Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 98
(#) TrPeti hozzászólása Ápr 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e.
Monitoromban elszállt két kondenzátor. 16V 1000mf és 16V 680mf. 16V 680-ast sehol sem találok.
Esetleg van ötletetek, hogy honnét lehetne beszerezni.

Köszönöm.
Üdv,
Peti
(#) kadarist válasza TrPeti hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Szia!
Építs be 25V-os feszültségtűrésűt a 16-os helyett Bővebben: Link
Vagy cseréld 1000 µF-os értékűre.
(#) didyman válasza TrPeti hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
És csak alacsony ESR kondival pótold.
(#) TrPeti válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Okés. Köszi a választ.
Azt hittem, hogy csak ugyanolyan paraméterekkel rendelkezőre lehet cserélni.

Üdv,
Peti
(#) kadarist válasza TrPeti hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Gondolom tápegységbe kell szűrőnek, és nem időállandót állít be.Tápegység-szűrőkondiknál nem fontos a pontos gyári értékek tartása.
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Természetesen felfelé térjünk el feszültségben és kapacitásban is.
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Ápr 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Bár nem tartozik szigorúan a témához, de egy érdekes dologba botlottam. Ma érkezett meg a rendelésem a Hestore.hu-ból, többek között két darab 63V-os, 4700 mikrós kondi is. Már az elején feltűnt, hogy nem a szokásos típust küldték, hanem egy bizonyos SAMWHA-t. Méretük ellenére nagyon könnyűek, ráadásul ha oldalt fektetem őket, elkezdenek "himbálózni", azaz látszik, hogy a kondenzátortest egy része van csak kitöltve.
Hamis kondenzátorokat küldtek nekem?

swh.jpg
    
(#) Parázs Gábor válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
ha nem sajnálod szedd szét, hátha érdekes dolgokra búkansz.
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Ápr 1, 2010 /
 
Előbb megpróbálok újakat kérni ezek helyett, azért nem 2 ft-ba kerültek.. Ha nem megy, tuti szétszedek egyet.
(#) didyman válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Én nem hiszem, hogy a tökéletes excenterezés hozzátartozik a kondigyártáshoz , a samwha jóminőségű, ismert régi gyártó.
(#) mex válasza didyman hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Nem is a samwha-val van a baj, hanem azzal a hamis kondikat gyártó céggel, aki rontja a hirnevüket.
Csak szétszednék egyet...
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Ápr 1, 2010 /
 
Még sosem találkoztam ilyen méretezéssel sem. Itt egy kép egy 4700-as 35V-osról, és a másikról.
És nem egyszerű egyensúlyi problémáról van szó, ha leteszem a kondit, úgy mozog oda-vissza, mint a mérleghinta.

DSCF5699.JPG
    
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Ápr 1, 2010 /
 
Na mindegy, így jártam. Az előbbi képen mutatott 4700-as 35V kondi jó ebbe az áramkörbe? Csak 5V az eltérés...
(#) didyman válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 1, 2010 / 1
 
Még a 40V-os SEM jó bele! 30VAC-ból durván 44VDC lesz, ide 50, de méginkább 63V-os elkót kell rakni.
A kondi felől amúgy nyugodj már meg Kiváló minőségű darab, az, hogy excenteres, semmit sem árul el a belsejéről és minődégéről, én inkább a mellette lévő su'scon-t dobálnám ki a veszélyesbe azonnal, na AZ valóban egy trágyakupac.
(#) punkkazy válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 1, 2010 / 1
 
Üdv!
Első sorban a két kondi közötti feszültségtűrés különbség 28V. Tehát a 63V-os kondi 1,8szor nagyobb méretűnek kell hogy legyen, mivel a kapacitás a tárolt töltésmennyiség és a fegyverzetek közötti feszültség hányadosa. Azaz, ha növelem a feszültséget, akkor a tárolt töltésmennyiség is nőni fog, ha a kapacitás állandó.
C=Q/U
Tehát, lehet hogy ezért nagyobb. Ez viszont nem adna magyarázatot a lengésre.
Az viszont lehet, hogy a gyártó úgy döntött inkább legyárt minden nagyobb kondihoz egyetlen házat és abba tesz bele mindenféle kapacitást. Lehet, hogy nem sikerült, vagy nem is akarta középre berakni. Bár szerintem ez nem lenne neki a legolcsóbb megoldás.
(#) didyman válasza mex hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
A kérdés első fele a samwha-ra, mint márkára vonatkozott, mert a kérdező láthatóan nem sokat tud erről a márkáról. A hamisság második körben merülhet fel.
(#) didyman válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Nem a mérete lesz kétszeres, hanem a térfogata. Az excenterrel meg mondom, nem kell törődni, nincs jelentősége, miért törekedne rá a gyártó? Maximálisan kitöltött toknál IS fog lengeni, ha egyszer nemközéppontosan szimmetrikus a súlyeloszlása. Légrés előfordul, talán azért, amit te is írtál (bár a fém drága dolog!).
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Ápr 2, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat, próbát fogok tenni az említett kondenzátorokkal. Valóban nincs ismeretem az említett márkáról, de már vagy 100 db nagyobb méretű kondit kibontottam innen-onnan, és egy darabnál sem tapasztaltam ilyen mértékű súlyeltérést mérethez képest, és ugye a billegés... Ha nem jó a kondi, akkor elég hamar ki fog derülni, mert pufferkondinak kell. Egyébként egy 30W-os erősítő tápjához megfelelne egy 3300-as kondi is, nem?
(#) punkkazy válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Nekem azt mondták mindig, hogy kivett amperenként 2200uF. Most már csak a tápfeszültség a kérdéses, mert ha 30V, akkor igen, ha 5V, akkor meg nem.
I=P/U, persze ez csak megközelítőleg jó most nekünk.
(#) ha9pi.feri válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Üdv!
Ez is lehet az oka:
(#) didyman válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 2, 2010 / 1
 
A kedvedért előszedtem pár elkót. Samwha 100µF/400V, snap-in, mint a tiéd és Epcos 120µF 400V szntén snap-in. És valóban, a Samwha úgy hintázik, hogy elszédülök, ha sokáig nézem és súlyra is jelentősen könnyebb (nem mértem le, de egy szavadba kerül ). Az Epcos nem hintázik. Ezeket a samukat HQ Video-nál vettem, és használom régóta, gond nélkül.
Szükséges kapacitást sosem a teljesítmény dönti el, hanem az áramerősség. 30W-os végfoknál minimum a másfélszeresét veszed alapul, mert hatásfok is van a világon, a tápfesszel elosztva kapsz egy hozzávetőleges áramerősséget, hálózati, kétutas egyenirányításnál amperenként 2000µF számolható. Kettős tápfesznél a számolás menete egyezik, egy féltápfeszt veszel figyelembe (ami nem helyes, de ha a teljes tápfesszel osztasz, majd a soros kötés miatt duplázod a szükséges kapacitást, akkor ugyanott vagyunk végeredményben).
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Ápr 2, 2010 /
 
Akkor nem marad más hátra, kipróbálom őket, és megnézem, mi történik. Ha minden igaz, jól kell működniük. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) d9thc hozzászólása Ápr 5, 2010 /
 
Sziasztok

Lassan összeáll a fejemben, hogy melyik kondenzátor típus mire jó, hol melyiket érdemes használni. Egy gondom akadt, sehol nem találok választ arra, hogy mi a különbség az MKT, MKP és sima folia kondik között. Valaki el tudná magyarázni mi a különbség köztük, vagy belinkelni egy jó kis leírást, ami kicsit részletesebben taglalja a kondifajták tulajdonságait, melyiket hol célszerű alkalmazni, általános paraméterek, stb?
Sajna kutatok már jóideje ilyen leírás után, de vagy béna vagyok vagy nehezen fellelhető...

Előre is köszi a valakinek, aki segít, esetleg dob valami jó kis leírást
(#) ernő22 hozzászólása Ápr 5, 2010 /
 
Sziasztok

Van két kondenzátorom.
2A224K- mi lehet a 2A
.1K 50TSC - mi az 50 TSC

Ja tudjátok írjátok meg.
köszi
(#) kadarist válasza ernő22 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Szia!
220nF poliészter Bővebben: Link,
a második 100nF 50V
(#) ernő22 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Köszi ebből is tanultam.
(#) kadarist válasza ernő22 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Szívesen! Még annyit, hogy a TSC a gyártó neve:Bővebben: Link
(#) Eliza hozzászólása Ápr 6, 2010 /
 
Üdv,szeretnék segitséget kérni ,univerzális URC 21.es távirányitonak a kodját,samsung televiziohoz,és a DV-810x dvd.hez.Elöre is köszi széepn,.Eliza.
(#) varttina válasza Eliza hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Szia! Szerintem itt megtalálod a választ.
(#) végfokVadász hozzászólása Ápr 29, 2010 /
 
Üdv! A sorba kötött kondikat, hogy tudom kiszámolni?
Valaki segítene ebben?
Következő: »»   27 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem