Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   393 / 1385
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Látod Pici, felmerülnek itt józanabb és hozzáértőbb kérdések is, mintsem egymás goromba megszólítása.
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Holnap délelőtt első dolgom lesz! Először magazinra utána műnyomóra mert az nálam aranyat ér mert nem kapni nálunk! Valószínű kell még kalibrálni a hőfokon mert nem sokat állítgattam de még mehetek lefelé kicsit úgy érzem! Valahogy majd fényképezek ha meg nem tudok megírom mi a valós eredmény nem fogok hazudni az biztos,hogy nem lesz nyíl egyenes! Hogy lehetne egy olyan PDF-et mi egy A4 felére tele van ezzel a próbával külön és sűrűn? Egy egészet nem nyomok tele mert csak pár darab maradt!
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Hagyd már, én már régóta figyelem, hogy nem érti mi folyik itt. Kész áramkört tettem fel, nem látta, madj előadta, hogy kitalálta a megoldást 555-el. Ekkorra már patexati rég az én áramkörömet készítette elő, jelezte is neki, hogy már van megoldás, hiába. A motor lassításának megoldását sem értette. Azt sem érti, hogy mi a különbség egy 0.1mm és egy 0.4mm közötti vonalvastagság felhengerezése között, ezért amiket feltettem teszteket úgy értékelte, hogy kudarc, ellenben patexati nagyméretű nyákja az már a technológia csúcsa! Nem érti, hogy ezen a szinten már rég túlvagyunk! Ezzel természetesen nem patexati munkáját akarom becsmérelni, Ő ezt nagyon jól tudja és érti!
(#) pici válasza janocsi hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ki volt goromba kivel? Mert én nem tapasztaltam ilyet.
Már csak azért, mert ugye patexati meg tudja védeni magát, nem kell önkéntes ...
De megkérdem patexatit, ki volt vele goromba?
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ja értem
Mert valahogy nem éreztem úgy, hogy itt bárki is becsmérelte volna a másik sikerét.
Ahogy írtam, bárki eléri a saját igényinek megfelelő technológiát, akár segítettünk benne, akár nem, az már sikeres volt.
Na akkor nem offolok már...
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Az a nyák mint írtam az első mi nem teszt az lesz az LCM3 műszerem nyákja mit amúgy átkopíroztam lay tevezővel a magam számára! AZ A NYÁK NEM MINTÁNAK LETT FELRAKVA AZ EGY PROJECTEM RÉSZE CSAK MEGÖRÜLTEM A JÓ EREDMÉNYEKNEK!
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Az egyértelmű, hogy bízom a szavadban! A hibákat nagyítóval már a hengerezés után látni, de a maratás után simán. A vonalak hullámossága huszadrangú kérdés(amit egyébként szemmel nem látni!), ha folytonosak! Műnyomót küldök, ha megírod a címed!
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Kösz! Valahol rendelek egy tételt méretre vágva majd esetleg valami linked hol érdemesebb?
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Én is kaptam, Gerry-től. Van bőven, és még az is lehet, ha nagyon pofátlan lennék és felhívnám, hozna még , bár ellátott egy darabig! (Ez úton is köszi!). Szóval írd a címed, küldök ami belefér egy A4/feles borítékba!
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Össze fog gyűrödni a postán, nem?
(#) janocsi válasza pici hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Annak amiról itt vitatkoztunk volna kezdetben, eleve semmi köze nem volt a technológia bármilyen szintű megoldásáról, sem az áramköri elemek már működő kialakitásáról. hogyan keveredik ez bele, hiszen szó sem esett erről. Vagy tévednék?
Na erről csak ennyit.
(#) patexati válasza pici hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Két keménypapír a szélébe,hogy merev legyen
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Viszont kinyomtattam a tesztedet egy sima A4 lapra de azzal a kicsi soklábúval vagy a nyomtató nem bír vagy a PDF nyomtatás a baj? Lehet kevés a 600DPI
(#) mex hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Egy idevágó kérdés: Van valakinek HP P1005, vagy 1005 tipusú nyomtatója? Az eddigiekből leszűrve a HP toner festékanyaga dolgozható fel a legalacsonyabb hőfokon, tehát logikus lenne HP készüléket vennem. Használtat nem akarok mert lutri. Viszont túl drága sem kellene, mert csak nyákra használnám.
Szóval várom az esetleges tapasztalatokat.
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Én is 600dpi-ben nyomtatom. Ha nem megy pdf-ből, akkor tedd fel a CM2000-et(oldalmon van a demó, írj levelet, ha nem boldogulsz!).
(#) kaqkk válasza mex hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Én most vettem a vaterán hp2100 as-t
használt de felújított 6 hó garival .
normál fénymásoló papírral is sikerült a próbavasalás !
nekem bevált 11-12 eft -s ár nem sok érte !
(#) mex válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Igen ezt tudom, magánban már érdeklődtem Tőled.
Még vacillálok, nincs jó tapasztalatom a használt cumókkal, még a gari ellenére sem.
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Az igazság a nyomtatóm döglődik de van egy ugyanilyen és holnap azzal kezdem,hogy átrakom a termikus részét ebbe mert nem tökéletes! Most kinyomtattam magazinra egy fokkal jobb a műnyomón talán még jobb lesz ha nem akkor is a vonalvezetés és a többi pad majd árulkodik!
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Nagyon belebonyolódtam a 0.1mm-es tesztbe, ezért írtam, hogy a teszt szempontjából nem értékelhető a nyák, annak ellenére, hogy tökéletes lett! A tesztpanelről meg írtam, hogy túl rövidek a vonalak.
Jó lenne a végére járni ennek a tesztnek, ezért számítok a segítségedre! Köszi!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia!

Itt már vettem méretre vágva... Lehet méretre vágva rendelni is...

Szia
(#) pici válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Jé tényleg, én is itt szoktam venni régebben.
(#) zoox hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Valaki nem tud valami trükköt hogy a printer több festékkel nyomizzon, mert azt veszem észre hogy nem elég kontrasztos a nyomtatott minta.Samsung szines nyomival próbálkozom cpl300 de nem találok olyan beállitási menüpontot ahol tudnám növelni a festékmennyiségét.Már tonert is cseréltem de nincs változás.
(#) zoox hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
csatolt kép

LCM3.JPG
    
(#) Attila86 válasza zoox hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Miután leáztattad a papírt a nyákról, fordítsd fejjel lefelé a vasalót és tedd rá néhány percre a nyákot! A festék megolvad és befolyik a kis pórusokba szépen.
(#) zoox válasza mex hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
én SAMSUNGal próbálkozom 5K tacskósal laminálok és nincs átalakitva a hőfokszabályzója azaz 125°C és tökéletes (lenne)ha több tonert nyomizna a lapre de hát.....
(#) zoox válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
esetleg emeljek a hőfokon??akkor át kell alakitani a szabályzót
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Na látod? Csak pár mondat és máris komolyabban vesznek minden tekintetben. Velem ne foglalkozz, mert ugyan vehetném konkrét sértésnek is amit Watt belemagyarázott azzal, hogy semmt sem értek, és semmihez sem értek, (egyáltalán halvány fogalmam nics), sőt okoskodok itt mindenki szeme láttára és bosszantására. Nekem egyáltalán nem szükséges ezzel a témával kapcsolatban bizonyitani semmit és senkinek.
(#) watt válasza janocsi hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Idézet:
„Na látod? Csak pár mondat és máris komolyabban vesznek minden tekintetben.”

Veled ellentétben.
(#) janocsi válasza watt hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Örülök Watt, hogy ennyire komoly és eltökélt lett a hozzáállásod.
(#) Attila86 válasza zoox hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Nem tudom hogy most mekkora a hőfok, de szerintem mindegy. A lényeg hogy megolvadjon a festék.
Következő: »»   393 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem