a peroxidos oldat is megteszi mindegy! A nyálk olyan barna lesz utána azt finoman leöblítem egy szivaccsal utána lemosom óvatosan (ne fényesedjen ki) denszesszel és úgy bele a laminálóba! Azért mertem a végleges megoldást leírni mivel tényleg annak tűnik! Olyan mértékben tapad a festék,hogy szerintem a beállítások és a nyomtató a határeset! Ez a nyomtató csak 600DPI-t tud de egy komolyabb szerintem még jobb eredményt hozhat! A sebességről nem írtam az nagyon lassú kb 2 perc egy centi! Azért nem nyomtatom a ti tesztjeiteket mert én Sprint Layoutot használok és nincs értelme ha nem tudok fényképezni rendesen! Teszteljetek! Sok sikert! amúgy ha 0.2 mm-es vonalakat tud az már bőven megér egy cikket és semmi PIC semmi extra csak a te áramköröd ! (egyénileg átvariálva)
(#) patexati válasza pici hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Próbáld ki te is ez a fotó egy 2 megapixeles gagyi Samsung telóval készült ez is az asszonyé (nekem telefonom van) szerintem az alámarásokra jó megoldás és lehet finomítani te tudod nekem ez így ahogy van tökéletes! ha olyan szinten kéne nyák akkor a fotozásban keresném a megoldást! Egy hobbi szintű lamináló lenne a cél és szerintem az igényeket így messzemenő módon kielégíti! Így van egy etalon legalább a nyákban mert az nagyon változó,hogy tapad!
(#) patexati válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia! Én is elvetettem még nem próbáltam ki ezzel az olcsó cuccal! A lényeg szerintem,hogy van eredmény!
(#) mex válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Idézet:
„(nekem telefonom van)”

Fényképezni én fényképezőgéppel szoktam...
De azért tudok a Samsung SGH 900-al is.
(#) patexati válasza mex hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia! Nekem csak ez a Samsung van mert a Lumixom leesett egy éve és nem igen javítható pénzem meg nincs egy újra szart meg nem fogok venni! Aki akarja próbálja ki aki nem az ne próbálja részemről ennyi és kezdem a másik projectjeimet folytatni van egy tökéletes panelgyártóm mi nekem minden szükségletemet kielégíti ha meg jobb kell akkor marad a fotózás mert hiába van egy BGA nyák azt megint maszkolni levilágítani kell a fóliával és ez már igényli a fotó technikát!
(#) emmzolee válasza tubby hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Itt az apró hirdetésekben. 800Ft volt az 1.8mm-es maró darabja.
(#) tubby válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Megtaláltam, köszi.
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Sziasztok!
Patexati védelmében csak egy-két mondat:

Nem jó, ha kicsit „elfajulnak” a dolgok, és személyeskedés üti fel a fejét egy olyan lelkes tagra irányulva, aki csakis a haladás és a módszer tökéletesítésének áldozza minden idejét. Ezt inkább értékelni kellene annak ellenére is, hogy nem tudja kelőképpen bizonyítani, és mindenféle „ipari” minőségű fotókkal nem tudja alátámasztani, prezentálni az elért eredményeit.. Ne csodálkozzunk ezek után, ha tovább nem fogja érdemben és ilyen lelkesen segíteni az eljárás fejlesztését azzal a sok tapasztalattal, amit eddig gyűjtött össze. Az elért eredményeidre légy is büszke, én személy szerint is csak szívből gratulálni tudok a hozzá.
(#) mex válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Nem bántásképp irtam...
Szerintem is jó a laminálási technikád, továbbfejleszteni nem szükséges. Most úgy áll a helyzet, hogy valószinű áttérek a laminálásra, mert nem sok nyákot gyártok, és azokat sem BGA által igényelt rajzolattal. De vennem kell egy normális nyomtatót először... Ha mégis kell olyan preciz nyák, akkor fotózom, a filmet pedig nyomdában készittetem.
Ja amúgy nekem is Lumix van DMC-FZ-20. Öt éve vettem, piszok sok pénzért (legalábbis a lehetőségeimhez mérten), de azóta nincs gondom rá.
(#) patexati válasza mex hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia! Nekem Panasonic Lumix DMC FZ30 van/volt
Mindegy a lényeg ,hogy jól lehet alkalmazni az olcsó laminátort tökéletesen megbízható ha kalibrálva van hobbi igényeket maximálisn kielégít sőt van olyan cég aki nyákgyártással foglalkozik és az ezzel elérhető sávokat sem gyártja le (0,1,0,2mm)
(#) pici válasza janocsi hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szerintem senki nem bántotta patexati-t.
Én is írtam olyat, hogy nem győzött meg és vigyor
De a fotók tényleg nem jók, ezért próbáltam segíteni.
Mindenki aki laminálással olyan nyákot tud gyártani, ami az igényeinek megfelel, az már nyert.
És tök lényegtelen, hogy a többiek a BGA-val vacakolnak, vagy a motort piszkálják, esetleg lézeresen hőméröznének,...
A lényeg, hogy mndenki elégedett legyen azzal amit meg tud csinálni
(#) patexati hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Egy kérdésem lenne ki megépítette az eredeti motorhoz a triakos PWM-et milyen sebesség az mivel az tud menni minimum?? Mert nekem a DC motor 5mm-es sebességnél nem képes lassabban menni de pont ez a jó! (itt nem akad meg viszi még egyenletesen stb) Ez azért érdekelne,mert az én gépem egyedi de az egyszerű utánépítők is tudják e alkalmazni! Ez az alacsony sebesség tapasztalataim szerint nagyon lényeges a megfelelő tapadás és az elérhető minimális hőmérséklet elérése érdekében! Az én laminálóm nincs olyan meleg mint az eredeti szabályzóval! Egy A4-es nyák eltartana neki jó ideig! Egyszer megpróbálom elvisz e egy komolyabb méretűt is de szerintem nem lenne gond a hőszabályzás mit watt tervezett nagyon pontos és kicsi a "tehetetlensége"
(#) janocsi válasza pici hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
De Pici! Hát olvasol a sorok vagy a pixelek között is?
Mindent elolvasok a fórumban feltett hozzászólásokról (a sorok között is).
(#) pici válasza janocsi hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
ööö... miről maradtam le?
(#) janocsi válasza pici hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Igy is van! Lemaradtál a tényleg működő laminálási technológia Patexati féle megoldásáról. Nekem ez jött be, ez szerint is fogok csinálni NYÁK-ra lézeznyomat laminálást.
Vagy nem erre gondoltál esetleg?
(#) patexati hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Nem kell a vita uraim nincs harag senkivel Akinek van jobb felvetése a technológiában kérem írja le ide! Amúgy én csak egy berendezésszerelő vagyok mindent a fórumról magamtól innen onnan szedek fel nem tanultam komolyabb szinten semmit! Amit tudok arra büszke vagyok!
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Azért szeretném ha kipróbálnád, hogy lássuk, hogy a nyomtatóm vagy az előkészítés a hiba nálam! Ez nagyon fontos infó lenne! A pdf-ből nyomtasd, amit feltettem - Itt -
Janocsi-ra pedig ne hallgass, nem bánt téged senki ezt garantálhatom! Minden a cél érdekében történik itt, nincs személyeskedés!
(#) pici válasza janocsi hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Még mindig nem értelek...
Azt írod, hogy betámadtuk... pedig nem.
Aztán meg, hogy "Lemaradtál a tényleg működő laminálási technológia"... már régóta (hetek óta) csinálunk laminált cuccot. Nekem kész a laminálóm már régóta, olvastad a sorok között?
Csak még játszom a határaival...
Nekem tavaj óta van meg a laminálóm, akkor miről is maradtam le?
Ezt január 4-én csinálttam 2. lamináláskor... és fel is tettem ide a fórumba, magáért beszél. Na erre ugrottak rá a többiek.
Nem így látod?
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Idézet:
„Akinek van jobb felvetése a technológiában kérem írja le ide!”

A technologia az előkészítésben tér el az eddig is tárgyalt módtól, ezért lenne érdekes a próba!
Következő: »»   392 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem