Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   245 / 1273
(#) pintyu válasza Doncso hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Szia! Emeld ki mindkét STK-t, így biztos nem lesz semmi baja. Ha jól emlékszem így el kell induljon konvergenciahibásan. Párba cseréld az ic-ket, ha ez lesz a bibi...
Itt találsz hozzá: Link
Üdv. pintyu
(#) DITS hozzászólása Márc 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Cipruson tartózkodok már egy jó ideje. Itt nem nagyon vannak elektronikai szervizek. Inkább úgy mondanám hogy nincs. Aminek egy kis baja van azt kidobják. Hát így találtam egy TV-t. Szépen ki volt téve a ház elé. Külső problémát nem vettem észre, ezért mertem hazahozni.
Beüzemeltem és azt látom hogy a képernyő bal felén ilyen ghosting van. Ott marad néhány pillanatra az előző kép. Ha nincs mozgár a képen akkor minden tisztán látszik. Most a kérdésem az hogy kutakodjak szerviz után mert megtudják csinálni olcsón vagy pedig én is tegyem ki a ház elé mert szemét?
Típusa: 37LG5000
(#) Doncso válasza pintyu hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Rendben, megpróbálom, már úton vannak az új IC-k, illetve egy darab használt de jó, sőt, egy ugyanilyen TV komplett bele, így lesz alkatrész bőven. Remélem elindul a TV.
(#) Vacok válasza kadarist hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Szia!
Nos a TV-vel arra jutottam, hogy kipróbáltam a trimerrel a tunert, és nem mászkált a feszültség, teljesen stabil volt, még csak század voltokat sem változott, utána visszacsináltam, visszakötöttem az AFC-t, és azóta csodával határos módon működik, a csatornákat ahova beállítottam az ott marad, és bemelegedés alatt sem megy el. Igazából nem sok mindent csináltam vele, csak szétszedtem, meg összeraktam, ennek ellenére nem tudom mitől javult meg.
Meg próbáltam visszacsinálni a 70V-ot is. A bekarikázott alkatrészekre gyanakodtam, amit sikerült azt kicseréltem benne, és továbbra is 57-58V a feszültség. Az R606 és a C604 kivételével mindent kicseréltem. Akkor lehet, hogy a sorvégtrafó primer oldalán van valami probléma?

névtelen.JPG
    
(#) nagyimre10 hozzászólása Márc 27, 2010 /
 
Sziasztok.Volna egy problémám egy Samsung cw-29m064(KS7A)tv vel.A hiba oka,készenlétbe való kapcsoláskor a standby led villog,vele egyidőben a relé is kattog,kb fél perc mulva van készenlét,és be is lehet kapcsolni,de bizonyos időszakonként kikapcsol,és a hálózatikapcsolóval lehet újra inditani.Már át elkóztam a primer és sec oldalt.Cseréltem optocsatolót.Az STRX6750 ic tud ilyen hibát okozni?Ha valakinek van valami ötlete kérem ossza meg velem.Előre is kösz.imi.
(#) kadarist válasza nagyimre10 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Szia!
STR mindenre képes. Szívatóközpont!
(#) nagyimre10 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Akkor veszek egyet,bár nem olcsó,azután meglátjuk mit reagál a gép.Köszönöm.
(#) max3 hozzászólása Márc 28, 2010 /
 
Sziasztok.Valaki segitsen a samsung tv távirányitoja nem üzemmel.Tudna valaki egy kodot küldeni hogy használjam. Atávirányito tipus száma BP59-00008A.
(#) Lalle hozzászólása Márc 28, 2010 /
 
Hello mindenki

Clatronik CTV 707 típusú tv levágja a benne lévő biztosítékot
lemértem a kondenzátorokat és mérés szerint jók
tanácsot szeretnék kérni
(#) kadarist válasza Lalle hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Szia!
Vedd ki a lemágnesező PTC-t és úgy is próbáld meg. A nagy elektrolitkondin nincs zárlat?
(#) Lalle válasza kadarist hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
mellékeltem egy képet ez a lemágnesező ptc igaz?

Egyébként a kondin nincs zárlat kivettem lemértem
igaz 100uf , de csak 85 uf mutat szerintem ez még jó

images.jpeg
    
(#) kadarist válasza Lalle hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Igen, ez a PTC. A kondin beforrasztott állapotban sincs zárlat? Ha nincs, akkor a PTC lesz a bűnös.
(#) Lalle válasza kadarist hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
elöször is köszi a gyors válaszokat

A kondin beforasztott állapotban van rövid zár

A ptc-t kikaptam és úgy is levágja
(#) Parázs Gábor válasza Lalle hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Szia

Nézd meg a Diódahidat is lehet valamelyik dióda bekakált.
(#) Lalle válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Úgy néz ki igazad volt az egyik dióda tuti hibás
rövid záras
(#) Gafly hozzászólása Márc 29, 2010 /
 
Sziasztok,
kaptam ajándékba egy Grundig SE7288 IDTV készüléket. A tulajdonos szerint hirtelen homályos lett a képe, én még nem kapcsoltam be lelkileg készülök még rá Gondolom elment a fókusz. Van valami tipus/tipikus hiba amire érdemes készülni?
Üdv,
G.
(#) Parázs Gábor válasza Lalle hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Cseréld ki.De akár cserélheted mind a 4-et.
(#) p0pp12 hozzászólása Márc 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy kb. 6-7 éves Panasonic (TX-29PS1P) 72cm crt tv-m, ami most bemondta az unalmast. Tegnap délután kezdődött, amikor is tvzés közben a kép egyszer csak szétesett (remegés, fekete csíkok) ill. feljebb csúszott az egész: a képernyő alsó felében csak feketeség volt és így a műsor képének felső fele "elveszett". Továbbá a feljebb csúszott kép már nem is téglalap, hanem trapéz alakú volt. Ekkor kikapcsoltam a TV-t egy fél percre. Majd újra bekapcs. Ekkor már a teljes képernyőn volt kép, de a remegés és a fekete csíkok továbbra is fennálltak. Viszont kb. 10-15 mp múlva ez is megszűnt, úgy tűnt minden rendben. Kb. 4-5 órát ment probléma nélkül. Ma bekapcsoláskor ismét fennállt a hiba. Ekkor szintén kikapcs, viszont bekapcsolás után 10-15 mp-cel, ahelyett hogy megint éles képet kaptam volna, teljes sötétség következett. Azóta nincs képem egyáltalán, bekapcsolás után csak a stand-by led világít. Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a gond? Ez a hibajelenség valami egyértelmű hibára utal, vagy többesélyes a dolog?
Köszönöm! :help:
(#) kadarist válasza p0pp12 hozzászólására (») Márc 29, 2010 / 1
 
Szia!
Ez a hiba egyszerű volt, de komolyabbra fordult. Egy forrasztáshiba okozhatta az első jelenséget, ami valószínűleg sortranzisztor-zárlatba torkollott.
(#) p0pp12 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Köszönöm a válaszod!
Meg tudnád mondani a tv sevice manul-ja alapján, hogy melyik itt a sortranzisztor?
Az első, egyszerűbb (forrasztási) hiba is itt lehetett vagy az valami másik alkatrésznél?
(#) samil hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Sziasztok.lenne egy olyan problémám hogy a projektoros tv-ém nem akar bekapcsolni.A power gomb bekapcsolásakor eggyet villan a led és kész nem megy tovább.Még standby állapotot sem tartja.A tipusa panasonic tx-47pt10f.Kérlek benneteket segítsetek.
(#) wolverine14 hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
helo nézd meg a táprészt kondik,IC-k stb
(#) toncsi1985 hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni! Van egy Samsung CK-5012 Z típusú tv-m és sajna az van, hogy nem nagyon hallani a hangját, érzékeli a jelszintemelkedést, de mégsem erősít megfelelően. Tv szerelésben nem vagyok jártas,ezért nagyon megköszönném, ha tudnátok erre vmi megoldást javasolni. Előre is köszönöm a válszt!
Üdv Anti
(#) kadarist válasza p0pp12 hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
A Q551 a sortranzisztor, megtalálod a sortrafó (nagyfeszültség) mellett.
(#) kadarist válasza toncsi1985 hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Szia!
A hangerősítő kimeneti csatolókondenzátorát cseréld. Gyakran ez okozza a halkulást. De hangszóró is lehet bűnös.
(#) samil hozzászólása Márc 31, 2010 /
 
Helló.Átnéztem a táprész és minden oké.A sorkimenöt is leforrasttottam és probáltam ugy indítani de továbra is a leden egy villanás és kikapcsol .A trafon a feszültségek megvannak,valahol máshol lehet a hiba.A mágnes kapcsoló be huz és el is enged egy idő után.De a standby állapotot nem tartja.
(#) nagyimre10 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Szia kadarist.Az STR az tényleg szivató központ.Cseréjével megoldódott a samsung kikapcsolgatása.Kösz szépen.
(#) Doncso válasza samil hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Szia, ugyanezzel szívok, szedd szét, ellenőrizd a sortranyót ,ha csattant, akkor ezzel a kapcsolással ellenőrizd a sorkimenőt is. Valószínű ott lesz a baj. Ezeknél a projektorosoknál, elég sok gond van a nagyfesz résszel. Ellenőrizd ezeket. Persze csak ha CRT projektorosról beszélünk. Ha DLP-s az más tészta.
Üdv.
(#) toncsi1985 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Helló! Kicseréltem az összes kondit a hangerősítő körül és még a hangszórót is, de sajna semmi változás, esetleg lenne még ötleted,h mit kellene megnézni,megmérni,kicserélni stb...?
Üdv
(#) kadarist válasza toncsi1985 hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
DVD-ről is halk? Ha igen, akkor az erősítő körül van gond. csatolókondi, vagy vagy maga az IC lehet még rossz. Az erősítő tápfeszültsége jó?
Következő: »»   245 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem