Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
azt jelzi, hogy legelább egyszer lefutott a megszakítás. Az MR, SH, OUT lábakra 2db 74HC595 van sorba kötve, amelyek kivezetésein 16 led csücsül. Itt jelezné ki binárisan a másodperceket(más kijelzőm még nincs itthon). A ledout() és a bar() függvény tökéletesen működik, már sok helyen használtam.
Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani hogy mire való a következő programrész: Idézet: „ .def temp =r16 ldi temp,low(RAMEND) out SPL,temp ldi temp,high(RAMEND) out SPH,temp ;init Stack Pointer” Mit jelent az hogy init Stack pointer?
Sziasztok!
Régebben Pic-eztem kicsit de most meg akarok ismerkedni az AVR-rel is. Találtam egy nagyon frankó Touch Screen-es fejlesztőpanelt egész olcsón és most azon gondolkozom, hogy rendeljek-e belőle vagy sem. Demó Mi a véleményetek róla? 89Euro az ára, ami nekem elég barátinak tűnik, de lehet, hogy tévedek... Kezdetnek néhány szenzort akarok majd rákötni és azzal játszadozni. Azért tetszett meg, mert ha bedobozolom, tulajdonképpen már egy ipari kivitelű komplett készülékem van.... Jó lenne ha tudnátok írni néhány véleményt, esetleg, hogy nálunk kapható-e hasonló tudású és árfekvésű panel?! A Hestore-nál kapható HE-s avr programozóval fel tudom egyáltalán programozni? Köszi Zoli
Sziasztok!
Lenne egy apróbb kérdésem, talán nem is tartozik szervesen ide, de mivel AVR-es kapcsolás reménykedem, hogy itt segítséget kapok... A következő lenne a kérdésem: A Nyolc láb cikksorozat 4. részében bemutatott NiMh töltőt építettem meg. 1 cellát szeretnék tölteni vele, viszont az a probléma, hogy nincsen stabil 12V-os tápom. Ami van az kb 12,4V és 10,6V között ugrál, ezért arra gondoltam, hogyha a kapcsolás megfelelően működne mondjuk stabil 9V-ról is akkor egy 7809CV -vel előállított 9V-os feszültésgről hajtanám meg, viszont nemtudom, hogy ez így befojásolná-e a működését a dolognak... Illetve, hogy a 7809CV (papíron 1,5A -t tud max) elbírna egy ilyen töltőt? Előre is köszi a segítséget! Üdv!
Szerintem ide nem is kell stabil 12 V, hiszen a tápfeszültség mind az AVR, mind az áramkör többi része felé egy-egy stabilizátoron (7805 és LM317) keresztül jut.
Üdv!
Valaki tudna nekem adni AVR studiohoz egy rutint ami mondjuk 1sek várakozási ciklust hajt végre? Előre is kösz ![]()
Még a tegnapi kódodhoz annyi hozzáfűznivalóm lenne, hogy a main fügvényed véget ér egy return 0 -ával. Márpedig ha vége a main -nek akkor a megszakítás is leáll. Ne legyen vége a main -nek sosem. Javaslok egy végtelen ciklust a végére.
Erre már én is gondoltam, de nem segített.
Arra gondoltam, hogy ha a timer 19K-nál lenullázódik, akkor sosem lesz túlcsordulás interrupt.
Nem tudom, hogy van-e túlcsordulás CTC-nél. ... Végre megoldottam: input capture interruptot kell használni és működik
A _delay_ms()-sel maximum 65 ms-ot lehet késleltetni, helyette Topi megoldása:
Ezt AVR studioban nem tudom használni, de közben megoldottam. Kösz mindenkinek
Érdekes, nekem megy az 1 másodperc.
Akkor elnézést kérek, én még nem próbáltam, csak olvastam.
Azt meg tudnátok mondani, hogy a _delay-eket megszakíthatja egy timer interrupt?
Egyébként én sem értem, hogy miért megy, az a lényeg, hogy megy, 1 másodperc és kész.
![]()
Optimalizáció függő, hogy működik-e. Abban is van eltérés, hogy van-e float befordítva.
Ha mindig x*10ms-et hívunk meg a delay-ben, akkor tuti, minden optimalizációnál minden esetben jó lesz az időzítés.
Doksi azt irja, hogy elersz egy bizonyos erteket, akkor afelett mar 10ms felbontasban fog csak mukodni -- viszont ilyen modon kitolodik a max idozites egeszen 6.5535 masodpercig.
Sziasztok!
Segítségeteket kérném az alábbi kérdésekben: 1. AVR Studio esetében, ha egy #include utasítással beemelt fileban lévő változót a mainban akarom használni, hogy tudok rá hivatkozni? 2. a struct utasítást támogatja-e a fordító? 3. osztályok alakalmazhatók-e? (class) Előre is köszönöm.
Hali
Az lenne a kérdésem hogy találtam ezt az USB to RS232 / Io "programot" és hogy valaki kipróbálta már működik-e egyáltalán? (én nekem sajnos csak mega32 van és annyira nem értek hozzá hogy ezt a programot átírogassam. Csak ha működik beégetem és boldog vagyok. )
Működik!
Miért nem próbálod ki az FT232-t?
Az volt az előző tervem de volt itthon egy ugyan olyan tokozású ic-m és sajna nincs olyan cumóm amivel be birnám forrasztani és a mostani nyákgyártásommal sem mennének az ilyen pici vonalak.
Hali. Szeretném megkérdezni a hozzáértőktől, hogy ATMEGA48 helyett használhatok e ATMEGA 8 ast. Az előbbit nehezebben tudnám beszerezni ,utóbbi meg van itthon pár DB.
Helló!
Ezt így nehéz megválaszolni, mert attól függ hogy mire akarod használni pontosan. Vannak lényegi külömbségek a kettő között. De akár még működhet is. Egy rajz vagy több infó kéne.
Át kell nézni a forráskódot, esetleg átírni a regisztereket, a kapcsolási rajzot pedig újra kell rajzolni, ha a regisztereket át kell írni.
Nem vagyok gyakorlott a LINK küldésben , remélem jó lett.Bővebben: LinkBővebben: Link
Szóval a második link amiben benne van a rajz PNG. Ez egy quadro kopter vezérlő lenne,egy repülő szerkezet négy motorral, . A panelt már kimarattam és sok minden be van ültetve.Az atm.48 még nem mindenütt kapható.
Nem használható a mega8-as.Négy külső megszakítás van használatban(minimum, csak gyorsan átfutottam a programot) a programban. A mega8-nak csak két külső megszakítása van, ezért nem jó.
48-as 88-as 168-as 328-as használható. Ezeknek az összes i/o lába lehet megszakítás.
Magyarul ha kapok 88--- 168 ast azt gond nélkül betehetem ?? Elég a proci nevét átírni a Póni programozóban. ? Megnézem a lábszámokat és a tokozást, indítom a beszerzést. A hamufelhő miatt úgyis késnek a megrendelt motorok és ESC k.
![]() ![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |