Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   555 / 1679
(#) interferi válasza lidi hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Ezek is mind vasalásos technikával készültek Bővebben: Link
(#) lidi válasza danko hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Nagyon jól néz ki. Mi az időalapja az órának ? Azt hogy 50 percig megy, azt ugye úgy érted, hogy ilyenkor a kijelzés nem működik, csak számolja az időt tovább ugye ? Mit kellett hekkelni ehhez az időtartamhoz ? Nálam is fél percről indult aztán meg a végén kibírt egy fél napot is. ( nálam külső quartzról megy az idő, és kondis táplálás esetén elég sok időt tölt alvással a kontroller, továbbá a kimeneteket kellett 0 -ra rakni, vagy analógra ahol lehet)

interferi: nem tudom mit szeretnél mondani, én is szeretem a vasalós módszert, nem leszóltam. A papírfoszlány beragadástól eltekintve nálam is a műnyomó vállt be eddig a legjobban.
(#) danko hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
Igen, kijelzes nelkul ertendo az az ido.
Az elso problema az volt, hogy az 1F kondenzatorrol csak az uC jar, es a CD4060. A shift-regiszterek, es az ULN -ek nem. Viszont ha a shift-regiszterek bemeneteire 1et kapcsol az uC, akkor a shift-regiszterek bemeneteinel levo ESD vedodiodakon keresztul megtaplalodnak a shift-regiszterek, az ULN-ek, szinte az egesz aramkor.
Emiatt egy digitalis bemenetre be kellett vezetni fesz.oszton keresztul az 1F kondi feszultseget. Az osztot ugy allitottam be, hogy ha "elmegy az aram", es egy picit leesik 5V-rol az 1F kondi feszultsege (tehat kondirol jar az ora), akkor a kimeneteket lekapcsolja az uC, es csak szamol.

Tovabbi modositas lehetne, hogy az uC valami nagyonnagyon lassu orajelen jar. n*100kHz, esetleg. Es csak annyi idore kapcsol nagyobb orajelre, amig dolgoznia kell. Ha jol emlekszem, tud ilyet a 16F688. Ilyen van benne. De a legjobb talan az lenne, ha a mikrovezerlo folyamatosan SLEEP -ben lenne, es amikor kulso megszakitas erkezik az egyik labara, akkor felebred, elvegzi a szamitasokat, es visszamegy SLEEP -be. Ehhez a hardveren is modositani kellene.
Az orajelet kulso "orakvarc" -rol kapja, a 32768Hz (ha jol emlekszem) 2Hz-re van leosztva a CD4060-nal.

Tovabbi modositas: Az 5V-os DPAK tokozasu stabilizatort kicserelni kapcsolouzemure. 5V-rol jar a csovek futese, es igencsak forro a stabilizator.

Dehat, mukodik, jo ez igy! Majd a kovetkezobe beepitem ezeket a feature -oket.
(#) 18david18 hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Ma elkészült az előfokom. A Beag APX100-as erősítőm meghajtására építettem. Nagyon szép a hangja. Frekvencia átvitele 20Hz-100kHz. A kapcsolás egy TL082 műveleti erősítőre épül, mely 3 sávos hangszín beállítást tesz lehetővé. Az eredeti kapcsolási rajzon a műveleti erősítő 6x-os erősítésre van beállítva. Nekem ez picit sok volt, így 2x-es erősítésre állítottam be. Sokkal szebb lett a hangja, és nem erősített feleslegesen.
Képek az építésről:
Bővebben: Link
Kapcsolási rajz:
Bővebben: Link
(#) bankimajki válasza 18david18 hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Ötletes és szép csak gratulálni lehet hozzá, bár a műanyag ház lehet nem épp a legjobb választás mágneses terek ellen, de amúgy tényleg jó.
(#) szaboi hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
Sziasztok. Elkészült a forrasztóállomasom. Csak dobozolásra vár. Az áramkörért köszönet Attila86-nak.
A nyákokat saját magam terveztem. Teszek fel pár fotot a nyákokrol meg a készülő dobozról.
(#) zoknee válasza danko hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Ha esetleg az a cél, hogy nagyon sokáig megjegyezze az időt, akkor tehetsz bele RTC IC-t. Nekem az 1F-os kondiról 2-3 hétig is eljár az IC, tovább nem próbáltam, ezt is csak úgy, hogy építés alatt van az óra, azt néha ránézek, bedgom, és szokta tudni az időt . A kondiról csak az óra IC jár, minden más leáll, ha elmegy a hálózat.
(#) JZoli válasza szaboi hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Jó lett! Milyen IC vezérli a kijelzőket?
(#) adamisbalint hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
sziasztok
építettem egy tápegységet.
12V 1A
amajd be is dobozolom , ha lessz rá időm
(#) roland0327 válasza adamisbalint hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Az a baj, hogy a képből nem lehet szinte semmit kivenni.
(#) Hujikolp válasza JZoli hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Ott a link és benne a kapcsolási rajz ICL7107
(#) Hujikolp válasza adamisbalint hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Különösen ajánlom Neked EZT!
(#) potenciameter válasza adamisbalint hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Szia, bár a képből nem nagyon lehet kivenni, de biztos szép. Én is a multhéten épitettem egyet, nem tettem fel képet rolla, mert elég csúnya a doboza, de kitünően működik, 1,5V-40Vig lehet szabályozni.
(#) adamisbalint válasza Hujikolp hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
bocsi de nem működött a vaku
megpróbálom még egyszer
(#) gydanee válasza adamisbalint hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Próbáld meg nappal, természetes fénynél. Még esetleg dobhatsz alá egy fehér a4-es papírt is.
(#) JZoli válasza Hujikolp hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Pont azért kérdeztem rá, mivel megnéztem a linket és a kijelző panelja teljesen más mint ott van, ebből gondoltam, hogy másképpen oldotta meg a kijelzést! Vagy esetleg Te nem nézted meg elég alaposan!
(#) Hujikolp válasza JZoli hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Láttam, sőt meg is van építve A kapcsolásból készített nyáktervet. A lényeg, hogy ICL7107-es van benne
(#) toncy hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
Sziasztok, eppen most keszultem a Spectrum analizatorommal, gondoltam meg osztom veletek is

a LED matrixot azt nem tudtam meg csinalni. :pirul:
azert lett igy drotozva

VU Meter an6884 es ic vel, a sav szuro pedig ua741 el van csinalva
(#) Action2K válasza toncy hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Mátrix? De hisz ez nem is mátrixos. Akár csinálhattad volna úgy is, hogy a csatornánkénti szűrőt, a LED meghajtót, s a hozzá tartó LED-eket egy panelra teszed, s ebből csinálsz tízet, s azokat távtartókkal egymás mellé állítod. Szerintem ugyanennyi nyákból, és kisebb helyre össze lehetett volna rakni.
(#) toncy válasza Action2K hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
tudom hogy nem matrixos amugy ez az elso komolyabb aramkorom. meg van egy stk4191 es erositom. de az nem olyan komoly. amugy nincs sok idom elektrozni. csak unalom utes az egesz.
(#) toncy hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
es egy video is. hang nincs, nem tudom hogy miertBővebben: Link
(#) Carlen hozzászólása Márc 20, 2010 /
 
Sziasztok! Most lettem készen a Nixie órával, amit pár hete kezdtem el, az itt található kapcsolás alapján. Ha érdekel valakit, feltöltöttem két képet róla. Magamhoz képest szerintem egész jó lett, bár vannak rajta a "tehetségemre" utaló jelek...
(#) szaboi válasza JZoli hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
Szia. Köszi. A kijelzőket az ICL 7107 vezérli. Nem egy nyákon van, 2 ből áll és tűskesorral lehet ősszedugni a két nyákot. És jópár alkatrészet sikerült begyömöszölni az IC mármint a foglalat alá.

IMG_5652.JPG
    
(#) hackerfish hozzászólása Márc 20, 2010 /
 
Sziasztok! Most lettem kész az első fénysorompómmal. A kapcs rajzot én készítettem, egyszerűbb mint amiket a neten találtam, kevés alkatrész kell hozzá, és még működik is. Az adó és a vevő két ugyanolyan infra fotodióda. Raktam rá egy kis ledet, ami akkor világí, ha valami az adó és a vevő közé kerül. Most csak a kapcsolást töltöm föl, mert még csak nyák nélkül van összerakva, és így nem mutat valami jól.

A két egyforma képet töröltem, és átméreteztem.
Máskor figyelj oda.
szamóca
(#) interferi hozzászólása Márc 20, 2010 /
 
Sziasztok!
Elkészült a nyákforrasztó állványom, az alapja egy régi fényképező állvány gömbforgója.
Képeken szemléltetés képpen vannak a mostani projektjeim.
(#) freeCOM hozzászólása Márc 21, 2010 /
 
üdv, nekem olyan gondom lenne, hogy megépítettem attila86 féle forrasztóállomást(köszönet a kapcsolásért) a szépen fűt viszont a hőmérsékletszabályzás nem nagyon akar működni. pillanatok alatt felfűt a páka még nem tudtam megmérni de az ónozott hely a páka hegyén bebarnul és nem marad rajta ón, megtörnlöm akkor jó. szóval abban kérnék segítséget hogy miért lehet ez hogy nem lehet szabályozni? előre is köszi
(#) freeCOM válasza freeCOM hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
ja, még annyi lenne hogy a fűtés jelző led csak akkor kapcsol le ha a 22k potit tekergetem, ha a 3 hőfokért felelőset akkor nem kapcsol le:S
(#) zoly15 válasza freeCOM hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Most nm azért, de hogy jön ez a "Ki mit építeTT" topicba?
Van "JTL2 forrasztóállomás" topic, oda kéne feltenni a kérdést!

Üdv!
(#) szaboi válasza freeCOM hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
a hőelemt lehet forditva kötöted be
(#) m.joco hozzászólása Márc 21, 2010 /
 
Hello
Elkészült végre a Pioneer v2.7 féle labortápom. A dobozt édesapám készítette.
Üdv.
Következő: »»   555 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem