Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   551 / 1679
(#) roland0327 válasza Medve hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Köszi.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Sziasztok,készülget a labortápom,működő,de félkész állapotban van jelenleg a képen.Még egy ampermérő hiányzik.
A doboz kicsit talán nagyra sikeredett ...

P1000381.JPG
    
(#) patexati hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Sziasztok! Végre teljesen kész az LCM3 műszerem! Nyákból készült egyedi doboza van! Megy elemről külső tápról minden tökéletesen működik rajt!
(#) Attila86 válasza patexati hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Szép lett!
(#) zolika60 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Jő lett. Hogy egy kicsit nagy a doboza, az csak akkor hátrány ha nem fér el az asztalon. Így legalább marad hely, ha fejleszteni akarod.
(#) zolika60 válasza patexati hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Szép, gondos munka. Gratulálok.
(#) roland0327 válasza patexati hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Ez ritka szép! Jól gondolom, hogy nyákból van? Nekem nagyon tetszik!. Gratulálok!
(#) patexati válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Igen nyák doboza van! Teljesen árnyékolt a belseje! Le van ónozva így örökös és nem "rohad" meg! Bevallom sokat pepecseltem vele mire ilyen lett de ez egy régi álmom volt,hogy egy ilyen nagy pontosságú és nagy méréstartományú műszerem legyen! 10 éve mit nem adtam volna egy sima kapacításmérő műszerért! (adtam is 15 ezret ami mért 20 µF-ig) ez nagyon király főleg,hogy tudja az áramkörben is mérni az ESR-t
(#) soos csaba hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Sziasztok, készülget nekem is lassan a labortápom, egyenlőre csak egy panelt sikerült még összeraknom, jövő héten megcsinálom a másik panelt is, és a hófigyelő panelt is, a kijelzőket megveszem, mert nem akarok vele bíbelődni. Amúgy ez az ALKOTÓ-s féle labortápegység volna, csak én saját tervezésű panelt csináltam a rajzhoz. .Ha készen lesz teljesen teszek még fel képet róla.
(#) patexati válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Szia! Jó lett ahhoz képest,hogy úgy rajzoltad Biztos sok időbe telt megrajzolni! Nem gondolkoztál a vasalós technikán? Egy olcsó laminátor segítségével pedig nagyon profi nyákot is tudnál készíteni pillanatok alatt
(#) soos csaba válasza patexati hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Szia patexati, hát elég sok időmbe került az biztos, a vasalós technikán már gondolkodtam, de egy kicsit itt Erdélyben drága mulatság volna, és egy kicsit messze is van Nagyvárad hozzám, és már az út is sokba kerülne, úgy hogy maradok a jó régi rajzolós technikánál, de azért kifogom próbálni hogy milyen is a vasalós technika
(#) patexati válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Sok sikert! Ha valami érdekel a vasalásos témában keress meg majd és segítelek mindenben! Ja elég egy vasaló is!
(#) Frankye válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Nem feltétlenül kell hozzá lamináló gép sem, elég egy vasaló is.
(#) Attila86 válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
A műnyomó beszerzése a gond esetleg?
(#) potenciameter válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Szia Amper, szép munka!
(#) potenciameter hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Sziasztok, tegnap készitettem el életem első egyszerű áramkörét, tudom hogy nem egy nagy dolog, de én nagyon büszke vagyok mert elsőre sikerült. Amugy meg Soos Csabátol kaptam a rajzot és a hozzávalókat is, ezért nagyon hálás vagyok neki.Bocs a képek minőségéért.
(#) soos csaba hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Köszi fiúk, a bátorítást, és a dicséretet Majd beszerzek egy VASALÓT akkor
(#) llaci56 válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 7, 2010 / 1
 
A nick neveden majd hanyatt estem...
(#) soos csaba válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Szia Feri, hát tényleg büszke lehetsz magadra hogy elsőre sikerült összeraknod ezt a villogót, amúgy meg mikor még én kezdtem nekem nem sikerült elsőre, de neked igen, úgyhogy gratula
(#) zolika60 válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Első kísérletnek jó. Majd a következő munkád talán gondosabb lesz. [OFF]Én is így kezdtem gubanc kapcsolásos astabil multivibrátor. De régen volt.
(#) llaci56 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
...magas PH értékkel.
(#) hadnagyakos válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Már lehet kapni HEStore-ban!
(#) lidi válasza patexati hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Ez döbbenet szép lett ! Az előlap csak ónozva van, vagy van rajta valami lakk is ? Kijelzőn a keret az gyári ? Nem látom rendesen hogy csak festve van-e vagy egyéb.
(#) Attila86 válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Igen, Erdélyből nagyjából ugyan olyan messze van a HEStore mint a Panton.
(#) patexati válasza lidi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Szia! Az előlap ónozva lakkozva van így szinte örökös! A kijelző körül pár mm-es keret rész ki lett maratva ebbe belevágva a kijelző fém része mit szétszegtem oldalát lecsiszoltam annak a fém résznek beleillesztettem a kivágott keretbe lefelé fordítva így szintben lett az előlappal nem lóg ki utána szépen alul felül beleforrasztottam utána elől a réseket meg a kijelzőn lévő mélyedést bekentem epokittal és mikor megkötött színbe csiszoltam festettem le matt feketével! Természetesen az ónozott fémes részre végig nagyon ügyelni kell mert megkarcolódik! Még egy vizes csiszolást is kapott a végén már maszk nélkül és még egy ónfűrdetést
(#) Doncso válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Így szokott ez kezdődni, nincs ezzel semmi gond. Csak előre.
(#) Doncso válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Papír írószer csak van a közeledbe. Ott vehetsz vinyettát is, azzal is teljesen jól lehet vasalni.
Üdv. D.
(#) soos csaba válasza Doncso hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Ne haragudj hogy meg kérdezem de mi az a vinyetta, ugyanis még nem halottam ilyesmiről.
(#) llaci56 válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Azt a cimkét nevezik így, amit a füzetre ragasztasz, és ráírod a nevedet és osztályodat. Ma már írható fonetikusan: "vinyetta", de eredetileg "vignetta" volt.
Ez persze csak akkor használható az emíített, munkához, ha fényes a felülete. (Azt, hogy a ragasztós oldala mennyire zavaró, nem tudom...)
(#) Rumcájsz válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Köszönöm az információkat! Nagyon tetszik az elektronika, remek programok vannak a mikrovezérlőben! Különösen tetszett az üdvözlő szöveg !
Következő: »»   551 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem