Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   52 / 163
(#) lapose válasza petemazi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Várjál még egy kicsit. most, hogy nincs benne a FET, a kimenetet kösd le földre, és úgy mérj feszültséget.
(#) petemazi válasza lapose hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Így az irf540-nél 4,6v, a 9540-nél 27v. A zenerek tuti rosszak, és valószínűleg az mpsa92 is?
(#) lapose válasza petemazi hozzászólására (») Márc 7, 2010 / 1
 
Idézet:
„Így az irf540-nél 4,6v”


ha tényleg ennyi akkor biztos szakadt a zener.
Az IC-nek lemérted a feszültségeit? A +-12V-ra gondolok, meg a kimenetére.
Elég bonyis kimérni ezt az áramkört a végfokok nélkül.
(#) petemazi válasza lapose hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Megmértem az ic-t:
-13,2v
+8,2v
kimeneten 8v.

Kuka..
(#) lapose válasza petemazi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Nagy valószínűséggel. Foglalatban van?
(#) petemazi válasza lapose hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Szerencsére igen.
Akkor hétfőn veszek egy marék zenert, feteket, rájuk 1n4148-at, és 820 ohmot, IC-ket, és akkor már nem fog fájni az MPSA tranyók cseréje sem..
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Kicseréltem mindent, de még nem próbáltam ki. És most a feteket hűtőzászlónál fogom felcsavarozni, így tuti a termikus kapcsolat, és a diódák is pont odaférnek. Holnap fogok vele tovább foglalkozni, remélem jó lesz.

Ja, és csináltam egy jó kis interconnect kábelt.
Bővebben: Link (fórumok-diy résznél van a leírás)
(#) mfeco10 hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Hello
VF2 50W-os sztereo verzióhoz, 30V tápfeszhez kelene nekem egy táp kapcsolási rajz.
A tranzformátorom 230/2*24/1*48 AC töbet nemtudok rola mert valahonan kaptam még ano
A traforol kép melékelve.
Nagyon megköszöném már 2napja keresek ijen rajzot.
Elöre is köszönöm

Kép 004.jpg
    
(#) (Felhasználó 4577) válasza mfeco10 hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Elolvastad már a Rendhagyó elméleti alapozást?
Egyébként 30V-on nem 50W-os, úgyhogy az eredeti cikket is olvasd el.
(#) eper1234 hozzászólása Márc 9, 2010 /
 
Sziasztok.
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy megépítettem én is a VF2 -öből a 40 V-os verziót, na most a kérdés az, hogy én éleszteni nem +-40 V-al éleszteném hanem csak +-32 -vel, azonban tápfeszt ráadva meg se nyekken, áramfelvétel is csak 15 mA és a potit tekergetve sem változik (bemenet rövidre csukva, kimenet üresen). Létezik hogy kevés neki a +-32 V ??? vagy elcseszhettem valamit ? aki tapasztal már ilyesmit segítsen ki a tapasztalatával.
válaszokat előre is köszönöm
(#) punkkazy válasza eper1234 hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Szerintem elronthattál valamit, működnie kéne +-32ről is!
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Márc 9, 2010 1 /
 
Ezaz, működik! Hiányzott a hangja!
Ismét köszönettel tartozom a szarból kihúzásig, pedig a nyakamig ért kb.
Remélem még úgy 10 évig nem kell szerelni benne semmit, mert gyönyörű hangú egy cucc!

Amúgy most 80ma nyugalmit állítottam, alig fűt így valamit.
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Márc 10, 2010 1 /
 
Hm, azért mégse tökéletes..
Az egyik panel egy jó magas hangon (mondjuk szaxi legmagasabbja) széttöri a hangot, berecseg. Lehet ez attól, hogy hidegen csak 60ma a nyugalmi? De végül is a másik panelnek ugyanannyi, az nem produkálja.
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Ja, és csak az eldurrant kondit cseréltem ki, lehet hogy károsult a többi, és ez a hiba?
(#) water válasza eper1234 hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Idézet:
„vagy elcseszhettem valamit ?”


Igen. Ez már a nagyonsokadik ilyen hsz hogy "15mA és nem tudom állítani". Fogalmam sincs hogy mit csináltok ilyenkor. Ez a rajz egyszerű mint a faék. Összerakod és mennie kell. 10-ből 10-nek.
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Átcseréltem a műverősítőket, így is rossz volt, ekkor kötöttem hangot csak arra a panelre amit jónak gondoltam, de így is rossz volt. felcserélve a bemeneti kábeleket pedig jó.. Másik kábellel is produkálja, másik erősítővel is. Szóval szerencsére a végfokom jó, ezért még egyszer köszönet. Viszont a hangkártya..
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Márc 17, 2010 /
 
A VF2 40V-os változatába ZPD12 helyett BZX55C12-t is bele lehet tenni?
(#) saraha válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Hello.
E szerint igen.Az enyémben is ilyen van igaz az 50V-os (KDmester-es)
(#) (Felhasználó 4577) válasza saraha hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Jó, de az KD mester változata.
Én az eredetire volnék kíváncsi.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
(#) (Felhasználó 4577) válasza szamóca hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Ha Te is azt mondod, hogy jó helyette, akkor az biztos úgy is van.
Holnap összedobok egyet, mert így már minden alkatrész van itthon.
(#) petemazi válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Nekem meg ZPY12 van benne, mert csak.
(#) (Felhasználó 4577) válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Összeraktam a VF2-t.

Az élesztést egy labortáppal csináltam, +/- 40V tápfeszültségről, 200mA-es áramkorláttal.
Az első bekapcsolás előtt mindent átnéztem, dióda polaritások, ellenállás értékek, MPSA-k lábkiosztása, a vezetősávok sehol sem érnek össze, stb. és mindent rendben találtam. A tápfeszültség rákapcsolásakor a két deperz műszeren azt láttam, hogy a mutatók nagyon ugrálnak, tehát gerjed az erősítő.

Egyébként eddig mindig ugyan ez volt a problémám. Megépítettem már többször is, de mindig gerjedt. Most hogy van rendes labortápom, gondoltam hogy arról is kipróbálom.

Vajon mi lehet a hiba?
Valószínű mindig ugyan azt a hibát követtem el.
(#) petemazi válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Márc 18, 2010 1 /
 
Kerámia kondik tárcsák legyenek, az egyik a visszacsatolásban van, a másik a gerjedést akadályozza meg.
(#) (Felhasználó 4577) válasza petemazi hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Ez a kék csepp alakú Lomex-es nem kerámia tárcsa?
Van itthon 2db kerámia tárcsa kondim is 22pF-osban, de 47pF-os sajnos nincs.
A 22pF-osat kicseréltem, de a hiba sajnos ugyan az.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Tegyél fel egy olyan tervet, amin egyszerre látszik a nyákrajzolat és a beültetés. Hátha nem voltál elég figyelmes az ellenőrzéskor.
(#) (Felhasználó 4577) válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Szia!

Azóta átnéztem újra, mindent jónak látok. Paint-ben egymás mellé ügyeskedtem.

vf2.PNG
    
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Ez egy viszonylag egyedi dokumentáció, mintha direkt azért készült volna, hogy ne lehessen használni. Azért jó sok energia árán összerajzoltam őket egyé, és ránéztem.
Ami konkrét eltérés, az MPSA42 emitterén nem a 3,3k van, hanem a 2,7k+2,2k trimmer, alul pedig az MPSA92 emitterén meg a 3,3k van a trimmer helyett. Ez eltérés, de nincs jelentősége. Így is éppen úgy kéne neki működnie.
Nem látszik a fotón, de azok a kék színű kondik úgynevezett "multilayer" típusoknak tünnek. Nekem is van jópár ilyen, de ez a méret akár 470nF is lehet. (nálam ebből 100nf a legkisebb érték, de ez nem jelenti azt, hogy nem is létezik kisebb) Biztosan jók az értékei? Ide sima kis kerámia kondik kellenének
Tehát ha a rajz jó (ezt most nem is próbáltam visszakeresni), akkor csak az alapdolgokat tudom javasolni. Mérd meg a tápfeszültséget, illetve az IC tápfeszültségeit. Ellenőrizd van-e egyenfeszültség a kimeneten. Ellenőrizd a diódákat és a félvezetőket.
Úgy rémlik sokaknak volt baja ezzel a kapcsolással, a nyugalmi áram beállítása körül.
Mellékeltem azt a rajzot amit én építettem meg. Ehhez terveztem saját elképzelés szerinti panelt. Atombiztos, szinte el se lehet rontani.

rajz.pdf
    
(#) (Felhasználó 4577) válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Ezt a cserét én is észrevettem, de ez nem befolyásolja a működését.
Igen, ezek Multilayer kondik.

A kondik értékei jók, a 22pF-osat kicseréltem kerámiára.

A műveleti erősítő tápfeszültsége ugyan úgy ugrál, mint a tápfeszültség.
Az erősítő kimenetén bekapcsolás után 0V van, a bemenete persze rövidrezárva.

Az nem lehet, hogy a 200mA áramkorlát túl kevés neki?
Fel merjem venni 500mA-ra?
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
De lehet. Először próbáld a trimmerrel lejjebb vinni. Ha megy, akkor már akár szólhat is. Ha nem megy, akkor nyugodtan feljebb engedheted 500mA-re. Fontos, hogy a trimmerrel tudd állítani a nyugalmi áramot. Aztán már más kérdés, hogy majd neked milyen áramon (milyen melegen) fog tetszeni.
Következő: »»   52 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem