Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   61 / 188
(#) p_istvan válasza slogan hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Mondom, hogy egy db. zsugorcső és hajszárító vagy hőlégfuvó! Lásd az előbbi hozzászólásomban a képet.
(#) toto válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
OK. hagyjuk a magokat, mert lassan rémálmom lesz a porvasmag-ferrit- fazékmag-toroid témától.
A korábban feltett egyik kérdésre azért még várnám a választ:
ESR mérésnél mit jelent a "C m10 = ...uF" kijelzés?
1.3-as firmware-ben ez az m10 néha változik a mérés során kondenzátortól függően m7-m8 vagy m10-m11 között. Nem találtam választ sem a műszerleírásban, sem a fórumban.
(#) jano36 válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Szervusz István

Degussnak írt válaszomban azt írtam, hogy a Neked írt válaszomban, majd bővebben. Azonban megmondom őszintén, hogy nagyon elszégyelltem magam a szakmai múltamra hivatkozás miatt. Egyébként soha életemben nem jutott eszembe, hogy trafók induktivitását méregessem. S nagy induktivitású hálózati fázistolókkal sem foglalkoztam. Noha mostanság divatos foglalkozás. Röviden nagyon jó kis műszer az LCM3. Utólag rájöttem, hogy az elküldött mérési adatokat nemigazán lehet felhasználni, mivel a szekunder oldali nem lineáris terhelések (egyenirányító, elko) igencsak meghamisítják a mérési eredményeket. Ha megfelelő mennyiségű tiszta induktivitás méréssel leszek gazdagabb, akkor még visszatérnék az esetleges korrekció igényével.
Üdv.
(#) p_istvan válasza toto hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
A kondenzátor memória effektus értéke, a kapcsolásoknál olvasd el a cikk 8. oldalát!
Egyébként elkó mérésnél írja ki ezt az értéket az ESR értékkel együtt...
(#) p_istvan válasza jano36 hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Szervusz, János!
Azért nem teljesen volt haszontalan az eszmecserénk!
Nem tartottam túl fontosnak 2-3H feletti pontos mérést a hardver adottságai miatt sem. Az RC elemek értékét nem érdemes módosítani mert azok egy kompromisszum eredményei a széles méréstartomány átkapcsolás nélküli méréséhez.
A komparátoros oszcillátor 5-10 H felett már eléggé elfajzott működési tartományban működik ezért a Thomson képlet még a Q értékkel korrigálva is valóban nagyobb értékeket ad. Ekkora induktivitás méréséhez más matematikai modellt kell használni és akkor talán 100Hig elképzelhető a mérés 5-10% pontossággal. Most egy LCR mérőhidat akarok beszerezni az ellenőrzéshez (meg más fejlesztéshez is) és akkor tovább tudok lépni a nagy induktivitások mérésével.
Üdv. István
(#) szepi003 válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
szia. köszönöm a választ. A pic-et már megpróbáltam ujra írni,de nincs változás. Most megpróbálom eggy új pic-el.A kondik 1nf-dosak,viszont az induktivitást HS store-nél rendeltem,felirat nincs rajta,megmérni nemtudtam, ezét csak bíztam benne,hogy az amit rendeltem.Ha valaki tudna küldeni tuti induktivitást meg eggy belevaló 33nf-dos kondit megvásárolnám.köszönöm szepi003
(#) p_istvan válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Az Re értéke mennyi? (a kalibráció során)
A kvarc hány MHz-es?
(#) szepi003 válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Küldöm a képet sajnos csak telefonnal tudom készíteni A kvarc 20.0Mhz
(#) p_istvan válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Az elkó és induktivitás mérés eredménye azt mutatja, mintha 4MHz-es lenne az a kvarc. De, legalábbis azon rezeg!
A kapacitásmérés azért jó nagyjából mert ott a frekvenciák arányával számolok, az abszolút érték indifferens!

Meg kellene nézni szkóppal, vagy egy másik 20Mhz kvarccal (lehetőleg alacsony profilú).
Esetleg a kvarc melletti két kondi biztos 22pf?
(#) toto válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
István! Köszi a választ a memória-effektusra vonatkozóan. Olvastam a 8. oldalt, mégsem kapcsoltam össze a kettőt.
(#) Ideiglenes válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Elnézést a bekotyogásért ( nem fogom sűrűn megtenni ), de tapasztalatom szerint a kijelző működtetéséhez aránylag pontos időzítés kell az inicializálás során. Gondolom, hogy ez a művelet sikertelen lenne, ha 20MHz helyett 4MHz-el menne a PIC. Tehát ha a kijelzőn minden frankón megjelenik, akkor én kizárnám, hogy ilyen jelentős frekvenciaeltérés legyen.
(#) Hp41C válasza Ideiglenes hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Szia!
A kijelző időzítésére minimum idők vannak megadva (csak a fel- és lefutási időknek van maximuma, de azt a pic 4MHz-n is teljesíti), (ötször) lassabban sikeresen megy az inicializálás....
(#) (Felhasználó 56240) hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni
Mindig (Kalibrálás hiba!) üzenet jön elő, akárhogy szeretném kalibrálni
Gondolom ha nem is kalibrál atoll még valami mérési eredményt kel ki írnia de nem teszi (?) jel van az érték helyén
(#) szepi003 válasza p_istvan hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Szia. Végre megtaláltam a hibát. Tényleg a kvarc kondiait bénásztam el,22pf helyett 220pf kjerült bele.Kicserélve tökéletesen működik.Örömömbe eggy délután csak mértem,és mértem .nagyon szuper ,visszatettem a 2x20-as kijelzőt azzal is tökéletesen működik.Már csak a dobozolás van hátra, ha kész van teszek fel képet.Köszönöm a segítséget.üdv szepi003
(#) (Felhasználó 56240) hozzászólása Máj 5, 2010 /
 
Sziasztok van valakinek ötlete, hogy miért nem mér semmit?
(#) erdgab válasza (Felhasználó 56240) hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Ha az LCM3-ról beszélünk,akkor a középső kapcsoló (L és C váltó kapcsoló) környékén keresd a hibát.Valószínű szerintem,hogy zárva marad az L mérő rész,vagy kapcsoló vagy fólia hiba,vagy valami más,nem lehet C mérés állásba kapcsolni,ilyenkor nem engedi a kalibrációt és az általad vázolt hibaüzenet jelenik meg,feltéve,hogy más minden rendben van.
(#) (Felhasználó 56240) válasza erdgab hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Igen azt hiszem most meg találtam a hibát a kapcsoló gyári hibás volt, mert nem kapcsolt rendesen azért tűnt fel hogy nehezen kapcsolható
(#) oregtamas0202 hozzászólása Máj 6, 2010 /
 
Üdvözletem !LCM-3 műszerem van. A mellékelt képen a bejelölt érték ha jól tudom az elkók szivárgását jelzi ? Mettől -meddig az elfogadható vagy jó érték? A mért elkó 100mF/16V.Köszönettel:Öreg T

LCM-3.JPG
    
(#) p_istvan válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Szervusz!
Az a kondenzátor memória kijelzése, az m70 már elég nagy, ha pár elkót megmérsz akkor látszik hogy inkább m10 alatti értékek az általánosak.
A szivárgás kijelzése "sz" -el van jelölve (szXX=)
(#) oregtamas0202 válasza p_istvan hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Szervusz István ! Nagyon köszönöm a segítséget. Most rendeltem kondikat és a memória értékek 20-35 ig szórnak. Az ESR értékek pedig a táblázatok közel 3x- a. Új kondik ! Meddig fogadhatók el ? Mivel a műszer 99 -ig mér. Tisztelettel: Öreg T
(#) p_istvan válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
A korszerű elkók ESR-je inkább jobb szokott lenni...
Ha a memória effekt mértéke 99 akkor régen rossz, ezért is csak eddig számolja.
Ezeket az elkókat nem túl igényes helyen, tápban fel lehet még használni.
Üdv.: István
(#) oregtamas0202 válasza p_istvan hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Üdv! Köszönöm. Öreg T
(#) obero hozzászólása Máj 7, 2010 /
 
Üdvözlet mindenkinek!

Összeraktam egy LCM3 kit-et, nagyon jól sikerült. Később megkaptam a mérőszondás kiegészítést a PIC-hez. Rá lett töltve, ezután majd egy napig működött hibátlanul.Aztán induktivitást akartam mérni - ami előtte sikerült - de a műszer furcsán viselkedett.
Leírom mi történt
Bekapcsolás:
PI&PD-LCM3-V1.22
Következő
F0=31.9 kHz
Fcal=-6.521áH
és a vége
Ic-ESR = ? Ohm jel

És aztán nem csinál semmit, semmire nem reagál. Ill. nem mér semmit.

A CAL bekapcsolásával még történik valami
Re = 0.242 kohm
Válts vissza
Uesr0 = 1,5 mV
Fesr =31,9 kHz
Ic-ESR = ? Ohm jel

Hát ez a történet.
Amikor jól működött az F0, és Fcal 85kHz környékén volt.
Tud valaki segíteni?

(#) Xgyula válasza obero hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Szia! valószínű hogy a 33nF kondi nincs jól beforrasztva
(#) obero válasza Xgyula hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Köszönöm a gyorsaságod, sajnos nem nyert.
Különben mennyinek kellene lennie a frekinek? Nekem az új verzió feltöltése előtt mindkettő 85kHz körül volt.
Most meg ez az össze-visszaság!
Azért köszönöm,hogy fáradtál
(#) vargaf válasza obero hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Amikor privát üzenetben azt javasoltam, hogy olvassad a fórumot azt gondoltam végignézed az előző hozzászólásokat. Másnak is volt hasonló hibája, ezt a #665938 hozzászólásban olvashatod, a hiba okáról pedig a #666239 hozzászólásban ír. Igaz nem nevezi meg pontosan a zárlat helyét de ez alapján már el tudsz indulni, tudod, hogy zárlatot kell keresni. Ha tennél fel jó minőségű képet talán tudnánk segíteni megkeresni, tudod több szem többet lát.
(#) obero válasza vargaf hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
MEgnéztem amit ajánlottál, de valóban annál többet, hogy valami zárlat volt, nem tudtam meg. Átnéztem többször is, már a szemem majd kiesett, de zárlatot sehol nem találtam. Így aztán minden a régi.
Csinálok képet, de mire, melyik részre gondolsz?
Gondolom a nyák oldalról.
Hát csináltam egy csomó képet, de meg kell várni a nappali világítást. Azért elküldök négyet, hátha tudod használni.
(#) szepi003 hozzászólása Máj 8, 2010 /
 
Sziasztok Elkészült a LCM3,eggy pár kép a kis müszerrről.Köszönöm mindenkinek a segítséget. Üdv:szepi003
(#) Amarton válasza obero hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Én azért látok rajta óngolyót, ami okozhat rövidzárat.
(#) llaci56 válasza obero hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Ne haragudj, de ezen a penelon nem lehet könnyű egy hibát megtalálni.
Következő: »»   61 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem