Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   446 / 1385
(#) Tomi_Bp hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni, hogy mi lehet a bibi?
Csatolok képet a tragédiámról.

Eagle-ben
1.megterveztem és
2.kinyomtattam műnyomó papirra.
3.Letisztítottam a nyákot és
4.ráragasztottam a műnyomó papírt, majd
5.160°C körül rávasaltam kb 25 percen keresztül (kb 160°C a vasaló maximuma)
6.Leáztattam a papírt, majd elkezdtem a
7.maratást vas-kloriddal (kb 20 perc)

És ez lett az eredmény ...
(#) roland0327 válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Nem marattad le rendesen. Tovább kell hagynod a maratóban.
(#) kaqkk válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Először is : a felület előkészítését nem polír papírral csináltad hanem smírglivel ! Nem tisztítottad a felületét hanem árkokat "ástál bele", ezért nem tudott a toner festék rendesen feltapadni . Ha a felületkezelés jó
és a fedés is akkor nyugodtan benne maradhat a maratóban amíg el nem készül . De ne csüggedj az első nyákom nekem sem volt jobb .
(#) pici válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
1, a NYÁkot azért tisztítjuk meg, hogy tapadjon rá a festék. Azaz ne legyen se zsíros, se oxidos. Akkor a szép, ha aranyszínben sima felületű.
És sík felülető, azaz ne legyen göröngyös, a vasaló fel tudjon rá feküdni.
2, a vasalást elég 10-20 másodpercig csinálni. Ezalatt a nyák ármelegszik és a festék megolvadva áttapad. Tovább is melengetheted, de azzal csak növeled a szétkenődés esélyét.
3, a műnyomót le kell áztatni teljessen. Azaz mielőtt a maratőba teszed, akkor a fekete festék takarja a maradandó rezet és a szigetelő résznél szabadon kell lennie, látnod kell a rezet. Ha nem, akkor nem jól mostad le.
4, maratásnál addig bent kell hagynod, amíg minden szigetelőnél eltűnik a réz. Kezdő vagy, akkor vegyél egyoldalas üvegszálas (szokványos) NYÁKot és ha maratod, akkor át fog látszani szépen és meg tudod nézni kész van-e. Ha még nincs, akkor visszarakod.
(#) Alkotó hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
A saját kezdetleges módomon ismét csináltam egy panelt. Én is nyomtatok, meg laminálok, csak nálam a "fedettség" még megközelítőleg sem kielégítő (pedig a "hordozón" egy molekulányi festékpor sem marad). Tehát csőtoll, ecset, lakfilc, és a nyomatot sablonként használva, átrajzolom az egészet. Ez nem túl szakos, nem lehet vele úgy villogni, mint egy "korszerű" nyákkal, de én mégis örülök mikor elkészül valami.
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Mi az hogy "kezdetleges"? Ez gyönyörű !
én ezt a munkát amit leírtál úgy kerülöm el hogy
a teliföldet hálósra tervezem és így a nyomtató nem tudja kispórolni a festéket a felület belsejéből .
amíg erre nem jöttem rá nekem is lukacsos volt a "gnd"
szabálytalanul itt ott kisebb nagyobb lukak voltak a nagyobb felületeken . Viszont így teljesen szabályos
tökéletes háló a gnd és nem kell foglalkozni a "foghíjjakkal"

clock new.pdf
    
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Vasalás/laminálás után a nyákot hevítsd fel mondjuk egy talpával felfelé fordított vasalóra téve a panelt! A tinta így megolvad és befolyik a kis pórusokba. Sokkal-sokkal szebb lesz!
(#) vicsys válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Szép lett az! (Ámbátor, én továbbra is fotózni fogom a nyákokat. Még mindig nem tudtatok meggyőzni a vasalásról...)
(#) krixmix hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
Udv!

A teflon és kerámia nyákokat milyen áraon lehet kapni?
(nagyfrekire kellene )

tank u
(#) Alkotó válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Ha már van bevált módszered, nincs értelme azon -nyomós ok nélkül- változtatni. Ez a vasalás inkább kényszerből indult, meg talán egyszerűbb is valamivel, mert nem kell annyi vegyszerrel pancsolni, csak aztán ez is kinőtte magát elég profira (mármint másoknál).
[OFF]A "profi cégek" is mind fotóznak, ami azért jelent valamit. Illetve ez a többi réteg létrehozására is alkalmas (pl. feliratok, forrasztásvédő maszk), míg a vasalás inkább csak a nyák-oldalakra korlátozódik./OFF]
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Köszönöm a tippet. Régebben kísérleteztem vele (amit javasoltál azt még nem próbáltam), de sosem értem el a minimálisan elvárható eredményt. Talán a nyomtatómban van a hiba.
(#) J-O-E válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Így igaz nekem is ez a megoldás segített kicsi alámaródás jelentkezik a nagyobb telifóliáknál vagy túl vastag lábaknál, de ha rácsos szerkezetű vagy nincs esetleg mert elhagyható a teliföld akkor hibátlan a laminált panel. Ennél a panelnál jöttem rá az első verzió vékony lábakkal készült az hibátlan volt de ez azért van ónozva hogy kinézzen valahogy mert különben foltos a vastagabb felületeknél, nem egy lett gyártva kb. már 20db. felett járok.

PANEL_.jpg
    
(#) csaba987x hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
sziasztok lenne egy kérésem szerkesztettem egy időzítőt elvileg minden kötés stimmel de valahogy nem tudom megszerkeszteni a nyákpanelt ugy hogy ne legynek X be a huzalok ha meg az automatikust próbálom akkor valamit mindig félreköt megköszönném ha valaki megszerkesztené nekem ( az ellenálást nem találtam az a normál méretű , illetve a változtatható ellenállásom pedig 500K 710M van ráírva Előre is köszönöm a segítséget a hozzáértőktől
(#) Moderátor hozzászólása csaba987x hozzászólására (») Ápr 23, 2010
 
Légy szíves, tagold a mondanivalódat! Erre valók az írásjelek, no meg a mondatkezdő nagybetűk.
Köszönjük.
(#) kaqkk válasza csaba987x hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Tessék a terv , nyomtatás előtt klikk a ratsnest ikonra !

időzitő.brd
    
(#) csaba987x válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
(#) kaqkk válasza csaba987x hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Szívesen Ja és az ellenállásokat kondikat
az rcl címszó alatt keresd .
(#) csaba987x válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
rendben
(#) smate hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
sziasztok!
Mijen vékony a fúróhegy-et használtok nyák fúráshoz
(#) kaqkk válasza smate hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
0.8 mm-1 mm
(#) J-O-E válasza smate hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Általában 0,7mm vagy amit az alkatrészláb meg kíván 1,5mm max.-ig ami ettől eltér az már extrém.
(#) Peppe hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Mai termés!
Kétoldalas nyák.
Holnap jön a ónozás és fúrás,vágás.
Ha kész töltök fel képeket.

Peppe
(#) gydanee válasza Peppe hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Hali!
Szép NYÁK-ok, én annyit tennék hozzá, hogy ónozást (ha kémiai ónozóról van szó) érdemesebb egyből maratás után megcsinálni, hogy addig se oxidálódjon a réz.
(#) Peppe válasza gydanee hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Az ónozás nem vegyi ónozás. Én személy szerint a forrasztópasztát jobban szeretem. Jobban fed.
(#) gydanee válasza Peppe hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Jaa, értem! Akkor nem szóltam!
(#) Peppe hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Semmi baj
Nincsenek jó tapasztalataim a kémia ónozóval ezért kerestem más alternatívát.
(#) gydanee válasza Peppe hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Én most a Plastik 70-et próbálgatom. Egyenlőre jónak tűnik. A kémiai ónozó nekem se jött be.
(#) cNobody válasza gydanee hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Mi a baj a kémiai ónozóval?
Csak mert nekem is van egy flakonnal, de még nem volt alkalmam kipróbálni.
(#) gydanee válasza cNobody hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Nem rossz az, jobb mint a semmi. Annyi hogy az én ónozómnak valószínű lejárt a szavatossága, vagy nem tudom, és nem volt hajlandó egyenletes réteget alkotni a rezen. Persze, amikor megvettem, akkor ment a dolog egy pár NYÁK-ig. A probléma ezzel a ón réteggel az, hogy nagyon vékony, és forrasztáskor a pad-ek körül elpárolog. És nekem nem tetszett az sem, hogy jobban kellett melegíteni az alkatrészt, hogy szépen terüljön az ón, forrasztáskor, a pad-en.
(#) patexati válasza gydanee hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Ha romlott ónozót használsz akkor van ilyen! Én kémiait használok és tökéletes nem párolog az el ha jó! A lényege ha megbontod a flakont akkor ami marad midig át kell önteni egy akkora üvegbe vagy üvegekbe mi tele lesz mert ha van felette levegő akkor lebomlik hiába van rajt kupak![OFF]
Következő: »»   446 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem