Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   450 / 1385
(#) edison14 válasza koczka hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Szia!

A 300dpi már nagyon kevés legalább 600dpi-set vagy nagyobbat használj használj.
(#) lidi válasza edison14 hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Attól is függ mennyire finom rajzolatot szeretne. Furatszerelt alkatrészekhez jó a 300 -dpi is.
(#) peter1995 hozzászólása Máj 1, 2010 /
 
Még valami.Van-kloridból hány %-osat?Melyik a legajánlottabb.Azt tudom hogy a 40%-os a legerősebb.
(#) peter1995 hozzászólása Máj 1, 2010 /
 
Had dicsekedjek.Elsőre csinálok nyákot szerintem ahhoz képest hogy első alkalom nem is olyan szörnyű.Csak még át kell rajzolni hogy jól fedjen.Látszik hogy pár helyen elrontottam vagy túl közel volt a sáv vagy összeért ezért egy fülpiszkáló és a 96%os alkohol segített.
(#) emmzolee válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Én régen amikor vaskloridot használtam, mindig bele tettem az edénybe a száraz cuccot, rá töltöttem annyi meleg vizet, hogy ellepje, és kevergettem, amíg el nem oldódott. Ha nem oldódott el, akkor még egy kis víz. Az még a nagy darabokban lévő volt, nem a granulátum.
Mostmár gyorsmaratót használok, mert gyorsabb, és van benne valami alámarás ggátló adalék gyárilag. Nem tudo, hogy azért-e, de tényleg nam mar bele ahova nem kell.
(#) emmzolee válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Azért ahol tudod, vastagítsd meg a vezetősávokat, mert simán elférne mindenhol a vastagabb. Ahol fülpucolóval le szedted, ott maradt rajta egy kicsi szétterülve. Na biztos az fog majd megszívatni. Azzal kezdj valamit szerintem.
(#) J-O-E válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Ha kézzel rajzolod tanácsos előtte egy kockás lapon megrajzolni, vagy nyák tervezővel megtervezni és kinyomtatni.
A forrpontokat pontozóval vagy csavarral kalapáccsal átjelölni, ez után könnyebb a vonalakat össze kötni.
És tényleg figyelni kell a törlés, javításnál hogy egy kis folt se maradjon.
És elsőre bátor probálkozás egy ilyen panellal kezdeni, de ez is mutatja elszántságod így tovább
(#) peter1995 válasza J-O-E hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Aha.Köszi.Milyen töménységű vas-kloridot használja.10%.Annál kisebb az esélye hogy alámar.Igaz időben több de a végeredmény számít.Azért most már szebb mint legelőször.Még 2-3X átkenem az egészet és akkor biztos fed.

Azért szkennelem be mert így olyat is látok amit szabad szemmel nem.

img072.jpg
    
(#) J-O-E válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Mivel alkoholos filcel rajzoltad gyengített vaskloridot haszálj egy kis db. panelen csinálj tesztet milyen fedésre van szükség a te alkoholos filcedhez.
Ha teheted használj inkább festékfilcet "lakkfilcet" jobb a fedése, a vasklorid akár milyen erős nem tud alámarni.
A nagyobb felületeknél GND.stb. műanyag ragasztó szalaggal ragazd le azt felesleges szinezned és ott biztos nem lesz alámarás.
(#) peter1995 válasza J-O-E hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Akkor10%?Egyébként kifúrva még egyszer átkenve ilyen.Szabad szemmel nem is látni hiányt.Próbát minden képpen fogok csinálni.1-2helyen lehet hogy összeér de azt majd átvágom maratás után.

img073.jpg
    
(#) J-O-E válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Maratás elött nyomd oda a filc hegyét a furatokhoz.
A furat felöl is mar a vasklorid, nem marad hely a forrasztáshoz.
A festék filc ilyenkor nagyon jól jönne, abból a festék jobban folyik és szép forpontokat lehet vele készíteni.
(#) gulasoft válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Lekközelebb előbb marj, és utána fúrj.
(#) banjani hozzászólása Máj 2, 2010 /
 
Sziasztok
Nagyon érdekel a nyomtatott áramkör téma, de halvány gőzöm sincs, hogy hogyan is kellene nekifogni, kérdezgetni, tanulgatni. Ami megfogott az a digitális fordulatszám-mérő készítése. Az a baj, hogy még kérdezni sem tudok annyira kezdő vagyok. Ezért csak egy olyan kérdésem lenne, hogy mit ajánlotok kiindulási pontnak? Hogyan kezdjek el ezzel foglalkozni, tanulni??

Köszi
(#) BarnaPili válasza banjani hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Lenin után szabadon: " Olvasni,olvasni,olvasni"pl jelen estben a "Digitális fordulatszám mérős témát.
Meg majdnem mindet ami érdekel.Rengeteget lehet belőle okulni.
Kb ennyi.
István.
(#) BZoli94 hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
Sziasztok! Vasalásos technikával mi a legvékonyabb vonal, amit meg lehet csinálni, tesztelgetés után? Van rá esély, hogy 0,5-ös vonalat meg fogok tudni csinálni? Mert eddig a könyvtárba jártam, de most már lesz saját lézerem, és fogok tudni itthon tesztelni, és rendeltem műnyomót is szóval nem kell sima nyomtató papírral... Üdv!
(#) J-O-E válasza BZoli94 hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Ha kiforr a technikája a LASER-edhez jó beálításokkal és felhasznált alapanyaggal, akkor können meg tudod csinálni a 0,5mm
Nekem a harmadik elektronikánál már a 0,1mm es vonalak is hibátlanok lettek, etikett cimke hordozóval laminálóval vasalva.
Kb. 10 oldalt kell vissza olvasnod és mindenre megkapod a választ.
(#) peter1995 hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
Hello.40%os fél liter vas-klorid oldathoz mennyi vizet öntsek hogy 10-15%os legyen az oldat?
(#) mex hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
Kerestem a pontos címét, de nem találtam annak a Budapesti Panton üzletnek, ahol 135grammos műnyomót lehet vásárolni.
Ha valaki tudja, kérem ossza meg velem.
(#) szabi83 válasza mex hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
pl.


Panton Papíripari és Dekorációs ÁruházláncŸ

Cím: 1084 Budapest, Déri Miksa u. 6.
Tel: +36 1 313 9648 Mobil: 06 30 8200 167

Nyitvatartás:
- Hétfőtől csütörtökig: 9.00-17.00
- Péntek: 9.00-17.00
- Szombat: Zárva
(#) mex válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Köszönöm!
Ezt a fajtát használjátok ti is?
(#) szabi83 válasza mex hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Igen.
(#) mex válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Kaptam én műnyomónak mondott A4-es iveket, de nagyon nem megy vele a nyákkészités. Elég vastag, és majdnemhogy matt, talán egy kis selyemfénye azért van. Jól tudom, hogy a megfelelő fajta egyik oldala simább, fényesebb? Esetleg kimondottan fényes?
(#) peter1995 hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
Na.Mit gondoltok első alkalomra milyen?A próbaképnél azért maradt rajta mert ott le van lakkozva átlátszóval.
Gondolom láttatok már szebbet is de szerintem elsőre ez nagyon jó.
(#) Norberto válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Elsőre nem rossz, de nem ártana kipróbálnod és kitapasztalnod pl. a vasalásos technológiát is. Valamint szerezz majd be egy hosszabb távon is élesen maradó fúrószárat, mert látszik, hogy a mostani kicsit tépkedi a furat széleit.
(#) BZoli94 válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Filces? Én úgy szoktam a filccel, hogy megtervezem gépen a NYÁK-ot, majd egy próba panelt ragasztok a NYÁK-ra, majd kifúrom, ahol kell, és miután levettem a próbapanelt, csak össze kell kötni... Nem olyan könnyű, de jól meg lehet csinálni. Üdv!
(#) BZoli94 válasza J-O-E hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Szia! Ez tetszik, barátkoznék a 0,5mm-es sávokkal, nekem tökéletes lenne, ha stabilan menne. Ez a lamináló jó lenne? Milyen papír kell hozzá, vagyis milyen fólia? Üdv és kösz a segítséged!
(#) Hp41C válasza BZoli94 hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Szia!

135 g-os műnyomó papírral, vasalással már több panelt készítettem, amin 0,30 mm vezetékek is voltak...
(#) J-O-E válasza BZoli94 hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Ezt a típust nem ismerem de ez nem mai, és árban nem olcsóbb mint egy új TESCO gazdaságos.
Amint irtam én nekem az A4-es etikett cimke hordozója vált be, amire az öntapadós matricát ragasszák.
(#) BZoli94 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Szia! Most a héten fog jönni műnyomó a HES-ről, mert máshol nem találtam ami helyben lenne, meg amúgy is kell rendelnem ezt-azt... Majd tesztelem egy kicsit. Üdv!
(#) BZoli94 válasza J-O-E hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Szia! Majd körbenézek a TESCO-ban talán ezt az etikett címke hordozót is be tudom ott szerezni... Kösz és üdv!
Következő: »»   450 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem