Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni:
Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel.
Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek.
Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Igen, _JANI_-val egyetértek, tényleg nincs mit..
P=UxI -> I=P/U
Ha P=5,5VA és U=2x6V, akkor ha feltételezzük, hogy a két tekercs egyforma vastag huzalból készült, akkor I=5,5/12=458mA
Ezen a trafón a T 50mA-t és olvadó biztosítót hogy kell értelmezni? Benne van már a primer tekercseknél, "végső" megoldásnak, vagy ekkorát javasol rákötni? Azért kérdezem, mert 5,5 VA / 220V az csak 25 mA, mifelénk pedig ritka a 110V. Vagy a tekercsek eleve úgy vannak méretezve, hogy csak 1 primer 110V-ról hajtásával is átengedhető az 5.5 VA?
110V-os hálózat esetén a primereket párhuzamosan kell kötni.
A tengeren túl akkor így teszek , de mifelénk mire kell az 50mA? Egy lomha 25-30 mA-es nem tolerálja a bekapcsolási áramlökést?
Fogalmam sincs, azt gyanítom 50mA alatt már nincs is olvadóbiztosító, de ez se biztos.
Ami viszont biztos, ennek nincs ekkora jelentősége. Nyugodtan tehetsz 50mA-100mA között bármilyet.
Sziasztok! Neon fojtótrafóval kapcsolatos a kérdésem.
Sorba lehet-e kötni őket? Mágnesszelept szeretnék velük vezérelni, melynek a paraméterei a következők: - szolenoid: - 24V-os váltóáramú - behúzó áram: 0,4 A 11,5 W - tartóáram: 0,2 A 5,75 W Köszönöm, M6801.
Igen, minden további nélkül sorba lehet őket kötni.
Viszont a további részét a kérdésnek nem értem. Hogy lehetne egy (vagy több ) induktivitással vezérelni valamit? Erre - szerintem - használj 230/24V pl. 63VA-es trafót, ebből rengeteget láttam közkézen.
Idézet: „Áramot is akartam mérni, de a multkor behalt a multim árammérő része.” Hányszor leírtuk, hogy senki ne mérjen közvetlenül a trafón (zárlati) áramot.
Sziasztok! Keresem a Behringr UB502-es kis keverőjének a kapcsolási rajzát. Azért kellene, mert kaptam egy ilyen kis keverőt, de nincs tápegysége és nem tudom, hogy mi kellene neki. Nem nagyon akarom szétszedsni, bár lehet, hogy az lesz a vége. Van nekem nagyobb ebből a fajtából, de azoknak mind 3 pólusú és csavaros biztosítású tápcsatlakozójuk van és 2x18,4 V váltót kapnak. Ennek csak egy kis (olyan számítógépes bemenete van és nincs oda írva, hogy mit kér. Ha valakinek lenne ötlete, nagyon megköszönném. Üdv.: Zsolt
Nézegesd meg jó alaposan, véleményem szerint biztos van benne egy stabkocka, ill. előtte diódahíd, ill. puffer elkó. Pl. egy 15V-os IC előtt minimum 20V kell, de inkább több. A puffer ilyen esetben legalább 35-40V-os. Tehát, indokolt volna olyan 17-20V-ot adni a bemenetre váltóban. Vagy egyenben 24V-ot, tök mindegy, milyen polaritással (ha váltóval is menne).
Kösz a választ! Kaptam egy link címet, nézd már meg légyszíves. http://www.fierytrance.ru/modules.php?name=News&file=article&sid=11...hold=0 Mit hámozol ki belőle? Mind a két 18.5V-ot használhatja vagy csak általános a táp? Üdv.: Zsolt
Biztos, hogy akkor mindkettőt használja. Úgy, mint a nagyobbak. Egyébként is a kettőstáp a logikusabb. A tápegységen egyértelműen azonos jel van a hálózati jellel, tehát AC feszültséget szolgáltat. Tehetsz azonban rá 2 db 24V DC tápot is, a egyik plusszát közösítsd a másik mínuszával, ezt a közösre, míg a másik kettőt az AC bemenetek tetszőleges két pontjára kötheted (polaritás nem számít).
Sziasztok!
Helyes ez a bekötés a trafóra? Előre is köszi.
A megengedettnél nagyobb áram folyik a huzalon.
Túlgerjesztés vagy menetzárlat okozhatja ez a hibajelenséget. ( Kivéve ha eleve igy lett tervezve... )
Szép estét mindenkinek!
Lenne egy trafó aminek 2db csévéje van,230v-ról 25-50 volt feszültséget ad,kapcsoláskor nem ránt a hálózaton, hang nélkül teszi a dolgát.. A segitség a bekötésben kellene,jelenleg egy cséve kap 230voltot igy azon a csévén 50v van,(mindkét csévén 230 és 50v-hoz van tekercs)a trafó hiperszilre hasonlitó, de lemezes mag tipusu trafó. A 2db 230as tekercs sorbakötésénél a feszültség csökken 25v-ra,megoldhatom e a primeroldali szabályzást,ugy hogy az egyik primert viszabontom majd megcsapolom bizonyos menetszámmal,igy szabályozva a kimenő feszültséget? Van a tekercsen egy 187voltot adó tekercs ugyanilyen huzalból,azzal sorbakötve a 25v 27re emelkedett..A 25v tól az 50 v eléréséig számolnék 2-3voltonként.. Köszönöm előre is.
A helyzet az hogy a szekunder rész van legalul 2*6os huzallal tekerten tekercsenként,erre jön a primer 3as huzalból kb 160-180menet lakkba öntve,igy ha lehet nem bontanám nullára a trafót..
Az egyik 230as primert és a másik tekercsen levő 187es részt sorbakötve a 230ason 124, a 187es részre 105v jut..A szekunderek mindkét oldalon kiegyenlitetten egyforma értéken vannak,10menetet tekertem fel 0.6-0.8as huzalból,igy a soros(230-187) kötésen üresjáratban 8,38v feszültséget és 3ampert mértem müszeresen,majd csak az egyik primer 230át kötve 15,2volt 5ampert..(igy a feszültség emelkedésére arányosan a teljesitmén is utánnaerősödött) Az alany egy 73cm2 es vasu dupla csévéjü trafó hegesztésre használnám,egy primerrel 50v feszültséget ad hihetetlen erővel,3,25ös pálcával lazán elvágtam a 3as falu zártszelvényt, két soros primerrel 25volttal már érezhetően a fesz kevés az ivhez.. A 230as rész 187el történő kötése már némi javulást hozott,emelkedett 2v feszültséget igy 27v-al már könyebben gyulladt az iv.. Vagy ezzel a primer variálással vagy egy stabil tirisztoros vagy triakos primerszabályzással tudnám irányitani a kimenő feszt.. Eredeti funkciója ismeretlen kaptam egy ismerőstől régóta hevert elfekvőben.. Tervben van az egyenirányitása is 4db 250A-es diódával greatz -ban is de a szabályozhatóságát szeretném megvalósitani egyen és váltóáramnál is..
Üdv elektrománia
Az általad írt vasmag 126 VA és vagy 101 W A primer menetszám 1012 menet/230V. A szekunder 4.44 menet voltonként .Hasznos vasmag kissé zavarba hozott a számolást illetően.50/keresztmetszet ezt szorozva 230 és *0.9 =1012 menet. Itt semmi luxus dolog de régóta bevált még toroidra is. Primer áram 0.439A drót méretet most nem tudom ahhoz van egy most igen mélyen levő táblázatom. Úgy ~0.4-0.5 CuZ. Az igényelt fogyasztás ~88W,így a célnak megfelel. Üdv
Köszönöm segitséged,délután átolvasom a szabályzást..
Még egy apróság,2 dolgot már próbáltam:egy csévére 230v-ill a két csévére megosztva sorosan..Mi történik ha mindkét cséve 230at kap?(Mindkét primer párhuzamosan) További szép napot
Sziasztok,
szakdolgozatomban egy 35/10 es trafóval foglalkozom és gondoltam megkérdezem a nagyágyúkat, hogy tud-e valaki valamilyen könyvet, online anyagot a transzformátorokról, hibaállapotaikról úgy általában. Köszönöm előre is....
Sziasztok,
szakdogámmal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Tud-e valaki valamilyen könyvet, netes anyagot ajánlani a transzformátorokról (KÖF) és hibaállapotaikról úgy általában? előre is köszönöm
Kipróbáltam fázishelyesen,az eredmény 1egész volt és kb 250ma javulás szekunderen mindenhol..Szóval egy cséve is ellátja a szerkezetet (hogy mire készült ..)
A trafó üresjárati felvétele, 3,6,ma szerintem ez elfogadható..Nézem a szabályzást,esetleg ha tudsz konkrét kapcsolást amit javasolsz,szivesen fogadom.
Kicsit meggerjesztve a vasmagot akár 972 primer menetig is le lehet menni ( 0.95Tesla. Mivel nem minőségi vasmag.). De ekkor is csak a lemeznek szabad melegedni terhelés nélkül, ha a primer huzalkeresztmetszete jól van méretezve. Az 50/vaskeresztmetszet KB 0.8Tesla-val számol.
Hali mindenkinek!
Szeretnék egy trafót méretezni. A trafó magja 33x50mm. De ilyen maggal még nem találkoztam. Olyan a mag hogy 1"lemez" 2Db E betűből áll, azonban az egyik E betűnek rövidebbek a szárai. Mit tudhat ez a trafó? Én leválasztó trafót szeretnék belőle. Kérdés, hogy mit bír a mag, és hogyan kell méretezni. Valaki tudna segíteni? Előre is köszönöm! Üdv!
Pár linkel tudok most segíteni.
A trafó kiszámítási képlete! ( Egy nagyon jó leírás!) Egy gyakorlati kiszámítási példa. ( Kicsit talán kusza de lekövethező. ) Kiszámítási táblázat, és huzaladatlap. Az adatlap szerint 115VA-s a mag.
Köszönöm!
Szóval akkor a vasmag alakja, nem tulajdonít neki semmi különleges dolgot. Akkor az én számításomba valami bibi lehet a képletben. Holnap felteszem lefotózva, mert nekem a vasmag keresztmetszete által más érték jött ki. Akkor gondolom a menetszámok se lennének jók. Üdv!
OK! Addig is egy kis segítség...
A köpenytípusú transzformátornál a tekercsek által határolt vasmag felülete számít. A pirossal jelzett terület. A mellékelt példában egy vágott magos transzformátor vas van. De az EI; M lemezes transzformátoroknál is ez számít.
Köszönöm.
Egyébként, tudtam hogy mag a "mag" számít. De azt nem értem, hogy miért csak a keresztmetszet a lényeg. A vasmag "magassága" miért nem számít? Vegyül a csatolmányban látható képen van az én számításom, ami lehet hogy több sebből is vérzik. Valaki átnézné hogy jó-e? Előre is köszönöm! |
Bejelentkezés
Hirdetés |