Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 64
(#) t4d válasza gydanee hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
És azt megtudod nekem mondani mekkora a névleges és a tényleges átviteli sebességed?
Mert számomra most ez a perdöntő. köszi
(#) pucuka válasza gydanee hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
A hivatalos álláspont szerint, a 2.4, és 5 GHz sávban csak kishatótávolságú eszközök (SRD) engedélyezettek ezeknél a maximális kisugárzott teljesítmény a legnagyobb, max 1 Weirp, amit láttam, ezzel nem lehet sokra menni, rásdásul az 5 GHz sávban még különféle megkötések vannak, a harmadlagos szolgálat minősítés miatt. (nem okozhat zavart, más szolgálatoknak, nem tarthat igényt zavarvédelemre, csak beltérben használható, stb.
Bővebbet találsz az NHH honlapján, az FNFT (frekvenciák nemzeti felosztási táblázata) H153 lábjegyzetében, és a RAT (rádióalkalmazási táblázat) idevonatkozó részében találhatsz.
Stabil összeköttetést pedig csak rendesen megtervezve, megépítve, karbantartva lehet üzemeltetni.
(#) Norberto válasza Zuzmo_farok hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Idézet:
„Van olyan USB wifi, ami tud 108Mb/s-et”


Igen, van ilyen. Viszont ezt elég drasztikus környezeti feltételek mellé kötik ám, amelynek első tényezője kőkemény hangsúllyal a távolság.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Bocs, nem gydanee -nek, hanem t4d -nek válszoltam, elnézést.
Még annyit, hogy ami amerikában megengedett, az európában nem biztos.
(#) gydanee válasza t4d hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Kb 20Mbit/sec az átviteli sebessége.
(#) t4d válasza gydanee hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Az nem is olyan rossz, ha azt nézzük, hogy nálad 21km nálam 11-12 és nálad egyszerűsítve vannak a dolgok megoldva, nálam meg gyári dolgokkal lenne lézeres pontossággal akkor elképzelhetőnek tartod, hogy nálam meglegyen a 100 as sebesség?
(#) gydanee válasza t4d hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Nem is tudom, nem nagyon értek hozzá, csak annyira amit meg tanultam a beszerelések alatt.
(#) radioenekes válasza t4d hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Erről az eszközről van referenciája valakinek? Nehezen tudom elképzelni, hogy ennyiért rendesen működjön. Az akár 150 mega 30 méterről, az 50 km pedig 0,5 bps mellett lehetséges.
(#) t4d válasza radioenekes hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
A forgalmazó szerint nem kéne hogy problémát okozzon 11-12 kilométer ennek a szettnek és állítása szerint a sebességet a gyártó garantálja az új fókuszálási megoldással. Ezt így vehetem készpénznek? Vagy játszadozzak még a témával?
(#) t4d válasza t4d hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Olvasgattam a neten és találtam egy két leírást a lézerről. hogy azzal nagy sávszélesség átvihető ugyan kis távolságon maximum 5km. Nem tudja valaki véletlenül ezek hogy mozognak árban, mert kutatgattam de sehol nem találtam se árlistát se hozzávetőleges anyagi vonzatra utaló szöveget.
(#) t4d válasza t4d hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
úgy látom senkinek nincs ötlete. De mi van a DLAN-al? Tud valaki valamit róla? Gugliztam kicsit és csak annyit találtam hogy maximum 300 méter, ugyan a villanyóra stb nem akadályozzák az adatok továbbhaladását.
És ha egy ilyen terméket megvásárolok valaki tud megoldást arra hogy mondjuk a hatótávolságát növeljük?
Gondolok itt olyan módszerre, hogy azon az úton ami húzódik a két pont között pont üdülőrész van, és végig villanyvezeték és a leírás szerint a szomszédok is tudják egymásközt használni. Vélemény?
(#) radioenekes válasza t4d hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Csodák nincsenek. Egy ftp szerver nem segítene?
(#) gaben62 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Mihez képest 1mW,honnan veszed ezt?
Az én Asus laptopom wifije 100mW rf.teljesítményt ad ki,a Nokia E71 telom 10/100mW gyári megadott érték,ezt tudja is.
Nemegyszer neteztem már vele 140-180m.távolságból,gond nélkül.
A szerviz progival is teszteltem már,szabványnak megfelelően működik.
(#) fassenkugel válasza Zuzmo_farok hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
12km-t egy db 60cm-es parabolával és egy 10dB nyereségű antennával simán át lehet lőni, úgy hogy 10Mbps megvan tcp/ip-n.
(#) t4d válasza radioenekes hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
nem tudom, hogy jött az ftp server vagy csak én nem értem ezt fejtsd ki bővebben kérlek. Amúgy nemzetközi gigabitem és dedikált hazai 10 gigabites vonalam van a bix-ben szervereimen, megy rajtuk webhost is így van ftp-m ha erre gondolsz
(#) t4d válasza fassenkugel hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
És azt is meglehet oldani hogy legalább 80 Mbit meglegyen? És ha igen kérlek segíts nekem a továbbiakban, anyagbeszerzés illetve összeállítás téren.
köszi előre is!
(#) radioenekes válasza t4d hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Ha nagyobb adatmennyiséget kéne mozgatnod, de ez a barkács-mikro nem jön össze, akkor marad az ftp.
(#) radioenekes válasza t4d hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Gigabitekből akkor jól állsz.
(#) t4d válasza radioenekes hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Sajna most foglalták le a legerősebb gépemet.
- 2db intel xeon dualcore proci
-24 giga 12 dimm ddr3 2133 unbuffered ram
-6 tera wd +seagate 73 giga sas
- asus z8nr d12 es lap...

szóval atomerőmű volt, mindenkinek világos mire volt használva gondolom, vagy ha más is eszedbejut nem warez
Sajnos nem megy fényesen a dolog egy ideje ezért uj piac felé kezdtem közelíteni... ehhez kellene a rádiós megoldás...
(#) cua válasza pucuka hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
egy picit téged félrevezettek én legalább egy tucat linkről tudok ami 100Mb/s fölött van. ráadásul teljesen hivatalosan lehet venni 2-3M között eszközöket, amik ezt tudják. mivel itt a működési freki 12-35GHz között van, így van rá éves (vagy havi) frekidíj, de az sem egetverő.

Mezei 5GHz-es eszközökkel, ezen a távolságon 50Mb/s elérthető és tartható (ügyes trükkökkel több is), akár extrém időjárási körülmények között is. Azt nem állítom, hogy elsőre sikerül bárkinek összehozni, de közel sem lehetetlen. Ráadásul ebben a kategóriában 100-300E forint között mozog a beruházás.
A kérdés felvetőjének javaslom keressen ilyen szolgáltatással foglalkozó céget a közelében, akik tudnak segíteni (ha akarnak), jellemzően mikrohullámú internet szolgáltatók..
(#) t4d válasza t4d hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Na a helyzet megoldódott, az internet sávszélesség adott. A következő problémám áll fenn még mindig:
- Létre kell hoznom egy hálózatot wifin keresztül.
- A hálózatban kb. 40 kliens lenne.
- Egy magasan fekvő ház tetejére feltudok szerelni egy 6 méteres adótornyot.
- Az adótoronyra 5db panel antennát szándékozok tenni: Bővebben: Link
- A kliensek yagi antennával vennék a jelet: Bővebben: Link
- A panel antennákhoz 2,4ghz-es routert csatlakoztatok (mac illetve ip cím alapján sebességet tud korlátozni): Bővebben: Link

Területi adottságok:
- A toronynak hála teljes optika rálátás van midnen pontra, itt ott a közelében van egy-egy magasabb fa csúcsa.
- A toronytól a legtávolabbi pont 3 km-re van.

Kérdéseim:
- A leírtak alapján mennyire működőképes az ötletem?
- Mekkora sávszélességet érhetek el a legtávolabbi pontig?
- Az általam választott eszközök alkalmasak-e, illetve mire cseréljem ha alkalmatlanok?
- Ugyebár az 5 panelantennával 360°-ot elvileg letudok fedni, gyakorlatilag lesznek holt-terek?
- A panelantennákhoz távtartót készítek, elég ha 50 centire vannak egymástól?
- A szolgáltató biztosít számomra egy IP-tartományt azt a klienseknek kitudom osztani?

Röviden ennyi, amúgy örülnék ha jelentkezne egy hozzáértő akit alkalmazhatnék részmunkaidőben segítőmnek.
(#) sprofan hozzászólása Jún 13, 2010 /
 
Tudom elég béna kérdés, de mégis felteszem
Ha ráteszek az usb-s wifi access point-omra egy 2W-os boostert a hozzá adott gyári bot antennával, akkor kültéren, nyílt terepen úgy durván hány méteres körben tudnám venni mások wifi jeleit? Tudom hogy a válasz sok mindentől függ, de szükségem lenne egy kb. értékre. Tőlem 1,5km-re már van nagy sebeségű ingyenes net, azt jól lenne elérni, de ha távolabb kivisz az is jó. Persze tudom más fajta antennával (pl. irányított) még jobb lehetne, de az egyebnlőre nem érdekel.
(#) szele78 hozzászólása Júl 22, 2010 /
 
sziasztok van egy nanostation loco5 antennám hogy tudnék vele hotspotokat fogni nem értek hozzá.hogyan állitsam be?5ghz antenna látja a2.4ghz routereket?
(#) (Felhasználó 4577) válasza sprofan hozzászólására (») Júl 22, 2010 /
 
Az igazság az, hogy ahhoz hogy tudd venni a jelét neki is nagyteljesítményűnek kell lenni.

Én elfelejteném az egészet, nem érdemes vele foglalkozni.
(#) cua válasza sprofan hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
ebben a formában felejtős a dolog. irányított antenna a megoldás. ha valóban ingyenes a net amit foghatsz vele, akkor megéri befektetni.
(#) laacika hozzászólása Aug 24, 2010 /
 
Üdvözlet mindenkinek
Tanácsokat szeretnék kérni töletek,van egy USB-s WIFI-m ˙(TL-WN321G) ami
az ablakban csak egy hálózatot fogott.
Kitettem a tetöre egy 35 cm-es ventillátor ráccsal,és igy már befogtam egy SMC nyilt hálózatott.
.Most ezzel internetezek,-80dbm jel eröséggel.
Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:egy 90cm-es parabola tányér javitana-e a jel erösségen?
és tudnátok-e ajánlani egy fokkal komolyabb WIFI-t 4000ft-köről
amivel többre mennék?
Válaszaitokat nagyon szépen köszönöm.
(#) dbase válasza t4d hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Ilyen router nem elegendő szerintem ilyen akcióra. Legalább hetente egyszer újra kell indítani ezeket a sima routereket. Jobban ajánlanék linuxot servernek, vagy server2003-at. De ha az igények elegendők ez is jó egy darabig, meg persze keveset fogyaszt és olcsó. Egy szolgáltatást nem lehet tovább adni szolgáltatni, legtöbb szerződésben benne van figyelj oda rá!
(#) laacika hozzászólása Aug 24, 2010 /
 
Kérem aki tud adjon tanácsot a (#782182) kérdésre.
köszönöm.
Ja és bezavarhat a villany oszlopon a sok vezeték?(ami 8-10 méterre van tölem.
(#) cua válasza laacika hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
A villanyoszlop vezetékei nem sokat zavarnak, feltéve ha nem pont az antenna előtt vannak
a parabola tányér akár 10 dB fölötti javulást is hozhat, feltéve ha az eszközt a fókuszpontba teszed. ezt kisérletezéssel is megteheted, figyelj arra, hogy nem minden tényér primfókuszos! (pontosabban a legtöbb tányér offset-es)
(#) laacika hozzászólása Aug 28, 2010 /
 
Szia
Kedves cua köszi hogy válaszoltál.
Tehát nekem a prim focus-os tányér a jó mert az fókuszközép pontba van.
amit most szereztem tányért az tuti off-set-es mert ha szembenézek vele,akkor eleve nem a tányér közepén van a fejtartó
Ezt könnyen át lehet alakitani,én úgy gondoltam hogy 120 fokba 3db egyforma hosszúságú pálcát viszek be középre és már csak a tányértól való távot kell bemérnem amit kiszámolt nekem a progim.
Jól mondom?
Következő: »»   7 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem