Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   49 / 137
(#) andras1 hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Mi a véleményetek EI vasas trafóval ( mondjuk valami árnyékoló dobozt csinálnék neki) küzdhetek A-osztályban, vagy rendeljek inkább toroidot?
(#) szamóca válasza andras1 hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Nem előfeltétele egy jó erősítő építésének a toroid. Vannak előnyös tulajdonságai a hagyományossal szemben ez kétségtelen, de ha jól van elkészítve, elhelyezve, pláne árnyékolva ahogy írod, akkor jó az EI.
(#) SZAsza21 hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Sziasztok! Afelöl érdeklődnék ,hogy a JLH erősítőben
2N3055-ös tranzisztor helyett használható-e TIP122-es tranzisztor? köszönettel SZAsza21
(#) CIROKL válasza SZAsza21 hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Nem mert a TIP122 az darlington !
(#) andras1 hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Még egy kérdés HIRAGA Super Class A-hoz

2SC5200 2SA1943( Állítólag a TOSHIBA már nem gyártja!?) 15A150W 30MHz vagy
MJL21194 MJL 21193 16A 200W 4MHz vagy
MJL1302A MJL3281A 15A 200W 30MHz

vagy szinte mindegy...

A 2SA és SC adatlapján szerepel a felhasználások között a "High Fidelity Amplifier", de egyéb külföldi fórumokon olvastam (bár ez természetesen szubjektív )hogy az MJL-nek jobb hangja van.
(#) Morzsi007 válasza hapro hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Hapro-tól kérdezném, hogy a Hiraga 8wattos erősítőben mekkora kondikat használtál a tápegységben közvetlen a diódák mellett? A másik, viszont a végtranzisztorok lehetnek BD245 és BD246 vagy TIP33 és TIP34, valami hangzáskülönbség? Ja, az utolsó kérdésem lenne, hogy hol kell mérni a nyugalmi áramot?
Köszönöm a válaszokat!
(#) hapro válasza Morzsi007 hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Szia!
A cikkben írtam, hogy nyugalmit vagy a teljesítmény ellenálláson mérsz feszültség formájában, vagy tápágakban árammérés formájában.
Végtranzisztornak meg ha mást raksz egészen biztos lesz hangzásbeli különbség, én mással nem próbáltam, így véleményt erről nem tudok mondani.
Tápban meg oldalanként van 2X66.000µF 3-3db 22.000uF. Diódának meg tegyél be valami 6-7A-es típust, vagy betehetsz valami to-220-as bivalyt is esetleg. De nálam már egy jó ideje 4A-essel megy kis melegedés mellett olyan napi 8 óra üzem mellett.
(#) hapro válasza andras1 hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Szia!

Nekem egyik variációval sem tetszett a hangja, és érdekes párosítás mellett született meg a végeredményem az MJL3281A-MJL21193. Nekem így tetszett a hangja, ami nem jelenti azt, hogy másnak is így tetszik.
(#) highand válasza hapro hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Hello!

Kipróbáltad már a keresztbe hibajavítós kapcsolásomat, amiről azt írtad, hogy ha működni fog tényleg, akkor nagy hírverést fogsz csinálni neki?
(#) hapro válasza highand hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Szia!

még nem...mostanában nem csináltam semmit már vagy két-három hónapja. Gyerek született meg mindenféle ami ezzel jár, meg ház vásárlás, stb...elfelejtve nincs, és az instrukciók el vannak mentve a gépemen valahol amiket adtál hozzá.
(#) (Felhasználó 46585) válasza highand hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Sziasztok!

Melyik ez a hibajavítós kapcsolásod? Lehetne látni a kapcsolási rajzot?
(#) zoZolika válasza zoZolika hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Szia István

A minap google barátommal megkerestettem az említett
két orosz mérnököt. Komoly publikációkat találtam tőlük külön-külön. Egyikőjüknek komoly publikációi és anyaga
van az erősítőtechnikáról. Nagyon jó elméleti ciket írt nem is olyan régen. Az ígért rajzot a héten fel fogom tenni.
Szép hetet mindenkinek
(#) p_istvan válasza zoZolika hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Szervusz!
Ha rám gondoltál, akkor köszönöm előre is, ha nem akkor is!
A cikk(ek) is érdekelnek...
Üdv.
István
(#) Cirboja hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
Üdv!
Próbáltam feléleszteni a Hiraga Monstert,teljes a sikertelenség .A két oldal áramfelvétele egyformán 2,1A,a 100 ohmos trimmerrel max 0,2A-t változik.A kimeneten kb.15V egyen.A 3055-ös melegszik a mellette lévő BC560 szintén,a 2955 egyáltalán nem,füstjeleket még nem adott .Más baja nincs.Nézzetek már rá,hogy mit rontottam el.Köszi.
(#) atka8918 hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Azt szeretném kérdezni egy hozzáértőtől, hogy a képen látható erősítőhöz elegendő-e egy 150wattos toroid ha sztereóba szeretném megépíteni?
Válaszotokért előre is köszönet.
Üdv Attila
(#) Cirboja válasza atka8918 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Szia!
Csatornánként legalább 100W kell neki.(habár nem igazán vagyok expert )
(#) hapro válasza Cirboja hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Maga a nyák rajz első ránézésre jó. Ha az alkatrészeket úgy ültetted be ahogy írod a lábkiosztást a lay rajzon, akkor a FET-ek biztosan rosszul vannak beültetve.
Nézd meg itt, a lábkiosztást, és így tedd be, így jónak kell lenni, hanem nyíródótt ki közben valami. Milyen FET-eket használtál pontosan? típus, márka.

Bővebben: Link
(#) Cirboja válasza hapro hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
A tipus 2SK246 és 2SJ103 a gyártó -TOS.(talán Toshiba)A lábkiosztásuk stimmel a te rajzoddal,az enyémen a "D"betű a középső lábon tévedés.
(#) hapro válasza Cirboja hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Nézd csak ez a jó lábkiosztás és beültetés.
Bővebben: Link

szerk.:Bár ha jól emlékszem nekem nem toshiba a FET-ek márkája, és találtam akkoriban 2 féle lábkiosztást is.
(#) Cirboja válasza hapro hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Igen,én is e kép alapján ültettem be,a rajzodon az elkók is fordítva vannak,nem?(a képhez képest)
(#) hapro válasza Cirboja hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Tényleg! Ezt nem vettem észre...
Akkor aki szeretné ezt megépíteni annak itt jelzem, hogy a két elko-t fordítva tettem a beültetési rajzra. Bár ezt még az amatőrebbik építő is észre kell vegyen a beültetés során.
(#) hapro válasza Cirboja hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Egy fényképet azért tehetnél fel. Ez annyira egyszerű végfok, hogy az a pár alkatrész beültetését nehéz elrontani.
(#) Cirboja válasza hapro hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Most nincs nálam fényképező,holnap estefelé teszek fel képet,akkor talán kiderül valami.- Nehéz elrontani,de nekem ez is sikerült
(#) hapro válasza Cirboja hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Még egy dolog eszembe jutott...próbáltál a nyugalmi áram állító potin kívüli másik két potival is állítani áramot? Mert azokkal is elég nagy intervallumot tudsz állítani.
Azt kipróbáltad, hogy szól-e valamilyen jellel?
Esetleg próbálhatnál a nálad 560ohmos ellenállással jelölt ellenállaton változtatni, a poti maradjon, és oda tegyél valami nagyobbat, ha minden kötél szakad.
(#) Cirboja válasza hapro hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
A bal oldali potival volt változás ,de minimális(0,2A) egyszerre változott a két oldal. A jobb oldalira nem reagált.A középső 100 ohmost kicseréltem 470re ezzel max 1,8A-t lehetett beállítani.Jellel nem próbáltam az egyenáram miatt.
(#) hapro válasza Cirboja hozzászólására (») Ápr 14, 2010 1 /
 
Ja persze azon átsiklottam, túl gyorsan akartam segíteni. Akkor még emésztem és ha jutok valamire és lesz fényképed akkor ránézek, meg addig hátha más is ír ötletet.
(#) Cirboja válasza hapro hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Köszönöm.
(#) Imi65 válasza atka8918 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Ez egy 10W-os erősítő. Az alant található táblázat egyértelműen meghatározza a szükséges teljesítményt, ami - csatornánként - 30-35W. A 150W-os toroidnak ezt el kel bírnia.
(#) atka8918 válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat
(#) Cirboja hozzászólása Ápr 15, 2010 /
 
Üdv!
Képet nem tudok feltenni,mert a gép amit szereztem semmire nem való,a végét járja.Viszont rendeződni látszik a helyzet.A két szélső potival soros 560 ohmok helyére rövidzárat raktam.Így már be lehet állítani 0,7A-t,(A kimeneten 8,4V)a kimeneten az egyenfeszt próbáltam kinullázni de a ny.áramok elmásztak.Szóval a 3 poti oda-vissza állításával egyszer csak meglesz a 0,6A+a kimeneti 0V.(most csak 0,35A-t sikerült 0V-hoz beállítani de majd...)
Viszont a leírással ellentétben - szerintem - a középső poti az offszet nullázására és nem a ny. áram beállítására való.
Következő: »»   49 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem