Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   175 / 442
(#) szendru válasza elektrocad hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Nagyon köszönöm, müködik a dolog rendben. Még egy kérdés: Miért piros színű az egyik utóbb készített projektem könyvtára, mikor az eddig létrehozottak mindig sárgák voltak. Egyébként a gyári példák között is van piros színű könyvtár (piros - hexapod, meg sárga - tutorial), de sehogy sem jövök rá a különbségre.

Előre is köszönöm,mert kifúrja az oldalam a kíváncsiság...
(#) elektrocad válasza szendru hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Az adott projekt konfigurációs fájlja az eagle.epf. Amennyiben az adott könyvtárban ez az adott projektre vonatkozó fájl létezik, a mappa ikonja piros, amennyiben nem, sárga.

Próbáld ki, helyezd át az eagle.epf-et egy másik helyre, a mappán kívülre, az ikon megsárgul, no persze az ablak frissítését követően. Ha visszahelyezed, újból piros lesz.
(#) sucuka válasza elektrocad hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Alapvetően igaza van electrocad kollégának de a dolog lényege a következő:
Ha egy mappa "projekt-mappa" tehát piros, akkor annak már nem hozhatsz létre további almappát az Eagle-vel (Windowsból viszont igen). Próbáld ki: jobb kattintással rámész akkor a "NEW" parancs szürke, tehát nem tudsz rákattintani.
Ha viszont egy mappa csak simán "folder", akkor annak lehetnek almappái, amik tetszőlegesen "project-mappák" vagy "sima mappák"
Konklúzió: a piros mappáknak csak akkor lehetnek almappái az Eagle programban, ha előtte Windows-alól létrehozod.
Remélem érthető voltam.
(#) bazs hozzászólása Márc 5, 2010 /
 
sziasztok! azt szeretném megkérdezni, hogy hol kell a teliföldet beállitani ?? köszönöm a válaszotokat
(#) sucuka válasza bazs hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Szia!

Olvass vissza, vagy olvasd el ezt:
http://www.freeweb.hu/pa-elektronika/eagle.htm#teliföld
(#) elektrocad válasza sucuka hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Sucuka,
a kérdés más volt. Szendru azt kérdezte, miért piros némelyik mappa és miért sárga a többi. A program kézikönyvének "manual_en.pdf" 40. oldalán ez áll és ez a dolog lényege, a program gyártója ezt írja róla:

A project usually consists of a folder which represents the project by its name and the project's configuration file eagle.epf. The folder usually contains all files that belong to your project, for example, schematic and board file, special library files, script files and so on.
Project directories that contain the project file eagle.epf will be marked with a red folder icon. 'Normal' folders will be marked with a yellow icon.


Tehát a piros mappa azt jelenti, hogy az adott projekt tartalmazza annak konfigurációs fájlját, lásd az idézet utolsó két mondatát, a sárga pedig nem tartalmaz ilyet.
Az én kérdésem pedig az lenne, egy adott projekten belül miért van szükség további mappára? Az idézet második mondata szerint az adott projektmappa tartalmazza az adott projekt összes fájlját. Normális esetben oda mentődik el minden, az adott projekthez tartozó fájl. Szerintem nincs szükség további almappára, ezért szürke a "New".
(#) Sir-Nyeteg válasza elektrocad hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Mappán belül bármikor létre tudsz hozni mappát, akár folder, akár projekt. (akár sárga akár piros)
Ki kell jelölni a mappát aktívnak! Jobbra a zöld pötty. A kijelölt mappát fogja legközelebb is megnyitni elindításkor.
Projektben akkor szoktak projektet létrehozni, ha valamit módosítanak, vagy kiegészítő panel, vagy pl kábel átalakító szükséges. stb.
Eredetileg folder-ben szoktak verziószámos projekteket létrehozni, de nem tervez mindenki több verzióra előre.
Tehát bármikor bármilyen mappán belül létre tudsz hozni újat!
(#) elektrocad válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Ez így igaz, de nem én állítottam, hogy nem lehet. A több verziót pedig nem szoktam használni, ezért nem foglalkoztam vele. Kicsit eltértünk az eredeti kérdéstől.
(#) Sir-Nyeteg válasza elektrocad hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Ok, én csak most csatlakoztam be, és a szürke new gombot szerettem volna elmagyarázni. Mindenkinek szólt ezek szerint
(#) Sendi hozzászólása Márc 6, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek.

A következő kérdésem lenne:
Jelenleg az 5.6-t használom.
Azokat kérdezném akik már használják az 5.7-s verziót.
A gyári oldalon már elolvastam az "újdonságokat".
DE a konkrét használat közben van e, tényleg használható, hasznos változtatások, bővítések?
Tehát, hogy érdemes e váltani?

Köszönettel.
(#) edison14 válasza Sendi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Szia.

Szerintem érdemes váltani bár nincsen semmi olyan kézzel fogható változás a kapcsolási és nyákrajz tervezésénél, de sok hiba ki van javítva de ha elolvastad az újdonságokat a főoldalon akkor gondolom tudod hogy mi lett újítva. Szerintem nem csap agyon 20-25 megabájt.
(#) Sendi válasza edison14 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Helló edison14

Köszönöm a válaszodat.
Hát akkor próba szerencse.

Köszönöm
(#) Sendi válasza edison14 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Helló edison14

Feltelepítettem a 7-st.
Fent van még a 6-s is.
A 7-s elindításakor a (a már korábban általam módosított konfigurációs file-t eagle.scr) a 6-os változatát olvassa be.
Hiába írom át a Control panel ben az elérési utat, sőt hiába futtatom le a 7-es saját eagle .scr-t nem reagál rá.
Tudja valaki, hogy miért nem?
Köszönettel.
(#) edison14 válasza Sendi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Töröld a 6-ost. A projectek meg fognak maradni. Esetleg nem a 6-os mappájába telepítetted a 7-est ?
(#) Sendi válasza edison14 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Helló edison14

Természetesen másik mappában vannak.
Eagle-5.6.0 és Eagle-5.7.0-ban vannak
Próbáltam a 6-st átnevezni, de akkor is azt tölti be.
Tulajdon képen nem baj, hiszen azért módosítottam, mert nekem úgy jobban kézre áll, csak nem értettem, hogy miért azt olvassa be.

Köszönettel.
(#) elektrocad válasza Sendi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Valószínűleg a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\CadSoft\EAGLE -ben az 5.6.0 van beírva.
Attól függ, honnan indítod. Ha a Start-Programokból, lehet hogy ez a gond, mivel ez volt korábban telepítve és nem volt eltávolítva, a regiszterben ez maradt meg. Tegyél ki egy parancsikont az asztalra az 5.7.0 ból is, azzal indítsd.
Keresd meg az 5.7.0 telepítésében a bin mappát, abban találod meg az eagle.exe-t. Hozz létre hozzá egy parancsikont az asztalra.
(#) Sendi válasza elektrocad hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Helló elektrocad.

A regiszteriben 7-s szerepel.
Parancsikonnál, és 'BIN'-ből indításnál is ugyan az a helyzet.
Ami érdekes, és talán segít.
Indítom a 7-t, betölti a 6-s eagle.scr-t.
A 7-s eagle.scr-re nem reagál.
A 7-s menü.scr-re reagál.(lefut, módosít)
Újra a 7-s eagle.scr semmi.

Felülírom a 7-s scr mappát a 6-éval, akkor lefut a 6-s eagle.scr, és a menü.scr is.

Olyan mintha a 7-s eagle. scr-je hibás lenne és nem fut le.
(bár hibát nem jelez)

Egy korábbi kérdésem volt az indításkor a FILE-OPEN után melyik mappa jön be.
Nekem a rocketdokk jött be.
Mert onnan indítottam.
Ha parancsikonból, vagy 'bin'-ből akkor a 'bin' mappa nyílik meg.
Az előbbi meg nem gond, felül írtam a 6-s scr-rel.
Úgyis átalakítottam a magam szájízére.

Köszönettel.
(#) biokill hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Sziasztok!

Olyan kapcsolást készülök tervezni, amiben viszonylag sok egyforma rész van.
Konkrétan 7 sezgemenses kijezlőből 42 db. Ezeknek a meghajtó részét is csoportosítanám. (7db 6os csoportba)
A kérdés, megoldható-e eagle-ben, hogy egy ilyen csoportot rajzolok meg egy schematikon, és a vezérlés schematikján az előzőre utaló I/O-kat használom akár többször is (nyák tervezésénél persze majd beadja mondjuk a 7x6 modult).

Remélem sikerült érthetően fogalmaznom.

Eddig eagle-ben csak egyszerű áramköröket tervezetem. Annó Altium Designerrel csináltam hasonló bonyolultságú, sok azonos elemből álló tervet, ezért remélem eagle-ben is lehet. Vagy marad a copy, paste módszer?

Köszönöm a segítségeteket előre is.
(#) Sendi hozzászólása Márc 10, 2010 /
 
Helló Mindenkinek.

A következő kérdésem lenne.
Az elko symbol-hoz új package-t rajzoltam.
(régi álló Mechanikai Művek gyártmányút)
Ennek 3 negatívja van, és 1 pozitív kivezetése.
Hogy kell elneveznem a 3 negatívot, hogy a device-ban mind a 3-t párosítani tudjam az 1 symbol kivezetéshez?

Köszönettel
(#) elektrocad válasza Sendi hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Üdv Sendi!

Úgy, ahogy leírtad, nem lehet. A symbolnak azonos mennyiségű kivezetésnek kell lennie, mint a packagenak, a connectben csak úgy tudod összepárosítani.
Az esetedre egy példa lehet a TO3 tokozású tranzisztor. Nézd meg pl. a 2N3055-öt, hogy oldották meg. Ahogy a tranzisztor szimbólumának kollektorán vannak a pinek, úgy csináld meg a kondenzátorodon is.
(#) Sendi válasza elektrocad hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Helló elektrocad.

Köszönöm a gyors válaszodat.
Igazad van, én is így tudtam.
De valami trükknek kell lennie, mert az RCL directory-ban van olyan kondenzátor (ne elkó) amelyiknek a tokozása két méretű. (az egyik lába két helyre köthető be)
És el is fogadja a bekötést.
Épp most fogom megnézni, hogy mi a trükk benne.

A mellékletben te is láthatod.
Ha van véleményed szívesen veszem.

Köszönettel

kondi.jpg
    
(#) elektrocad válasza Sendi hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Igen, van ilyen, de azoknál a kondi azon oldalán, ahol két pad van, az egyik nincs hozzárendelve pinhez. A connectben üres a 3. pad. Te meg össze akarod kötni.
(#) Sendi válasza elektrocad hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Helló elektrocad.

Igen, de elfogadja bekötésnek a 3. pad-t. Mindegy, hogy a 2-re vagy a 3-ra kötök.
Kinagyítottam, és látható, hogy ha a 3-ra kötök, akkor marad egy gumi vezeték a 2-es és 3-as között.
És itt a megoldás. (szerintem).

Köszönettel
(#) elektrocad válasza Sendi hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Helló Sendi,

szerintem próbáld ki egy egyszerű bekötésen, mert elfogadhatja, mivel van ott egy pad. De az ERC hibát fog jelezni, mégpedig azt, hogy nincs bekötve a kondi egyik oldala. A gumikötés is ezt mutatja.
(#) Sendi válasza elektrocad hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Helló elektrocad.

Nekem is ugyan ez a véleményem. Elfogadta.

Köszönöm a segítségedet.
(#) Sendi hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek.

Ha két panelt összemásolok egy boardba, akkor a második panelnél az alkatrészek neveit megváltoztatja. (hiszen 2 db. R1 nem lehet) azaz átszámozza.

Nincs olyan ulp, vagy valami trükk, hogy mondjuk a második panelen maradnának az eredetihez hasonló számozások, csak pl. 100-sal kezdődjenek? (pl. R101)
Mert így, az eredeti rajzzal nem stimmel (nem is hasonlít) az
alkatrész neve.


Köszönettel
(#) kovacs.zotya hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Az volna a kérdésem,hogy hogyan lehet az eagle-ben a board rajznál a fóliák közti üres helyeket kitöltetni a programmal.(Értelem szerűen a vezetősávok és a forr szemektől kellő távolságot hagyva.)
köszönöm.
(#) Attila86 válasza kovacs.zotya hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
(#) kovacs.zotya válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
köszönöm,már készen is vagyok
(#) Amarton hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Üdv,

Eagleban meg lehet azt valahogy csinálni, hogyha több oldalas a kapcsolási rajzot akarok csinálni, hogy valamilyen szimbólummal összekötöm egymással a vezetékeket virtuálisan.
Olyan megoldásra gondolok, mint pl. a GND szimbólum.
Ha minden oldalra elhelyezem, akkor a GND-ket közösíti.

Mondok egy konkrét példát, amit szeretnék megvalósítani.
Mondjuk a 2. oldalon van egy 100 lábú PIC. Akkor a lábakra csak egy szimbólumot szeretnék rakni, hogy LED1, LED2, Kapcsolo1, Analog1, stb.
Tehát a 2. oldalon elhelyeznék vagy 50db ilyen szimbólumot.
A 3. oldalon pedig csak LED-ek lennének,
A 4. oldalon kapcsolók,
Az 5. oldalon műv. erősítők, amik a megfelelő szimbólumokhoz kapcsolódnának.
A lényeg az, hogyha brd. nézetre váltok, akkor korrektül össze tudjam huzalozni a nyákot.

Próbáltam, hogy rajzolok saját alkatrészt, amit szimbolumnak neveztem el. De ha 100 szimbolumot szeretnék használni, akkor 100 ilyet kellene rajzolnom.
Nincs valami egyszerű megoldás?
Következő: »»   175 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem