Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   550 / 1679
(#) huba válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Nekem két gyakorlati gondom van vele. Led kijelzővel 9V-os elemről nagyon keveset fog működni, valamint ahogy megjön a tavasz nem fogsz látni semmit a kijelzőn.
(#) andras1 válasza andras1 hozzászólására (») Márc 4, 2010 / 1
 
a szövegben azért nincs hosszú "i" mert angol nyelvű a billentyűzetem, és ez a gomb hiányzik. lehetett volna javítgatni a szöveget, de nagyon gyorsan írtam, nem volt kedvem.bocs.

a fordítással nem értek egyet.ebben a szakmában, és ezt most tényleg nem nagyképűségből mondom ez a doboz a stagebox. a pa az pa, az foh az foh. a csoportkábel az lehet csoportkábel, de ha egy szlovák, osztrák, német, angol vagy magyar zenekarral dolgozunk, az az első kérdés merre van a stagebox.ezt el kell fogadni, ez van. de talán ezért van az is, hogy bárhonnan jön a fellépő anélkül hogy beszélnéd a nyelvét megértitek egymást mert ezeket a dolgokat mindenhol a világon így hívják.és nem ettől fog a magyar nyelv eltűnni.eddig az off.

az áthallás nem gond, tapasztalatból mondom még egy 10 millás keverőnek is nagyobb az áthallása mint ott a szalagkábelnek.arról nem is beszélve, hogy mivel teljesen szimmetrikus rendszerről beszélünk, mindig ellen fázisú jelek futnak egymás mellett.

valóban a leválasztótrafó lenne a korrekt megoldás, csak egy 8-as trafós splitter/ osztó 1250EUR ( már ami ér valamit)akkor számold ki 48 csatornára? ez már nem elhatározás kérdése....
(#) gabi20 válasza huba hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Építettem rá egy kis kapcsolót amivel a kijelzőt ki lehet kapcsolni. A kijelzőn pedig nappali fény mellett már ma sem láttam semmit - lehet hogy LCD - vel kellett volna
(#) gydanee válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Vagy ki is cserélheted a LED kijelzőt, például egy ilyenre. Ez jóval erősebb fényerejű mint a tied. Ennek viszont sötétben már zavaró a fénye, szóval érdemes rá tenni egy fotoellenállást is, ami segítségével csökkenthetnéd a fényerőt. (A lábkiosztásra is oda kell figyelni, ha cserélni akarok!)
(#) gabi20 válasza gydanee hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Kösz a linket!
(#) Pyte válasza lobbooo hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Igazából annyit változtattam rajta ,hogy a kis BC-tranyókat kicseréltem BF422, BF423 ra !Ja és persze a feteket teljesen jól működik.
(#) Rumcájsz válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Attila86 ezt Te irtad másnak:
Idézet:
„Ebben a topikban hagyomány mindig mindent dicsérni, én nem fogom;”

Nos a lamináló berendezésedre azt irnám hogy egy gány, vacak cucc de ha jobban megnézem lehet hogy kedvem volna utánépíteni....
A viccet férretéve, nem akarod részletesen bemutatni a készüléket?
(#) Attila86 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Hát azért szerintem a celluxos dolog az tényleg gányolás.

De, már megkaptam a domainomat és a tárhelymet is, már csak össze kell kapcsolni a kettőt és kész is az új weboldalam. Ez után már csak a cikket kell megírnom a laminálóhoz és kész is.

Egyébként itt van pár információ a laminálóról:
Bővebben: Hozzászólás 1
Bővebben: Hozzászólás 2
Bővebben: Youtube
(#) zoly15 hozzászólása Márc 5, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Építettem egy másik fényorgonát, igaz nem saját részre.
Ne hogy azt higgyetek hogy megszállott fényorgona építő vagyok, ez még (csak a) második.

Üdv!
(#) Action2K válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 5, 2010 / 1
 
Idézet:
„ez még (csak a) második.”

Minden függőség így kezdődik.


Nem tetszik benne:
A graetz s a pufferkondi rögzítése kicsit bizar.
Az RCA bemenetek lehettek volna egyenesebben rögzítve.
Ami tetszik:
Ötletes a LED-ek elhelyezése, legfőképp, a kínálkozó nagy ventinyílás kihasználhatósága.
Akármennyire is unott, elcsépelt már a PC táp újrahasznosítása, de itt ez, ebben a formában teljesen megállja a helyét nálam.
(#) zoly15 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Tisztában vagyok avval hogy az RCA ferdén van.. de így adta magát a rács..
A kondi és a graezt-nek nem akartam panelt
A ledek nekem is tetszenek főleg hogy esztétikus a kivágás is
(#) tatabike válasza Action2K hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Nekem tetszik. Az első képen a jobb oldalon lévő felső tápdoboz ki/be gombja sem gyengén van "beépítve"...
(#) gydanee válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Én az ilyen nyitott dobozokat nem szeretem, mert nálam repkednek néha az alkatrészlábak, és bizony már a leglehetetlenebb helyeken is találtam. Amúgy ötletes, meg szép, csak ha ilyen dobozokkal vagy körülvéve figyelj ezekre.
Remélem nem veszed sértésnek, mert nem annak szántam!
(#) zoly15 válasza gydanee hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Nem, nem veszem sértésnek.
De mint mondtam ez megrendelésre készült
Nekem is PC táp dobozban van az orgonám de kellő távolságban a műhelytől, ráadásul nyáron le akarom költöztetni.

Üdv!
(#) vicsys válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Idézet:
„Ne hogy azt higgyetek hogy megszállott fényorgona építő vagyok, ez még (csak a) második.”

Ja, ja, persze...! Én az órákkal vagyok pont így...
(#) FMSound válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Ötletes, hobbi célra kitűnő!
Egy kérdés, a fényorgona kapcsolása legalább autómatikusan állítja a gaint? vagy mindig tekergetni kell, igazítani az aktuális hangerőhöz?
(#) zoly15 válasza FMSound hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Köszönöm!
Nem, mindég utána kel állítani az aktuális hangerőnek..

Üdv!
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Hmm.. Lehet benne valami
Mert úgy néz ki kell építenem még egyet
(#) FMSound válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Eszembe jutott még valami, szerintem lefújhatnád a nyákot valami szürkés, ezüstös festékkel, úgy egyrészt fény nem jutna olyan könnyen át a nyáklemezen, így nagyobb lenne a világító felület. Másrészt profibb lenne a készülék megjelenése. Mutatok egy képet az általam épített lámpákról.

S6005392.JPG
    
(#) zoly15 válasza FMSound hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Köszönöm a tanácsot!
De én azért már szét nem szedem
(#) newman92 hozzászólása Márc 6, 2010 /
 
Üdv! Haladok a nagyfesz generátorommal, az egyenirányító csöves lesz és rögzítő elemeket is szereztem hozzá. De még sok a tennivaló, hosszú az út az élesztésig. Pár kép:
(#) Flatlander hozzászólása Márc 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Hát én ma végre készlettem a végfokom dobozolásával Pc házból csináltam elég sok átalakítással.Bár nem igazán elektronikai dolog de gondoltam megmutatom Bővebben: Link Többi kép ittvan róla
(#) Abukodonozo hozzászólása Márc 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Amit én ''építettem'' abban ugyan sok elektronika nincs, de azért úgy gondoltam megosztom veletek!
Ez a kis hangsugárzó-szerűség fizika órára készült, díszkrét elemekből. A szíve egy valamikori hangszóró állandó mágnese, e körül van a 17 ohm-os tekercs; egy kis mp3-as lejátszóról üzemeltettem eddig, ha közel hajoltam hozzá, elég szépen hallottam a cincogását...

És végül egy pár kép, csak érdekességből:
(#) bankimajki válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
És ezért mit adnak? 5-öst?
(#) Abukodonozo válasza bankimajki hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Kicsit többet: 10-est; reméljük!
(#) llaci56 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
De ehhez a válaszhoz tedd ám hozzá, hogy Te marosvásárhelyi vagy, és ott nem az 5-ös a legjobb osztályzat, - mint nálunk, - hanem a 10 -es!
(#) Abukodonozo válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Tökéletesen így van, hozzá kellet volna tennem!
(#) Medve hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Üdv! Készült egy szignálgenerátor. Magja egy Colpitts kapcsolás, melynek rezgőköri induktivitása, és visszacsatolása dugaszolható egy D-sub csatlakozóval. Ezek az alkatrészek el is férnek a PC-knél használt csatlakozó házakban. Frekvenciatartománya, nem RF tranzisztorokkal, eddig 300kHz-től 70MHz-ig terjed. Az 500pF-os hangolókondival 2-es frekvenciaátfogást értem el, ami alacsonyabb frekvenciákon kisebb, 20MHz-felett nagyobb. Az előlapi rajzon látható a hangológomb felett egy sáv, ide egy LED sort gondoltam, ami a kimeneti feszültséget indikálná, de ennek működését erősen zavarja az oszcillátor, igy ezt nem sikerült megoldanom. (A LED-ek a fóliaburkolat mögött lettek volna)
(#) roland0327 válasza Medve hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Az előlapot mivel tervezted?
(#) Medve válasza roland0327 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Front designer 2.0...
Következő: »»   550 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem