Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés (levegő)
Lapozás: OK   4 / 182
(#) saca2 hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Sziasztok
Hűtő kompresszor építése ..
Ebben a témában kéne 1kis segítség.
valahol olvastam fel kel tölteni olajjal , meg hasonlók .
Ebben kérném olyan emberek segítségé akik már építetek ilyet. airbrusolni kell tehát max. 3 bar.
(#) Collector válasza saca2 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Mit akarsz olajjal feltölteni?
(#) saca2 válasza Collector hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Hát valahol olvastam, hogy fel önteni a kompit olajjal.
Nem kell??
(#) kaqkk válasza saca2 hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
A hűtőkomp nem igazán tökéletes airbrus-ra , mert szórja az olajat.
Ha mégis "őt" választod akkor nagyon jó olajleválasztót kell a nyomóágba kötni és meg kell oldani a leválasztó által "begyűjtött " olaj visszajuttatását a kompresszorba (elvileg a komp olaj nedvesség megkötő , tehát ha levegőt akarsz vele termeltetni , akkor cserélni kell nem feltölteni (kb 3dl kell bele) de a pontos menyiséget típusszám alapján megmondják a hűtősboltban .
(#) Collector válasza saca2 hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
A hűtő, és klímakompresszorokban eleve van olaj, hacsak ki nem öntöd belőlük. Ahogy kagkk is mondja, kell egy olaj szeparátor bele. Egyébként pedig alapból hűtő és klímakompresszor hosszútávon nagyon rossz megoldás levegőkompresszornak.
(#) saca2 hozzászólása Feb 23, 2010 /
 
Nem tudom elég sokan használják airbrushhoz a hűtő kompit.
Valaki meg tudná mondani ez milyen szelep ami a képen van..
Az van rajta amit a papira lerajzoltam.
(#) imbra válasza saca2 hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Esetleg egy gyártó, és típusszámot írjál légyszives ha van rajta.
(#) Collector válasza saca2 hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
A legtöbben nincsenek tisztában vele, hogy egy ilyen kompresszor nem jó ehhez. Csak szakaszosan lehet üzemeltetni, olajszeparátorral. Mondjuk én arra gondoltam, hogy építenék az olajnak egy hőcserélőt, amit ventillátor hűtene, és lenne egy keringető szivattyú benne, így tulajdonképpen folyamatosan is üzemelhetne akár egy klímakompresszor is.
(#) saca2 hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
imbra !!

PNEUMAX

Made in Italy LURANO (BG)

Cod: S 09 14 UN

Ennyi van rajta
(#) imbra válasza saca2 hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Üdv!

Sajnos nem jutottam előbbre vele. Itt keressél a gyártónak a honlapján.gyártó
(#) saca2 válasza imbra hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
már próbáltam
de azért köszi
(#) Plero hozzászólása Ápr 3, 2010 1 /
 
Vennék TK 200-as kompresszort. Tud valaki eladót?
50 Literes tartállyal mekkora légszállítást lehet kihozni belőle?
Mi van akkor ha trafó olajat használunk a víz hűtés helyet?
(#) makikari hozzászólása Ápr 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy olajmentes FX250-es kompresszorom,a motorjat a napokban szétszedtem.
Sajnos elegge megkopott már a huvely és a dugattyú.
A Dugattyú és a Hüvely megoldása pofon egyszerű.A hüvely simán kiemelhető a dugattyu pedig egy csavar kitekerése után,ez tulajdonképpen csak egy teflon gyűrű.

A kérdésem az lenne,hogy hol tudnek ilyen teflon anyagot beszerezni, illetve a hüvelyt szerintetek mibol lehetne megcsinálni.Sajnos a gyári hüvely anyagárol sejtelmem sincs.Annyit sikerült megállapítanom,hogy valamilyen nagyon könnyű fém de nem aluminium,és keményebb is annál.Esetleg bronzra gondoltam, talán elviseli a teflont.

Ha valaki tudja mibol lehetne ezeket elkészíteni, és beszereni a hozzávaló anyagot,akkor simán letudnám gyártani.
Ha tudtok segítsetek!

Köszi!
(#) Collector válasza makikari hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Teflont akármelyik műanyag boltban tudsz venni.
(#) makikari válasza Collector hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Sima mezei teflon szerintem nem jo.Vagy talan megis?
A gond az,hogy szinte semmi infot nem talatam erröl a neten.
Felhívtam egy pesti céget,konkretan a btk.kft-t.Ők a hírdrtesük alapján gyártanak teflon dugókat kompresszorhoz.
Az illető közölte velem,hogy csak saját gyártásu kompresszorokhoz van teflon dugójuk.
Megkérdeztem, tudja-e hol szerezhetnék ilyen anyagot.
Azt mondta -nem.
Mondjuk én ezt kötve hiszem.
Szal szerintem ide valamilyen specko teflon kell.
Csak tudnám milyen,mert rengeteg fajta van.
Ennyit már sikerült kiderítenem.
(#) Peticilin válasza ityuka hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Szia!

Ha még nem oldódott volna meg a problémád,a nevem alatt visszaolvasva találsz megoldást a problémádra. Tettem fel rajzot is a tartály kialakításáról.
A gond,amiért köpi az olajat,az az hogy ha megfelelő szintre öntöd az olajszintat,ahogy elindul a dugattyúk okozta forgattyúház nyomás miatt kiköpi magából az olajat. Nagy tartály kell,hogy megfelelő olajszint mellett az indítás után tudjon hova tágulni az olaj. Ha neked egymás mellett van a kompresszor,egy közös olajtartályról táplálva meg tudod oldani a kenést.
(#) kiszsiga hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Sziasztok. Zilkompresszor olajellátására kellene tanács.Eredetileg a motortol kapta a kenést.Elég simán felönteni,meg egy tartalyt felszerelni?Ha valakinek van ilyen örulnek minden infonak.
Előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza kiszsiga hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Azt nem tudom, hogy milyen típusú az én kompresszorom, de az is valami orosz katonai teherautóról származik. Nekem egyszerűen egy kis ejtőtartály van rajta. abba teszek időnként egy kis olajat. A forgattyús házból csak annyi veszik el, amennyi a dugattyúgyűrűknél elveszik. Már vagy tíz éve így használom.
(#) kiszsiga hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Vizhűtés van rajta?mijen magasra tetted a tartállyt?
(#) zolika60 válasza kiszsiga hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Eredetileg vízhűtéses, de anélkül használom. Sosem melegedett túl. (Igaz elég nagy tartály van rajta. Valamilyen autógáz tartály.) Az olajozótartály az egyik hengerfejcsavarra van rögzítve, innen folyik az olaj a csapágyba.
(#) klimás56 válasza saca2 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
A skicc alapján: rugó terheléses lefujató szelep, adott nyomásnál a rugó ellenében a golyó megemelkedik és trotyogó hang mellett a nyomást leengedi. Van egy tól-ig beállítása ezt nem láttam a képen.
(#) klimás56 válasza klimás56 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Vagy még nyomáshatároló - nyomásszabályzó is lehet, a csavaros tetejű csatlakozásra gondolok.
(#) zolika60 válasza klimás56 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Lehet, hogy közel egy év alatt már rájött.
(#) pityesz001 hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Sziasztok!
(#) pityesz001 válasza pityesz001 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Van egy ifa kompresszorom, a nivó pálca nyillásánál kifuj a levegő sziszeg, de nem a gyürük kopottak mert felujitott hanem a forgattyus házban keletkezik nyomás és vákum ahogy dugó le-fel jár! de ha meg becsavaron a nivót teljesen attol félek hogy egy idő után a szimeringnél fogja az olajat kiverni esetleg a nyomástol a szimeringet is kinyomja! ha meg szabadon hagyom félek hogy sok szemét bele megy meg idegesit a hangja!
passz
(#) zolika60 válasza pityesz001 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Ha felújított, ha nem, valahogy mégis a gyűrűknél kell szökni a nyomásnak. Másképpen nem volna alul túlnyomás. Ha csak a dugattyú alatti nyomás váltakozásra gondolsz, az nem árt a szimeringnek.
(#) pityesz001 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
igen arra gondolok, nem szökik a levegő a gyürüknél meg a visszacsapószelepeknél sem, mivel zért a forgattyus ház nincs rajta /légző/ furat azért gondoltam hogy terhelné szimeringet! de gondolom gyárilag sem volt másképp! akkor ez igy jó ahogy van! nyomáskapcsoló 6bár nál kikapcsol 4bárnál be inditó relés egy IMI OZF80c 2ND tipusu villanymotor lekapcsol de ujra induláskor nehézkesen indul!! valószinü hogy azért mert nincs visszacsapó szelep a tartály és a kompresszor közt egy olyan ami légteleniti azt a szakaszt ami a kompreszor és a visszacsapószelep közt van, hogy tehermentesen induljon
(#) zolika60 válasza pityesz001 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Milyen nyomáskapcsolód van? Nincs rajta ilyen szelep? A forgattyús ház az IFA-n is zárva volt. Nem okozhat gondot.
(#) pityesz001 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
sima nyomáskapcsoló, régebbi tipusu, hidrofornál használatos! lehet rajta állitani a kikapcsolást és a bekapcsolást!
sajnos nincs rajta ilyen szelep, de még azt sem tudom hol lehet ilyesmiket venni! meg nem is olcsó gondolom, gondoltam a bojler vissza csapószelepére hogy azt hogy lehetne megoldani, abbol van kettő is
(#) pityesz001 válasza pityesz001 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
de kaptam egy sims visszcsapószelepet, ilyen réz
csak ez vizhez való, attol tartok a levegő melegszik sürités közben és a belseje meg muanyag lapkés, hogy nem e olvadna szét??

visszcs.jpg
    
Következő: »»   4 / 182
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem