Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   561 / 1680
(#) nagy hoho válasza Johnny1030 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Kezdő kérdések! Még keresni sem kell mert bal oldalon van a zöld mezőben a fórum témák között.
(#) fantom45 hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
Hali mindenkinek. Most lettem kész az első erősítőmmel (TDA2030 hajtja). Elég sok munkám volt vele de megéri mert ez a szobám hangrendszere. (az Opel felirat heylén más lesz. )
(#) potenciameter válasza fantom45 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Szia, gratulálok a munkádhoz! A dobozolás lehetne szebb is, de a lényeg hogy működik.További jó munkát.
(#) toncy válasza fantom45 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Szep munka, nekem tetszik

De johet egy kerdes? Ha jol latom ket egyeniranyito hid van benne(?), minek az a ketto ?
(#) pumoka hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
Na végre kész lettem én is a labortáppal már a helyén van. 2x30V/2x5A
(#) dizi válasza fantom45 hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Gratulálok
Szerintem NAGYON JÓ az erősítőd látszik,hogy van benne munkád és ez a teljesítmény és szorgalom nagyon sok kortársadnak becsületére válna akik a tereket fújkálnak össze és idióta dolgokon törik a fejüket de egy ép gondolatuk sincs,épen ezért minden dolognak bátran állj neki és soha ne csüggedj el ha akadály gördül eléd,mindent meg lehet oldani.
Ha mindig arra törekszel,hogy a következő munkád jobb lesz és ehhez kitartásod és türelmed is lesz akkor néhány év múlva te is olyan "profi"készülékeket adsz ki a kezed közül mint itt néhányan,de a kudarcok ne vegyék a kedved,mert ez igenis szép szakma.
Az én mottóm az,hogy:
AZ ELEKTRONIKA AZ EGY OLYAN DROG AMIBE AZ EMBER EGYSZER BELE KOSTÓL, SOHA NEM SZOKIK LE RÓLA.
(#) dizi válasza toncy hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Valószínű,mert kettő végfok van benne és külön vannak meg táplálva ez egy jó megoldás,mert így az egyik nem szívja el a másiktól a naftát. :yes:
(#) varttina válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Ha már a házilag tekert trafóknál tartunk, íme az első saját trafóm. Ez egy labortápegység segédtrafója lesz. Primer: 9V (főtrafóról kapja), szekunder: 4x17V. Így "feldíszíve" 2x20V, 3x9V és 4x15V DC kimenő feszültségeket produkál.

trafo.jpg
    
(#) vicsys válasza varttina hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Szép munka! Gratula!
(#) klemo86 válasza varttina hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Ez nagyon komoly! Nem csak így elsőre, de másodjára is
(#) zoly15 válasza varttina hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Ez szép munka!
Köszi9 az ötletet a kivezetésekhez
(#) fantom45 válasza toncy hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Hali. Azért mert a trafo 2x12V os (az egyenirányítás 18V ot ad) és az erősítőnek 2x18V kell Mert sztereó.
(#) tatabike válasza pumoka hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Zsír...
(#) hadnagyakos hozzászólása Ápr 9, 2010 /
 
Délutáni unaloműzés képpen csináltam a hőmérőnek drótból egy kis állványt, hogy fel lehessen állítani a szekrényre.
Persze azért érdemi munka is van. Eljutottam odáig, hogy teljesen befejeztem az ICL7107-tel működő feszültség mérőmet.
(A méréshatár állító ellenállások próbaképpen vannak így belehelyezve.)
(#) hadnagyakos hozzászólása Ápr 9, 2010 /
 
Van még itt egy feszültségszabályzó is LM317-tel.
(#) lajos1969 válasza pumoka hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Az enyém is kész lett!
2×40V 2×4A
(#) patexati válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Nagyon frankó lett! Én is akarok valami hasonlót csak neki kéne ugranom Egy kis észrevétel de ne vedd rossz néven miért kevered a feliratokat vagy magyar vagy angol vegyesen nem szokták Én kezdek hajlani a magyar nyelvű feliratozásra!
(#) lajos1969 válasza patexati hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Tudom semmi sem tökéletes. De "Mi" sem vagyunk azok sajnos!
Különben nekem esztétikusabb ezzel a pár angol felirattal!
(#) patexati válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
(#) nagy hoho válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Nekem a az előlap túl zsúfoltnak tűnik. A biztosítékokat a hátlapra tettem volna. Nagyon szabályos, szimetrikus. A potméterek körül a skála is besegít a zsúfoltság érzetbe. Ráadásul 20 volton áll a poti a műszer 23,2 voltot mutat a műszer tehát szinte felesleges a skála. A belseje szép rendezett minden a helyén, esetleg a kábeleket lehetne még rendezni de így is tökéletes.
Ne haragudj a kritikus hangvételért de a mechanikus munkát szépen megcsináltad, tehát látszik, hogy van érzéked hozzá ezért javasolnám, hogy legközelebb nézd meg a vezető műszer gyártok készülékeit és vagy Te olyan ügyes, hogy olyan irányba menj el. Én így tettem és ez lett az eredmény:
(#) lajos1969 válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Igy már pontosabb a skála és rendezetebbek a kábelek?
(#) lidi válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Alakul A led kijelző elé kérnénk még egy színszűrőt. (cd tok, cukorkás doboz, stb)
(#) lajos1969 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Az sem fog lemaradni!
(#) nagy hoho válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Egyre jobb lesz
(#) klemo86 válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Jól néz ki nagyon! Én most nagy műhelytakarításban vagyok, és nem halad semmi technika
(#) Doncso válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Még mindíg favorit nálam ez a táp.
(#) tatabike válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Gratulálok, nagyon szép munka, sőt, zsír...
(#) tatabike válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Hát, le a kalappal, nagy hoho ebben is nagy...
(#) lajos1969 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Megvan a színszűrő fólia is.
Még egy utolsó kép!

SDC13326.jpg
    
(#) Lucifer hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Elkészült az új marsjáró elektronikám.
Következő: »»   561 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem