Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   55 / 137
(#) trionaudio hozzászólása Máj 5, 2010 /
 
melyik ez a kapcolás amit épitettél? milyen végtranyokkal csinálad? npn és a pnp tranyot nem ugyan ugy kell mérnded. . mert a diodák egyikben nyitoirányba van elöfeszitve a másikban zároban. a tokozáson belöl.
(#) oibacsi válasza trionaudio hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
A Mayan-féle minimum A, ezért nyomtam a válasz gombra
4db bd242C, csak ebből 2-t az st gyártott és azok tűnnek rossznak...
(#) highand válasza Beachway hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Az én tapasztalataim szerint a negatív belső ellenállású szakasszal rendelkező tápoknak, igen jó hatása van a hangra.
(#) hapro válasza highand hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
"A negatív belső ellenállású szakasszal rendelkező tápok" Azok melyikek pontosan, vagy számomra érthetőbben fogalmazva? A szakkifejezéseket elsőre de lehet másodjára sem értem. asztalos féle vagyok
(#) highand válasza hapro hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Egy normális tápnak az áram növekedésével egyidőben csökken a kimenő feszültsége. A negatív belső ellenállású tápnak pedig növekszik.
(#) hapro válasza highand hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Ilyen például melyik típusú táp?
Valami áramgenerátoros táp, vagy mégis milyen?
Vagy valami kapcsolóüzemű?
Egyébként teljesen másra asszociáltam a negatív belső ellenállásból.
(#) Imi65 válasza hapro hozzászólására (») Máj 5, 2010 / 1
 
Pedig egyszerű, Zolikám. Minden feszültségforrásnak van egy belső ellenállása. Minél nagyobb, a terhelőáram hatására annál jobban csökken a feszültség. Ez természetes, vagyis pozitív belső ellenállás. Akkor zérus a belső ellenállás, ha a terhelőáramtól független a kimenőfeszültség. Negatív akkor lesz, ha a terhelőáram növekedésére nő a kimenőfeszültség is. Ez "túl jól sikerült" labortáp-féleséget képzelj el, ahol az elektronika túl sokat kompenzál, ekkor áll elő ez a faramuci helyzet.
[OFF]Az Alkotó által készített 4 vezetékes labortáp is tud ilyet. Ha egy 10m hosszú vezetéken látod el a fogyasztót, és a feszültséget ott érzékeli a tápegység, akkor a vezeték (+) ellenállását úgy tudja kiküszöbölni, hogy neki negatív lesz a kimenő ellenállása. Ez a vezeték pozitív ellenállásával összegezve (hisz' sorosan kapcsolódnak) közel nullát ad! Viszont a tápegység kapcsain növekvő terhelésre növekvő feszültség fog megjelenni.
(#) hapro válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Köszi. Na ilyenről még nem is hallottam...Eddig!
(#) bakos13gab válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Akkor ez feltételez valamilyen "aktív" tagot is gondolom. Mondjuk ilyesmiről még végerősítők esetében nem hallottam (persze egy közgazdásztól ez nem nagy dolog).
(#) (Felhasználó 46585) válasza highand hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Mitől?
(#) Mayan válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Hát persze hogy kell szigetelő alátét a csavar feje alá is, lehet kapni a boltban, olyan, aminek belül is van egy kis pereme, egyéb nem jó ! Meg szigetelő-hővezető lapocska kell alá. Ezek alap dolgok. Lehet az opamp is rossz, mert az állítja be a kimenti nullát. Nagyon figyelj oda, és legjobb lenne ha vennél új tarnyókat és ic-t, és biztosra mennél.
(#) oibacsi válasza Mayan hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Persze, csillámot kapásból raktam alá, de a csavarfejet soha senki nem említette.
De közben rájöttem , hogy oltári nagy marha vagyok.
A tranyó kinyit -0,38V-nál és ő engedi át feszt (kipróbáltam)
Az opamp meg még nem dolgozik.
Ma belerakom a trafót
Köszönöm szépen!
(#) oibacsi hozzászólása Máj 7, 2010 /
 
Na sikerült összerakni, de vannak gondok:
1. Búg a trafó
2. 0,9V körüli fesz van a kimeneten
3. ha rákötöm a próbahangszórót, iszonyú torzan szól ráadásul nagyon halkan
Továbbá azt vettem még észre, hogy főkapcsoló kikapcsolásakor felhangosodig és valamivel tisztábban szól, majd fokozatosan elhalkul.
Van ötletetek?
(#) trionaudio válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
A tranzisztort mivel pnp, hogy a báisára negativ részét rakod a D.M.M.nek(multiméter) emittere a pozitivat.
(#) oibacsi válasza trionaudio hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Mod: Benéztem.
(#) trionaudio válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Miért?
(#) oibacsi válasza trionaudio hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Hirtelen azt hittem a legutóbbira válaszoltál.
A legutóbb leírt probléma továbbra is fennáll...
(#) Beachway válasza highand hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Én meg arra jöttem rá, hogy ha iszonyatosan túlméretezek valamit akkor az jobban szól! Ezért 40A- os egyenirányítókat kap 4 db-ot, és 2 160VA hiperszil trafót. Kezdetnek ezt fogom használni ha elkészül a végfokom. Aztán majd próbálkozom szabályozós tápokkal is, a rendelkezésemre álló alkatrészekből. De ez a túlméretezés igaz a végfokra is.
(#) demcar hozzászólása Máj 7, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Nekem az volna a kérdésem hogy erre az erősitőre http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/04/0456253de4f4293b46220...7f.jpg rá lehet-e kötni a kimenetre 4ohm-os hangszórót?

A segitséget előre is köszönöm!
(#) Mayan válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Nem ertem hogy nem tudod jol osszerakni ezt pofonegyszeru kapcsolast. En sok verzioban megcsinaltam, kulonbozo tranyokkal es opampokkal, es mindig elsore hibatlan volt... szerintem kerj gyakorlati segitseget valakitol. Ha esetleg debreceni vagy, en is segithetek.
(#) oibacsi válasza Mayan hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Én sem értem, ennyire azért nem vagyok hülye hozzá.
Háromszor néztem át. Most cserélek opampokat és tranyókat, hátha...
(#) highand válasza Beachway hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Ezzel egyetértek és ha jól emlékszem, hangszórós is csinált anno erre kísérleteket.
(#) oibacsi válasza Mayan hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Kicseréltem a tranyókat...tökéletes
Furcsa, hogy a harmadik féle tokozású a 242c, de ez tűnik eredetinek...
(#) varttina válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Idézet:
„Továbbá azt vettem még észre, hogy főkapcsoló kikapcsolásakor felhangosodig és valamivel tisztábban szól, majd fokozatosan elhalkul.”

A helyedben megpróbálnám csökkenteni a tápfeszültséget.
(#) Mayan válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Na...megnyugodtam. Szerintem ott valaki igencsak zarlatos volt, azert bugott a trafo es stb.
(#) oibacsi válasza varttina hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Fojtótekercs?
Egyébként terhelve +-15,05V. Üresen kereken 17V.

Mayan:
Szerintem mikor a csavarok nem voltak szigetelve akkor történhetett valami, de ahogy olvasom, az ST termékeit hamisítják, egy vidéki kisboltban azokra sikerült ráakadnom.

Egyébként azt az ellenállást mindenképp potival kell helyettesíteni, mert a nyugalmi áramok nagyon nem stimmelnek. Az eredeti tranyókkal 300 és 500mA, a jelenléegiekkel 50 és 60.
(#) Mayan válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Hm. Nekem nem voltak ekkora kulonbsegek. Most kb. 250 mA-rel megy nekem, de meg ez is eleg kicsi aram egy a-osztalyunak. 5-600mA az mar majdnem korrekt.
(#) oibacsi válasza Mayan hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
De te BD244-el raktad össze gondolom és ideiglenes most csak 5,6K-s ellenállás van benne, éppen most fejezem be a poti visszarakását
(#) oibacsi válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Közben leteszteltem a hangminőségét...
Boltiból egy olyan 150ezres kategória
Egyébként mekkora nyugalmit ajánlanátok max egy bd242-nek?
(#) varttina válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Ha villanymotort, vagy izzólámpát akarsz vele szabályozni, 1,5-2A, ha viszont erősítőben akarod használni, akkor mindenképpen 1A alatti áramot javaslok.
Következő: »»   55 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem