Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   39 / 74
(#) shalafi.66 válasza ECL82 hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Nem bizos, hogy javít. Jobb úgy fogalmazni, hogy változtat rajta.

Mint mindig, az első kérdés most is az, hogy miért akarod használni? Az a válasz nem ér, hogy azért, mert máshol is láttad már.
(#) ECL82 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Egy D'Appolito felepitesu 2x12" es 1x2"-os ladat szeretnenk "tokeletesebbe" tenni. A kozep tolcser az 40/25 fokos, a magas 60/40, oldalankent 4 darab lada, ketto egymas mellet s ketto alattuk, felhuzva. Ezeknek szeretenk a lesugarzasan javitani. Eddig ezeket a ladakat egymas mellett hasznaltuk stackelve, es az idei evben szeretnenk oket felhuzni az elobb emlitett modon. Az elolap az oldallappal 80 fokos szoget zar be, eddig egymas melletti felallasban ugy hasznaltuk, hogy az oldallapok parhuzamosak voltak.
(#) andras1 válasza ECL82 hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Hol van a magas a ládában, középen vagy felül?
(#) ECL82 válasza andras1 hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
D'Appolito felepites, tehat kozepen.
(#) andras1 válasza ECL82 hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Bocs ezen átsiklottam, de az még nem világos hogy pontosan min szeretnél javítani? Mi nem tetszik?
(#) ECL82 válasza andras1 hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
A kezdo kerdesem az volt, hogy hogy lehet meretezni a phase ball-t. Majd szukseg eseten(ha erezheto kulombseget hoz) hozzailleszteni a ladahoz, hogy azt tokeletesen a kozonseg fele legyen iranyitva.

Nem egy "rossz" ladat szeretnek jobba tenni, az altalunk hasznalt ladaval nincs semmi baj, de lehet hogy a phase ball hasznalataval meg jobb hangminoseget es lefedetseget tudunk elerni. Persze mind meres es tesztek alapjan.
(#) shalafi.66 válasza ECL82 hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Akkor milyenek a jelenlegi állapotról készült mérések?
(#) ECL82 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Meresek nincsenek, majd lesznek ha a kezemben lesz a phase ball. Akkor kiderul, hogy mukodik-e a dolog, s milyen hatassal van az atvitelre es az iranykarakterisztikara.

Nagyon ertekelem a faradozasaitokat es a turelmeteket, a dologgal kapcsolatban. Egy jol mukodo rendszerrol van szo, amit ha lehet egeszseges kereteken belul jobba tenni.
(#) Tujmi hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
Elkészültem mind a 4 ládával még egy is finom csiszolás következik és jöhet a festés is ,ha teljesen kész teszek fel képet !

P10305052.JPG
    
(#) Tujmi hozzászólása Máj 2, 2010 /
 
Kettő láda teljesen elkészült már csak a hátsó csatlakozókat kell belerakni és végleg kész!
Megkapta a műgyanta borítást is !Egész jól sikerültek szerintem,még kettő hátra van és jöhetnek a mélyek hozzá Sosincs megállás!
(#) Bassmester válasza Tujmi hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Nagyon szép lett, gratula!
Ilyen műgyantás festést hogyan lehet csinálni? Milyen anyag és technológia szükséges hozzá?
(#) Tujmi válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Ezt most próbáltam ki először, elsőként lefestettem két rétegben a ládát nitrós festékkel, majd a műgyantát univerzális színezővel feketére színezve, alvázvédő pisztollyal szórtam fel így egy kicsit rücskös,cseppes felületet kaptam. Sajnos nem vagyok festő és most először dolgoztam műgyantával így a harmadik ládát elcsesztem úgyhogy le kell csiszolnom és újrafújnom.

Ha érdekel holnap lefotózom a festékeket és az eszközöket amivel dolgoztam!
(#) Bassmester válasza Tujmi hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Igen érdekel a technológia és az anyagok is.
Nagyon szép lett, tiszta gyárinak látszó, profi kivitel :yes:
Köszi előre is.
(#) Tujmi válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Itt egy kép a festékekről illetve a műgyantáról,szórópisztolyról.

Bal oldali celloxinnal két rétegben átfestettem teddihengerrel,az első réteget 50% an felhígítottam hígítóval hogy jól magába szívja a fa és ezáltal kicsit vízállóbb is lett,a második réteget csak minimálisan hígítottam hogy kenhetőbb legyen és jobban terüljön!
Középtájon látható a vianova műgyanta amit az előtte levő fekete univerzális színezővel lehet színezni (szinte bármilyen színűre).
A szélső 800 Ft os szórópisztollyal szórtam fel a gyantát,ha drágább,komolyabb minőségű pisztolyt vásároltam volna biztos még egyenletesebb felületet kapok,de egyenlőre megfelel!
A műgyanta által kemény és ellenálló felületet kaptam!

P10306032.JPG
    
(#) Gabe99 hozzászólása Máj 21, 2010 /
 
Sziasztok.
Nemrég találtam a fórumot, és nagyon örülök, hogy végre konkrétan ebbe a témában lehet társalogni.
Szeretném kikérni a véleményeteket.
Tervezek egy pár topláda építését zenekari célokra.
Többnyire ének, és dob hangosítás menne róla. Mély/közép hangszóró terén árban ezek jönnének szóba:
Eminence Ass beta 15A
Eminence Ass delta 15A
Rh-sound 15100 pro
Nemtudom melyiket lenne érdemes választani 2 utas ládához. Rh elég csábító az öntvénykosár miatt, és a nagy mágnes miatt, de egyáltatlán nem tudok semmit róluk...
Magas hangszóró terén is kellene kis tanács. Mindenképp driver+tölcsér megoldásra gondolnék. Piezzo-t semmiképp.
Eddig készítettem már magamnak több ládát is de mind sal spa meg hasonló hangszórókkal volt.
Szeretnék egy kicsit komolyabb hangfalakat mostmár. Kérlek titeket segítsetek tanácsokkal, mert eminence hszórókkal kapcsolatban is elég sok jót/rosszat hallottam, és nemtudom
Jah a komplett rendszer úgy nézne ki, hogy a top ládákat a már meglévő rcf hangszórós refflex szubok támogatnák.
(#) sound.man válasza Gabe99 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Nekem van RH is meg Eminence is. Eminence gamma és RH Sound-ból egy régebbi széria ami már nincs fent az oldalukon. Mind a kettő 300W RMS, de az RH-ba nagyobb a lengő meg nagyobb a mágnes is. Hangba én nem nagyon hallottam különbséget köztük, próbáltuk HD15-ös ládába is és rutse ládába is. RH többet bír mint az Eminence viszont az RH-hoz nincsenek adatok, ha le tudod mérni akkor vehetsz RH-t szerintem.
(#) shalafi.66 válasza Gabe99 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Annyi biztos, hogy nem a mágnes külső méretei felé kell nézelődnöd.
(#) Gabe99 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Köszi. Ebben teljesen igazad van
(#) Gabe99 válasza sound.man hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Köszi a választ, kiméretni biztos nem fogom tudni, meg kimérni sem, szóval akkor Rh felejtős.
Eminence tűnik eddig a legjobb választásnak.
Viszont azt nem tudom mennyire valósághű pl ass delta 300/600W teljesítménye.
Tudom, nem mindig a wattok számítanak
Csak mégis azért kérdezgettem mert biztos vannak itt olyanok akik sokkal jobban ismerik ezeket a hangszórókat.
Magassugárzó, és hangváltó terén valami ötlet? tanács?
(#) sound.man válasza Gabe99 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Mágnest nem azért mondtam... Elég neccesek a watt adatok, épphogy bírja. Winisd tud hangváltót számolni. A magas meg szerintem ehhez a nyomóhoz driver+tölcsér és semmi féle képpen nem ring.
(#) shalafi.66 válasza sound.man hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Namost a lengőcséve miatt a névleges elektromos terhelhetőség valahol 150-180W környékén van, a többi már csak doboz és túlterhelés kérdése. De az RH wattjai is kb. ilyenek.
(#) shalafi.66 válasza Gabe99 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Ez a 300-400-600-800 nem teljesítmény, csak terhelhetőség, de abból sem a névleges verzió, inkább a feszegethető határokat jelöli, ahol már tényleg veszélyben van a hsz.
A leadott hangteljesítmény más. Az nem a hangszóró fűthetőségétől függ, hanem inkább az érzékenységtől, illetve attól, hogy mennyire, és milyen terhelésnél lép be a 3-6dB körüli kompresszió.

Magashsz terén előszöris válassz olyan mélyközepet, aminek elviselhető, és váltóval könnyen kezelhető az átvitele, magasnál pedig valami tölcséres, ami nem jön zavarba egy 2000-3000 körüli keresztezéstől sem.
(#) sound.man válasza shalafi.66 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Tudd jobban... Nekem itt van mind a kettő.
(#) shalafi.66 válasza sound.man hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
És mikor, illetve melyik szabvány szerint mérted a terhelhetőségük?
(#) sound.man válasza shalafi.66 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Én a gyakorlatba mértem... Végfokkal... Tudod néha ez többet ér. Lehet mondjuk leírják a kajába az adatokat mi hány mennyi... Te eldöntöd, hogy ez finom vagy nem az adatokból.. Én meg inkább megkostolom. Remélem érted a lényeget.
(#) shalafi.66 válasza sound.man hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Nem, ugyanis nem ezen múlik, hogy melyik lesz hangosabb, illetve hangosabb és jobb is egyszerre.
Az többet ér, ha tudod a névleges terhelhetőségértéket, ismered a lengőrendszer korlátait, tudod, hogy melyik hangszóró torzít kevésbé ugyanazon a hangnyomásszinten, és melyik képes időben tovább tartani ugyanazt a hangynomást, a bemenőteljesítmény emelése nélkül. Ez az, ami még a PA technikában is számít.

Egyébként kóstolgathatod te, ha véletlen került az ételbe némi íztelen arzénsav, semmire nem mész vele, egyszerűen észre sem veszed, csak meghalsz. Kb. ugyanez az analógia érvényes a hangsugárzókra is, ha nem figyelsz a részletekre.
(#) sound.man válasza shalafi.66 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Jóóó... hallod.. Megyek eszek inkább valamit.
(#) Flatlander hozzászólása Máj 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Aztszeretném kérdezni hogy a Reflex Rx500-as végfokról mi a véleményetek,aki ismeri? Topládát hajtani elég?Mert hallottam sok rosszat a reflex végfokokról de van aki szerint meg tökéletesek.......
(#) DJ_Tacee válasza Flatlander hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Az rx500 egy meglehetősen régi technika, összesen 4db végpanel van benne páronként hídban, emlékeim szerint 250W körül tud 4ohm-on oldalanként. Én biztos nem venném meg.
(#) Flatlander válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Már vettem helyette egy Castone Cpa 800-at Ezse maigyerek de van benne anyag Esetleg valaki tudna segíteni hogyan tudom hídbakötni?Vagy lehet-e egyáltalán? Az újon van hátul egy kapcsoló de ezen semmi.....
Következő: »»   39 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem