Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   569 / 1679
(#) zenetom válasza MolnarG hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
A számítógép processzora is mikroprocesszor
(#) MolnarG válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Szerintem itt a HE-n, a mikroprocesszor legtöbbünknek PIC-et, Atmel-t stb. jelent. :beka3: :gumicsirke:
(#) llaci56 válasza MolnarG hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Azok inkább mikrokontrollerek. A mikroprofesszor a PC procija. (is)
(#) Abukodonozo hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Iagazatok van, én a számítógép processzorra gondoltam... :whatever:
(#) Abukodonozo válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Mikroprofesszor?! Értem, én értem... Na de ne offoljunk tovább!
(#) llaci56 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Az jó, ha érted, de nem is neked válaszoltam.
(#) Szalmi válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
én is csatolnék egy hangfal képet....úgy 10-12 éve csináltam igazi orosz mélynyomóval...
(#) newman92 hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Hy! Ez a tápegységem segédtápja, amivel a hővédelmet táplálom majd. Nem nagy szám 10 perces munka volt, egy panel egy régi adapteré, a trafó meg egy magnóé volt azt hiszem.
(#) borvendeg hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
A mai termés.
A robot uj panelja és egy kis panel a golyószívó ventillátor kapcsolására.
(#) newman92 válasza borvendeg hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Nagyon szép! Azzal a tranyóval mi történt?
(#) borvendeg válasza newman92 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
A robot áldozatává vált. Az aksit rövidre zártam vele. A robbanás ereje nyitotta így szét nem én...
(#) newman92 válasza borvendeg hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Az mit is csinált amíg nem robbant atomjaira?
(#) borvendeg válasza newman92 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Egy ventillátort kapcsolt ami kb 1.5A-t eszik ezzel szívja fel a golyókat a magyarokamarson versenyen.
(#) klemo86 válasza newman92 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Ez egy újfajta passzív hűtés, én 2db 7294-et nyitottam egyszer ki, külön-külön más-más okokból
És utána tényleg nem melegedett már túl!
(#) CIROKL hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Eléggé régen irtam ide , de megint egy olyan szerkezet amit én csináltam .Igaz ez már lassan inkább a muzeális topikba illene, ez ugyanis kereken 20 évvel ezelőtt készült ! Annak idején még képek nem készültek róla ,most csak csupán javításra hozták vissza . Azóta még a doboz fed lapja le sem volt véve , hát hiába akkor még nem igen voltak hamis alkatrészek ! Nos szóval ez egy fekete dobozos korszakomból származó Quad 405. Ami az akkori megrendelő kivánságainak megfelelően készült ,
4 csatornás keverő, 3 sávos hangszin , led -es kivezérlés jelzővel , külön álló fejhallgató erősítő, peak kijelző, balansz , stb.
(#) newman92 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Ez hány wattot is ad ki magából? Nagyon szép.
(#) klemo86 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Látszik is, nagyon szép munka! Nagybátyám 40éve rakta össze az STK066-osát, és azóta napi használatban van! Van még egy tartalék széria végfok IC abból a korszakból, úgyhogy szerintem élete végéig már kitart mellette
(#) CIROKL válasza newman92 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Ez még csupán 50 Wattos csak még 2N3055 , a végtranzisztor . A szépsége az még valóban lenyűgöző főleg ha az elmult 20 évre gondolok , ez dicséretes dolog a gazdájának , ennyire megbecsülte pedig az ő bevallása szerint minden napos használatban van .Nekem meg jóleső érzés ujra látni egy olyan erősítőt amit anno én rakatam össze , főleg így hogy azóta nem is láttam !
(#) klemo86 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
És főleg így, hogy "hozzáértők" nem kontárkodták szét.
Azt nem is írtad, hogy miért hozták vissza! Mi lett a probléma vele?
(#) zoly15 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Hali!
Igényes kis munka!
Mi volt a hibája?
Jól látom? Hegesztett zártszelvény a doboz váza?
(#) CIROKL válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
A probléma szinte semmi ami keletkezett , az egyik vég panelen egy panel szakadás volt . hiába az idő vasfoga megkezdte ugy nézett ki ? de az is lehet a lakk réteg ott gyengébb volt igy szétcsattant egy helyen olyan 0,5 mm-es sáv , de pont egy olyan helyen ahol semmit nem csinált csak megnémult még egy félvezető sem durrant el . Így maradt az eredeti felállás , minden 20 éves benne továbbra is .
A váza az hegesztett ALU U profil !
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Szép kis erősítő lett! Közben már az enyém is elkészült. Képet nem rakok fel,mert nincs bedobozolva.
(#) klemo86 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Akkor legalább még ugyanennyit lehúz ez is, ha nem éri valami hasonló "bajocska"
(#) gg630504 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Nekem az előlap tetszik nagyon.
Eddig aközött őrlődtem, hogy nem akarok reklámot magam körül, igazság szerint minden felesleges feliratot megszüntetnék; de hát egy-egy kezelőszervre azért csak ki kell írni, mi az.
Nos, hát nem. Aki kezeli, az úgyis tudja; én sem a feliratok alapján kezelem a rádiót, erősítőt..., hanem megszokásból reflexszerűen. Aki pedig nem tudja, melyik gomb mi, az ne kezelje.
(#) CIROKL válasza gg630504 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Idézet:
„Nekem az előlap tetszik nagyon”
Ez szintén a megrendelő kivánsága volt! ne legyen rajta semmi felirat az erősítő monogramján kivül . Ezek szernit nem is hiányzott róla az elmult 20 évben , pedig két srác felnőtt mellette és ugy néz ki hogy azoknak sem hiányzott , megtanulták kezelni igy ahogyan meglett álmodva.
(#) klemo86 válasza gg630504 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Ezért is lesz a rack-szekrényem elején egy szép vastag sötétített plexilap, csak a rack-szekrény hiányzik Meg a plexilap… De már készül (az is).
(#) CIROKL válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Nálam is van olyan rack szekrény szerűség ami jó vastag füst üveges , csak ezek anno még HI-FI torony névre hallgattak és ezek is már közel vannak a Quad életkorához !Bővebben: Link
(#) FMSound válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
CIROKL néztem a képgalériád, és az érdekleni hogy a zseniálísan megépített erősítőid csak műhelyedben a polcon tárolod? Orion dobozok mellett? Ilyen erősítők megérdemelnék hogy valami igazán szuper hangdobozt hajtsanak...
(#) CIROKL válasza FMSound hozzászólására (») Ápr 25, 2010 / 1
 
Bár ez is hozzá tartozik a ki mit épitett hez , mert nekem az erősítő épités a fő profilom ! Viszont már azt nehéz lenne megoldani hogy azt a huszon -egynehány erősítőt a lakásban tudnám tárolni , ezért nekem a műhelynek kinevezett helyiség az már mára átment inkább raktárnak ! Az Orionok meg csak ott olyan próba jellegű feladatot látnak el .
(#) bensepeter válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Helló. Hát csodálatra méltó a műhelyed. Nagyon tetszik.
Gratulálok.
Következő: »»   569 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem