Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Feszültségcsökkentési módszerek
Lapozás: OK   2 / 12
(#) Fefy hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Tisztelt mesterek!

Az alábbi problémám lenne:

Adott egy stabil 48 voltos tápfeszültség (4 sorba kötött akksi egy elektromos csodabicajban ("ócsó" tajvani vacak)).

Ebből lenne jó valahogy 24, vagy 40 voltot előállítani (előbbi gondolom egyszerűbb) a világításhoz, mivel idáig nem sikerült 48 voltos izzót beszerezni (ami eredetileg benne volt, de eltávozott az örök világosság mezejére ), csak 40-est...

A tulaja abba nem megy bele, hogy újravezetékezni az világítást (pedig kb 2 perc lenne...), valamint villogót sem akar használni, így marad a fesz csökkentés.

Szóval kellene egy olyan egyszerű kapcsolás, ami nem kerül milliókba (max 1 ezres körül, de inkább kevesebb) és nem kell hozzá 1m2-es nyák...

még vmi.: Guglin eddig csak olyat találtam, ami max 40 voltból állítja elő a 24-et, valamint eddig csak ac-t találtam, dc-t nem... De ez lehet, hogy csak az én bénaságom miatt van
(#) lapose válasza Fefy hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia!

Ha 5A elég, akkor LT1074HVCT. Kapható is.
(#) tatabike válasza Fefy hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Elvileg 4db 12 voltos akku van sorba kötve, nem? Akkor miért nem veszel le betápot a lámpának az egyik (bármelyik) akkuról, és így jó lesz egy sima 12 voltos izzó. Ennél egyszerűbb nincs. Szerintem.

Ha mégis fesz-csökkentés, akkor hűtőbordára 2n3055 áteresztő tranzisztorként, aztán kész. Ha nagy áram kell, akkor kettő párhuzamban. Régen én is így csináltam 14 voltot 40-ről egy kis autós végfoknak...
(#) lapose válasza tatabike hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia!

Nem túl jó ötlet! A 12V-os izzónak viszonylag nagy áram kell, az az akkupakk hamarabb fog lemerülni mint a többi. Ráadásul utána tölteni is csak kiegyenlítő töltővel lehet korrekten, ha sorosan töltik őket.
(#) tatabike válasza lapose hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Akkor ne motorozzon sötétben...

Ha alapesetben sorba vannak kötve, akkor elvileg nem tud "másképp" merülni, nem? Persze, lehet, hogy tévedek. A többi akku nem egyenlíti ki a merülést?

Vagy, vegye le mindegyik 12 voltos akkuról a betápot, és közösítse őket, így egyszerre terheli őket az izzó. Diódákkal megoldható, nem?
(#) tatabike válasza Fefy hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szerintem áteresztő tranzisztorral jó lenne a 40 voltos izzót működtetni. Csak 8 voltot kell lefaragni, nem fűtene olyan sokat el, meg nem kellene akkora borda sem a tranyóra...
(#) Fefy válasza lapose hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
5A bőven elég... (ha 24 volttal számolok, akkor is 120 watt, ami már bőven sok) Már csak össze kell hajítanom egy kapcsolást, meg lenyelni azt, hogy 1000 FT körül van...
(#) Fefy hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Igazából nekem bármelyik megoldás jó lenne, mivel a költségek csökkentése a lényeg, viszont a megbontás emberi hülyeség miatt kilőve sajnos, úgyhogy marad a költségesebb megoldás...
(#) lapose válasza Fefy hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Itt a datasheet, ebben van rajz is.
(#) kawa1 hozzászólása Márc 6, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni! Autóm ködlámpáját szeretném úgy megoldani hogy hejzetjelzőként is működjön.ezt úgy oldanám meg hogy hajzetjelő üzemmódban gyengébben világítson,ködlámpa üzemmódban pedig normál fénnyel.adott egy 12v-os egyenáramú rendszer 2Db 22w-os irzzóval.12 volton világít teljes fénnyel 6-7 volton pedig épphogycsak.Kérdésem az zenne hogy elég e néhány darab nagyobb ellenállást beiktatnom mai amúgyis csak feleslegesen terhelné a rendszert vagy lehet készíteni valami feszültség csökkentő kapcsolást,ami lecsökkenti a feszültséget.
köszönöm.
(#) Sebi válasza kawa1 hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
A legegyszerűbb - és veszteségmenetes - megoldás, ha helyzetjelző módban soba kötöd őket...
Így ugyan többáramkörös kapcsoló vagy relé kell, de nincs melegedés és nem kell tápegységet építeni.
(#) bokor28 hozzászólása Feb 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Hálózati feszültséget lehet e, szokás e feszültségszabályozó IC-vel csökkenteni?

4V-ra lenne szükségem egy kapcsoláshoz, amihez nincs nagy hely beépíteni transzformátort.

üdv: I
(#) mugab válasza bokor28 hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Mostanában már a mobiltöltőkben sincs hálózati trafó.
De a megoldás függ attól is mekkora áram kell a 4 voltnál...
(#) Hitman3 hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Sziasztok,

Lenne egy nagy problémám. Építettem egy labortápegységet és maximum AC 25 V-tal táplálhatom. Szóval a probléma az, hogy transzformátorom nincs csak 220/24-es, ami a jelenlegi hálózatra csatlakoztatva kb. 28 V-ot ad.(a hálózaton 239V van). Lenne-e valami kapcsolás a hálózati fesz. csökkentésére?...A labortáp 3A-re terhelhető.
(#) kadarist válasza Hitman3 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Szia!
Mutasd meg a labortápegységed rajzát!
(#) Hitman3 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
(#) kadarist válasza Hitman3 hozzászólására (») Márc 14, 2011 / 2
 
Nem lesz gond a 28V-os szekunder feszültséggel, nyugodtan kösd rá. Esetleg a próba idejére egy 24 V-os 21 W-os izzón keresztül kösd a trafót a kapcsolásra. Az izzó megvédi az alkatrészeket az esetleges elkötésből eredő zárlat hatásaitól.
(#) xzozox hozzászólása Jún 23, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!
Szobában álló ventilátorommal az a gond, hogy a legkisebb 1-es fokozaban is orkánt csinál (a 2.és 3. jó lenne helikopternek), ráadásul durván hangos is. Gondolom, ha a feszültséget lecsökkenteném mondjuk 160 V-ra, megoldódna mindkét probléma. Hogyan lehet ezt a legegyszerűbben megtenni? Elég egy kondenzátor a hálózati kábelre, vagy ennél azért bonyolultabb? Köszönöm a válaszokat!
(#) szarvasszilard hozzászólása Jún 29, 2012 /
 
Hali!
Vissza kanyarodva az első témához,+-27v -ból el kellene venni 4-5v-ot. Ez is végfok táp,és a csere ic már meg van.
Van e valakinek olyan diódás szerű megoldása.
(#) Tomi111 válasza xzozox hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Üdv!

Próbálj meg sorba kötni vele fénycsőfojtót. Pl. 40W-osat.
(#) szarvasszilard válasza Tomi111 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Hali!
Azzal meg az a baj hogy a táp belső ellenállását vágom haza. Valami más megoldás?
(#) fobq hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Sziasztok, van egy ilyen megafonom. 12V-tal működik, 5W-os. Arra gondoltam tennék bele 2db 9V-os elemet egy step down converterrel - olcsóbb lenne, mint 4 db lítiumelem. De pontosan milyen konverterel? Sokféle van. Nekem milyen megoldás lenne a legjobb? Egyéb ötlet?
Köszönöm.
(#) kaqkk válasza fobq hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Inkább tegyél bele akksikat, a 9v os elemet nagyon hamar megeszi ...
(#) b0077 hozzászólása Okt 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Adott egy toroid trafó, amely 28V-os AC-ben (és 170VA-os). Egyenirányítva már közel 40V. Nekem egy panelhez 30-32V 5A kellene. Van vmi mód a feszültség csökkentésére? Előre is köszönöm!
üdv
(#) kadarist válasza b0077 hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szia!
Tekerj a primerhez néhány menetet, menetirányhelyesen.
(#) kaqkk válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Nem lenne egyszerűbb a szekunderből letekerni???
(#) kaqkk válasza b0077 hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Pár menetet tekerj le a szekunder tekercsről, mérd meg a feszültséget . Ezután már egyszerűen kiszámolható hogy hány menetet kell letekerned hogy a kellő kimenőfeszültséget megkapd.
(#) kadarist válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Én próbáltam, de nem egyszerű, főleg, ha középcsapolásos és dupla szálú a tekercs. Persze ha könnyen hozzá lehet férni a szekunderhez, akkor meg lehet próbálkozni vele.
(#) kaqkk válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szinte mindig a szekunder van felül , és viszonylag kevés a menetszám így szerintem mindig egyszerűbb és biztonságosabb a szekundert tekerni , ha a primerhez tekersz hozzá csökken a kivehető teljesítmény és egyben MEGSZŰNIK a galvanikus elválasztás , mert kívülre kerül a 230v!! Én senkinek nem javasolnám a helyedben !
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
(#) granpa válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Miért is szűnik meg a galvanikus elválasztás? Merthogy kívül is lehet szigetelni.Azzal együtt ellenjavallt.
Következő: »»   2 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem