Fórum témák
» Több friss téma |
Igen, és nekem pont ez a lényeg. Mivel 4 Ohm-os a hangfalam, így nagyobb biztonsággal meg tudom hajtani, mint a sima hídkapcsolással
![]() Ráadásul nekem nem kell több száz watt. Elég 200 ![]() Idézet: „Attól, hogy a hídban két-két végfokot párhuzamosan kötsz, semmit nem változik a hatásfok sem és az elfűtött felesleges teljesítmény sem. Annyi változik, hogy ez a teljesítmény nem két, hanem négy IC-n fog keletkezni, így egy-egy IC terhelése a felére esik, kényelmesebben, biztonságosabban fog dolgozni.” Pont ez a lényeg mert a két tok nem tud diszipálni ugy mint 4.Az adatlap hidba kőtőt Ic-re +-25V-ot ajánl 8 ohm-on(150W 10%thd) és +-35 16 Ohm-on(200W10%thd).Meg itt egy táblázat is a diszipácio vs feszűltség.A trafó az 6.2Cmx4Cm(a vasmag).Ahogy nővekszik az impedancia(4-8-16ohm)egy azon feszűltségen,nő a hatásfok,nekem igy jőtt le ![]() ![]() ![]() Idézet: „De mivel a trafóm egy és ugyanaz, így a kopogás miatt akár 10x-es teljesítményt is elértem a párhuzamossal a simához képest.” Erre akartam kővetkeztetni hogy bent marad az energia,csak fűti magát az Ic,de ha lejjeb veszed a feszt akkor már sokkal jobban megy(jobb hatásfokkal).Már ki is próbálom lehet még ma (ha lehet a szomszédoktól) hogy megy párhuzamosan ![]()
Szia!
Csak a pontosítás miatt: Idézet: „Ahogy nővekszik az impedancia(4-8-16ohm)egy azon feszűltségen,nő a hatásfok,nekem igy jőtt le” Ez nem így van. Ahogy növeled a terhelő ellenállást csökken a kivehető teljesítmény, és emiatt csökken a disszipáció is, de ez nem egyenlő a hatásfokkal. A disszipációt nem méri a tok, csak a hőmérsékletet, ezért kell rá brutál hűtés. Szilva nagyon jól mondta, a párhuzamos - hídkapcsolás előnye abban van, hogy az IC-k biztonságosabb tartományban fognak dolgozni.
Ok.Ezt értem is de meghalyuk ha őszekőtőm őket.+-40V-ra értettem(ez kimaradt).A lényeg az hogy +-40 V-nál már 4 Ohm-on nem tud diszipálni rendesen,ezért volt benem ez mivel ha hidba van az erősitő 8ohm-os hangfallal 4ohm-ot lát egy ic amin már nem tud diszipálni ahogy kell+-40V-nál.Nem hilyába mért Zoka sem 10x telyesitményt sima Ic vs párhuzamos Ic.Na mindegy majd leirom mit tapasztaltam(csak kellene valami műterhelés)mérések alapján.
Kőszőnőm mindenkinek a segitséget és az észrevételt ![]()
Hello
A hidalt kapcsolásra milyen impedanciájú hangszórót lehet kötni?
Atól fűgg hogy milyen tápfeszen jár.De általában min 8ohm.+-30V-al szerintem megy 4-ről is bisztonságosan.
Értem, +-35V-ra szeretnék egy hidaltat 4 Ohmra. Akkor végülis elmegy csak nem max hangerőn. Érdemes lenne hidaltat párhuzamosítani?(Vajon IC pocséklás lenne?
![]()
Még annyit hogy hídnak mennyi a maximum feszültség? ugyanannyi mint 1 IC nek?
A hídhoz legjobb 2x29V AC toroid trafó. Csak vissza kell nézni a topikba egy kicsit.
Azt még hozzátenném, hogy hihetetlenül fontos kérdés, hogy az IC és borda között milyen a kapcsolat. Volt egy tesztem, amikor a párhuzamos IC-k nél is jelentkezett a kopogás a 4 Ohm hangfallal +/-40V-ról. Igyaz, hogy ekkor már 20V körüli lehetett a kimenet. És miért: az erősítő nyákja eltartotta az IC-t a bordától, valahogy úgy, hogy a tok felső része jól hozzáért, de az alja már közel fél millimétert elállt tőle. Miután megreszeltem a nyákot jobban, most már nem képes kopogni, előbb torzítani kezd. (akkor jó a "cucc", ha előbb torzít, mint kopog!)
Idézet: „biztonságosabb tartományban fognak dolgozni” Mondhatni 8 Ohm-on biztonsággal hajtható akár a maximálisan alkalmazható tápfeszültség mellett is. Nem lesz gond a disszipációval. Én ilyen 16 Ohm-ot meg sem említek, az itt csak teljesítmény pazarlás lenne. Sőt, akár 4 Ohm-ra is biztonságosabban használható, mint a sima hídkapcsolás. Ha csak a kijövő feszültséget nézzük, az simán lehet 50V is, tehát 8 Ohm-on 300-400W kihozható, de 4 Ohm-on azért nem hinném, hogy tudna 600W-ot ![]() ![]() Idézet: „Értem, +-35V-ra szeretnék egy hidaltat 4 Ωra. Akkor végülis elmegy csak nem max hangerőn. Érdemes lenne hidaltat párhuzamosítani?(Vajon IC pocséklás lenne?” Hát a hidnak kell legalább 300W-os trafó szerintem(monóban).Hány w-os a trafód?Mert ha kisebb mint 300W akkor simán megy a hidal mivel lefog csőkkeni a fesz 35-ről 32-28-ra,igy pont jó.De amugy is elmegy +-35-ről,de ehez már legalább 300W-os hangfal kell(nem MNC Noir 300W,amiből 100-120 igaz).Csak hűteni kell rendesen :yes: Nem lenne Ic pocséklás a 4 Ic de ahoz már legalább 600W-os táp,monóban.Az már 400W-nál járna 4 ohm-on.Ez szerintem már nem való szobába(még a hid is sok) ![]()
Hello
Nincs írva semmi a trafóra. Egy szünet mentes tápból vettem ki, arra az volt írva hogy 250W, de nekem gyanús hogy jóval többel elbír az. És egy 600W-os mélynyomóm van (nem ilyen kinai és PMPOba 600W ![]() ![]()
Na akkor abba lehet adni W-okat.Milyen érzékenységű a mélynyomód?
Fúúú ezt most így meg nem mondom neked, de holnapra megérdeklődöm.
Szinte tökmindegy mit irnak rá.
1, mert láda függő is 2,1kHz a szabvány, és nem ott használod 3 Program függő is 4, Elmondanád a 600Wattnyi meleg hová lesz ? az a kevés % ami hangá alakul elhanyagolható
Szerintem meg ovatósan, mert a trapéz, meg négyszögszerü jelalakkal mennek. Ennek kisebb a csúcsfeszültsége. Lehet, hogy a 230 hálózat túlgerjeszti a vasat, zúgni, melegedni fog
Ki kell probálni, mielööt helyet csinálsz neki
Idézet: „Elmondanád a 600Wattnyi meleg hová lesz ? az a kevés % ami hangá alakul elhanyagolható” Persze ![]()
Az érzékenységét továbbra sem tudom, annyit tudok róla hogy:
25 cm átmérő DLD papírmembrános és hogy 4 Ohm-on 600W-os a korábbi hozzászólásaimban vannak feltéve képek!
Ezt a típust 250W sinusal lehet maximum hajtani, többet semmiképp ne adj neki, nekem van egy 30cm -es ezüst kevlár magnatom 400w zeneivel, 39-40V váltó feszt engedtem a hangszóróra ( p=u*u/r --- 380-400W ), gyönyörü hangja volt, de a hét perces szám végére már a 18C-os szobában 27 fokos volt a membrán kivülről. Ezeknek 220- 250W többet nem szabad adni, ha hosszú távon szeretnéd használni.
Értem, hát végülis nem tiszta szinuszt szoktam hallgatni
![]() De ha jól értem akkor még egy TDA7294 híd mehet rá. Most sima 1 IC-vel van hajtva, nem rossz így se
A híd még mehet rá,de annál nagyobbal csak kínoznád, van két híd monoblokkom, nyolc ohm - on hajtom a +/- 35 volt fesz miatt, 40 - 41V váltót küldött a nyolc ohm hangszóróra, az 200-210W impulzus szerüen (aktív váltóval subnak volt használva ). Egy monoblokknak viszont kell a 320W-os toroid, hogy ki tudd aknázni amit tud az ic, ehhez még nekem oldalanként 40000 uf is van.4 ohm-on viszont nem mennék feljebb +/- 30V nál.Ismerősömnek +/- 25V tápfesszel készítettem egy híd monoblokkot, a 30 cm-es Grund Zero nagykitérésü sub-ot bödületesen meghajtja.
Idézet: Ha nagyon kell erősebb,rakd ősze a hidalt válozatot.Szerintem megéri „Most sima 1 IC-vel van hajtva, nem rossz így se” ![]()
Csak pontositás kép:
Idézet: „Egy monoblokknak viszont kell a 320W-os toroid, hogy ki tudd aknázni amit tud az ic” Nem kell feltétlenűl toroid trafó lehet sima trafó is vagy kapcsűzemű táp.A 320W az minimum kell a hidnak,ebben egyetértek ![]() Idézet: Ebben is egyetértek :yes: „4 Ω-on viszont nem mennék feljebb +/- 30V nál”
Igaz, bármilyen táp megfelel ami megfelelő teljesítményű!
![]() ![]()
Sziasztok,nekem most két ic-vel megy az erősítőm (egy a jobb,egy a bal csatorna) két reflex gyártotta hangfalat hajt, és szól azért rendesen...csonthallást lehet vele tesztelni a kanapén. Annyi a kérdésem hogyha párhuzamosan akarom kötni a két ic-t akkor annak vannak ilyen elvi kikötései,vagy csak szimplán mintha két ellenállást párhuzamosan kötnék...?
![]()
Miért nem olvasol vissza legalább egy 1-2 hetet ,épp erről van szó...
Nem feltétlenül az erő kell nekem, hanem olvastam hogy egyrészt sokkal dinamikusabb lesz a hangzás, valamint nem kéne folyamatosan max erősítésen hajtani az erősítőt hanem raknék rá egy hangerőszabályzó potit, és nem zúgna annyira mivel nem maxon megy. Remélem érthetően leírtam
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |