Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   171 / 607
(#) ptesza válasza bakmor hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Lehet ,hogy sok lesz az a +-50V. Vissza kellene tekerni 29 voltra , de úgy hogy minden tekercsvég legyen kint, és akkor a dupla graetz-es tápot elkészíteni. A 800W több mint jó.
(#) peter1995 hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
Hello.Mi az a tápfeszültség amiről lehet 4 és 8 ohmon is üzemeltetni és a teljesítmény sem vész el?
(#) ptesza válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
40-43 volt ,de 4 ohm-nál jól kell hűteni.
(#) bakmor hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
a tekercs vissza van tekerve gyárilag volt ennyi most pont 29 volt.de csak 3 kivezetés van az eggyik közös
(#) ptesza válasza bakmor hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Akkor azt a rajzot kell követned amiben egy graetz híd volt. Lehet ,hogy rossz valamelyik dióda benn?
(#) bakmor hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
ok köszi .lehet hogy az lessz a baja csak 8amperes van benne.majd kicserélem.ha valami gond lessz még irok.Köszi a segitséget.
(#) highand válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
A határfrekvenciát általában a -3 dB-es ponttal adják meg. A görbéket rendszerint úgy ábrázolják, hogy a függőleges tengelyen kb 60 dB átfogást lehet ábrázolni.

A te ábrádon ez az átfogás 4 dB. Leolvasható, hogy az átvitel -3dB-s pontja 10Hz.

Egy normális osztású görbén, ezt úgy értékelnéd, hogy teljesen jól megvan a mély.

Tehát a görbe a becsapós, az átvitel jó.
(#) Alkotó válasza highand hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Értem amit mondasz. Lehet benne valami. (-3db, az nagyjából 50% esést jelent. Azért azt se nevezném túl jó átvitelnek, mégha ez is a szokásos tartomány.) Most már meg fogom hallgatni, legalább tudni fogom, zavaró-e ez a bizonyos -3DB. (A diagramm a hidalt változathoz illik, önmagában lehet, hogy más a helyzet.)
De ha a 0-3dB-es tartomány a fontos, akkor máshol miért alkalmaznak 60dB-es skálaosztást? Mintha direkt csökkenteni akarnák az esés szemléletességét.
(#) janimester hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
Hy mindenkinek ! Ti mekkora feszültségű trafót ajánlatok a TDA7294 es "sztereó" erősítőmbe amivel ki lehet facsarni a teljes 100w-ot csatornánként . Most ketten osztoznak egy 2x30v 200w os trafón így is szépen szól de mi lenne ha pl. 38- 42V + - körüli értéket adnák neki mint az adatlapján -ott állítólag ezzel el lehet érni a 100w 4ohm esetén
(#) janimester válasza Syrax hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
lehet későn válaszolok már de ez arra utal hogy kicsi a pufferkondi(k) kapacitása vagy kevés a trafó teljesítménye,ha kicsi a trafo akkor mire sikerül feltöltenie a kondit az erőlködő már kiveszi belőle a töltést és ezért mire kiegyenlítődne a trafó és az erőlködő feszkóigénye addig ezt a jelenséget jácca , remélem tudtam segíteni szia
(#) Alkotó válasza janimester hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Valamit félreértesz. Ez az IC nem tud 100W-ot (legalábbis kellően stabilan, és kellően kis torzítás mellett). Erről az adatlapja ékesen beszél (csatoltam a vonatkozó részt, amin 4 és 8 ohmra is megvan a tápfesz/teljesítmény, illetve a teljesítmény/torzítás diagram)
(#) ODU hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
Hello mindnekinek!
Nekem egy olyan kérdésem/kérésem lenne hogy van egy LM358-as IC-m és szeretnék belőle mikrofon előerősítőt csinálni. Az alábbi akpcsolás alapján csináltam meg, és az a helyzet hogy nem működik. Biztos én csináltam rosszul. Mi lehet a baj? az IC-vel nem lehet mikrofon előerősítőt csinálni? vagy más értékekkel kell?

elő.JPG
    
(#) Ronin válasza ODU hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Így próbáld.
Ha dinamikus mikid van, akkor az R1 nem kell.
(#) hangszoros válasza ODU hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Nem szerencyés kisohmos mikrofonhoz, de kéne müködnie, ha félfeszre beállitanád a kimenetet, vagyha + - os a táp
lejebb láttam jobbat
(#) zoka válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Én próbáltam jelgenerátort is mérni, semmivel nem volt jobb a hangkártyánál.

Amit tudtam, megtettem, nem azt csináltam, hogy 200Hz-nél egy bemenő jel mérés, aztán uccu neki, hanem nyomon követtem egészen 5Hz-ig. Így ez egy jó viszonyítási alap a kimenethez.
Persze abban igazad van, a valóságban eltérhet a feszültség ettől, de ha a bemenetet és kimenetet arányaiban nézzük, úgy lehet viszonyítani szerintem.

(De hát mivel is lehetne jobban lemérni, oszcilloszkóppal ilyen pontossággal szerintem biztosan nem.)

Ha a dB oszlopokat nézzük, akkor az jól látható, hogy az erősítő igen csak jó a mély átvitelben.

Hogy miért tűnik jónak a mérés eredménye: készítettem egy mérést egy másik IC-s erősítővel 1554.
Szerintem a P7293 magáért beszél!

zoka
(#) zoka válasza zoka hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Ez úgy lehetséges, hogy a bemeneti alkatrészek (értéküknél fogva) nem korlátozzák a mélyet, a többi meg az IC-n múlik
(#) Alkotó válasza zoka hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Nincs a méréseddel komoly gond, köszönjük, hogy megcsináltad. Csak ennek kapcsán említettem a hangkártyát (aminek vélhetően van kicsatoló kondija), és az alacsony frekvenciák megmérésének zűrjeit.
Számomra már sokkal inkább arról szól ez az egész história, hogy hiteles-e a diagram (pl. Te is sokkal jobbat mértél), illetve ha igen, akkor zavar-e engem ez a "mélyhiány"
Megépítem, meghallgatom, és majd kiderül.
(#) unitraman válasza ODU hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Ronin kapcsolása szerint csináld meg. Amit Te csináltál, az egy 45x-ös erősítésű előfok, vonalbemenethez igazítva, a kimenetére meg egy puffer-végfokot kell akasztani. Ez Mayan előfoka a két tranyós, visszacsatolás nélküli puffer-végfokhoz... :yes:
Szerk.: Sokat olvasgattam azt a cikket, onnan voltak ismerősek az értékek...
(#) bakmor hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
Helló
Megcsináltam ujjra az egyenirányitót 25 amperes gratzhiddal a kép sterint amit mellékelek.Bekötöttem a 2 váltó feszt és jó is volt kijött 36 volt .de igy is ugyan azt csinálja mint elötte.a jajzon van középen 2 forrasztási hely oda mit kell kötni.valahogy nem boldogulok vele.ha valaki tud valami jó megoldást a problémára irjon köszi a segitséget
(#) bakmor hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
hello
lehet hogy én kötöttem valamit rosszul össze.megnézné valaki.küldök egy képet a kapcsolását már láttam a fórumban.Valaki átnézné nekem.Köszi
(#) ODU válasza unitraman hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Igen igen, az oldalról van. Különben az IC volt hibás vagy kiment forrasztás közbe. Kicseréltem egy SMD IC-re és tökéletesen megy
(#) ptesza válasza bakmor hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
A táp plusz és mínusz kivezetése közt tudsz 72 V egyenfeszültséget mérni?


Pontosan mit is csinál? Mi a hiba ,mert már egy kicsit régen volt.
(#) bakmor hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
helló
a táp váltó érama 29 volt egyenirányitás után van plusz minusz 37 volt 800wattos a táp 2x29 volt.az a probléma hogy mikor rákötöm az egyenirányitot a végfokra a plusz és minusz feszültég az jo 37 volt, a test és plusz közt lemegy a feszültség O-ra és átmegy a minusz és test közé ahol 37 voltot mértem és csak kb 18 volt kellene hogy legyen .Az erősitő nagyon torzan szól mintha nem lenne test.Mér kicseréltem a gratz hidat 25 amperosra és uj panelt is csinéltam neki.képet küldtem a végfokról nem -e vakamit rosszul kötöttem be.
köszi
(#) zoka válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Mint már írtam, a bemeneteken lévő alkatrészek meghatározzák a kimenet viselkedését. Tehát nem biztos, hogy az IC frekvenciamenetét látod.

A 7294 adatlapjában az első ábrán a "nemhíd" verzió látható, ott a C1 és R1 érdekesek.
Lejjebb meg van magyarázva.
C1 - INPUT DC DECOUPLING, és ott van ha "Kisebb az ajánlottnál", ami 470nF, akkor magasabb frekinél vágja a mélyeket.
A bemeneti ellenállás 22k, ha kiszámolom: 1/(2pi*R*C), az 470nF-el, az 15,39 Hz, ha csökkentjük például 100nF-ra, akkor: 72,34Hz.

Érdemes a hídkapcsolást is ilyen szemmel megnézni. Elvileg ott 22k és 560nF van, nem vagyok benn annyira biztos, hogy itt is így kell-e nézni, de akkor ez 12.9Hz-re jönne ki.

És ezeknél a határfrekiknél 3dB a csökkenés. Ha megnézed amit linkeltél ábrát, azon nagyjából 13Hz körül van a -3dB, tehát megfelelne az elméletemnek.

A meredekség pedig csalóka lehet a beosztás miatt is. Ha valamihez hasonlítod, érdemes ugyanebbe a skálázásba beépíteni. De szerintem amit látsz, az egy teljesen szokványos elsőrendű RC szűrő grafikonja, és ha nem tetszik így, hát egyszerűen változtasd a kondit.

Véleményem szerint szó sincs arról, hogy a tokon belül lenne a "hiba".

Nekem azért olyan brutál az átvitel, mert ha jól emlékszem 1,5Hz-en van szűrve.

Igen, mindenképp érdemes megépíteni

Ui.:bárcsak létezne olyan hangfal, ami tud ilyen lineáris átvitelt...

zoka
(#) DJ Szabcsa válasza bakmor hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Ha van 2x29voltod akkor neked egy két dióda hidas egyenirányítás kéne. A panelen a lyuk ahova nem tudod mit kell kötni a föld lenne. De mivel a te trafód nem közép megcsapolásos így nem tudsz oda mit kötni. Ezért kell a két hidas egyenirányítás, hogy legyen földed is. Csatolok egy rajzot. Ahhoz hasonló kell neked is. A két graetz hídra kötöd a 2x29volt váltót, az egyik híd + részét összekötöd a másik - részével, ez lesz a föld (test) és a maradék + és - meg a két feszültség.
Kép:
Bővebben: Link
(#) ptesza válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Bővebben: Link

Igazad van!

Itt megadtam a helyes bekötést ,mert középcsapolásos trafója van.
Bővebben: Link

A középső vezetéket nem kötötte be, a nyák szerint sem!
bakmor kérünk fényképet a tápról! Már így kellett volna kezdenünk.
(#) bakmor hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
hello
küldök képet a trafóról
DJ Szabcsa egy nyáktervet tudnál küldeni köszi.
(#) ptesza válasza bakmor hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Hát pont ez az!A középső vezeték a levegőben lóg?


A toroid három kivezetése közül a középsőt be kell kötnöd a nyákodon levő csillagpontba.

Ide beírkáltam, mit kell mérned.

táp.jpg
    
(#) bakmor hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
Helló
pontosan igy van ahogy leirtad.de ez a feszültség nem égeti szét a végfokot.
(#) janimester hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
sziasztok ! azt szeretném megkérdezni hogy a túlvezérlésjelző ledet a végfokra (TDA7294) hova lehet bekötni?, hallottam már arról hogy az ötös láb igen-igen de kell előtét ellenállás vagy sem és az 5ös láb polaritását sem tudom ..légyszíves aki konkrétan tudja leírná
Következő: »»   171 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem