Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Reflektor színpadra
 
Témaindító: punkkazy, idő: Márc 5, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) punkkazy hozzászólása Márc 5, 2007 /
 
Helllló!
Szeretnék építeni(egyik haveromnak) egy reflektort. Úgy gondoltam, hogy ledekből csinálom. Szeretné, ha lehetne szabályozni. Ezt a szabályozást tranyókkal képzeltem el. Az egész reflektor házat pedig tükörből csinálnám. A kérdésem: kéne egy kapcsolás a szabályzásra+hogyan kapcsoljam a diódákat, na persze elfogadom a véleményeket is.
Köszönöm előre is a segítséget.
(#) Ricsa válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Hány voltra kéne? Mert meg lehet oldani 230-cal is. Ugye szerintem a refi fehér lenne. Veszel nagy fényerejű (nem is kell) LEDet, és azt mondja 230/2,5=95 db fehér ledet sorbakötsz. Így meg lehet csinálni. Mivel egy led úgy kb 20 mA-t bír ezért 95*20ma= 1900 mA enne meg. Elé kéne dobni egy 220/1,9=115 ohmos ellenállás. Így meg lehetne oldani, de a szabályzásra nem tudok megoldást.

Különben az egész 220*1,9= 418 W-os lenne.
(#) Ricsa válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Ja. Különben a nagy refik sem fényerőszabályzósak.
(#) punkkazy hozzászólása Márc 5, 2007 /
 
Thanx!
Azért kéne nekünk egy szabályzó is. Amúgy meg 230 V-ról kéne az egészet nyomatni. Így megoldható???
(#) Ricsa válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Majd körülnézek fényszabályzó ügyében. de amit az előző hsz-omban leírtam az 230 V-ra volt.
(#) Ricsa válasza Ricsa hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Urbanéknál van egy teljesítményszabályzó 1900ft+szállítási költség. Az már késze van, csak be kell forrasztani az alkatrészeket, aztán csá. Az 220 V 4A az nekünk a ledesnél bőven megfelel. Ezzel meg lehetne csinálni
(#) sirály12 hozzászólása Márc 5, 2007 /
 
Egy sima dimmer nem jó fényerőszabályzónak?

Itt egy digitális és egy analóg.
(#) Norberto válasza Ricsa hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Úristen!

Ez nem igaz...hogy az istenbe képzeled ezt a sok baromságot? Ez nem az első eset, hogy OLTÁRI, KI*SZOTTUL FÉLREVEZETŐ HÜLYESÉGET MONDASZ A FÓRUMTÁRSADNAK!

HA VALAMIHEZ ABSZOLUT NEM ÉRTESZ, NE IS KEZDJ RÓLA MESÉLNI!

Hogy az istenbe képzelted el mégis a LED-ek 230V-ról való DIREKT JÁRATÁSÁT??? Van fogalmad arról, hogy a LED-ek milyen tápfeszültséget igényelnek? HA MÉG NEM TŰNT VOLNA FEL, EGYENIRÁNYíTOTTAT ESZNEK MEG KIZÁRÓLAG!!!


Mellesleg hol gondoltad te, hogy ez a valóságban működni fog??? Minden LED-lábán ott lesz közvetetten a fázis??? Tudod te, hogy ilyen cseppnyi hülye baromságokon emberélet múlhat? Ez nem 5V, meg nem laposelem, amit nyalogatni lehet! Eszem megáll!!!

Azt a logikát meg végképp nem értem, hogy minden LED-et SORBAkapcsolni??? És ha az egyik megdöglik? Akkor annyi az egész cuccnak egyből, lehet javítani máris?
(#) THT válasza Ricsa hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
HI!

hagyományos Dimmer nem jó LED hez, előttem szóló leírta miért....

Nem tudom mekkora színpadot akarsz bevilágítani, de a sima nagyfényerejű (20mA) LED ből nagyjából 100db kell hogy pislákoljon valami, de szvsz ez is felejtős... tükröknek meg semmi értelmük, a ledek irányított fénye miatt szükségtelen... Luxeonnal mondjuk meg lehet csinálni, de ott meg 1000 Ft-nál kezdődik/ db... számolj utána..

1db PAR 56+ hozzá való izzó kijön 6-7 ezerből és ahoz jó a hagyományos dimmer...

Én most csináltam egy RGB megvilágítót, 60db led van benne, de FROST fóliával szobába éppenhogycsak elég..... Szóval színpadra csak akkor állj neki a sok fölösleges pénzed van.

A fényerőt meg ledek esetében csak PWM-el tudod szabályozni.
(#) Sebi válasza Norberto hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Azért halkan megjegyzem, hogy a LED-ek üzemelnek váltakozó feszültségen is, hiszen az egyik félperióduban nyitóirányban leledzenek. Más kérdés, hogy ilyen esetben egy ellenpárhuzamosan kötött diódával - vagy egy másik LED-del - biztosítani kel a másik félperiódus feszültségének a megengedett zárófesz alá szorítását.
Kezdő projektnek nem alkalmas a 95 LED hálózati táplálásának megoldása.
(#) hhkfk válasza Ricsa hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Csá!!
egy led kb. 20mA, de ha sorba van kötve a minden részen egyenlő az áramfelvétel!!!!!! tehát P=UxI
20mA=0,02A
P=230Vx0,02A= 4,6W

NÉGY EGÉSZ HAT TIZED WATT!!!!!!!

gondolj bele, hogy ha 1900ma folyna át leden, még hűteni is kéne
(#) vicsys válasza hhkfk hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
khmmm-nem 1db. leden...
(#) hhkfk válasza vicsys hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
hát ja
(#) Ricsa válasza Norberto hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Hát igen. Ha te ezt nem mondod, akkor téynleg nem tudom, hogy nem lehet ilyet csinálni. Mindig tanul az ember. De most komolyan. A témanyitótól meg bocs, hogy félrevezettem. Még1szer sorry
(#) punkkazy válasza Ricsa hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
Semmi gond. Úgy látom ebből a projektből nem lesz semmi. De a zért kösszi mindenkinek!!
(#) Mate78 válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
Hali!

Nekem az a véleményem,hogy a LED-del történő világítás még nem jutott el arra a szintre,hogy színpadi reflektorokban alkalmazható legyen.Persze léteznek nagyteljesítményű néhány(5-10W-os) kis sugárzási szögű LED-ek,de ezek ára még annyira magas,hogy nem éri meg az alkalmazásuk,ezenkívül ezekből sokat kell bekötni,vegyes kapcsolással,és impulzusüzemben járatni,tehát nem olyan egyszerű a dolog.A legkomolyabb felhasználás amit én LED-ekkel láttam,az vasúti átjáróknál elhelyezett fényjelzők,és rendőrlámpák voltak.Itt sem kifejezetten a világítás a cél.
(#) THT válasza Mate78 hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
[url]http://www.zaj.hu/page2/aruhaz.php?pipe[data][csoport]=41[/url]

néhány ledes világítótest, hogy ne csak a fénysorompót ismerd!
(#) Mate78 válasza THT hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
Akkor egyről beszélünk,nézd meg az árakat! :no:
(#) THT válasza Mate78 hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
jahh... hát valamit valamiért
(#) punkkazy hozzászólása Márc 7, 2007 /
 
Úgy gondoltuk a haverommal, hogy nem LEDeket hanem sima lefrektor izzót(hosszúkás cső) használnánk. Ide mindenképpen tükröket használnánk. A baj sajnos az, hogy mindenképpen szükségünk lenne fényerőszabályzóra. A gond csak az, hogy egy ilyen cső 500 W is lehet. Ehhez kéne kapcsolás. Ja, meg mennyibe kerül egy ilyen cső??
HELP
(#) THT válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 7, 2007 / 4
 
milyen cső? ami a barkácsárúházas refikben van az felejtős... ha arra gondolsz. Túl alacsony a színhőmérséklete, és nem bírja a dimmerelést.

Fényerőszabályzó gyanánt egy úgynevezett "dimmer" re van szükséged, keress rá, tele van a net kapcsolásokkal.

500W az nem egy nagy teljesítmény, simán lehet rá szabályzást építeni.

Én a következőt raktam össze:
http://www.hoelscher-hi.de/hendrik/english/dimmer.htm

Ez egy DMX vezérlésű dimmer. Digitálisan vezérelhető, megfelelő intreface-el akár PC ről USB-n keresztül is.

Ez elsőre kicsit túlzásnak tűnhet, de ha továbbiakban szeretnéd bővíteni a cuccot, akkor nemárt ha szabványosak a ketyeréid, és megépíteni semmivel sem bonyolultabb mint egy analog vezérlőt.

HA mégis az analog-ot akarsz, arra itt a hobbielektronikán is van néhány topic, keress rá!

(#) punkkazy válasza THT hozzászólására (») Márc 9, 2007 /
 
THANX!
Akkor milyen világítót testet tegyek a refimbe???
(#) THT válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 9, 2007 /
 
Ez sokban függ attól hogy mire szeretnéd használni, és menyni pénzed van rá...

A profik ezeket használják:

[url]http://www.zaj.hu/page2/aruhaz.php?pipe[data][csoport]=26&pipe[subgroup]=6[/url]

Ezeket PAR lámpatestbe lehet szerelni, sajnos nem olcsó....
(#) Müszi válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 9, 2007 /
 
A projekt szót kérjük mellőzni.
Tessék normális magyar szavakat használni!
Példákat a MAGYAROSÍTÁSI MOZGALOM témában találsz.

Üdv.: Müszi
(#) FMSound hozzászólása Márc 11, 2009 /
 
Hali! Én már egy éve használok színpadon saját építésű led -es par lámpákat,beváltak nagyon, fényük remek RGB színkeveréssel meg jól lehet dolgozni ,300Wos parlámpák fénye, színfolíával elbújhat ledesek mellett. Mutatok pár képet!
Üdv:FMSound!
(#) dbase válasza THT hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
THT koma:
Miért nem jo a hagyományos reflektor dimmerelésre?
Ugyan az az izzó van benne mint egy hagyományos PAR lámpába halogén izzószálas.
Mutass kérlek egy fémhalogénnel szerelt és dimmerelhető PAR-t!
(#) FMSound válasza dbase hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Igazad van dbase, ilyen xenon izzokat nem szokás par lámpában alkalmazni! De ahogy olvastam ezt a topikot hát elég sok tudatlan hozzászólás volt Ezért is tettem felegy két referencia képet, én szívesen segítek ledes témában...
(#) mlhe_vr válasza dbase hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Létezik Fémhalogénes Dimmelhető lámpa, de annak a működési elve teljesen más mint a hagyományos izzószálas rendszernek. Ami ebben a rendszerben elképzelhető, az hogy mechanikusan kitakarunk az izzóból, ezt használják a robotlámpákban is. Én már láttam ilyet működés közben, egy ilyen lámpa kb 100-150E ft...

egyébként meg valóbban kiemelten bonyolult a fémhalogén dimmelése.
(#) Szabi1 hozzászólása Júl 25, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy reflektorom egy R7s 400w Philips izzóval, pl ha egy relével kapcsolgatnám, és ú.n. audience blinderként funkcionálna akkor nem égne ki?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem